Дистанційне навчання

Добірка літератури та цікавих джерел для учнів

03.06.2022 08:21

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 01.06.2022 765

Література на літо – традиційна рубрика для філологів. Гадаємо, її варто використовувати не лише для того, аби учні наперед ознайомилися з програмою наступного навчального року, а й для медіаграмотного розвитку дітей. І не тільки літературу.

Нагадуємо, що у минулих випусках ми зібрали для вас корисний перелік книг із розвитку критичного мислення та медіаграмотності.

Та окрім цієї добірки ми вирішили порадити ще низку джерел за різними категоріями. Ця література, відео та курси з саморозвитку допоможуть краще орієнтуватися в інформційному просторі та долати негативні впливи війни на психоемоційний стан дітей:

Історія. Знання з історії – основа, яка допомагає не піддаватися на вигадки ворожої пропаганди та маніпуляції історичними фактами, це справжня медіаграмотна зброя:

Гумор. Долати наслідки стресу можна засобами комічного.

  • На YouTube каналі Novator film є анімаційний серіал «Моя країна Україна», який розповідає про історію, наводить цікаві факти з географії та описує пригоди різних героїв.

  • Оповідання для учнів віком 9+ «Окуляри і кролик-гном»

  • Електронні книжки «Видавництва Старого Лева».
    Література та ресурси з думкою про майбутнє:

  • Фентезі – один зі способів осмислення життя: подорожі в часі дають можливість відновити сили, відкритись новим ідеям, відволіктись від проблем у мріях про майбутній розвиток галактики. Наприклад, ця збірка для безкоштовного онлайн-читання містить твори про віртуальні світи, магію та супергероїв.

Курси або розвивальна література для здобуття різних навичок:

Психологія. Людина, яка навчиться цінувати себе, зможе легко розпізнати маніпулятора. Є багато матеріалів для роботи педагогів із дитячою аудиторією. Пропонуємо літературу для самомотивації і саморозвитку наших учнів старших класів.

Звичайно, цей перелік рекомендацій не вичерпний, а орієнтовний. Сміливо експериментуйте та пропонуйте вашим учням цікаві ресурси для саморозвитку.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Дистанційне навчання: рекомендуємо використовувати додаткові електронні ресурси

  1. школа супергероївhttps://www.facebook.com/superheroes.school/

  2. https://zoom.us/ Можливість проводити конференції онлайн. Реєстрація безкоштовна

  3. Prometheus Українська освітня платформа Prometheus також запропонувала вчителям, батькам, школярам і студентам використовувати понад100 безкоштовних онлайн-курсівдля ефективного дистанційного навчання на час карантину.https://prometheus.org.ua/

  4. EdErahttps://www.ed-era.com/

  5. edXhttps://www.edx.org/

  6. Courserahttps://www.coursera.org/

  7. Matifichttps://www.matific.com/ua/uk/home/

  8. Khan Academyhttps://www.khanacademy.org/

  9. Доступна освітаhttps://dostupnaosvita.com.ua/

  10. iLearnhttps://ilearn.org.ua/

  11. Be Smar https://besmart.study/

  12. дистанційний центр Рішельєвського ліцею на сайтіhttp://dist.com.ua.

  13. Методичні рекомендації, які розміщені на офіційному сайті комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» (http://ooiuv.odessaedu.net/)

  14. Освітній Центр Верховної Ради Україниhttps://cutt.ly/juhrbI

  15. Експрес-уроки української мови Олександра Авраменкаhttp://ippo.kubg.edu.ua/ekspres-uroky

  16. Майстерня Марини Курвитцhttp://marinakurvits.com/kak_organizovat_distancionnoe_obuchenie/

  17. Як організувати дистанційне навчання під час карантинуhttps://pedpresa.ua/201392-yak-organizuvaty-dystantsijne-navchannya-pid-chas-karantynu.html

  18. Організація дистанційного навчання закладом освіти. Воротникова Ірина Павлівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики природничо-математичної освіти і технологій Інституту післядипломної педагогічної освітиhttps://youtu.be/tMR5xddFZi4

  19. Ресурс: Розумники для вчителів початкових класів Учні, які навчаються за інтерактивними завданнями самостійно, тепер можуть приєднатися до віртуального класу вчителя.Це дозволить більш ефективно взаємодіяти в умовах дистанційного навчання. Учитель зможе ставити завдання та миттєво бачити результати роботи.

ЯК ПРИЄДНАТИ УЧНІВ до свого віртуального класу?

Повідомте свій ЛОГІН ВЧИТЕЛЯ батькам учнів, які хочуть приєднатися.

Батькам потрібно:

1) зайти на сайтhttp://edugames.rozumniki.ua/за логіном своєї ДИТИНИ;

2) натиснути на іконку користувача (зображення людини) у правому верхньому куті;

3) вказати логін ВЧИТЕЛЯ для приєднання до класу.

Усі запити учнів відображаються в особистому кабінеті вчителя. Підтвердіть запит – натисніть «Додати учня», щоб він приєднався до класу.

Нагадуємо, що в період карантину для усіх нових користувачів діє безкоштовний доступ до інтерактивних завдань з математики та української мови для 1-4 класу за шкільною програмою. Отримати доступ можна тут:http://edugames.rozumniki.ua/subscribe/

А вчителі, які раніше не використовували «Smart-кейс вчителя», можуть організувати дистанційну роботу з учнями під час карантину, скориставшись безкоштовним доступом для вчителя:http://edugames.rozumniki.ua/smartcase/sk-quarantine.php