Новини

СЗШ №40 м.Львів. "Нехай нас єднає мова".

29.06.2022 18:47

У нашій школі традиційними стали заняття у розмовному клубі "Нехай нас єднає мова" для вимушено переселених осіб. Сьогодні говорили про фразеологізми, їх походження та значення. Не обійшли увагою і прислів'я та приказки - золоту скарбницю культури нашого народу. Ніхто не ловив ґав. Усі із задоволенням пригадували українські "зерна народної мудрості", пояснювали значення фразеологізмів.

Цікаво, щиро, з усмішкою та чудовим настроєм відбулось чергове заняття. Певна, що наші слухачі з нетерпінням чекають уже наступної зустрічі, яка, до речі, відбудеться 30 червня о 18:30!

СЗШ №40 м.Львів. Фізкультурно-оздоровче заняття для наших учнів.

29.06.2022 18:28

22 червня, у нас відбулось фізкультурно-оздоровче заняття для наших учнів.

Такі спортивні зустрічі у нашій школі відбуватимуться впродовж усіх літніх канікул. Це чудова нагода зустрітись, поспілкуватись у колі друзів та однокласників, пограти в різноманітні ігри, зайнятись спортом. Такі зустрічі для дітей, особливо в часі сьогодення, є корисними та дуже важливими! Вони дарують чудовий настрій та яскраві емоції!

Дякуємо за прекрасне заняття нашій учительці фізичної культури Христині Вуйцік.

Школи отримають дієвий інструмент для самовдосконалення

25.06.2022 10:59

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 24.06.2022 511

Державна служба якості освіти України розпочала апробацію інформаційно-аналітичної системи EvaluEd в частині проведення самооцінювання якості освітніх та управлінських процесів закладу освіти. У тестуванні інноваційної розробки беруть участь 22 заклади загальної середньої освіти з різних регіонів України.

За допомогою створеного модуля «Самооцінювання» в системі EvaluEd керівники шкіл мають можливість автоматизувати процеси здійснення та опрацювання отриманих результатів моніторингу якості освітньої діяльності комплексно, або за окремими напрямами:

  • освітнє середовище;

  • система оцінювання результатів навчання учнів;

  • педагогічна діяльність;

  • управлінські процеси.

Самооцінювання проводиться з метою вивчення та оцінювання ефективності функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти, допомагає керівництву школи оперативно реагувати на виклики, відстежувати динаміку та визначати напрями розвитку, поліпшення діяльності закладу освіти. Дані, отримані в ході моніторингу узагальнюються й обробляються. На їх основі ґрунтується визначення тенденцій в організації освітніх і управлінських процесів закладу, окреслюються здобутки та недоліки у розбудові внутрішньої системи.

Під час аналізу результатів за окремими індикаторами система дозволяє розділити отриману інформацію за різними ознаками (стать, вік, особливі освітні потреби, інші релевантні у кожному випадку ознаки), відтак ретельніше вивчити окремі аспекти освітньої діяльності закладу (безпеку освітнього середовища у сприйнятті осіб з особливими освітніми потребами, важливість партнерства із педагогами для учнів різної статі).

НАШІ ГЕРОЇ

Автори:

Ледахівська Анна Ігорівна (8-Г клас, СЗШ № 97, м. Львів)

Пінчук Анастасія Олегівна (8-Г клас, СЗШ № 97, м. Львів)

За правду, браття, єднаймось щиро,

Єдиний маєм правий шлях,

Єдину, браття, всі маєм віру,

Єдине серце у грудях.

Нема в нас, браття, ні зради лихої,

Ні кривди ми не боїмось,

Знамена держімо правди святої,

На зраду ми не піддамось.

Леся Українка

Багато було в нашій історії високого та трагічного. Кожна епоха народжувала нових Героїв рідної землі, готових до самопожертви.

У 1914 році такими стали галицькі юнаки та дівчата, що ввійшли в історію як Українські Січові Стрільці.

У 1919 році - київські студенти та курсанти – Герої Крут. Їх було 300 проти тисячного московського війська.

14-те жовтня 1942 року зродило нових ідейно загартованих патріотів – бійців Української Повстанської Армії, що вели багатолітню боротьбу за волю і незалежність України.

Герої Небесної Сотні.

Герої АТО – військові солдати та офіцери, добровольці, які встали на захист справедливості, на захист своєї землі.

Захисники України, що сьогодні у боротьбі з російськими окупантами віддають свої життя за наше вільне майбутнє.

У пам’яті нашого народу навіки викарбовано імена мільйонів патріотів, що поклали свої життя на вівтар Батьківщини, щоб вічно духовно жити в історії української нації.

Пам’ятний знак «Борцям за волю України», що височить біля нашої школи є символом шани і вдячності усім відомим і безіменним героям національно-визвольної боротьби, що пролили свою кров за волю і незалежність України.

Спогади жителів села Збоїща про бій

Записано зі слів колишнього директора СЗШ №97 м. Львова Крупника Петра Методійовича.

«Окупанти з органів НКВС дізналися про перебування в одній з хат села бійців проводу ОУН. Янчишин Антон разом з товаришем прийшов додому, щоб взяти якісь харчі та перевдягнутися. Коли хлопці переступили поріг своєї домівки, то одразу були оточені. Розпочався нерівний бій, але юнаки не здавалися. Сестра Антона Люба в цей час перебувала на навчанні в одному з львівських ПТУ. Енкаведисти знайшли сестру, привезли її додому і наказали ввійти до хати, щоб переконати хлопців припинити опір. Проте, дівчина не захотіла залишати брата і разом з юнаками вступила в бій. Хату вороги обстріляли. Усі захисники загинули. Тіла вбитих членів підпільної організації московити завантажили у машини і вивезли до Брюховецького лісу. Батькам не дозволили навіть попрощатися з дітьми, їх відразу вивезли до Сибіру.

Після повернення із заслання, мати намагалася знайти могилу дітей. Пошуки не мали успіху. Одного разу матері приснилася Богородиця, яка вказувала рукою на галявину в лісі. Таємно розпочали розкопки цього місця. І, дійсно, було знайдено три людських останки, один з яких був з довгим волоссям. Мати впізнала своїх дітей. Перепоховання Героїв - збоїщан відбулося після закриття місцевого цвинтаря наприкінці 80-х років ХХ століття».

Історичні дані про об’єкт

У 1992 році громада села Збоїща звернулася до працівника відділу культури Шевченківської райдержадміністрації Ігоря Лукича Данилихи з проханням встановити пам’ятний знак на згадку про нерівний бій між юнацтвом УПА та підрозділом НКВС. Цей бій відбувся 25 липня 1952 року в районі, де розташована середня школа № 97 ( на даний час це стадіон школи). Саме тут стояла хата, де загинули молоді люди, які були небайдужі до майбутнього України.

Під час бою загинули : Янчишин Люба (16 років), Янчишин Антон (18 років), Якимів Петро (26 років).

Якимів Петро Михайлович, 1926 року народження, уродженець села Звертів Куликівського району Львівської області, керівник СБ Брюховецького районного проводу ОУН, псевдонім «Скала», в підпіллі перебував з 1944 року.

Янчишин Антон Сидорович, 1932 року народження, уродженець села Збоїща, в підпіллі з 1950 року, боєць того ж проводу під псевдонімом «Ігор».

Янчишин Любов Сидорівна – 1936 року народження, уродженка села Збоїща.

Громада села намагалася увіковічнити пам’ять про героїв. Активну участь у спорудженні пам’ятника взяв житель селища Вітик Михайло. Саме за його ініціативою біля стадіону школи був встановлений березовий хрест. Але думка про монумент не залишала цю людину. Нам відомо також, що п. Михайло долучився до спорудження пам’ятного знаку на вулиці Мідній.

За допомогою Ігоря Данилихи звернулися до скульптора Ярослава Лози. Перший проєкт монумента був у вигляді високого хреста з білого каменю. Проте, скульптор порекомендував використати інший. Цей знак встановлювали за кошти громади, тому було вирішено використати один з уламків каменю, який був в наявності. Ідея спорудити пам'ятник посеред площі також належить Ярославу Лозі, хоча хата, де загинули молоді люди стояла правіше від школи.

У 1993-1994 роках на площі перед школою №97, що на вулиці Івана Миколайчука було встановлено Пам'ятний знак - уламок валуна з написом «Борцям за волю України». Автор - львiвський скульптор Ярослав Лоза.

Опис монументу

Монумент знаходиться на колишній територiї села Збоїща. Селище було розташоване за 2 км на північ від м. Львова. Тепер це територія Львівської громади. На північ від селища є узгір'я, так зване Розточчя. Саме тут відбувся бій, про який нагадує цей монумент.

Пам'ятник виготовлено з каменю - пісковика, привезеного з Теребовлі, що на Тернопільщині. Він має вигляд валуна з надписом «Борцям за волю України». На дошці, що вмонтована до каменю викарбувані імена Героїв.

Саме так жителі села Збоїща зберегли пам'ять про своїх земляків, які віддали молоді життя за волю та незалежність України.

Вже стало доброю традицією громаді мікрорайону «Північний» на Зелені свята приходити до пам’ятного Знаку «Борцям за волю України», аби спільно помолитися за полеглих борців.

Україна обов’язково стане наймогутнішою державою. Вона - квітуча та лагідна, але така мужня і сильна. А наша нація - найсильніша, наші люди - найсміливіші, наша країна – найпрекрасніша! Пишаємося тим, що ми українці!

Фото 1. Пам’ятний знак «Борцям за волю України»

Фото 2. Виступ Крупника

Петра Методійовича

Фото 3. Патріотичний вірш у виконанні автора - директора школи Віри Володимирівни Дацьків

Фото 4. Робота учнів над архівними матеріалами

Фото 5. Шкільний мурал «Наші Герої»

Фото 6. Спільна панахида громади мікрорайону «Північний» на Зелені свята

Великогрибовицький ліцей. Техніка безпеки.

21.06.2022 16:27

Учні 5 класу Великогрибовицького ліцею( кл. керівник Охрисько Г.С.) знову зустрілися в стінах нашого ліцею, щоб пригадати правила безпечної поведінки під час літніх канікул.

Спілкування було корисне та пізнавальне, радісне та веселе.

Шестикласники, набирайтеся сил, читайте, спілкуйтеся, дружіть

Великогрибовицький ліцей. Свято прощання зі школою у Великогрибовицькому ліцеї. Нехай Вам щастить, дорогі наші випускники!!!♥️


21.06.2022 16:00

СЗШ №97. «Поки живе мова – житиме й народ, яко національність…» Іван Огієнко‎

19.06.2022 16:03

У нашій школі розпочалися курси з поглибленого вивчення української мови для вимушено переміщених людей. Їх проводять вчителі – філологи у формі спілкування та цікавого діалогу. Методика проведення занять різноманітна та захоплива. Найбільшим своїм досягненням ВПО вважають те, що вони не тільки вже можуть розмовляти українською мовою, але й почали українською думати.

Усі вчителі–філологи плекають зерно українського слова в душах наших гостей, усі вірять, що велика Перемога складається з маленьких перемог.

СЗШ №97. «Тренінги це не тільки теорія, це активний діалог і переживання власного досвіду»

19.06.2022 15:56

Нещодавно педагогічний колектив нашої школи відвідав заняття з елементами тренінгу «Психоедукація як розвиток навичок стійкості», в рамках проєкту від Sane Ukraine - Trauma education and resilience project та Львівської міської ради.

Кожен учасник мав можливість зрозуміти свій стан, поділитися переживаннями, навчитися заземлятися, дихати, допомагати собі...

Завершуючи заняття, тренер пані Олена наголосила, що вперше була на тренінгу з колективом, який є супер позитивним, живим, емоційно відкритим, не затиснутим в реалії. Дякуємо їй за креативність і багатогранність.

За які кошти мають обладнувати укриття в школі

19.06.2022 15:18

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 19.06.2022 486

Для облаштування укриттів у школах будуть використовуватися всі не заборонені законодавством кошти, які можна буде знайти.

Про це в інтерв’ю LIGA.Life розповів начальник Головного управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

Засновники навчального закладу мають облаштовувати укриття за кошти місцевої влади.

“Навряд зараз в умовах воєнного стану можлива окрема субвенція на цю мету. Але не виключено, що після аналізу даних (про укриття. – Ред.), які надійдуть на кінець червня, певні кошти з держбюджету можуть бути спрямовані”, – каже Кононенко.

За його словами, в певних регіонах, особливо тих, які були тимчасово окуповані, а потім звільнені, можуть створюватися благодійні фонди для облаштування укриття.

Батьки, каже Кононенко, також можуть створювати такі благодійні фонди: “Якщо це добровільно – це не виключається. Але примус, побори в школах – це неприпустимо”.

За його словами, поки МОН не отримав жодного звернення від батьків про те, що в школах примусово збирають кошти “на облаштування укриття”.

Якщо такі звернення будуть – в Міносвіти обіцяють реагувати.

Він додав, що в питанні облаштування укриттів Міносвіти теж розраховує на міжнародну допомогу.

Коли міністр освіти і науки Сергій Шкарлет звертався до міністрів освіти в іноземних країнах, до різного роду міжнародних організацій, то питання обладнання закладів освіти, зокрема, укриттями, було одним із них, зауважив Кононенко.

За яких умов вчителів можуть змусити повернутися із закордону чи звільнити

18.06.2022 16:45

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.06.2022 2 234

Директор школи визначає режим роботи закладу з урахуванням думки обласної військової адміністрації. І з урахуванням поточної ситуації керівнику треба буде приймати рішення, розповів в інтерв’ю LIGA.Life начальник Головного управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

“Можливий варіант, що всі повинні повернутися і школа повністю переходить на очний режим, всі працюють очно. А можливий змішаний варіант. Не виключено, що керівник може окремим працівникам за їхньої заявою дозволити працювати дистанційно”, – сказав Кононенко.

Він додав, що зараз за кордоном – 24 000 вчителів і 671 000 учнів.

Кононенко також пояснив, за яких умов керівник закладу може звільнити вчителя, який не повернеться з-за кордону.

Якщо визначать, що школа працює очно, якщо є наказ про скасування дистанційки і якщо вчитель порушуватиме трудове законодавство і не виходитиме на зв’язок, тоді “через певний час таке може бути”.

“Але ми рекомендуємо уважно до цього ставитися і по можливості вирішувати питання індивідуально з кожним вчителем”, – додав начальник Головного управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН.

Квітнева урядова постанова, яка змушує держслубовців, що стали біженцями, повернутися в Україну, не стосується вчителів та вихователів. На цьому наголошує освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

  • Нагадаємо, що згідно з постановою, робота держпрацівників, членів виконавчого органу та керівників суб’єктів господарювання за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку. Омбудсмен пояснює, що заклад освіти комунальної форми власності не є “суб’єктом господарювання державного сектору економіки”.

Як навчатимуться в школах, де на всіх учнів не вистачає місць в укритті?

18.06.2022 15:24

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.06.2022 1 192

Для відновлення очного навчання деяким українським школам доведеться організовувати уроки по змінах.

Це пов’язано з тим, що у шкільних укриття може бути недостатня кількість місць для всіх учнів, повідомив начальник управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко у коментарі “ЛІГА:Life”

“Якщо ми точно знаємо, що в школі укриття на 200 осіб, а у нас вчиться 600, то, на жаль, доведеться організувати очне навчання в три зміни. Або – змішане навчання”, – сказав Кононенко.

Він зазначив, що організація навчання на 1 вересня в кожній конкретній школі залежатиме від керівника закладу.

Також до початку навчального року у школах мають перевірити, скільки часу дітям потрібно, щоб спуститись з третього чи другого поверху до укриття.

Кононенко, зазначив, що первинну перевірку вже було зроблено, зокрема аудит 13,7 тис. шкіл виявив, що лише 8% з них мають обладнані укриття.

Він також зазначив, що у МОН рекомендують уряду знайти інші приміщення укриттів для людей, оскільки школи мають бути розраховані лише на учнів.

Нагадаємо, раніше у МОН повідомили, що у разі нестачі приміщень для навчання всіх дітей, місцева влада може організувати під це заклади культури.

Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти

18.06.2022 06:47

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 17.06.2022 1 310

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

№ 03-1870/162-2 від 14.06.2022 року

Міністерство освіти і науки України

Обласні та Київська міська

військові (державні) адміністрації

Головні управління ДСНС

України в областях та м. Києві

На доручення Прем’єр-міністра України

від 10.06.2022 № 14529/0/1-22

Про організацію укриття працівників та

дітей у закладах освіти

Державна служба України з надзвичайних ситуацій на пункти 1 та 8 доручення Прем’єр-міністра України від 10.06.2022 № 14529/0/1-22 стосовно створення безпечних умов перебування у закладах освіти дітей, учнів, студентів і працівників з урахуванням збройної агресії російської федерації (далі – доручення) повідомляє.

З метою приведення фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти у готовність до використання за призначенням, створення комісій з огляду (оцінки) будівель (споруд, приміщень) закладів освіти з метою визначення їх можливості їх використання як найпростіших укриттів, а також інших, пов’язаних з цим питань, ДСНС розроблено рекомендації щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти. Зазначені рекомендації підготовлено з урахуванням вимог законодавства та досвіду організації захисту населення в умовах відбиття збройної агресії російської федерації.

ДСНС пропонує довести зазначені рекомендації до керівників закладів освіти усіх рівнів, відомчої належності та форм власності, а також забезпечити використання цих рекомендацій під час організації та проведення відповідної роботи.

Додаток: на 9 арк. в 1 прим.

Заступник Голови Дмитро Бондар

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту

персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти

І. Загальні положення

Захисні споруди цивільного захисту (сховища та протирадіаційні укриття), споруди подвійного призначення та найпростіші укриття складають фонд захисних споруд цивільного захисту і належать до засобів колективного захисту.

На сьогодні вимоги щодо створення, утримання, експлуатації та ведення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту (далі — захисні споруди) встановлено:

  • Кодексом цивільного захисту України (далі — Кодекс);

  • Порядком створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 138 (далі — Порядок);

  • наказом МВС від 09.07.2018 № 579 “Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331 (далі — наказ МВС).

Довідково. Більш детальну інформацію щодо об’єктів фонду захисних споруд, вимог до них, а також іншу пов’язаною з цим актуальну інформацією можливо отримати у практичному посібнику під назвою “Серія 9 “Організація укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту. Впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту” серії методичних порадників “Перші кроки щодо організації цивільного захисту на базовому рівні місцевого самоврядування”, розробленому ДСНС спільно з Інститутом державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту і розміщеному на офіційному вебсайті вищезазначеної наукової установи за посиланням: https://idundcz.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayni-podiyi/3718.html.

Відповідно до вимог Кодексу та Порядку створення фонду захисних споруд у закладах освіти може здійснюватися шляхом:

  • проектування та будівництва захисних споруд та споруд подвійного призначення (реалізації положень розділів інженерно-технічних заходів цивільного захисту проектної та містобудівної документації відповідного рівня) — здійснюється під час будівництва закладів освіти (нового будівництва, проведення реконструкції або капітального ремонту), потребує значних капітальних вкладень та часу;

  • взяття на облік як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів об’єктів іншого призначення, що експлуатуються, зокрема підземних і наземних будівель і споруд, а також інших об’єктів — здійснюється шляхом проведення заходів організаційного характеру, коштів не потребує або потребує виділення незначних коштів (порівняно з будівництвом);

  • створення фортифікаційних споруд як найпростіших укриттів — здійснюється без процесу будівництва шляхом зведення тимчасових споруд з бетонних та залізобетонних будівельних конструкцій (можливо тих, що були у використанні), габіонів та мішків з ґрунтом (піском), створення перекритих щілин у ґрунті, потребує наявності відповідних конструкцій та матеріалів, а також часу.

Також відповідно до вимог Кодексу заклади освіти можуть використовувати для укриття своїх працівників та дітей (учнів, студентів) на договірних засадах об’єкти фонду захисних споруд інших суб’єктів господарювання.

Необхідно зазначити, що відповідно до вимог Кодексу працівники та діти (учні, студенти) закладів дошкільної, загальноосвітньої та професійно-технічної освіти, а також переважної частини закладів вищої освіти (за винятком тих, що в установленому законодавством порядку віднесено до відповідних категорій цивільного захисту та розташовано у населених пунктах, віднесених до відповідних груп цивільного захисту) підлягають укриттю у такому виді захисних споруд як протирадіаційні укриття або у спорудах подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційних укриттів.

ІІ. Питання організаційного характеру

Згідно з нормами Кодексу та Порядку забезпечення працівників та дітей (учнів, студентів) закладів освіти засобами колективного захисту (об’єктами фонду захисних споруд) належить до повноважень керівників таких закладів. В особливий період нарощування фонду захисних споруд здійснюється шляхом будівництва швидкоспоруджуваних захисних споруд або облаштування найпростіших укриттів.

Порядком також передбачено, що центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування з метою взяття на облік як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів об’єктів іншого призначення, що експлуатуються і належать до сфери їх управління, відповідно до визначених повноважень можуть утворювати постійні або тимчасові комісії.

Суб’єкти господарювання, зокрема заклади освіти, можуть ініціювати створення таких комісій відповідними органами влади та залучення до їх складу необхідних фахівців.

Для встановлення можливості використання для укриття населення як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, зокрема, підлягають огляду, а у разі потреби — технічному обстеженню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:

  • підвальні, цокольні і перші поверхи об’єктів цивільного і промислового призначення;

  • споруди підземного простору (споруди котлованного типу та інші підземні споруди (приміщення);

  • підземні гірські виробки, печери та інші підземні порожнини різного призначення;

  • інші об’єкти, що за своїми технічними характеристиками та захисними властивостями можуть бути використані для укриття населення.

Враховуючи вищезазначене, в умовах правового режиму воєнного стану, пов’язаних з обмеженнями у часі для проведення відповідних заходів, керівники закладів освіти мають здійснити такі основні заходи:

1) привести у готовність до використання за призначенням згідно з норами Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС, наявні об’єкти фонду захисних споруд, забезпечивши, насамперед, захист у них працівників і дітей (учнів, студентів) від звичайних засобів ураження;

2) визначити можливість укриття у таких об’єктах повного складу працівників і дітей (учнів, студентів), з урахуванням цього визначити додаткову потребу у таких об’єктах (кількість та місткість);

3) у разі відсутності на балансі (обліку) закладу освіти об’єктів фонду захисних споруд або встановлення додаткової потреби у них:

  • ініціювати створення комісії щодо обстеження наявних будівель (споруд, приміщень) з метою встановлення можливості їх використання для укриття населення як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, та залучення до участі у ній (за згодою) фахівців структурних підрозділів з питань освіти та науки, цивільного захисту, містобудування та архітектури, охорони здоров’я центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також фахівців територіальних органів та місцевих підрозділів ДСНС, Держпродспоживслужби тощо;

та/або

  • вжити заходів щодо створення та облаштування на території закладів освіти як найпростіших укриттів фортифікаційних споруд;

  • визначити можливість використання для укриття працівників та дітей (учнів, студентів) закладів освіти об’єктів фонду захисних споруд інших суб’єктів господарювання.

У цьому разі вищезазначені об’єкти мають знаходитися на такій відстані від закладів освіти, що дозволяє провести організовану, безпечну та швидку евакуацію до них працівників та дітей у разі виникнення загрози (згідно будівельних норм — до 500 м, з урахуванням наявного досвіду організації захисту населення в умовах збройної агресії Російської Федерації рекомендовано — до 100 м).

Результати проведеної роботи оформлюються:

  • на будівлі (споруди, приміщення), що обстежуються з метою встановлення можливості їх використання для укриття населення як найпростіші укриття — шляхом оформлення акта оцінки об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття за формою згідно з додатком 6 до Вимог щодо забезпечення нумерації та здійснення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС;

  • на будівлі (споруди, приміщення), що обстежуються з метою встановлення можливості їх використання для укриття населення як споруди подвійного призначення — шляхом оформлення акта оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту за формою згідно з додатком 11 до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС, розрахунку захисних властивостей огороджувальних конструкцій такої споруди, здійсненого відповідно до методики, встановленої ДБН В.2.2-5-97 “Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту” та технічного паспорта, складеного на відповідний об’єкт нерухомого майна (його окрему частину) як на споруду подвійного призначення з використанням відомостей вищезазначених акта і розрахунку і оформленого відповідно до вимог Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127, затвердженого у Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 р. за № 582/5773.

Після оформлення вищезазначених документів відомості щодо відповідних об’єктів фонду захисних споруд (найпростіших укриттів, споруд подвійного призначення) заносяться до книг обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, що ведуть районні, районні у містах Київ та Севастополь державні адміністрації, відповідні органи місцевого самоврядування і складені за формою згідно з додатком 7 до Вимог щодо забезпечення нумерації та здійснення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС.

Важливо. Облаштування та постановка на облік в особливий період найпростіших укриттів не означає повного виконання вимог законодавства щодо забезпечення працівників та дітей (учнів, студентів) засобами колективного захисту і не звільняє керівників закладів освіти від необхідності у подальшому, в мирний час, вжити заходів щодо створення захисних споруд або споруд подвійного призначення з відповідними захисними властивостями.

ІІІ. Основні вимоги до будівель (споруд, приміщення), що планується включити до фонду захисних споруд як споруди подвійного призначенням або найпростіші укриття

3.1 У разі неможливості або недоцільності використання для укриття населення усього об’єкта будівництва як споруди подвійного призначення або найпростішого укриття, може бути прийнято рішення щодо включення до фонду захисних споруд його окремої частини (приміщення).

Щодо споруд подвійного призначення

3.2 Зовнішні огороджувальні конструкції, матеріал з яких їх виготовлено, об’ємно-планувальні та конструктивні рішення будівель (споруд, приміщень), що обстежуються з метою включення їх до фонду захисних споруд як споруди подвійного призначення мають відповідати нормам ДБН В.2.2-5-97 “Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту”.

Методику віднесення існуючих будівель та споруд до споруд подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційних укриттів було доведено до центральних та місцевих органів виконавчої влади листом ДСНС від 22.02.2021 № 03-2572/162-2 та розміщено на офіційному вебсайті Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту (ІДУ НД ЦЗ) в підрозділі «Нові надходження ІДУ НД ЦЗ» розділу «Бібліотека» за посиланням: https://idundcz.dsns.gov.ua/ua/Novi-nadhodzhennya_.html;

та на офіційному вебсайті ДСНС у підрозділі “Методичні рекомендації” розділу “Нормативна база” за посиланням: https://www.dsns.gov.ua/ua/Metodichni-rekomendaciyi.html.

У разі встановлення необхідності та можливості проведення будівельних робіт з підсилення будівельних конструкцій, перепланування та дообладнання існуючих приміщень під споруди подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційних укриттів доцільно використовувати Методичні рекомендації щодо проектування та пристосування інженерних та інших споруд під протирадіаційні укриття, розміщені на офіційному вебсайті ІДУ НД ЦЗ в підрозділі «Нові надходження ІДУ НД ЦЗ» розділу «Бібліотека» за вищезазначеним посиланням.

Щодо найпростіших укриттів

3.3 Вимоги до зовнішніх огороджувальних конструкцій, матеріалу з яких їх виготовлено, об’ємно-планувальних та конструктивних рішень будівель (споруд, приміщень), що обстежуються з метою включення їх до фонду захисних споруд як найпростіші укриття, законодавством не визначено.

Разом з цим з метою забезпечення захисних властивостей від дії звичайних засобів ураження важливо, щоб несучі та зовнішні огороджувальні конструкції (стіни, перекриття, покриття) зазначених будівель (споруд, приміщень) були виготовлені із залізобетону, цегли або інших кам’яних матеріалів.

Також можливо використання будівель (споруд, приміщень) з інших матеріалів за умов їх заглиблення у землю.

3.4 Під час обстеження будівель (споруд, приміщень), далі – об’єктів будівництва, рекомендовано враховувати вимоги щодо забезпечення захисту у них населення від таких небезпечних чинників надзвичайних ситуацій:

  • дії повітряної ударної хвилі при застосуванні звичайних засобів ураження та побічної дії сучасної зброї масового ураження;

  • дії звичайних засобів ураження (стрілецької зброї, уламків ручних гранат, артилерійських боєприпасів та авіаційних бомб);

  • негативного впливу від інших будівель, споруд, інженерних мереж, руйнування (аварії) на яких може призвести до травмування або загибелі населення, що підлягає укриттю;

  • зовнішнього іонізуючого випромінювання (у разі радіоактивного забруднення місцевості).

3.5 З метою забезпечення захисту населення від небезпечних чинників надзвичайних ситуацій та організації його життєзабезпечення об’єкти будівництва мають відповідати таким основним вимогам:

1) розміщуються у підвальному (підземному) або цокольному поверхах, можливо (за умов забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями необхідних захисних властивостей або можливості вжиття додаткових заходів щодо їх підвищення) – на першому поверсі;

2) розташовуються у складі основної будівлі закладу освіти або у безпосередній близькості до неї (рекомендовано до 100 м);

3) не розміщуються поруч з великими резервуарами із небезпечними хімічними, легкозаймистими, горючими та вибухонебезпечними речовинами, водопровідними та каналізаційними магістралями, руйнування яких може призвести до травмування або загибелі працівників та дітей (учнів, студентів);

4) не зазнають негативного впливу ґрунтових, поверхневих, технологічних або стічних вод;

5) забезпечені електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. За відсутності в об’єктах будівництва водопостачання і каналізації вони повинні мати окремі приміщення для встановлення виносних баків для нечистот;

6) не мають великих отворів у зовнішніх огороджувальних конструкціях, наявні отвори (крім дверних) забезпечують можливість їх закладки (мішками з піском або ґрунтом, бетонними блоками, цегляною кладкою тощо);

7) забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним (у разі планування укриття у споруді подвійного призначення або найпростішому укритті місткістю менше 50 осіб у ньому допускається наявність одного евакуаційного виходу);

8) через приміщення, призначені для перебування населення, яке підлягає укриттю, не проходять водопровідні та каналізаційні магістралі, інші магістральні інженерні комунікації (за винятком внутрішньобудинкових інженерних мереж). Приміщення мають рівну підлогу, придатну для встановлення лав, нар, інших місць для сидіння та лежання;

9) у приміщеннях не зберігається легкозаймистих, хімічно та радіаційно небезпечних речовин, небезпечного обладнання, що не підлягає демонтажу або не може бути демонтоване у термін до 24 годин;

10) висота приміщень об’єктів, зокрема дверних отворів, становить не менше 2 м (допускається не менше 1,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією на її будівницьтво), а до виступаючих частин окремих будівельних конструкцій та інженерних комунікацій (за винятком дверних отворів) – не менше 1,4 м. Ширина дверних отворів становить не менше ніж 0,9 м (допускається не менше 0,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією на її будівницьтво). Перетинання дверних отворів будівельними конструкціями або інженерними комунікаціями не допускається;

11) отвори при входах (виходах) закриваються посиленими дверми із негорючих матеріалів (металевими або дерев’яними, оббитими залізом) або захисними екранами (кам’яними, цегляними або залізобетонними) на висоту не менше 1,7 м;

12) основні приміщення, призначені для укриття населення, мають примусову або природну вентиляцію;

13) забезпечується вільний доступ осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (для закладів освіти з наявністю зазначеної категорії осіб) або є технічна можливість дообладнання для забезпечення такого доступу у термін до 24 годин;

14) об’єкт перебуває у задовільному санітарному та протипожежному стані (відповідно до норм протипожежних та санітарних правил);

15) забезпечено необхідні захисні властивості для захисту від звичайних засобів ураження та зовнішнього іонізуючого випромінювання, встановлених для протирадіаційних укриттів (споруд подвійного призначення із відповідними захисними властивостями).

Необхідні захисні властивості як правило забезпечують об’єкти зі стінами 2 – 2,5 цеглини завтовшки, або з цільних залізобетонних конструкцій (блоків, панелей) товщиною від 56 см.

Відповідні захисні властивості також забезпечує шар ґрунту товщиною 67 – 78 см (мішок з піском (ґрунтом), укладений поперек конструкції (ряду) .

У разі, якщо будівельні конструкції мають меншу товщину, можливо збільшення їх захисних властивостей шляхом додаткового обкладення мішками з ґрунтом (піском), встановлення екранів із залізобетонних конструкцій (панелей, блоків тощо) та/або комбінованим способом.

Для заглиблених об’єктів будівництва із залізобетону або цегли, верхня частина яких не відповідає зазначеним рекомендаціям, можливе збільшення захисних властивостей шляхом обкладення їх мішками з ґрунтом (піском), насипання земляного обвалування під час приведення найпростіших укриттів, розташованих у зазначених об’єктах, у готовність до використання за призначенням.

Аналогічні методи досягнення необхідних захисних властивостей рекомендовано для зведення наземних, напівзаглиблених або заглиблених фортифікаційних споруд, що планується використовувати як найпростіші укриття.

3.6 Місткість споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів вираховується з розрахунку: 0,6 м2 площі основних приміщень (для розміщення населення, що підлягає укриттю) на одну особу. За можливості розміщення двоярусних нар площу можу бути зменшено до 0,5 м2 на одну особу, при триярусному – до 0,4 м2 на одну особу.

ІV. Забезпечення об’єктів фонду захисних споруд необхідним майном, інвентарем, засобами та матеріалами

4.1 З метою забезпечення нормальних умов життєдіяльності осіб, що підлягають укриттю в об’єктах фонду захисних споруд, такі об’єкти підлягають забезпеченню необхідним майном, інвентарем, засобами та матеріалами (далі — обладнання).

4.2 Захисні споруди (сховища та протирадіаційні укриття) та споруди подвійного призначення із відповідними захисними властивостями підлягають забезпечення вищезазначеним обладнанням згідно з нормами додатків 19 (норми оснащення формування з обслуговування захисної споруди), 20 (перелік майна, необхідного для укомплектування захисної споруди), 21 (перелік лікарських засобів та медичних виробів для укомплектування запасів медичного майна у захисних спорудах) Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС.

4.3 Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них населення впродовж не менше 48 годин.

З цією метою найпростіші укриття забезпечуються:

  • місцями для сидіння (лежання) — лавками, нарами, стільцями, ліжками тощо. Можливо передбачати розміщення працівників та дітей (учнів, студентів) на наявних у закладах освіти засобах (стільцях, лавках, ліжках), що використовуються під час освітнього процесу, а також інших засобах, зокрема спортивних матах, карематах (килимках туристичних), за умов можливості їх використання на підлогах відповідних приміщень та забезпечення площі на одну особу, яка підлягає укриттю, на рівні не менше 1 м2;

  • ємностями з питною (з розрахунку 2 л на добу на одну особу, яка підлягає укриттю) та технічною водою (за відсутності централізованого водопостачання). Розміщення зазначених ємностей дозволено передбачати в основних приміщеннях (для розміщення осіб, що підлягають укриттю);

  • контейнерами для зберігання продуктів харчування;

  • виносними баками, що щільно закриваються, для нечистот (для неканалізованих будівель і споруд), розміщених у спеціально призначених для цього приміщеннях;

  • резервним штучним освітленням (електричними ліхтарями, свічками, гасовими лампами тощо) та електроживленням;

  • первинними засобами пожежогасіння (відповідно до встановлених норм для приміщень відповідного функціонального призначення);

  • засобами надання медичної допомоги; засобами зв’язку і оповіщення (телефоном, радіоприймачем, мережею інтернет, рекомендовано встановлення Wi-Fi — пристроїв);

  • шанцевим інструментом (лопатами штиковими та совковими, ломами, сокирами, пилками-ножівками по дереву, по металу тощо).

За змоги найпростіші укриття забезпечуються додатковим обладнанням, інструментами та інвентарем відповідно до норм, установлених для захисних споруд.

4.4 Біля вхідних дверей до споруди подвійного призначення (найпростішого укриття) має вивішуватися табличка розміром 50 х 60 см з написом «Місце для УКРИТТЯ». На ній необхідно зазначати адресу місця розташування споруди, її балансоутримувача, адресу і місце зберігання ключів.

Зразок табличок та покажчиків руху до них надано у додатку 1 до Вимог щодо утримання та експлуатації фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС.

Директор Департаменту організації

заходів цивільного захисту Віктор Вітовецький

Чи можна в соцмережах писати на теми, не пов’язані з війною?

16.06.2022 14:51

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 15.06.2022 398

Ми отримали повідомлення від наших вчителів із запитанням про те, як поводитися, якщо користувачі соціальних мереж критикують вас за дописи, не пов’язані з темою війни. Роз’яснення цього питання підготували експерт/-ки Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Попри те, що нині думки людей сконцентровані на повномасштабному вторгненні Росії в Україну і ця тема є пріоритетною в усіх українських новинах, все ж таки необхідно приділяти увагу й повсякденним, не пов’язаним із війною питанням.

Говорити про речі, що не стосуються війни, але є актуальними для повсякденного життя, а також ділитись позитивним контентом не тільки не заборонено, а й украй важливо, адже це може допомогти людям ненадовго відволіктись від важких новин та додати сил.

Оскільки напруга в суспільстві сьогодні є високою, деяким вашим читачам може бути важко впоратись з емоціями та прийняти те, що розмови про звичні повсякденні речі є допустимими та навіть необхідними. Нагадайте їм про це, наприклад, у такий спосіб:

Розповідайте вашим підписникам про концепції емоційного вигорання та інформаційного перенавантаження, які може переживати людина, яка споживає багато інформації з однієї або декількох тісно пов’язаних тем.

Пояснюйте, що ми не можемо і не повинні повністю абстрагуватись від новин про війну, однак варто споживати новини на різні теми або виділяти час, коли ми зовсім не читаємо новинні повідомлення. Це дасть змогу нашому розуму відпочити та відновитися.

Нагадуйте, що людина, яка перебуває в стані вигорання або інформаційного перенавантаження, є більш схильною відчувати безнадію, апатію чи втому і їй значно важче бути ефективною в повсякденному житті.

Закликайте підписників за можливості повернутись до старих звичок або сформувати нові, унормувавши здоровий розпорядок дня для себе та для суспільства. Такі прості речі допоможуть спільно працювати на досягнення перемоги, а також матимуть важливе значення в процесі відновлення та відбудови після закінчення війни.

Розповідайте громадянам, що наша робота не завершиться на моменті перемоги, тож варто уже зараз створювати внутрішні ресурси та можливості, які допоможуть нам не тільки її здобути, але й відновлювати країну.

Нагадуйте читачам/-кам, що всі ми різні, тому долаємо та проживаємо стрес та трагедію війни по-своєму. Немає нічого поганого в тому, щоб зайнятись новою справою, яка допоможе трошки відволіктись та бути готовим працювати на досягнення нашої спільної мети – нашої перемоги.

Пояснюйте, що люди не повинні соромити інших за їхні способи долати труднощі. Розбрат у суспільстві – одна з головних цілей російської дезінформації та пропаганди. Суспільство, у якому постійно тривають внутрішні конфлікти, є легкою мішенню для нашого противника. Нині дуже важливо бути єдиними та знаходити компроміси зі своїми співвітчизниками, навіть за умови, що ми маємо різні погляди на окремі питання й не завжди погоджуємось з думкою інших.

Однак при публікації позитивного контенту завжди варто зважувати, чи є він доречним за обставин, які на конкретний момент відбуваються в регіоні та в країні в цілому. За умови, що ситуація в регіоні є досить напруженою або нещодавно стався значний обстріл громади, багато людей зазнали поранень, а місто – руйнувань, з публікаціями на повсякденні теми варто бути вкрай обережними. Те ж саме стосується і прифронтових територій.

СЗШ №33. У нас немає розкоші знущатись над собою в часі війни!

16.06.2022 13:02

15 червня у школі пройшов психоедукаційний тренінг в рамках спільного проекту Sane Ukraine - Trauma education and resilience project та Львівська міська рада.

Три години активного обговорення питань стресу, травми та вигорання. Тілесні та дихальні практики –чудовий спосіб подбати про свої власні ресурси.

Дякуємо за командну роботу та чудовий тренінг Олеся Веприк та сестрі Анні- Марії

Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова

Кризова психологічна служба м. Львова. ЕМДР Україна EMDR Ukraine

СЗШ №67. Школа повного дня

15.06.2022 23:03

Директор школи Олена Коваленко, заступник директора з НВР Галина Лизун та вчитель початкових класів Анна Тарасова в захопленні від зустрічі з Оксаною Винницькою-Юсипович на презентації «Школи повного дня». Що це таке? Це школа, де окрім навчальних занять є творча діяльність, прогулянки та гуртки. Дітей залучають на цілий день, що є зручно для батьків. Директори презентували свої результати. Сподіваємося на підтримку українсько-канадського проєкту і хочемо щоб «Школа повного дня» запрацювала в СЗШ N67 з 1 вересня 2022 року. Працюємо і стараємося для успішного майбутнього наших дітей!

СЗШ №67. Засідання педагогічної ради школи

15.06.2022 22:48

15.06.2022 р. відбулась засідання педагогічної ради на якій підвели підсумки роботи за 2021 - 2022 н.р.;

* результати самооцінювання школи як комплексної оцінки діяльності закладу;

* завершення навчального року;

* результатами оцінювання здобувачі освіти індивідуальної форми навчання;

* дотримання техніки безпеки під час літнього періоду;

* дотриманню вимог з пожежної безпеки.

Цікавим був тренінг "Team building", а також кожен учитель спробував користуватися вогнегасником. Під час практичних занять з пожежогасіння вчителі школи навчилися приводити в готовність вогнегасники (знімати пломби і запобіжники) та користуватися ними. Ці практичні навики обов‘язково згодяться у НС. Ми раді були бачити одне одного у такий нелегкий час.

НУШ у 5 класі: освітня та модельні програми, типи оцінювання, оформлення документації

15.06.2022 20:19

ЦДЮТ. Екскурсія в бібліотеку

15.06.2022 20:04

Львів називають культурною столицею України. Бо він багатий на музеї, театри, бібліотеки… Книжки читати – багато знати! Так каже народна мудрість. Вихованці Студії раннього розвитку дитини «Росинка» 15 червня з величезним задоволенням відвідали Львівську обласну бібліотеку для дітей, що на вул. Винниченка,1. Це не похмуре запилюжене приміщення, у якому панує морок та сновигають сонні миші…. Дітей зустріли світлі просторі приміщення, усміхнені та веселі працівники…. Та, звичайно, безліч сучасних кольорових цікавих книжок! І усе це має дуже креативну назву – «ЛЕОТЕКА». Тут можна не тільки випозичити книжку, а й відвідати різноманітні гуртки відповідно до свого віку (малювання, голосне читання, декламація).

Але наші вихованці прийшли не з порожніми руками – вони організували концерт для своїх однолітків, які долею випадку вимушені були приїхати до Львова.

Ось так плекаємо любов до книги, до Львова та розумну націю!

Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового 2022/2023 навчального року

14.06.2022 18:38

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 14.06.2022 499

Увага! Матеріал оновлюється! Збережіть у закладках та поділіться з колегами.

Наказ МОН від 01.04.2022 №289 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти”

Наказ МОН від 30.07.2021 №868 “Про затвердження форм звітності з питань діяльності закладів загальної середньої освіти та інструкцій щодо їх заповнення”

Постанова МОЗ від 06.09.2021 р. №10 “Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”

Наказ Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2021 р. № 813 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти”

Наказ МОЗ №2205 від 25.09.2020 “Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти”

Наказ МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224 “Деякі питання організації дистанційного навчання”

Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників

Концепція розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти)

Положення про сертифікацію педагогічних працівників (зі змінами від 24.12.2019 р.)

Інструкція з діловодства у закладах загальної середньої освіти

Сценарії Першого уроку 2022/2023 навчальному році

Чи може дитина залишитись на повторне навчання у тому самому класі, щоб надолужити відсутнє під час війни навчання?

14.06.2022 18:18

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 14.06.2022 1 434

Учнів 1 або 2 класів можна не переводити до наступного класу та залишити для повторного навчання у тому самому класі. Школа це робить на підставі письмового звернення одного з батьків чи інших законних представників. Так можна зробити лише один раз впродовж навчання у початковій школі.

Учнів 3-8 класів можна залишити на повторне навчання, якщо за результатами річного оцінювання вони показали початковий рівень (1-3 бали) в одному з таких предметів: українська мова, математика, алгебра або геометрія. У класах з навчанням мовами корінних народів і національних меншин цей перелік доповнюється мовою навчання. Рішення про повторне навчання ухвалює педагогічна рада школи за погодженням одного з батьків.

Ліцей №57 імені Короля Данила. Свято Останнього Дзвоника 2022!

13.06.2022 01:10

Великогрибовицький ліцей. Останній дзвоник!

12.06.2022 08:59

Дорогі учні Великогрибовицького ліцею!

Шановні вчителі та батьки!

Щиро вітаємо Вас із святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою!

Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.

Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.

Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаємо, щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Віримо, що Ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаємо вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій.

Щастя всім, добра, міцного здоров’я, успіхів та Перемоги!

Великогрибовицький ліцей. Прощавай, початкова школо!

12.06.2022 08:51

У ці теплі, сонячні червневі дні учні 4 класу Великогрибовицького ліцею прощаються з початковою школою та своєю першою вчителькою Маслаковою Оленою Сергіївною.

Сьогодні вітаємо їх, тих, хто творитиме наше майбутнє, чиї імена звучатимуть по телебаченню, про кого напишуть у газетах. Ними пишатиметься Великогрибовицький ліцей, адже свої перші кроки до успіхів вони зробили саме тут.

Ось вони – бентежні й зашарілі, горді й схвильовані, сором’язливі та впевнені. Середня школо, зустрічай!

Наші п'ятикласники.

Великогрибовицький ліцей. Прощавай, Букварику!

12.06.2022 08:43

Учні 1 класу разом із вчителем Воробець Уляною Тарасівною провели флешмоб «Прощавай, Букварику!»

Сподіваємося, що такі чудові українці будуть жити у своїй незалежній державі під її мирним небом!

А тобі, Букварику, дякуємо за мудру науку!!!

СЗШ №40 м.Львів. Школо, до зустрічі у новому навчальному році!

12.06.2022 05:32

Чудовий танець наших випускників (учнів 4, 9 та 11 класів) - символ життя! Адже тут - миті радості, щастя, безтурботного дитинства!

Це музичне вітання від наших учнів - щасливих дітей вільної країни з нагоди завершення навчального 2021/ 2022 року!

Школо, до зустрічі у новому навчальному році!

СЗШ №40 м.Львова. Щирі вітання випускникам 2022 року!

12.06.2022 05:26

Щирі вітання випускникам 2022 року!

Пам’ятайте: ви - прекрасні, неповторні діти вільної країни. Зробіть усе від себе можливе, щоб стати гідними людьми великої держави України! В щасливу дорогу, любі наші учні!

СЗШ №40 м.Львова. Дорогі учні та батьки, любі наші випускники, шановні педагоги!

12.06.2022 05:09

Дорогі учні та батьки, любі наші випускники, шановні педагоги! Саме сьогодні ми урочисто завершуємо наш навчальний 2021/2022 рік! Незвично, в режимі онлайн, адже війна безумовно внесла свої корективи в наше шкільне життя!

Однак свято все ж відбудеться онлайн. Цьогоріч воно матиме промовисту назву " Щасливі діти вільної країни".

Тож прийміть найщиріші слова вдячності з нагоди завершення навчання! Щастя нам усім та миру!

Як прибрати російські сайти і відео з видачі Google і YouTube

12.06.2022 04:22

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 09.06.2022 496

Після початку повномасштабної війни з росією серед українців сильно зріс попит на україномовний контент. Багато людей не бажають бачити сайти окупанта у видачі Google і дивитися російські відео на YouTube.

Однак Google і YouTube пропонують користувачам російські сайти навіть якщо запит написаний українською мовою. УНІАН розповість, як прибрати російський контент на цих сайтах.

Як швидко прибрати російські сайти з пошуку

Цей простий спосіб допоможе прибрати сайти окупанта з видачі без додаткових налаштувань.

Для цього введіть в Google свій пошуковий запит, після нього натисніть пробіл і введіть в поле пошуку -ru. Таким чином в пошуку більше не будуть відображатися будь-які сайти з російським доменом. А якщо після пошукового запиту ввести -ru -by, то крім російських не будуть також відображатися білоруські сайти.

Якщо ви не хочете бачити у видачі будь-які сайти російською мовою (навіть українські), то після пошукового запиту введіть -и. Ця операція виключить з видачі практично весь контент російською мовою.

Ще один простий спосіб – встановити розширення “Лагідна українізація” для Google Chrome. Розширення зробить всю роботу за вас.

Як прибрати з пошуку російські сайти за допомогою налаштувань акаунту

Аккаунт Google можна налаштувати таким чином, щоб в ньому ніколи не відображалися російські сайти. Для цього дотримуйтесь інструкції.

  1. У браузері зайдіть в “Налаштування” – “Мови”. Зі списку мов приберіть російську. Додайте потрібні мови і розташуйте в порядку пріоритетності.

  2. Потім перейдіть в “Обліковий запис” – “Особиста інформація” – “Мова”. Встановіть українську основною мовою і додайте інші мови, якими користуєтеся, крім російської.

  3. Вимкніть автоматичне додавання мови, інакше Google може додати російську самостійно.

  4. Очистіть кеш і файли cookie.

  5. Після цього при користуванні пошуком не варто кликати на підказки російською, тому що Google запам’ятає це і почне знову показувати російські сайти.

Зміни не подіють відразу, проте через деякий час російськомовних сайтів в пошуку стане менше.

Як прибрати Російські відео з результатів пошуку YouTube

Відкоригувати результати видачі YouTube буде трохи складніше. Ресурсу знадобиться багато часу, щоб зрозуміти, що ви не хочете дивитися російські відео. Головне правило – не дивитися ніякі російські відео, а якщо є така необхідність, то спочатку вийти з акаунту.

“Навчити” сайт рідше показувати російськомовні відео можна наступним чином.

  1. Вручну видалити з історії переглядів і пошуку всі відео російською.

  2. В підписках прибрати російські канали.

  3. У відповідь на пропозиції будь-яких російських відео клікати “цей контент не цікавить”.

Інтернет-конференція «Особливості викладання в НУШ 5 клас»

12.06.2022 04:03

Учнів вчитимуть поводитися зі зброєю

11.06.2022 19:46

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 09.06.2022 441

Школярі мають володіти елементарними навичками поводження зі зброєю та надання першої допомоги.

Про це в інтерв’ю УНН сказав голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, відновлення системи підготовки життєвонеобхідним навичкам у школах може відбутися вже найближчим часом.

«Думаю, це треба повертати до шкіл. Якщо все вийде, у нас буде непоганий симбіоз між системою ТрО та школою. Я вважаю, що незалежно від того, хлопчик ти чи дівчинка – ти повинен мати елементарні навички поводження зі зброєю та надавати першу допомогу», – наголосив Бабак.

Він також зазначив, що до процесу підготовки молоді можуть бути долучені учасники бойових дій.

«У нас зараз буде величезна кількість учасників бойових дій у всіх регіонах, і вони могли б у цьому брати участь. Тут може бути хороший симбіоз – ми їх наново інтегруємо у мирне життя, і вони дітям передаватимуть правильні цінності та правильні навички», – сказав голова профільного парламентського комітету.

Окрім того, він висловив переконання, що впровадження системи підготовки школярів для оволодіння ними необхідними навичками може відбутися за рік.

ЦДЮТ. Учнівський парламент. Екскурсія в Брюховичі

11.06.2022 18:51

Брюховичі – селище міського типу, яке має певний стосунок до Володимира Івасюка.

Феномен Володимира Івасюка відомий усьому світові. Його земне життя тривало усього 30 років… За цей короткий час він створив 150 музичних творів, серед яких – і безсмертна «Червона рута».

18 травня його тіло знайшли у брюховицькому лісі, що біля Львова. У самогубство не повірив ніхто.

На місці, де знайшли композитора, встановлено пам’ятний хрест.

Любомир Войтович, керівник учнівського парламенту Залізничного району, організував своїм вихованцям екскурсію до місця смерті (?)

Невеличка екскурсія перед пам’ятником Івасюкові, далі – лісова стежка, і нарешті хрест-символ на місці, де було знайдено тіло композитора…

Ну а на завершення - смачнющі брюховицькі чебуреки!

СЗШ №97. Привітання директора школи Віри Володимирівни Дацьків для випускників СЗШ №97 2021-2022 року випуску.

10.06.2022 20:54

ВИПУСКНИКАМ

Останній дзвоник в рідних стінах школи…

Урок останній, ви ідете в клас…

Такого ще не було в нас ніколи,

Але, нажаль, судився вам цей час…

Наш світ розділений на до і після,

Весна, що випала у нас з життя,

Відгомоніла як далека пісня,

Ви ж чули лиш сирени, їх виття…

І вибухи, і чорні хмари диму

У пам’ять й душу врізалися вам…

Але від Заходу, до Сходу разом з Кримом

Земля дорожча значно стала нам!..

Випускники, дорослі наші діти!

Ідіть у світ і впевненіше крок!

Настав ваш час, щоб жити і радіти,

Хоча й тернистий шлях той до зірок!

Ви ж не зламаєтеся! Бо не мають права

Ті, що мов фенікс постають з руїн,

Забути, що таке народ, держава,

Що кожен з вас її донька і син!

Постаньте ж, рідні дорогі нам діти!

І довершіть почату нами справу:

Хай буде тисяча причин радіти

За Україну, її честь і славу!

Хай швидше Небо дасть нам перемогу!

Хай мир заволодіє цілим світом!

Хай Бог благословить вас у дорогу!

І хай щасливим буде вам це літо!

Хай ангели, що дані вам з Висот,

На всіх стежинах вас оберігають!

Живіть за кодексом людських чеснот!

А вчителі завжди вас тут чекають!

Ви ж пам’ятайте, в серці бережіть

Ціну, що сплачуємо ще донині

За кожну мирну, не тривожну мить

Слава Героям! Слава Україні!


Віра Дацьків

ЦДЮТ. День захисту дітей

09.06.2022 09:40

Як відомо, 1 червня – міжнародний День захисту дітей. Ми, а це СЗШ № 77 (директор Зоряна Демчук) та ЦДЮТ Залізничного району (директор Любомир Войтович) організували спільне свято для дітей району (і не тільки). Це було неперевершено!

Майстер-класи, рухливі ігри, флешмоби, виставки-продаж… Мета заходу – зробити свято дітям і зібрати кошти для ЗСУ та дітей-сиріт, які втекли від війни.

Концерт організували вихованці Центру творчості (ведуча - заслужений діяч естрадного мистецтва Надія Шалай), а також запросили і зіркових гостей: Івана Сітарського, Сергія Котовського та Івана NAVI.

Свято видалося на славу!!! Переглядайте фотозвіт, упізнавайте себе, пишайтеся нашою молоддю!

Яким має бути укриття у закладі освіти

08.06.2022 20:24

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 07.06.2022 3 159

Матеріал підготовлено офісом освітнього омбудсмена

Кожен з учасників освітнього процесу: батьки, учні та студенти, працівники закладів освіти, органи управління освітою вже зараз замислюються і запитують – яким буде освітній процес у новому навчальному році?

Адже війна триває, наші війська захищають кожного з нас, нашу державу та українську ідентичність, на частині територій ведуться бойові дії, і здійснюються бомбардування та обстріли всієї території України.

За час війни, станом на 4 червня, було пошкоджено 1939 закладів освіти, 184 з них повністю знищено. Під час відновлення зруйнованих закладів освіти та будівництва нових ми обов’язково повинні враховувати, що в кожному з цих закладів повинно будуватися сховище і це сховище має не просто бути, а й відповідати визначеним для будівель цивільного захисту вимогам.

Головне під час навчання та роботи – це життя та здоров’я учасників освітнього процесу, тому перша вимога – це їхня безпека.

Наразі розглядають різні варіанти організації освітнього процесу: у дистанційному, очному чи змішаному форматі.

Зрозуміло, що у зонах бойових дій та на прилеглих до них територіях навчання можливе у дистанційному форматі. На іншій території є можливість здійснювати очне та змішане навчання, але за умови наявності укриття у закладі освіти.

За повідомленням заступника міністра освіти і науки України Андрія Вітренка , з 1 вересня, залежно від безпекової ситуації, здійснювати навчальний процес офлайн планується лише в тих закладах освіти, які мають бомбосховища. Для цього МОН проводить аудит шкіл щодо наявності та облаштування бомбосховищ, щоб забезпечити безпеку дітей та педагогічних працівників.

При організації такого навчання необхідно враховувати спроможність укриття – на скільки людей воно розраховане. Необхідно складати розклад так, щоб не перевищувати одночасну присутність учасників освітнього процесу в закладі освіти відповідно до спроможності укриття. Щоб при повітряній тривозі в укритті могли одночасно розміститися всі, хто в цей момент перебуває в закладі освіти.

Але навчання може бути за умови нормального стану укриття. На жаль, війна показала, що в частині закладів освіти або зовсім немає бомбосховищ, або вони не є придатними, а навіть небезпечні для перебування у них людей. Але все одно вони використовуються, попри їхній стан.

І вже зараз необхідно думати про те, як підготувати або вдосконалити укриття в закладах освіти, щоб можна було безпечно здійснювати очне та змішане навчання.

Можливо хтось зауважить, що навіщо розпочинати таке навчання, якщо можна продовжувати його у дистанційному форматі. Але, на мою думку, там, де можна безпечно організувати освітній процес в очному форматі, необхідно це робити. Адже саме очне спілкування з однолітками та педагогами допоможе нашим дітям знову повернутися у нормальне життя, це буде сприяти їхній психологічній реабілітації, а ефективність очного навчання вже доведена науковцями.

Окрім наявності укриття та приведення його до нормального стану, необхідно провести навчальні інструктажі, як поводитися в укритті, та що потрібно з собою мати. Так само обов’язково проводити тренувальні евакуації безпосередньо до укриття. Хоч нормативними документами не передбачено проводити саме такі тренування, але життя і здоров’я наших дітей – то найголовніша цінність, а такі тренування можуть врятувати життя.

Ще до війни, у січні 2022 року ми порушували питання тренування та обізнаності учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій, стану укриттів, відсутності зрозумілих, написаних не бюрократичною мовою, правил.

Насправді питання облаштування укриттів у закладі освіти для організації безпечного освітнього процесу дуже непросте, адже є різні типи захисних споруд, маємо дуже складні, нереальні для виконання, вимоги до їх облаштування, які потребують великих фінансових витрат. А бюджети громад, які є засновниками закладів освіти та відповідають за їх матеріально-технічне забезпечення, дуже обмежені. в умовах воєнного стану. І неможливо за такий короткий період зробити те, що не робилося роками. Поки не зрозуміло, чи достатньо для організації освітнього процесу наявності у закладі освіти облаштованого найпростішого укриття (цокольного або підвального приміщення) чи має бути саме сховище або протирадіаційне укриття.

Головне питання – хто має опікуватися укриттям у закладі освіти, приводити його у нормальний стан, виділяти кошти для його облаштування. Згідно з Порядком створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, опікуватися захисними спорудами мають балансоутримувач захисної споруди – власник захисної споруди або юридична особа, яка утримує її на балансі, а це – засновники закладів освіти. .

Якщо заклад комунальної форми власності, то засновником є орган самоврядування, тобто відповідна рада від імені територіальної громади, якщо засновником є заклад обласної форми власності, то відповідно обласна рада, якщо державної форми власності – орган державної влади від імені держави (пункт 7 статті 1 Закону України “Про освіту”).

Джерелом фінансування для облаштування укриттів може бути міжнародна допомога, наприклад, нещодавно Уряд Тайваню виділив 2 млн доларів допомоги Харкову, та по 500 тис. доларів – Запоріжжю, Миколаєву, Сумам та Чернігову. Частину з цих коштів планується витратити на бомбосховища в закладах освіти.

Але, на жаль, із початком війни було дуже багато повідомлень від працівників закладів освіти, що саме вони власними силами та досить часто без відповідного фінансування облаштовували укриття, приймали там людей, чергували, допомагали, надавали допомогу, годували й продовжують це робити.

Тобто освітяни під час війни стали своєрідним форпостом безпеки для тих, хто приходив до них по допомогу. Наприклад, таким форпостом для людей під час бомбардувань та воєнних дій став один із закладів освіти Бучі. У ньому люди жили в бомбосховищі, готували їжу в шкільній їдальні, поки було світло – вмикали телевізор із мультфільмами для дітей.

Висловлюю щиру вдячність всім працівникам закладів освіти за вашу працю!

Також 22 травня у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт Закону № 7398 щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій, який пропонує, зокрема врегулювати джерела фінансування на утримання захисних споруд, питання їхньої оренди

Ліцей 57 імені Короля Данила. День краси. Майстри ДНЗ "Львівське вище професійне училище побутового обслуговування" впродовж дня безкоштовно надавали перукарські послуги для осіб, що тимчасово проживають у ліцеї.

07.06.2022 22:53

Відділ освіти

Шевченківського та Залізничного районів

висловлює щирі співчуття сім’ї, родині, вчительському та учнівському колективам з приводу смерті

багаторічного керівника НВК "Інженерно-економічна школа - Львівський економічний ліцей"

Шеремети

Ігоря Васильовича

Не стало Батька, Друга, Наставника, Вчителя, Директора і Прекрасної Людини!

Ігор Васильович був гордістю освіти м. Львова. Був людиною з великої літери. Світу його буде не вистачати. Він виховав не одне покоління хороших людей. Не одній людині допоміг, великий вклад його в розвиток держави, освіти, управлінської культури. Залишив по собі прекрасний, інноваційний ліцей.

Кожен, хто працював з Ігорем Васильовичем, знав його як надзвичайно фахову, наполегливу людину. За десятки років роботи керівником зумів сформувати сильну команду однодумців. Завжди щиро вболівав за розвиток освіти, робив все від нього залежне для її поступу та якісних змін, вірив і довіряв людям, з якими співпрацював. Сьогодні вся освіта Львова плаче за надзвичайною людиною: Аристократ Духу, Інтелектуал, Правдолюб, Великий Будівничий!

Ігор Васильович залишиться в нашій пам’яті чуйною людиною, чудовим педагогом. Великої душі була людина. Надіємось, що він уже в обіймах Господа. Нехай з Богом спочиває. Вічна пам’ять Великій Людині!

Вічна пам'ять

ЦДЮТ. Літня творча школа

06.06.2022 16:20

У тривожний час війни все одно хочеться відпочинку, свята, спокою…. Особливо діткам. На базі нашого ЦДЮТ Залізничного району створено Літню творчу школу. ЇЇ учасники (а це не лише львів’яни) кожен день починають з руханки (фізкультура), а потім наші педагоги передають свої знання та навички дітям через майстер-класи, екскурсії, рухливі ігри… У гості кличемо пожежників, поліцейських, військових… Діти відпочивають навчаючись. Чотири години (з 9 до 13) діти у надійних руках.

Міністерство освіти і науки України започатковує проєкт «Будь активним заради Миру»

06.06.2022 15:46

Міністерство освіти і науки України започатковує проєкт «Будь активним заради Миру» (#BeActive for Peace), спрямований на організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в закладах освіти під час літніх канікул.

Співорганізатори проєкту: Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Рух Олександра Педана «Junior», ГО «UkraineActive», Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Українсько-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я», ГО «U-sport», спортивні федерації. Реалізацію проєкту підтримує Міжнародний дитячий фонд ЮНІСЕФ.

Сьогодні тисячі дітей мають високий рівень тривожності та стресу, що приводить до зниження соціалізації, втраті зв’язку з реальністю та контролю над власним життям, підвищує схильність до асоціальної поведінки. До того ж, малорухливий спосіб життя безпосередньо впливає на стан здоров’я. Тому організатори проєкту «Будь активним заради Миру» (#BeActive for Peace) започатковують:

  • Всеукраїнський розклад спортивно-оздоровчих гуртків (на сайті МОН України) із залученням учнів та учениць – учасників проєкту;

  • освітні заходи;

  • навчання та підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

  • проведення всеукраїнських заходів, челенджів та інших подій;

  • проведення консультацій, вебінарів, семінарів з питань організації фізкультурно-оздоровчої роботи закладу освіти під час літніх канікул;

  • організаційну підтримку за різними напрямами проєкту;

  • нагородження закладів – активних учасників проєкту відзнаками МОН України та інші заохочення.

До речі, особлива увага буде надаватися підтримці і залученню до фізичної активності дітей, які наразі вимушено перебувають за кордоном або знаходяться в прихистках у безпечних регіонах країни.

Проєктом «Будь активним заради Миру» (#BeActive for Peace) передбачено:

  • запуск на сайті МОН України Всеукраїнського розкладу спортивних гуртків і секцій;

  • організацію щоденних фізкультурно-оздоровчих занять та заходів для дітей різного віку;

  • залучення вчителів фізичної культури закладу освіти для проведення фізкультурно-оздоровчих занять;

  • використання фізкультурно-спортивних приміщень, майданчиків, стадіонів закладів освіти, які мають на своїй території або в безпосередній близькості обладнане бомбосховище;

  • поновлення діяльності спортивних гуртків, які працювали в закладі освіти, відкриття нових;

  • організацію пункту видачі спортивного інвентарю бажаючим дітям та їх батькам (за можливості);

  • популяризацію серед учнів, учениць та їх батьків доступних занять і заходів.

Запрошуємо керівників і вчителів фізичної культури закладів освіти 7 червня 2022 року о 14:00 взяти участь у Всеукраїнському семінарі-нараді «Активне літо для українських дітей». Для участі у семінарі-нараді необхідно зареєструватися (https://forms.gle/88xW6jATn8yggkpQ8).

Рекомендуємо представникам закладів освіти доєднатися до проєкту через Telegram канал: https://t.me/ua_active_edu для отримання оперативної інформації.

Офіційний хештег проєкту: #beactive4pease

СЗШ №97. «Місце зустрічі – країна дитинства»

06.06.2022 07:42

Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії, адже саме в дітях ми вбачаємо сенс свого життя, в них втілюємо свої мрії, задля них працюємо, творимо, живемо.

Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.

Психосоціальну підтримку у просторах дружніх для дітей та місцях компактного проживання здійснює практичний психолог - волонтер Шевченківська районна організація Товариства Червоного Хреста м. Львова Л.Кульчицька.

СЗШ №97 «Кольоровий світ дитинства»

06.06.2022 07:29

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти так потребують любові, турботи, батьківської ласки і МИРУ!

Зігріваючи теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднуючи зусилля заради мирного майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України!

У День захисту на шкільному подвір’ї лунала спільна вдячна молитва Божій Матері, діти малювали малюнки про МИР, учнівське самоврядування організувало банси для всіх присутніх. Дякуємо гостеві нашого свята лідерові гурту CRY НЕБА Олександрові Мамедову.

СЗШ №97 «Діти для Воїнів Світла ЗСУ»

06.06.2022 07:22

Україна переможе і знову забринить веселкою її чиста мирна блакить, - впевнені учні 2-Б класу (класний керівник – М.Сидор), які завітали на квест - урок «Ми - діти України», що пройшов напередодні Дня захисту дітей.

Школярі разом з батьками звернулись зі словами щирої подяки й підтримки до наших мужніх та незламних Героїв - захисників, записавши їх на прапорі України, який волонтери передадуть на передову, а також разом з батьками заспівали «Червону калину».

Дякуємо! Пишаємось! Молимось! Віримо! Все буде Україна!

Міжнародний день захисту дітей.

05.06.2022 17:37

1 червня у всьому світі щорічно святкують Міжнародний день захисту дітей. У цей день у Великогрибовицькому ліцеї відбулися святкові ігри та забави для наймолодших наших ліцеїстів , учнів 1 - 4 класів.

Наші старшокласники, учасники учнівського самоврядування, під керівництвом педагога-організатора Карпи І.А. підготували добірку теплих привітань, активних конкурсів та змагань. Було весело, цікаво та пізнавально.

СЗШ №33. Міжнародний день захисту дітей.

05.06.2022 12:55

1 червня у Міжнародний день захисту дітей члени УС "Золоті Леви" провели зум-конферецію з учнями 5-7 класів "Чужих дітей не буває" та долучились до акції "Код нації. Вкрадене майбутнє" на знак протесту проти незаконної депортації понад 240 тисяч українських дітей до росії.

Сертифікація- 2022: тестування вчителів відбудеться 10 вересня

05.06.2022 10:19

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.06.2022 1 250

Незалежне оцінювання професійних компетентностей учителів початкових класів, які в 2022 році братимуть участь у сертифікації, відбудеться 10 вересня.

Така дата зафіксована у Календарному плані, затвердженому наказом Міністерства освіти.

Як і в попередні роки, учасникам тестування буде запропоновано 100 тестових завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин.

Максимальна кількість балів, яку можна набрати, виконавши правильно всі завдання тесту, складає 100 балів.

Обробка матеріалів, наданих учасниками тестування, оголошення результатів та отримання учасниками інформації про допуск чи недопуск до наступного етапу сертифікації буде тривати до 28 вересня.

Як відомо, зовнішнє оцінювання вчителів є одним з обов’язкових елементів сертифікації педагогічних працівників. Цього року буде проведена чергова сертифікація вчителів початкової школи, участь у який зможуть узяти 2500 педагогічних працівників.

Учителі, які успішно пройдуть усі етапи сертифікації, отримають щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу пропорційно обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката.

Також наявність сертифіката дає право на присвоєння педагогу наступної чи підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії під час чергової атестації.

Рейтинг найпопулярніших міст для складання НТМ

05.06.2022 10:07

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.06.2022 437

За даними УЦОЯО майже 200 тис. потенційних учасників НМТ підтвердили намір пройти тестування. В Україні тест готові складати понад 176 тис. осіб, за кордоном – близько 21 тис.

Рейтинг найпопулярніших міст для складання НТМ в Україні:

За кордоном:

Остаточно визначитися з вибором міста, країни, а також за потреби змінити населений пункт учасники зможуть на другому етапі, що розпочнеться 21 червня та триватиме до 7 липня.

  • Київ – 15823;

  • Львів – 7438;

  • Дніпро – 7203;

  • Одеса – 5322;

  • Вінниця – 5126;

  • Запоріжжя – 5110.

  • Берлін (Німеччина) – 3157;

  • Мюнхен (Німеччина) – 2565;

  • Варшава (Польща) – 2104;

  • Прага (Чехія) – 1884;

  • Краків (Польща) – 1572.

Можливість завантажити запрошення-перепустку з’явиться після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ (після 12 липня). У ній буде зазначено дату, час і місце проходження основної сесії.

Від 10 до 20 червня буде відкрито реєстрацію на додаткову сесію НМТ.

Ліцей №57 імені Короля Данила. Міжнародний день захисту дітей

05.06.2022 09:52

У світі всі малята -

і хлопчики, і дівчата

повинні право мати

щасливими зростати.


Сьогодні ми подарували трішки свята малим українцям, які так потребують гарного настрою у ці нелегкі часи, зокрема діткам зі Сходу, що тимчасово проживаю у нашому ліцеї.



Нехай не тільки в цей святковий день, але і в будь-який інший, кожна дитина буде оточена любов’ю і теплом. Нехай цей безтурботний час дитинства триває якомога довше, а кожен день несе нові знання і відкриття!

Чілдрен Кінофест - 2022

05.06.2022 07:45

9-й Чілдрен Кінофест проходитиме з 3 до 12 червня 2022 року в онлайн-форматі на сайті online.childrenkinofest.com для глядачів із території України та Польщі.

Фільми-фіналісти Конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми, будуть доступні для перегляду в усьому світі.

Чілдрен Кінофест – щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків, який 9 років поспіль безкоштовно знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Фільм, який стане переможцем цьогорічного Чілдрен Кінофесту, як і завжди, обере аудиторія – після перегляду стрічок конкурсної програми глядачам буде запропоновано оцінити свої враження.

Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Усі покази – безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті.

У 2022 році для безпечності та гнучкості перегляду фестиваль проходитиме в онлайн-форматі з 3 до 12 червня. Переглянути фільми можна буде на сайті online.childrenkinofest.com на території України, а також Польщі, яка прийняла найбільше тимчасово переміщених українців. Переможця фестивалю визначать глядацьким голосуванням.

«Воєнні обмеження не дають змоги провести фестиваль так, як ми звикли – у понад 20 містах України, з повними залами на тисячі та сотні маленьких глядачів. Але це не тільки виклики, а й неймовірні можливості – Совеня Чарлі та Чілдрен Кінофест цього року можуть завітати у кожен український дім», – коментують перенесення фестивалю в онлайн-формат організатори.

Як зареєструватися на перегляди: https://www.facebook.com/childrenkinofest/posts/pfbid0NAFseaWAUJfe6buswMxxNLPkgZsBowbEpLRcdyFpMoH1FFqbyeiHCG54rbYLqUV4l

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ: https://childrenkinofest.com/ua/program.htm

До конкурсної програми фестивалю увійдуть фільми для аудиторії віком від 4 років, відібрані командою Чілдрен Кінофесту на найбільших європейських кінооглядах для дітей та підлітків. Поза конкурсом юні глядачі продовжать знайомитися з історією кінематографа: у попередні роки ця секція представила ретроспективи першовідкривачів зі світу кіно – Чарлі Чапліна, Бастера Кітона, Лотти Райнігер, Жоржа Мельєса та братів Люм’єр.

Відкриється Чідрен Кінофест французькою анімацією «Принцеса драконів». Головна героїня — дівчинка, яка зростала у родині драконів. Коли вона опиняється у світі людей, він видається їй абсолютно новим та незвичним. Фільм-відкриття буде доступний для перегляду упродовж перших трьох днів фестивалю — з 3 до 5 червня.

Україну в конкурсній програмі Чілдрен Кінофесту представляє пригодницьке фентезі «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». Знятий за мотивами казки Сашка Лірника, фільм змальовує пригоди козака, який намагається вибратися з пекла. Картина відзначена Призом глядацьких симпатій Національної премії «Золота Дзиґа», а сценарій — Премією імені Лесі Українки.

Із дитячого конкурсу Берлінале до програми Чілдрен Кінофесту потрапила ще одна стрічка в жанрі фентезі — «Неллі Рапп — мисливиця на монстрів» (Швеція). Картина занурить юних глядачів і глядачок у захопливі пригоди головної героїні в маєтку, повному чудовиськ.

Про подорож у часі й порятунок світу від екологічної катастрофи розповість фантастичний фільм «Місія Нови». На найбільшому міжнародному кінофестивалі для дітей Cinekid (Нідерланди) ця стрічка стала справжнім гітом, здобувши перемогу в чотирьох номінаціях.

Головний герой аргентинської драми «Дельфін» — хлопчик, який допомагає своєму батькові зводити кінці з кінцями. Водночас, він долає перешкоди на шляху до своєї мрії — потрапити в дитячий оркестр.

Також у програму увійшли комедії: австрійсько-німецька стрічка «Францові історії» та «Мій тато — сосиска» спільного виробництва Бельгії, Нідерландів і Німеччини.

Поза конкурсом юні глядачі та глядачки ознайомляться з класикою анімації — Чілдрен Кінофест покаже спеціальну добірку епізодів «Крота» до 65-річчя знаменитого чеського мультсеріалу.

За традицією на фестивалі продемонструють і минулорічного переможця — пригодницьку стрічку «Полі» спільного виробництва Франції та Бельгії. Картина розповідає про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі.

Вшосте в межах Чілдрен Кінофесту відбудеться Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми: https://childrenkinofest.com/ua/contest/kids-contest.htm

За традицією, переможців визначать журі українських кінематографістів - акторка театру та кіно Оксана Черкашина, режисер і сценарист Антоніо Лукіч, режисерка та сценаристка Катерина Горностай: https://childrenkinofest.com/ua/contest/zhuri-2022.htm

Список фіналістів — тут.

ПОЧЕСНИЙ ПОСОЛ ФЕСТИВАЛЮ у 2022 році акторка театру і кіно, заслужена актриса України, кульлтурна діячка – Ірма Вітовська: https://childrenkinofest.com/ua/about/ambassador

Щороку фестиваль підтримує Посол, який популяризує ідеї якісного сімейного дозвілля і культурного розвитку дітей та підлітків в Україні. Послами фестивалю у різні роки були співаки Фагот, Джамала, Дмитро Шуров, актор і кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, письменниця Катерина Бабкіна та правозахисниця і письменниця Лариса Денисенко, фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, співачка Христина Соловій.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФЕСТИВАЛЬ:

Сайт фестивалю: www.childrenkinofest.com

ФБ-сторінка фестивалю: https://www.facebook.com/childrenkinofest/

Інстаграм фестивалю: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/childrenkinofest/

Візуальні матеріали фестивалю (постери, кадри з фільмів): https://childrenkinofest.com/ua/press/press-materials

Чілдрен Кінофест проводиться за підтримки House of Europe.

Фестиваль дякує за допомогу Goethe-Institut і Австрійському культурному форуму в Києві.

Медіапартнери: Kinofilms.ua, Kinowar.com, Нова українська школа, Теленеделя, Міжнародний кінофестиваль Kino Dzieci.

РЕГЛАМЕНТ ФЕСТИВАЛЮ

I. Чілдрен Кінофест (далі – Фестиваль) – міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків, створений з метою виховання нового покоління кіноглядачів в Україні, розвитку практик сімейного культурного дозвілля та просування мистецтва кіно.

II. Засновником Фестивалю виступає компанія «Артхаус Трафік» (ТОВ «Трафік Філмз»)

III. Фестиваль проводиться в понад 20 містах України, фестивальний центр розташовується в Києві.

IV. Сьомий фестиваль Чілдрен Кінофест відбудеться в період 29 травня – 7 червня 2020.

V. Фестивальна програма складається з наступних секцій: Конкурсна програма, Позаконкурсні кінопокази та Спеціальні події.

1. МІЖНАРОДНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА:

A. У Міжнародну конкурсну програму відбираються повнометражні фільми (від 60 хв.) високої художньої якості, орієнтовані на глядацьку аудиторію віком від 4 років, виробництво яких завершено після 1 січня 2018.

B. Заявки на участь у Міжнародній конкурсній програмі приймаються на безкоштовній основі до 5 квітня 2020 включно. Для подачі заявки слід заповнити форму, розміщену на офіційному сайті фестивалю. Фільми, подані на участь у міжнародній конкурсній програмі, також можуть бути запрошені дирекцією фестивалю для участі в позаконкурсних програмах фестивалю.

C. Для участі у Міжнародній конкурсній програмі відбирається 7 (сім) повнометражних фільмів. Селекція фільмів в Конкурсну програму проводиться дирекцією фестивалю на чолі з програмним директором.

D. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Міжнародної конкурсної програми публікується на офіційному сайті фестивалю за два тижні до початку фестивалю.

E. Кращий фільм Міжнародної конкурсної програми вибирається за допомогою прямого глядацького голосування. Переможцем стає фільм, який набрав найвищий бал.

F. Представникам фільму-переможця Міжнародної конкурсної програми вручаються пам'ятний знак та диплом на церемонії Закриття фестивалю.

2. ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА:

А. Ретроспективні покази – це фільми для дітей та юнацтва присвячені авторам, студіям або школам, що заслужили світове визнання.

Добірка літератури та цікавих джерел для учнів

03.06.2022 08:21

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 01.06.2022 765

Література на літо – традиційна рубрика для філологів. Гадаємо, її варто використовувати не лише для того, аби учні наперед ознайомилися з програмою наступного навчального року, а й для медіаграмотного розвитку дітей. І не тільки літературу.

Нагадуємо, що у минулих випусках ми зібрали для вас корисний перелік книг із розвитку критичного мислення та медіаграмотності.

Та окрім цієї добірки ми вирішили порадити ще низку джерел за різними категоріями. Ця література, відео та курси з саморозвитку допоможуть краще орієнтуватися в інформційному просторі та долати негативні впливи війни на психоемоційний стан дітей:

Історія. Знання з історії – основа, яка допомагає не піддаватися на вигадки ворожої пропаганди та маніпуляції історичними фактами, це справжня медіаграмотна зброя:

Гумор. Долати наслідки стресу можна засобами комічного.

  • На YouTube каналі Novator film є анімаційний серіал «Моя країна Україна», який розповідає про історію, наводить цікаві факти з географії та описує пригоди різних героїв.

  • Оповідання для учнів віком 9+ «Окуляри і кролик-гном»

  • Електронні книжки «Видавництва Старого Лева».
    Література та ресурси з думкою про майбутнє:

  • Фентезі – один зі способів осмислення життя: подорожі в часі дають можливість відновити сили, відкритись новим ідеям, відволіктись від проблем у мріях про майбутній розвиток галактики. Наприклад, ця збірка для безкоштовного онлайн-читання містить твори про віртуальні світи, магію та супергероїв.

Курси або розвивальна література для здобуття різних навичок:

Психологія. Людина, яка навчиться цінувати себе, зможе легко розпізнати маніпулятора. Є багато матеріалів для роботи педагогів із дитячою аудиторією. Пропонуємо літературу для самомотивації і саморозвитку наших учнів старших класів.

Звичайно, цей перелік рекомендацій не вичерпний, а орієнтовний. Сміливо експериментуйте та пропонуйте вашим учням цікаві ресурси для саморозвитку.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

СЗШ №40 м.Львів. Міжнародний день захисту дітей 2022.

02.06.2022 23:51

Яскраві моменти свята

Міжнародний день захисту дітей 2022

Флешмоб-руханка, спортивні ігри, бойовий гопак, малюнки на асфальті, патріотичні пісні - те, що зробило, ми сподіваємось, день наших дітей незабутнім!!!

СЗШ №40 м.Львів. Міжнародний день захисту дітей у нашій школі.

02.06.2022 23:44

Щасливі миті дитинства...

Міжнародний день захисту дітей у нашій школі.

Дякуємо ГО "Всеукраїнський демократичний форум" (у рамках проєкту "Shelter-привітний Львів") за цікаве дозвілля і незабутній відпочинок наших учнів, в числі яких були ВПО і діти з особливими освітніми потребами.

Дякуємо ЗСУ за можливість під мирним небом Львова відзначити дитяче свято!!!

Все буде Україна!

СЗШ №40 м.Львів. З Міжнародним днем захисту дітей!

02.06.2022 17:38

З Міжнародним днем захисту дітей!

Я маю право на життя!

Я маю право на освіту!

Я маю право на громадянство!

Я маю право на мир в країні!

Я маю право....

Наші учні середньої та старшої школи долучились до челенджу #Я_маю_право .

Україно, в тебе гідне майбутнє - твої діти!

Розумні, талановиті, добрі та щирі!

Зі святом Вас, наші дорогі діти!

01.06.2022 Для випускників 9-х та 11-х класів.



Для випускників 11 класу

Ми пропонуємо випускникам українських шкіл,

які отримають Атестат про повну середню освіту,

або мають його з попередніх років,

здобути вищу освіту і

диплом польського університету,

навчаючись в Україні.


ВСТУП без ЗНО!!!

Для того, щоб більш детально ознайомитись з нашою пропозицією,

запрошуємо

переглянути Презентацію

на тему:

«Перспективи і можливості навчання

на Українсько- польській програмі

«Step to EU».


Презентація є в You Tube

https://youtu.be/4R8Y9-gNZOM


ат бот в Telegram




Для випускників 9 класу

Ми пропонуємо вашим випускникам вступити

в професійну школу або технікум,

отримати затребувані та перспективні професії,

які гарантують працевлаштування або продовження навчання

в Польщі та країнах Європи.

Навчання в Польщі

БЕЗКОШТОВНО!

Технікум

або

професійно-технічна освіта

За умови вступу до 18 років

освіта в Польщі

БЕЗКОШТОВНА

Хай учні Вашої школи отримають можливість

отримати європейський диплом,

здобудуть хорошу освіту та

гарантоване працевлаштування в Європі!


Для того, щоб більш детально ознайомитись з нашою пропозицією,

запрошуємо батьків переглянути презентацію

на тему:

«Перспективи і можливості

безкоштовного навчання

в Польщі».

З великим смутком сповіщаємо, що 30 травня у віці 50 років відійшла у вічність прекрасний вчитель, добрий порадник, надійна колега

ХАЦКО

ЛІЛІЯ МИХАЙЛІВНА

голова профспілкової організації Рясне-Руського ліцею, член президії Залізничної районної організації профспілки.

Вона була людиною великої душі, світлою, доброю, чуйною, справедливою, сильною особистістю.

Схиляємо наші голови перед світлою пам'яттю нашої доброї приятельки, висловлюємо щире співчуття її родині, друзям, колегам по роботі.

Вічна пам'ять