COVID-19

28.01.2022 Як захистити дітей від COVID-19: поради батькам

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email

26.01.2022 690

За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 237 830 дітей. Найбільше підтверджених випадків захворювання серед дітей виявлено у віковій групі 10–14 років – понад 40%. Ще 26% припадають на категорію 15–17 років.

На стаціонарному лікуванні станом на 24 січня перебуває 1 120 дітей. Таким чином, наразі вже зайнято понад 30% ліжок, виділених для лікування неповнолітніх пацієнтів із COVID-19.

На сьогодні понад 122 тисяч учнів шкіл та більш як 3 тисячі вчителів відправлені на самоізоляцію через підтверджені випадки коронавірусу в оточенні. Також майже 6 тисяч класів перебувають на самоізоляції.

Наразі спостерігається підвищення захворюваності серед дітей. У багатьох регіонах заклади освіти переходять на дистанційний формат навчання через зростання рівня захворюваності.

Щоб захистити неповнолітніх від COVID-19, в Україні вже дозволили вакцинацію дітей від 12 років. Щеплення можна зробити вакциною Cominarty від Pfizer. Загалом, вже зробили понад 150 тисяч щеплень дітям віком від 12 років.

Окрім вакцинації, батькам варто врахувати кілька простих порад, щоб зменшити ризик інфікування дітей:

  • Навчіть малечу правильно мити руки

Поясніть дітям, чому важливо та як правильно мити руки. Це треба робити не менше 20 секунд, використовуючи мило. Також важливо приділяти увагу місцям під нігтями, адже там збирається багато бруду. Окрім того, можна вивчити з дитиною пісню чи вірш, який триває 20-30 секунд. Це допоможе дитині орієнтуватись, чи достатньо часу вона миє руки. Розкажіть, що торкатись обличчя немитими руками – небезпечно

  • Розкажіть, як правильно прикривати рот та ніс під час кашлю та чхання

Під час кашлю та чхання потрібно прикриватись серветкою, після чого викинути її та вимити руки. Поясніть дітям, що таким чином можна запобігти поширенню вірусу. Якщо ж дитина немає серветки, то поясніть, що краще прикриватись під час чхання чи кашлю ліктем.

  • Поясніть, чому захисну маску треба використовувати у всіх громадських місцях

Розкажіть їм про те, що захисну маску важливо використовувати не лише у школі, а у всіх інших громадських місцях. Покажіть на особистому прикладі, як це правильно робити.

Нагадаємо, що захисна маска має щільно прилягати до шкіри, закриваючи ніс та рот.

Важливо, що в Україні діти з 12 років мають користуватись захисними масками у громадських місцях. Маску треба змінювати кожні дві години та тоді, коли вона стала вологою.

  • Попросіть дитину дотримуватись дистанції у громадських місцях

Якщо дитина захворіла, залиште її вдома, навіть за наявності так званих “легких” симптомів вірусного захворювання. Уважно слідкуйте за симптомами, проконсультуйтесь із сімейним лікарем. Якщо у родині кілька дітей, намагайтесь тримати хворих і здорових дітей окремо.

Будьте чесними та відкритими з дітьми, коли вони ставлять питання щодо коронавірусної хвороби.

07.01.2022 Що з бустером в Україні.

З 6 січня в Україні бустерну дозу проти Covid-19 дозволили усім охочим. Третє щеплення можна робити через шість місяців після другого. Раніше бустер дозволили для людей віком понад 60 років, лікарям та вразливим категоріям.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам - Moderna або Comirnaty/Pfizer.

У МОЗ розповіли, що щеплення будуть робити за такими схемами:

- якщо перші дві дози Moderna або Pfizer, то бустер - Moderna або Pfizer,

- якщо перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio), то бустер - Moderna або Pfizer,

- якщо перші дві дози CoronaVac, то бустер - Pfizer,

- перші дві дози за змішаною схемою, тоді бустер - Moderna або Pfizer.

В Україні 13,9 млн людей вже отримали дві дози вакцини. Додаткову дозу отримали понад 4 тисячі людей, а бустерну дозу - понад 6 тисяч.

Львів переходить у червону зону: які будуть обмеження

Ситуація з коронавірусом у Львові та області постійно погіршується. Тому з 30 жовтня місто переходить до червоної зони карантину.

Джерело: 24 канал

Рішення про посилення карантину ухвалила міська комісія ТЕБ і НС 28 жовтня. Про її підсумки розповів мер Львова Андрій Садовий під час брифінгу.

Червона зона у Львові: що заборонять

Припинять роботу усі заклади культури. Також не можна буде проводити будь-які масові заходи – концерти, фестивалі, конференції. Виняток становлять лише футбольні матчі – їх можна проводити без глядачів за умови вакцинації або негативних ПЛР-тестів в учасників.

У спортивних залах та басейнах дозволено проводити лише одиничні тренування і лише за наявності вакцинації або негативного тесту. Усі кінотеатри, театри та музеї припиняють прийом відвідувачів взагалі. Так само заборонять проводити екскурсії.

Крім того, залишається чинним рішення, що з 1 листопада всі школи Львова на 2 тижні йдуть на дистанційне навчання. Дитсадки надалі продовжують працювати.

Як їздитиме громадський транспорт

У транспорті слід обов'язково перебувати в масці. Водночас всі водії мають бути вакцинованими. Автобуси, трамваї та тролейбуси мають бути заповненими на 50% від загальної місткості. Це 50 пасажирів у великих автобусах і щонайбільше 15 – у малих.

Окрім того, проїзд для пільговиків обмежать – вони зможуть безкоштовно їздити у транспорті лише з 11:00 до 16:00. Однак на учасників бойових дій ці обмеження не діють. Сертифікатів про вакцинацію у пасажирів не вимагатимуть.

Які заклади продовжать роботу

  • Ресторани та кафе (має бути зайнято лише 50% площ та не більше ніж 4 людини за столиком).

  • Перукарні та салони краси (виключно за попереднім записом).

  • Продовольчі та речові ринки, непродовольчі магазини, ТРЦ (не більше 50% зайнятих площ).

  • Готелі та хостели (ресторани на їхній території мають приймати лише тих, хто там проживає).

Зауважимо! Всі працівники таких закладів мають бути вакцинованими двома дозами. Відвідувачі мають бути вакцинованими або можуть показати негативний ПЛР-тест. Також відвідувачі мають бути в масках і дотримуватися дистанції.

Де не вимагатимуть сертифікат про вакцинацію

  • Супермаркети (якщо не менше ніж 60% продукції займає їжа).

  • Продуктові магазини.

  • Магазини з побутовою хімією.

  • Аптеки (зокрема, ветеринарні).

Рекомендують закрити церкви та храми

За рекомендаціями Ради єпископів, служби мають проходити онлайн, а вірянам слід бути вдома. Якщо хтось іде до церкви, богослужіння мають проходити просто неба.

Прохання до львів’ян на ці два тижні перейти в трошки інший режим роботи та мати повагу один до одного. Не ризикувати – добру каву можна випити й дома. А побути зайвий раз із сім'єю – велика радість для родини,

– наголосив під час брифінгу Андрій Садовий.