Новини

31.05.2022 «Навчання без меж»: 2021/2022 навчальний рік завершують онлайн-уроком із мінної безпеки

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 30.05.2022 1 230

З 14 березня 2022 року в Україні відновили освітній процес у дистанційній формі. Для ефективної організації навчання українських школярів, зокрема евакуйованих, МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський розклад.

«Вдячний кожному, хто всупереч жорстоким бойовим діям рф, створював умови для навчання українських дітей. Цей навчальний рік завершиться Всеукраїнським інтерактивним онлайн-уроком із мінної безпеки у Міжнародний день захисту дітей. Адже попри те, що навчатися потрібно, надважлим залишається життя та здоров’я кожного українця», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Всеукраїнський інтерактивний онлайн-урок із мінної безпеки відбудеться 1 червня 2022 року і буде доступний у Всеукраїнському розкладі. Під час уроку з інтерактивними завданнями діти дізнаються:

  • як розрізнити вибухонебезпечні предмети;

  • де може чатувати небезпека та які знаки попереджають про неї;

  • як зробити свої прогулянки та пересування безпечними і яких правил вкрай важливо дотримуватися.

Активні учасники отримають відзнаки та спеціальні подарунки від ЮНІСЕФ.

Для учнів 1–4 класів урок відбудеться об 11:00. Реєстрація bit.ly/урок_1_4_клас

Для учнів 5–11 класів урок розпочнеться о 13:00. Реєстрація bit.ly/урок_5_11_клас

Трансляція занять відбудеться на YouTube-каналі Unicef Ukraine та на Facebook-сторінці MOН.

29.05.2022 Освітній геноцид – складова російського геноциду українського народу

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 26.05.2022 506

Матеріал підготовлено офісом освітнього омбудсмена

У квітні 2022 року Верховна Рада України визнала дії Збройних сил російської федерації, її політичного і військового керівництва, під час останньої фази збройної агресії російської федерації проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу і звернулася до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав щодо визнання вчинення російською федерацією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України. https://bit.ly/3Nz6VMW

росіяни намагаються знищити Український народ, нашу самобутніcть та позбавити нас права на самостійний розвиток.

Частиною проголошеного російського геноциду є освітній геноцид, який здійснюється російською федерацією на всій території України, особливо – на тимчасово окупованих територіях, а подекуди навіть за кордоном.

На всій території України російські бомби, снаряди та ракети руйнують заклади освіти, змушують дітей, батьків і вчителів залишати рідні домівки, рятуватися від небезпеки, перериваючи освітній процес та спричиняючи важкі втрати в освіті наших дітей. Багато закладів освіти знищено та зруйновано. Як повідомив у своєму Телеграм-каналі https://bit.ly/3z0P2Cz голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, станом на 21 травня, в Україні 1837 закладів освіти зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів та бомбардувань рашистами, з них 172 повністю зруйновані.

Навіть за кордоном серед тих учнів та їхніх батьків, які врятувалися від війни й перебувають в інших країнах та всіма силами намагаються продовжити навчання українською мовою за українськими програмами, російські школи, маскуючись під українські, здійснюють російську пропаганду, намагаються викликати у біженців почуття провини, принизити їх та знищити національну свідомість. https://bit.ly/3lKaEuY

На тимчасово окупованих територіях освітній геноцид проявляється у забороні спілкуватися українською, навчатися за українськими освітніми програмами, вивчати історію, яка не спотворена російською пропагандою, читати українські книжки. Окупанти примушують працівників та керівників закладів освіти переходити навчати дітей за російськими стандартами та російською мовою. Іноді вчителі змушені це робити в прямому сенсі під дулом автоматів. Також є випадки, коли педагогів примушують працювати, а за роботу обіцяють привезти гуманітарні товари й можливу оплату в рублях.

Відомі випадки, коли окупанти вривалися до будинків та здійснювали допити керівників закладів освіти, вчителів, звинувачували їх у застосуванні української мови, націоналізмі, у пропаганді «неправдивої» історії, є випадки викрадення, застосування тортур.

Окупанти вилучають із навчальних програм історію України, українську мову, українську літературу, забороняють у школах будь-які згадки про Україну. Натомість у школі з’являються нові, пропагандистські предмети, такі як “История отечества”, під час яких викладається російська пропаганда. Водночас підручники з історії України, української мови та української літератури спалюються, з бібліотек вилучається українська історична та художня література. Викладання здійснюється виключно російською мовою.

Педагогів примусово відправляють на “курси підвищення кваліфікації” за російськими стандартами.

Частина педагогів, які не бажали співпрацювати з окупантами, виїхали з окупованих територій, частина працівників свідомо звільняються, щоб не співпрацювати з ворогом. Через це на тимчасово окупованих територіях утворюється брак вчителів, і до освітнього процесу окупанти намагаються залучати осіб, які не мають педагогічної освіти та досвіду.

Окупаційна влада намагається створити картинку відновлення освітнього процесу, тому під дулами автоматів заганяє у школи та садочки як дітей, так і педагогів. На деяких територіях з метою деукраїнізації окупанти навіть продовжили навчальний рік до вересня для вивчення російської мови, російської літератури та історії, щоб “підготувати” учнів до нового навчального року.

Усе це не випадкові загарбницькі дії окупанта, а цілеспрямована політика проти українського народу, яка навіть була визначена у доктрині геноциду щодо України, яку оприлюднило державне російське інформаційне агентство. У цій доктрині стверджується наступне: “Необхідно перевиховати населення шляхом впровадження цензури, репресій та подавлення проукраїнських державницьких позицій в освіті та культурі, вилучити навчальні матеріали і заборонити усі навчальні програми, які мають український зміст тощо”.

Наразі ми отримуємо велику кількість звернень та фактів, які свідчать про російський освітній геноцид.

Дуже важко читати звернення з окупованих територій, історії освітянина, учня, батька чи матері: у них багато емоцій – страх, розпач, зневіра. Про кожну з цих історій хотілося б голосно повідомити для всієї України та всього світу. Але перше, про що ми маємо дбати – безпека наших громадян: ми не маємо права і не будемо без їх згоди розголошувати будь-які відомості зі звернень, відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, тому наводимо лише узагальнені підтверджені факти звірств окупантів без жодних персональних даних та можливості ідентифікації особи.

Педагогічні працівники та освітні управлінці на тимчасово окупованих територіях постійно перебувають у небезпеці, й чим довше вони знаходяться під окупацією, тим складніше їм стає, адже щодня необхідно виборювати собі право на життя, годувати сім’ю. Тиск з боку окупантів лише посилюється, ризики загрози життю збільшуються. Тому педагоги далі потребують підтримки на державному рівні – як вижити під окупацією і не зрадити Україну, що робити, як діяти, як оголосити простій, коли вони матимуть змогу отримати відповідні виплати тощо.

Але головне для них зараз – зберегти життя, здоров’я і не стати колаборантами.

Про проблеми працівників закладів освіти на тимчасово окупованих територіях ми вже неодноразово писали https://bit.ly/3uVzvAp.

І я переконаний, що працівникам закладів освіти має бути надано орієнтовний алгоритм дій на тимчасово окупованих територіях. З одного боку всі ми розуміємо, що важко щось радити освітянам, які залишаються в цій складній ситуації, не бувши на їхньому місці. Адже ситуація на тимчасово окупованих територіях різниться, й кожна ситуація, в яку потрапляє конкретний педагогічний працівник чи керівник закладу освіти – індивідуальна.

Тому, на жаль, знайти єдині для всіх рішення неможливо. Найголовніше – зберегти життя – і за будь-якої можливості уникати співпраці з окупантами.

Але для освітян, на яких тиснуть під дулом автомата, ситуація щодня ускладнюється.

Голова Верховної Ради України звернувся до Генеральної прокуратури, Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції України щодо невідкладного вжиття заходів для належного документування фактів вчинення збройними силами російської федерації та її політичним і військовим керівництвом геноциду Українського народу, злочинів проти людяності, воєнних злочинів, інших тяжких злочинів на території України та ініціювання притягнення до відповідальності усіх винних осіб.

Ми бачимо, як українська армія виборює нашу Незалежність, і розуміємо, що проблеми освіти, які пов’язані з тимчасовою окупацією української землі, ми можемо почати конструктивно вирішувати після звільнення цих територій.

Ми переконані: всі окуповані території будуть звільнені, українські освітяни зможуть вільно жити та працювати, освітній геноцид припиниться, а ті, хто його впроваджує, будуть покарані.

29.05.2022 СЗШ №97. «Здійснюйте добро, поки ви існуєте» Д. Дідро

І знову допомога, і знову від друзів. Дякуємо Товариству Червоного Хреста м. Львова (голова - Уляна Стельмах), Шевченківській районній організації Товариства Червоного Хреста м.Львова (голова - Наталія Семочко - Присташ), волонтерам Товариства Червоного Хреста м. Львова пану Іванові та пану Ігорю за чергову гуманітарну допомогу для вимушено переміщених осіб, що проживають у нашій школі, за ваші великі серця, розуміння, підтримку та співпрацю.

29.05.2022 СЗШ №97. «Сила традицій і сила творчості в їх поєднанні - животворне джерело всякої культури» Петро Савицький

Організація змістовного дозвілля та психосоціальна підтримка дітей вимушено переміщених осіб. Дякуємо практичному психологові-волонтеру Шевченківська районна організація Товариства Червоного Хреста м. Львова Кульчицькій Л.С.

28.05.2022 Інтернет-конференція «5 клас НУШ: від ідеї до реалізації концепції»

27.05.2022 Вихідні дні у червні в умовах воєнного стану

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 26.05.2022 835

Нагадаємо, що до початку військової агресії рф та введення воєнного стану в Україні діяла норма статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до якої на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться. Зокрема були такі святкові і неробочі дні:

  • Трійця – цього року 12 червня (неділя);

  • День Конституції України – 28 червня (вівторок).

За статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто вихідним днем мав б бути понеділок 13 червня (перенесення вихідного з 12.06.2022 р.) та 28 червня (святковий день), повідомляє юридичний відділ ЦК Профспілки.

Але через війну працюватимуть в ці дні з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день

Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (ч. 3 ст. 12) змінено ці правила мирного часу та встановлено, що у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), ч. 1 ст. 65, ч.ч. 3-5 ст. 67 та ст.ст. 71-73 (святкові і неробочі дні).

На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів під час дії воєнного стану в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.

Фахівці Держпраці та експерти з кадрового діловодства з цього приводу зазначають, що кожен роботодавець у 2022 році може самостійно вирішувати – чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є виробнича необхідність в умовах воєнного стану – понеділок буде робочим.

У такому випадку працівники працюватимуть в ці дні з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день.

25.05.2022 Оцінювання навчальних досягнень учнів з числа внутрішньо переміщених осіб = Оформлення шкільної документації: закінчення 2021/2022 навчального року

25.05.2022 Як покращити безпеку хмарного сховища.

Вирішити проблему неправильного налаштування хмари досить непросто. Однак є декілька порад, які дозволять знизити описані вище ризики.

  • Покращення безпеки хмарних середовищ шляхом включення автоматизованих перевірок безпеки та налаштувань.

  • Безперервне управління параметрами налаштування за допомогою спеціальних інструментів.

  • Використання вбудованих інструментів для моніторингу та безпечного управління хмарною інфраструктурою.

  • Використання інструментів «політика як код» (PaC) для автоматичного сканування та оцінки стану відповідності у хмарі.

  • Стандартне шифрування конфіденційних даних, яке захистить інформацію від хакерів у разі некоректного налаштування елементів управління доступом.

Також посилити безпеку хмарних сховищ можна за допомогою продукту ESET Cloud Office Security, який захищає від шкідливого програмного забезпечення, блокує спам-повідомлення та фішингові атаки. Продукт також входить до складу комплексного рішення ESET PROTECT Complete, яке забезпечує всебічний захист корпоративної мережі від сучасних складних кібератак.

24.05.2022 Зашківський ліцей імені Є.Коновальця. День Героїв.

День Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь усіх українських воїнів усіх часів, усіх борців та борчинь за волю України від лицарства Київської Русі до сьогодення. День Героїв — це день пам'яті всіх українців та українок, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.

Одним із таких героїв є Євген Коновалець, пам'ять якого ми вшановуємо саме 23 травня. Усім педагогічним колективом ліцею ми відвідали музей-садибу нашого героя. Учні ліцею підготували пісню для усіх героїв. (Музичний керівник- Кобрин В.О.)

23.05.2022 ЛНУ Фізичний факультет.

23.05.2022 23 травня – День Героїв

23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України. Дата 23 травня була вибрана з огляду на те, що 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра. Також у травні за суперечливих обставин у Києві загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський.

Свято Героїв під час Другої світової війни та після її завершення активно відзначали учасники визвольного руху та українці в діаспорі. Вперше офіційно воно було запроваджене постановою ІІ Великого Збору ОУН, який відбувся у квітні 1941 року в Кракові: «Обов’язуючі організаційні свята є: свято соборності 22 січня, свято Героїв революції дня 23-го травня і День боротьби 31 серпня».

Після 1991-го року традиція відзначення Дня Героїв стала відроджуватися, передусім у Західній Україні. Особливої актуальності воно набуває в наш час, адже з 2014 року українці відстоюють територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з Російською Федерацією, яка анексувала Крим та окупувала частину Донбасу. У 2014 році масштабні відзначення Дня Героїв відбулися у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Нові часи формують і нові традиції. І День Героїв – це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але і звернути увагу на живих героїв, які повернулися з війни – на тих, хто вижив, вистояв, здобув перемогу над ворогом і над собою і продовжує розвивати Україну, показуючи приклад. А ще – розпочати дискусію над природою героїзму і тим, що за цим стоїть.

23.05.2022 ЦДЮТ. Семінар-практикум "Музейна педагогіка". Міжнародний День музеїв

18 травня відбувся семінар-практикум для педагогів ЦДЮТ на тему «Музейна педагогіка в умовах війни» з нагоди Міжнародного дня музеїв. Тема, визначена Міжнародною радою музеїв ІСОМ на 2022 рік – «Сила музеїв». Інтерпретація теми львівськими організаторами відрізняється від світової. Цьогорічні «музейні дні» у Львові – це про сміливість говорити про свою історію, про важливість берегти свою спадщину, про надважливу роль і самовідданість людей, які займаються музейною справою, про силу і стійкість музеїв під час війни.

На Львівщині діє понад 170 музеїв (у Львові – понад 40). У їхніх фондах зберігається 14% усієї музейної спадщини України. Серед експонатів – безцінні пам’ятки, які презентують українське мистецтво як потужну складову європейської культури. Для того, щоби вберегти цінні експонати від можливих бойових дій, керівники музейних закладів вжили усі необхідні заходи зі збереження предметів, які належать до Державного музейного фонду України та інших цінних експонатів. Тому в більшості музеїв експозиції закриті, а музеї шукають інші способи, як виконувати свою місію і зустрітись з людьми: екскурсії поза музеями, лекції на інших майданчиках, кінопокази, виставки, концерти, художні пленери і майстер-класи», – говорять організатори Міжнародного дня музеїв у Львові.

Програма семінару була дуже насиченою. Педагоги відвідали аптеку-музей «Під чорним орлом» – найдавнішу з існуючих у Львові аптек, у якій представлено понад три тисячі рідкісних експонатів. Це один із небагатьох музеїв, який повністю відкритий для огляду і сюди можна приводити дітей на екскурсії.

У час війни особливе значення приділяється національно-патріотичному вихованню молоді. Однією з патріотичних організацій, яка вже понад сторіччя виховує у своїх лавах юних патріотів України, є національна скаутська організація «Пласт». Львівський історичний музей у Міжнародний день музеїв відкрив виставку, присвячену 110-й річниці від часу заснування "Пласту". Педагоги отримали можливість познайомитись і поспілкуватись із представниками цієї молодіжної організації.

Презентували експозицію директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, віцепрезидент світового “Пласту” Андрій Ребрик, керівник Музею-архіву Пластового руху Ольга Свідзинська, дослідник пластового руху, професор Андрій Сова. “Те, що ви бачите на виставці, це є пам'ять про тисячі життєвих історій, пам'ять про тих пластунів, що є на фотографіях, пам'ять про цінності, що збережені попри першу, другу, а тепер уже і третю війну, - повідомив віцепрезидент світового “Пласту” Андрій Ребрик. - Це ті цінності, які відстоюють наші вояки і які ми сьогодні відстоюємо тут у тилу і по всій земній кулі, у діаспорі”. Експонатами виставки стали раритетні документи, родинні реліквії, книжки, фотографії, однострої, прапори, пластові і військові відзнаки, нагороди з приватних колекцій Музею-архіву Пластового руху у Клівленді, Львівського історичного музею. У плані організаторів – відкрити окрему виставку, присвячену пластунам-військовикам, які зараз захищають Україну, а також розповісти про загиблих членів організації, починаючи від початку війни в Україні у 2014 році. Виставка знаходиться в історичному музеї (пл. Ринок,6), де можна помилуватись також італійським подвір’ям колишньої кам’яниці Корнякта.

Мало хто знає, що означає слово «лапідарій». Наші педагоги відвідали Лапідарій – експозицію кам’яних пам’яток Львова – різьблених з каменю архітектурних та скульптурних фраґментів, частин старих пам’ятників, епітафій. Він розташований у будівлі на пл. Ринок, 4, у славетній «Чорній кам’яниці», яка належить до кращих зразків львівської ренесансної архітектури і є окрасою ансамблю площі Ринок.

Родзинкою в програмі семінару став квест від Музею міста (пл. Ринок,1) «Міський квест для дітей «Як риба в місті». Музей міста спільно з командою дітей створили суб’єктивну мапу центральної частини Львова з місцями, які діти рекомендують відвідати своїм одноліткам. Мапа стала основою для квесту «Як риба в місті». Проєкт здійснено спільно з БФ “Фонд розвитку Музею Міста у Львові” та учнями СЗШ східних мов та бойових мистецтв “Будокан” за підтримки ZMIN foundation.

Педагоги відділу туризму і краєзнавства вже мають напрацьований досвід у розробці і проведенні квестів для гуртківців. Квест від Музею міста дав новий досвід у цій роботі для наших педагогів.

Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1) запропонував екскурсію "Львів на зламі VIII-XX століть". Наші педагоги у складі великої групи поціновувачів Львова пройшли старовинними вуличками міста, розширили і поглибили свої знання з історії та архітектури Львова.

Кульмінацією програми став Музей науки та інновацій (вул. Січових стрільців, 7), який відкрили у Львові у квітні 2022 р. Він налічує близько 100 інтерактивних експонатів. Відкрити Музей вдалося завдяки зусиллям Tech Startup School Львівської Політехніки та Малої академії наук. Його головна ідея – «Заборонено не торкати». Тобто відвідувачів закликають вивчати експонати, випробовувати, досліджувати, а не просто споглядати.

Музей науки та інновацій – інтерактивний дитячий простір, що допоможе розкрити потенціал дитини, незважаючи на її вік. У час війни музей можна буде відвідувати безкоштовно, однак за попередньою реєстрацією.

На завершення семінару педагоги обговорили питання про роль музейної педагогіки в актуалізації культурної спадщини в умовах війни, збереження пам’яток культури, інформаційно-комунікаційні технології в музейній педагогіці під час воєнного стану, використання можливостей львівських музеїв в освітньому процесі під час російсько-української війни.

23.05.2022 Великогрибовицький ліцей. Карбуєм пам'яті сторінку, щоб пісня була поміж нами....

Унікальний композитор і поет.Герой України (посмертно). Один із основоположників української естрадної музики.30-річний Володя зробив українську пісню модною на весь світ-"Червону руту". Його земне життя тривало лише 30 років, але за цей короткий час він виконав свою місію. Феномен В.Івасюка в тому, що його пісні до сьогодні звучать, знають як старші так і молодь.Івасюк - це був вибух нової енергії.

23.05.2022 Великогрибовицький ліцей. Флешмоб "Спорт у вишиванці"

Учні Великогрибовицького ліцею долучилися до флешмобу " Спорт у вишиванці".

23.05.2022 Журнал «Практика управління дошкільним закладом» запрошує Вас на щомісячну онлайн-зустріч у форматі "Ранкова кава".

Журнал «Практика управління дошкільним закладом» запрошує Вас на щомісячну онлайн-зустріч у форматі "Ранкова кава". Кавування відбудеться вже 26 травня об 11:00.

Поговоримо про важливі справи керівника ЗДО:

21.05.2022 СЗШ №97. «Україна — це добро, а воно обов’язково переможе»

Практичний психолог Л.Кульчицька, яка є волонтером Шевченківської РО ТЧХУ, в рамках заняття з психосоціальної підтримки провела з дітками ВПО майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Протягом усього заняття тренер розповідала історію іграшки, що вона символізує і як важливо дітям передавати національно-культурні традиції.

«Важливо під час виготовлення думати про нашу перемогу і уявляти її. Лялька-мотанка хоч і маленький, але потужний і традиційний оберіг. Я вважаю, що неможливо перемогти націю з такою сильною та прадавньою культурою, котра базується на доброті, людяності, милосерді, допомозі ближнім», — сказала пані Леся.

21.05.2022 СЗШ №97. «Українська вишиванка — код народу, його душі»

День сьогодні одягає вишиванку

Хоч багато горя і смутку на землі

Кожен з українців на світанку

У своїй молитві каже «ні» війні.

І нехай колись ми більше усміхались

Сонцю, квітам, світу і собі

Вишиванка завжди залишалась

Вічним оберегом – і тобі, й мені.

В цю погожу днину дерево вишиванкового родоводу нашого навчального закладу розквітло яскравими, барвистими вишиванками, бо українському роду нема переводу!

Учні, вчителі, жителі мікрорайону та ВПО долучилися до цього яскравого і патріотичного свята. Організатори заходів: Антонів Л.О., класний керівник 5-А класу, Кульчицька Л.С., практичний психолог, Васильків Т.С., педагог організатор.

Україна переможе і знову забринить веселкою її чиста мирна блакить!

21.05.2022 Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!

Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!

Для того, щоб мати змогу взяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ), обов’язково потрібно на Інформаційній сторінці учасника ЗНО/НМТ (https://testportal.gov.ua/) у вкладці «Підтвердження участі в НМТ» зробити 2 кроки:

1) протягом 20 травня – 07 червня заповнити спеціальну форму та вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу якого) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;

2) протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вказати в запропонованому переліку назву населеного пункту, де Вам буде зручно пройти НМТ.

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також учасникам пропонують потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

На платформі iLearn стартував проєкт із безоплатної підготовки до НМТ, ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ. У межах проєкту майже щодня вступники зможуть брати участь у вебінарах, які проводитимуть експерти-предметники.

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

21.05.2022 СЗШ №33. Оберіг для воїна.

Цьогоріч у СЗШ №33, на день День Вишиванки вчитель трудового навчання з дітьми 5-6 класів провела майстер-клас. На ньому діти вишивали браслет-оберіг для воїнів ЗСУ. Дитячі обереги поїдуть на Схід.

20.05.2022 Про затвердження Порядку проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання...

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки України

12 травня 2022 року № 433

ПОРЯДОК

проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту

  1. Загальні положення

  2. Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

  3. НМТ проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до вищої освіти та у зв’язку зі здійсненням в особливому порядку у 2022 році прийому на навчання для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра.

  4. Участь у НМТ може взяти особа, яка зареєструвалася у 2022 році для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, та підтвердила бажання взяти участь у НМТ (далі – учасник НМТ) на інформаційній сторінці, створеній на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти (далі – Український центр), доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року, згенерованим за підсумками реєстрації, та PIN-кодом, зазначеним у ньому.

  5. Суб’єкти проведення НМТ

  6. До суб’єктів проведення НМТ належать:

1) Міністерство освіти і науки України;

2) Український центр;

3) регіональні центри оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр);

4) структурні підрозділи з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних, військових адміністрацій (далі – органи управління освітою).

  1. Міністерство освіти і науки України:

1) визначає перелік адміністративно-територіальних одиниць України, країн, на території яких буде створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення НМТ (далі – ТЕЦ);

2) координує процес виконання заходів органами управління освітою, закладами вищої освіти з організації та проведення НМТ;

3) контролює здійснення обласними органами управління освітою, закладами вищої освіти повноважень щодо забезпечення підготовки та проведення НМТ;

4) вживає заходів щодо розроблення програмного засобу, з використанням якого буде проведено НМТ, та його передання Українському центру;

5) взаємодіє з Міністерством закордонних справ України, органами влади з питань освіти в інших країнах з питань організації та проведення НМТ за кордоном.

  1. Український центр:

1) здійснює організаційно-технологічне забезпечення НМТ;

2) установлює графіки проведення НМТ відповідно до строків, визначених Міністерством освіти і науки України;

3) установлює регламенти роботи та умови формування ТЕЦ, а також вимоги до їх облаштування;

4) розробляє та затверджує специфікації кожної складової НМТ, загальні характеристики складових НМТ;

5) складає тестові завдання для НМТ;

6) здійснює розподіл учасників НМТ між робочими місцями в ТЕЦ.

  1. Регіональні центри:

1) взаємодіють з органами управління освітою з питань організації та проведення НМТ;

2) проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадськості з питань організації та проведення НМТ;

3) спільно з органами управління освітою формують мережу ТЕЦ та створюють ТЕЦ;

4) співпрацюють з органами управління освітою щодо кадрового забезпечення ТЕЦ;

5) організовують добір, реєстрацію, підготовку та розподіл осіб, залучених до забезпечення роботи ТЕЦ (далі – залучені працівники), забезпечують їх інформаційними та методичними матеріалами.

  1. Органи управління освітою:

1) координують дії з регіональними центрами та організовують здійснення заходів місцевими органами управління освітою, закладами освіти щодо організації та проведення НМТ;

2) спільно з регіональними центрами формують мережу ТЕЦ та утворюють ТЕЦ;

3) здійснюють контроль за діяльністю місцевих органів управління освітою щодо повноти та своєчасності забезпечення ТЕЦ залученими працівниками, їх підготовки та створення належних умов для роботи в цих пунктах.

  1. Суб’єкти проведення НМТ здійснюють, крім зазначених у цьому розділі, інші функції, передбачені цим Порядком.

  2. З метою забезпечення об’єктивного оцінювання робіт, вирішення питань, що потребують залучення фахівців та експертів, створюється апеляційна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі – апеляційна комісія), яка діє відповідно до Положення про апеляційну комісію при Українському центрі оцінювання якості освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26 грудня 2014 року № 1526, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 березня 2015 року за № 272/26717.

III. Права та обов’язки учасників НМТ

  1. Учасник НМТ має право на:

1) доступ до інформації про:

  • загальні характеристики складових НМТ (форми завдань НМТ, схеми нарахування балів за виконання завдань НМТ);

  • строки та порядок проведення НМТ;

  • час і місце проведення НМТ;

  • порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів НМТ;

2) виконання завдань НМТ, розроблених згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури (частина «Українська мова»), історії України (розділи 20–32: 1914 рік – початок ХХІ століття), здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2019 року № 1513.

  1. Учасник НМТ зобов’язаний:

1) дотримуватися вимог цього Порядку;

2) своєчасно прибути до ТЕЦ, зазначеному в його запрошенні, із документом, що посвідчує особу;

3) виконувати вказівки та вимоги працівників ТЕЦ щодо процедури проходження НМТ;

4) після завершення часу, відведеного для тестування, повернути матеріали НМТ працівникам ТЕЦ.

  1. Учаснику НМТ заборонено:

1) приносити до ТЕЦ небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;

2) протягом часу, відведеного для тестування:

  • заважати іншим учасникам НМТ;

  • спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час проходження тестування;

  • мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою НМТ (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник НМТ повинен повідомити працівників ТЕЦ до початку виконання роботи).

  1. У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, пунктом 3 цього розділу, учасник НМТ за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення НМТ, має залишити ТЕЦ.

ІV. Проведення НМТ

  1. НМТ проводиться з використанням технологій педагогічного тестування у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох навчальних предметів (блоків):

  • українська мова;

  • математика;

  • історія України.

Тест для проведення НМТ укладає державною мовою Український центр.

Він містить 60 завдань (по 20 завдань з кожного навчального предмета), на виконання яких відведено 120 хвилин.

  1. Строки організації та проведення НМТ визначає Міністерство освіти і науки України.

  2. Адміністрування НМТ здійснюється українською мовою.

  3. Учасники НМТ розподіляються між сесіями, змінами (перша та друга під час однієї сесії), ТЕЦ та робочими місцями відповідно до порядку, установленого Українським центром.

  4. Український центр не пізніше ніж за тиждень до початку проведення основних сесій НМТ інформує учасників НМТ про місце та час проходження НМТ шляхом розміщення запрошень для участі в НМТ на інформаційних сторінках учасників.

  5. Для учасників НМТ з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, відповідно до їхніх реєстраційних даних створюються особливі (спеціальні) умови, зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0103, 0104, 0202, 0203, 0206, 0304, 0305, 0306, 0401, 0702.

Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0101, потрібна для проходження НМТ інформація в аудиторії надається у вигляді тексту (у роздрукованому та/або електронному вигляді) без залучення перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога).

Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0204, надається можливість змінювати масштаб зображення на екрані під час проходження комп’ютерного онлайн-тестування.

Технологія проведення НМТ не потребує створення умов за кодами 0102, 0105, 0201, 0501.

  1. Роботу ТЕЦ забезпечують:

  • відповідальний за ТЕЦ;

  • помічник відповідального за ТЕЦ (у ТЕЦ з кількістю закріплених учасників НМТ від 16 осіб);

  • старші інструктори (по одному на кожну аудиторію з 5–15 закріпленими учасниками НМТ).

Залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців для роботи в ТЕЦ здійснюється відповідно до підпункту 3 пункту 3, пунктів 4, 9, пунктів 18–20 Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 222.

За виконання робіт (надання послуг), передбачених цивільно-правовими договорами, після оформлення в установленому порядку акта приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) відповідальному за ТЕЦ, помічнику відповідального за ТЕЦ, старшим інструкторам нараховується винагорода на умовах, передбачених для відповідних категорій (відповідальний за пункт проведення зовнішнього оцінювання, помічник відповідального за пункт проведення зовнішнього оцінювання, старший інструктор відповідно) за Схемою оплати праці педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців, що залучені до організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання і не перебувають у штаті Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів оцінювання якості освіти, наведеною у додатку 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року № 985.

  1. Допуск до ТЕЦ осіб, залучених до роботи в ньому, розпочинається за дві години до початку НМТ відповідно до вимог регламенту роботи ТЕЦ.

Працівники Українського та регіональних центрів допускаються до ТЕЦ на будь-якому етапі проведення НМТ.

  1. Допуск учасників НМТ до ТЕЦ припиняється за 10 хвилин до початку тестування.

  2. Учасник НМТ для допуску до ТЕЦ має пред’явити документ, що посвідчує особу.

  3. Під час тестування учасники НМТ мають право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення виконання тесту. Час, який учасник НМТ провів за межами аудиторії, не додається йому до часу, відведеного для виконання тесту. Одночасний вихід кількох учасників НМТ з однієї аудиторії до завершення ними виконання тесту заборонено.

  4. У разі виявлення будь-якою особою, яка перебуває в ТЕЦ, фактів порушення учасником НМТ процедури проходження НМТ вона повинна повідомити про це особу, яка відповідає за проведення НМТ.

  5. Рішення про припинення учасником НМТ виконання тесту приймають та оформлюють документально працівники ТЕЦ.

  6. Роботу в ТЕЦ може бути призупинено або дочасно припинено відповідальним за ТЕЦ у разі виникнення обставин, що можуть становити загрозу для життя та здоров’я учасників НМТ, або через неможливість створення належних умов для виконання НМТ.

  7. Після проведення основних сесій НМТ для певних категорій осіб організовуються додаткові та спеціальні сесії.

Особливості реєстрації для проходження НМТ під час додаткових, спеціальних сесій визначає Український центр.

Повідомлення про місце та час проведення додаткових і спеціальних сесій розміщуються у вигляді запрошень на інформаційних сторінках учасників НМТ не пізніше ніж за три календарних дні до їх проведення.

  1. Порядок визначення результатів НМТ

  2. Результатами НМТ є кількісні оцінки рівня навчальних досягнень учасника НМТ з кожного навчального предмета. Результати НМТ визначаються за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів.

  3. Визначення результатів НМТ з навчального предмета передбачає такі етапи:

1) визначення тестових балів (арифметична сума балів за відповіді на завдання, що встановлюється шляхом додавання балів, отриманих у процесі зіставлення відповідей на завдання з ключами відповідей) кожного учасника НМТ (здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань, розроблених Українським центром);

2) розгляд виявлених у процесі обробки документів ТЕЦ фактів, що можуть вплинути на результат НМТ;

3) переведення тестових балів у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів) здійснюється згідно з таблицями відповідності тестових балів рейтинговій оцінці, затвердженими Міністерством освіти і науки України;

4) оголошення результатів НМТ.

  1. За підсумками обробки документів ТЕЦ регіональний центр збирає та передає до Українського центру інформацію та документи ТЕЦ щодо виявлених під час обробки фактів, що можуть вплинути на об’єктивність визначення результатів НМТ, до яких належать:

1) порушення учасником НМТ процедури проходження тестування;

2) дострокове припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.

  1. Апеляційна комісія за результатами розгляду фактів, визначених у пункті 3 цього розділу, приймає одне з рішень, а саме:

1) зарахувати результат НМТ, отриманий учасником НМТ за виконання завдань тесту;

2) анулювати результат НМТ.

  1. Результати НМТ анулює Український центр на підставі рішення апеляційної комісії у разі:

1) виявлення в період часу, відведеного для виконання завдань тесту, в учасника НМТ чи на його робочому місці друкованих або рукописних матеріалів, засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремих елементів, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, інших засобів, предметів, приладів, що не передбачені процедурою проведення ТЕЦ;

2) спілкування в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час виконання завдань тесту;

3) проходження НМТ іншою особою – якщо такий факт встановила апеляційна комісія;

4) порушення учасником НМТ процедури тестування (невиконання вказівок і вимог працівників ТЕЦ щодо процедури тестування; виявлення небезпечних предметів і речовин, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини);

5) неможливості завершити виконання завдань НМТ через різке погіршення стану здоров’я учасника НМТ або дострокового припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.

  1. Документом, що підтверджує результати НМТ, є Відомість результатів національного мультипредметного тестування (додаток), що формується в електронному вигляді за підсумками проведення кожного тестування та затверджується шляхом накладання кваліфікованої електронної печатки Українського центру з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

  2. Офіційне оголошення результатів НМТ здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників НМТ у визначені Міністерством освіти і науки України строки.

  3. Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100 – 200 балів Український центр передає до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Генеральний директор директорату

фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров

20.05.2022 СЗШ №33. День ВИШИВАНКИ 2022

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того, ж одягаючи вишиту сорочку, демонструємо не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуємо свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

20.05.2022 Онлайн-школа SchoolToGo пропонує літнє навчання для учнів 1-10 класів

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 19.05.2022 377

Онлайн-школа SchoolToGo запускає безоплатні літні курси для учнів 1-10 класів, які не мали можливості навчатися в березні-травні, а також із повторення або додаткового вивчення окремих предметів (українська мова та література, історія України, англійська мова, математика, мистецтво).

Курси SchoolToGo:

  • «Літня школа 2022» (9:00-13:40);

  • «Факультативи 2022» (14:00-17:40).

Навчальний процес проходить на інтерактивній платформі Teemea, що надає можливість переглядати матеріали та записи уроків, підтримувати відеозв’язок з учителем і проходити перевірку знань.

Реєстрація на навчання за посиланням.

20.05.2022 СЗШ №67. День вишиванки 2022

А українська вишиванка — диво,

У ній народу код, його душі.

І кожному в ній зручно і красиво,

Вдягнути ж вишиванку поспіши.

І гордо йди у ній по цілім світі,

Та мовою своєю розмовляй!

І хай сміється сонечко в зеніті —

Ти рідного свого не забувай!

Бо в ньому все — ліс, гори і долина,

І річечка, й маленьке джерельце,

Твій рідний край, чарівна Україна,

І мати, й батько — пам’ятай про це!

І хліб на вишиванім рушникові,

І пісня, що до серця пролягла,

І краєвиди навкруги чудові,

І стежка, що у Всесвіт повела.

Вдягни свою чудову вишиванку,

Відчуй в ній ласку і душі тепло,

І чистий ранок в ніжному серпанку,

І те, як добре з мамою було

20.05.2022 Великогрибовицький ліцей. З Днем вишиванки.

Учні 4 класу Великогрибовицького ліцею вітають усіх з Днем вишиванки.

20.05.2022 Великогрибовицький ліцей. Великогрибовицький ліцей вітає всіх з Днем вишиванки.

Великогрибовицький ліцей вітає всіх з Днем вишиванки.

Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки.

Українці споконвіку вишивали такі сорочки, благословляючи тих, хто буде їх носити, на здоров'я, удачу або любов.

20.05.2022 Великогрибовицький ліцей. З Днем сім'ї!

Великогрибовицький ліцей вітає всіх з Міжнародним днем сім'ї.

Сім'я - це найбільше щастя, яке людина може створити сама. Тож обійміть сьогодні один одного міцніше і скажіть кожному: "Дякую, що ти в мене є. Я люблю тебе."

З Днем сім'ї!

18.05.2022 НВК "ШКТ-ЛТЛ" Міжнародний день сім'ї День Біблії День Вишиванки.

15 травня 2022 року - Міжнародний день сім'ї. Сім'я - це добро, підтримка, любов, затишок, добробут. Нехай у кожній сім'ї буде мир та злагода.

16 травня 2022 року - День Біблії. Ця книга завжди була лідером за кількістю видань у світі. Читаючи рядки Біблії, ми отримуємо віру, надію та підтримку в найважчі хвилини свого життя.

День вишиванки - свято, покликане сприяти єдності й процвітанню шлях українського народу. Відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч День вишиванки припадає на 19 травня, тож Одягнімо, друже, вишиванки - Наш чарівний український стрій. Не для когось, не для забаганки А для себе, вірний друже мій.

18.05.2022 СЗШ №33. Робота з дітками, які є проживають у школі

Війна може знищити будинки та зруйнувати заводи, але вона не має права забирати у дітей їхнє дитинство. Адже дитячі усмішки та щирий сміх додають впевненості. Мир обов’язково буде!

Але і це не все. Найближчим часом на дітей чекають екскурсії та інші розважальні заходи. Бо ніщо не надихає більше, ніж усміхнені обличчя щасливих дітей!

18.05.2022 У період воєнного стану вчителям можуть надати відпустку у повному обсязі. У Міністерстві освіти і науки України розглянули звернення освітян від 8.05.2022 щодо надання відпусток вчителям закладів загальної середньої освіти під час дії воєнного стану...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.05.2022 9 702

У Міністерстві освіти і науки України розглянули звернення освітян від 8.05.2022 щодо надання відпусток вчителям закладів загальної середньої освіти під час дії воєнного стану, повідомляє прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України.

Міністерство, зокрема, повідомляє, що відповідно до статті 12 Закону № 2136 у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Законом не заборонено у період дії воєнного стану надавати працівникам, які мають дітей, додаткову відпустку, що передбачена статтею 19 Закону України «Про відпустки».

Подовжена тривалість щорічної основної відпустки для педагогічних працівників закладів освіти не скасовується, а лише обмежується на період дії воєнного стану.

Надання невикористаних у період дії воєнного стану днів щорічної відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.

Водночас МОН інформує, що у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (реєстр. № 7251 від 5.04.2022), до якого Міністерство освіти і науки надавало свої зауваження стосовно внесення змін до статті 12 Закону № 2136 щодо зняття обмеження тривалості щорічної відпустки, що надається педагогічним і науково-педагогічним працівникам протягом періоду дії воєнного стану.

Прийняття цього законопроекту дозволить надавати у період дії воєнного стану педагогічним працівникам щорічну основну відпустку повної тривалості.

17.05.2022 Щодо проєкту безкоштовної підготовки до Національного мультипредметного тесту

15.05.2022 Некролог

Відділ освіти

Шевченківського та Залізничного районів

висловлює співчуття з приводу смерті

екс-директора СЗШ №91

Здирко

Іванни Іванівної

Кожен, хто працював з Іванною Іванівною, знав її як світлу, фахову, наполегливу людину. За роки роботи у школі зуміла сформувати сильну команду, яка побудувала один з кращих навчальних закладів у Львові. Іванна Іванівна завжди щиро вболівала за розвиток освіти, вірила і довіряла людям, з якими співпрацювала.

Нехай світла пам’ять про неї живе серед її колег, друзів та рідних, нехай земля буде пухом для її виснаженого хворобою тіла, і нехай душа її знайде вічний мир та спокій серед незвіданих для людей небес.

Вічна пам’ять.

Спочивайте з миром.

14.05.2022 СЗШ №97. «Суть життя полягає в тому, щоб служити іншим і робити добро» Арістотель

Війна завдає великого стресу для кожної людини. Важко подолати психологічну напругу і дорослим, і дітям. Волонтери Шевченківської РО ТЧХУ, які є працівниками нашої школи, постійно проводять заняття з психосоціальної підтримки з людьми, які вимушені були покинути свій дім у пошуках безпеки. Бесіди, організовані практичним психологом школи Л.Кульчицькою, сприяють покращенню емоційного самопочуття, розвивають соціальні та комунікативні навички і допомагають впоратися зі стресовими подіями.

13.05.2022 Великогрибовицький ліцей. Повертайся живим

Учні Великогрибовицького ліцею долучилися до національного флешмобу "Повертайся живим".

13.05.2022 ЦДЮТ. Семінар-практикум Центру військово-патріотичного виховання "Звитяга""

Слава Україні!

І знову наш Центр військово-патріотичниного виховання "Звитяга" ділиться досвідом.

Цього разу педагоги вчили захищатися та поводитись зі зброєю мешканців і внутрішньопереселених осіб у Народному домі смт. Брюховичі (директор Марта Бей)

Найбільше, безумовно, сподобалось практичне застосування пневматичної гвинтівки

Семінар пройшов на одному диханні

В окупанта шансів нема!

Героям слава!

13.05.2022 Мультипредметний тест 2022: календар проведення

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 13.05.2022 709

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році.

Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно буде обов’язково уточнити своє місце перебування під час проведення основної сесії НМТ.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;

  • додаткова: 16–20 серпня;

  • спеціальна: 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

Якщо ви досі не маєте логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, скористайтеся сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» або зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» (+38 066 680 55 28, +38 068 146 02 21, +38 068 142 05 95, +38 095 523 46 47).

Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.

Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ.

Завантажити графік НМТ у форматі PDF.

13.05.2022 ЦДЮТ. Семінар-практикум "Організація квестів як інтерактивних методів навчання"

Квест (від англ. quest — пошук, пошуки пригод) — аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями.

Під час гри команди вирішують логічні завдання, здійснюють пошук на місцевості, будують оптимальні маршрути переміщення, шукають оригінальні рішення і підказки. Після завершення чергового завдання команди переходять до виконання наступного. Перемагає команда, що виконала всі завдання швидше за інших.

Грамотно скласти це змагання не всім під силу. Тому 11 травня 2022р. Мирослава Мишолівська та Вікторія Семенова організували для педагогів ЦДЮТ семінар-практикум «Організація квестів як інтерактивних методів навчання». Локація – Високий замок. Погода була на нашому боці: сонячно та тепло. Спочатку, як годиться, теорія, а її, звісно, слід закріпити практикою. Дві команди складали квест, а потім, обмінявшись ним зі суперником, виконували завдання. Роботу зроблено, до інтерактивних занять готові!

13.05.2022 ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ СТУДЕНТІВ на ДЕННУ та ЗАОЧНУ форми навчання в 2022 році за освітнім ступенем БАКАЛАВР на основі повної загальної середньої освіти

13.05.2022 ДЗВО Університет менеджменту освіти НАПН України спільно з ТОВ Видавництво Ранок запрошують учнів старших класів, випускників минулих років, майбутніх студентів, батьків, освітян долучитися до Всеукраїнських днів відкритих дверей та Ярмарок сучасних професій

*Шановні колеги!*

Висловлюємо Вам щиру вдячність за багаторічну співпрацю з ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України в системі загальної середньої, вищої та післядипломної освіти.

Дозвольте користуючись нагодою, засвідчити Вам свою повагу та запросити Вас на освітні, наукові та профорієнтаційні заходи (проєкти), які заплановано для учнівської молоді в 2021-2022 навчальному році в Університеті.

Повідомляємо Вам, що *ДЗВО «Університет менеджменту освіти»* НАПН України спільно з *ТОВ* *«Видавництво Ранок»* запрошують учнів старших класів, випускників минулих років, майбутніх студентів, батьків, освітян долучитися до *Всеукраїнських днів відкритих дверей* та *Ярмарок сучасних професій*.

*Всеукраїнські дні відкритих дверей*:

Форма проведення онлайн на платформі ZOOM (із одночасною трансляцією на каналі YouTube):

https://zoom.us/j/99169923948?pwd=VVl0bWxuS1RkN1l0eUtKWlkwVVFRdz09


Ідентифікатор конференції: 991 6992 3948

Код доступу: 570320


Дати проведення:


05 травня 2022 року о 14:30 https://youtu.be/zth2AV0ku1o


08 червня 2022 року о 14:30 https://youtu.be/MZmcQrfNH98


Реєстрація учасників за бажанням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7bPKDOUFrWZDkn2YZyTntwx3831ujLHA1SfsQZa0e8zocRQ/viewform


*Ярмарок сучасних професій:*

Долучитися до зустрічі за посиланням на платформі ZOOM:

https://zoom.us/j/97075672746?pwd=eC9kV0RuL3NGT2lmMXJNNHNZdDYxdz09


Ідентифікатор конференції: 991 6992 3948

Код доступу: 570320


Дата проведення:


19 травня 2022 року: https://youtu.be/55YlV-jy9RQ


Реєстрація учасників за бажанням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7bPKDOUFrWZDkn2YZyTntwx3831ujLHA1SfsQZa0e8zocRQ/viewform


Детальна інформація на сайті УМО: http://umo.edu.ua/


Будемо вдячні Вам за сприяння щодо поширення інформації серед учнів, батьків і вчителів ввірених Вам закладів освіти задля вирішення спільних завдань в системі вищої та середньої освіти.


Ресурси Освіта Львівщини за посиланнями:

https://osvita.loda.gov.ua

https://www.facebook.com/deposvitaloda

https://www.youtube.com/channel/UCC-GleJCAZh9BUGB5cTeeEg

mailto:guon@mail.lviv.ua

--

З повагою

*Департамент освіти і науки *

*Львівської ОДА*

тел. *261 - 63 - 54*

https://osvita.loda.gov.ua/

м.Львів, 79008

вул. Просвіти, 4а

mailto:donloda@ukr.net

12.05.2022 Проведення профорієнтаційної зустрічі для школярів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти 25 травня 2022 року о 16.00 год відбудеться онлайн-захід, на якому учнів ...

Управління освіти ДГП Львівської міської ради інформує про проведення профорієнтаційної зустрічі для школярів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти з метою ознайомлення із новими спеціальностями Національного університету "Львівська Політехніка".

25 травня 2022 року о 16.00 год відбудеться онлайн-захід, на якому учнів 11 класів, а також учнів 9-10 класів познайомлять з новою спеціальністю 134 "Авіа- та ракетобудування" і освітньою програмою "Безпілотні літальні апарати", яку започатковують вже в 2022 році!

На зустрічі зі школярами будуть фахівці університету та представники роботодавців, які зацікавлені в розвитку спеціальності та працевлаштуванні випускників нової освітньої програми університету.

Заступникам з НВР та класним керівникам 9-11 класів, які відповідають за профорієнтацію випускників , довести цю інформацію до відома учнів (матеріал для інформування додано (2 файли)) .

Гугл-форма для реєстрації за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew91shqu9n95fub41IoGUILrDPMDmCabeQRDZ6fi6iDaLzbw/viewform

В. о. начальника Ольга СВИСТУНОВИЧ

11.05.2022 СЗШ №77. Цікава вправа від креативного учителя

Що, на Вашу думку, може поєднати мистецтво, українські традиції та медіаграмотність?

Хм…. Цікаво….

Так-так! Саме це змогла поєднати у вправі з музичного мистецтва, мистецтва «Різдвяні дива в картинах українських митців» учитель СЗШ №77 м. Львова з поглибленим вивченням економіки та управлінської діяльності Кузьменко Наталія Ярославівна, яка стала учасницею оголошеного Академією української преси разом з Головним управлінням загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 7-8 класів у 2022/23 навчальному році.

Вправа нагороджена спеціальним дипломом за креативний підхід до інтеграції та викладання медіаосвіти!

Вправу «Різдвяні дива в картинах українських митців» можна знайти за покликанням https://medialiteracy.org.ua/vprava-rizdvyani-dyva-v-kartynah-ukrayinskyh-myttsiv-dlya-vykorystannya-na-urotsi-mystetstva/?fbclid=IwAR1xPLfqREQ3GdqFmp81QOIVP68mEExMfTHLqo94EoRk7OJDtiU5j8iBl6o

До речі, шановні освітяни, якщо Ви скористаєтеся вправою для проведення заняття і заповните коротку анкету-апробацію, отримаєте електронний сертифікат щодо підвищення кваліфікації!

Покликання на вправу тут

Покликання на анкету-апробацію тут

11.05.2022 Молодіжний навчальний центр імені Святого Івана Боско запрошує на навчання

ТОП-10 ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ОБИРАТИ Центр св. І.БОСКО:

1. Ти правильно та впевнено обереш професію.

Викладачі та бізнес-партнери проведуть фаховий майстер-клас перед вступом та "привідкриють завісу" до обраної професії.

2. Тут справжня сім’я.

Це місце, де кожен один одного знає, поважає і готовий допомогти у будь-яку хвилину.

3. Унікальний заклад освіти.

Саме в Центрі Боско професійне навчання перетинається з християнським вихованням.

4. Навчання із кращими наставниками та професіоналами.

Твоє навчання супроводжують кваліфіковані лектори та практики із місцевого бізнесу.

5. Сучасне навчання.

Передбачені комфортні та затишні умови із сучасними лабораторіями, аудиторіями, майданчиками та зонами відпочинку. Програмне та інформаційне забезпечення є в пріоритеті.

6. Дозвілля.

Пропонуються у вільний від навчання час разом із отцями Салезіянами для духовної віднови, спортивні заходи та цікаві подорожі, а також багато інших активних подій.

7. Міжнародні можливості.

Спільні програми із професійними школами за кордоном, мобільність учнів та продовження навчання в країнах ЄС.

8. Інтенсивний професійний розвиток.

Розвиватись індивідуально та ще більше заглибитись в тонкощі обраної професії допоможуть наші викладачі за окремими програмами на фахових курсах.

9. Додаткові сервіси.

Проживання, харчування, медична, психологічна та юридична підтримки та інші можливості пропонуються кожному учневі.

10. Працевлаштування.

Кар'єрне проєктування випускника є одним із ключових напрямів діяльності, тому з пошуком роботи тут тобі допоможуть.


#ОБИРАЙ_НАВЧАЙСЯ_ПРАЦЮЙ

10.05.2022 Великогрибовицький ліцей. З Днем матері

Учні 5 класу (класний керівник Охрисько Г.С.) Великогрибовицького ліцею вітають найріднішу людину з Днем матері. Сьогодні,матусю дорога,святкуємо всією Україною.Хочеться, щоб кожна з Вас відчула любов і тепло своїх дітей.Дай, Боже,щоб усі матері дочекалися живими свого сина чи доньку, дружина - чоловіка, дитинка- батьків.

10.05.2022 Великогрибовицький ліцей. Доброго вечора, ми з України!

До Дня міста Львова - флешмоб " Доброго вечора, ми з України! Львів", Покажи, що ти зі Львова".

Один із учасників- учитель фізкультури та хореографії Великогрибовицького ліцею Лісович Тарас Володимирович.

10.05.2022 СЗШ №33. Спорт-це життя.

Всі ми не раз чули вислів про те, що спорт – це життя. І це дійсно так. Адже фізична активність – це рух, це енергія, це бадьорість духу і тіла.

Внутрішньо переміщені особи, які тимчасово проживають у школі радо долучаються до спортивних активностей! Дякую вчителям фізкультури за роботу :)

10.05.2022 Готуємось до мультипредметного тесту: щоденні безкоштовні вебінари. Вебінари від iLearn, під час яких експерти-предметники розкриють секрети виконання тих чи тих тестових завдань, поділяться лайвгаками щодо правильного розподілу часу під час роботи з ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 10.05.2022 792

Аби випускник 2022 року не лишились сам на сам із НМТ, мотиваційним листом та іншими новаціями цьогорічної вступної кампанії, «Освіторія» та ЮНІСЕФ запускають на платформі iLearn щоденні безкоштовні вебінари.

Їх проводитимуть досвідчені експерти, які повідомлять про те, як відбуватиметься вступна кампанія і що таке мотиваційний лист, зорієнтують потенційних учасників НМТ, на що звернути увагу, готуючись до тесту, які теми повторити, над чим ще потрібно попрацювати.

Хоча до НМТ можна спеціально і не готуватися, бо завдання окремих блоків тесту будуть аналогічними до традиційних завдань ЗНО, однак вебінари від iLearn, під час яких експерти-предметники розкриють секрети виконання тих чи тих тестових завдань, поділяться лайвгаками щодо правильного розподілу часу під час роботи з тестом, допоможуть вступникам почуватися впевненіше. На платформі iLearn можна буде попрактикуватися виконувати короткі тематичні тести з української мови, математики, історії України. Вони, як і демонстраційний НМТ, будуть корисними для кожного вступника.

Перший вебінар відбудеться вже 12 травня о 17.00: заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповідатиме про всі особливості НМТ і відповідатиме на найпоширеніші запитання. Вебінар можна буде переглянути на платформі iLearn.org.ua або на YouTube-каналі.

09.05.2022 Зашківський ліцей імені Є.Коновальця. Свято матері.

МАМА... В усі часи, усі народи возвеличували її як найбільшу святиню. Вона, як та квітка, промінь якої ніколи не в’яне.

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий вітер приносить до нас свято найріднішої, найближчої для нас людини – МАМИ!

В цей святковий день учні нашого ліцею щиро вітали (вітання звучали і англійською мовою) усіх матусь з їхнім днем та бажали міцного здоров'я, довгих і спокійних років життя, мирного неба!

08.05.2022 СЗШ №97. «З Днем народження, місто Лева!»

Уклін тобі, доземний, рідний Львове,

За те, що ти таким на світі є.

У травні свій день народження святкує наш рідний Львів. Місто-історія. Місто - мрія. Місто- казка. Місто-майбутнє.

Вітаємо, наш рідний Львове! Знаємо - ти сильний! Україна переможе!

Подарунок рідному місту від Кецур Богданни, учениці 3-В класу, (класний керівник – С.Коцаба).

08.05.2022 СЗШ №97. «Музика української перемоги!»

Україна зараз переживає надскладні часи, які потребують єднання та колосальної сили духу. До нашої школи продовжують прибувати люди, яким вдалося виїхати з місць, де продовжуються активні бойові дій та окупованих територій. В таких складних обставинах для багатьох людей справжнім порятунком стає віра, надія, любов та музика.

05 травня вимушених переселенців і жителів мікрорайону запросили побути в атмосфері тепла і радості артисти Львівської національної філармонії. На площі перед школою відбувся концерт до Дня міста Львова та Дня Матері.

Щиро дякуємо нашим друзям – солістам філармонії: народному артисту України Мар'янові Шуневичу, заслуженим артистам України Маріанні Лабі, Василеві Понайді, лауреату міжнародних конкурсів Анастасії Чубінській, Олександрові Загороднюку та головному адміністраторові ЛНФ Михайлові Фінканіну за професійне, душевне виконання пісень, які надихають бути сильними, бути надійним тилом для наших захисників.

Ми обов‘язково переможемо! Слава Україні!

07.05.2022 Національний мультипредметний тест замість ЗНО – запитання та відповіді Матеріал створений на основі публікацій Українського центру оцінювання якості освіти та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 06.05.2022 1 702

Матеріал підготовлено офісом освітнього омбудсмена

Через відсутність можливості проводити ЗНО у звичному форматі у зв’язку з війною лише цьогоріч для вступу на основі повної загальної середньої освіти на бюджетні місця першого курсу бакалаврату замість нього абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ).

Це передбачено Порядком прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році .

Реєстрація тих, хто планує здобувати вищу освіту, завершилася ще 19 квітня. Але в майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків продовжують виникати запитання щодо того, якими будуть завдання тесту, які теми необхідно готувати, як оцінюватиметься тестування, де вступники його складатимуть тощо.

Ми підготували роз’яснення з відповідями на ці та інші запитання. Матеріал створений на основі публікацій Українського центру оцінювання якості освіти та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

  1. Як і де можна складати національний мультипредметний тест? Чи можна складати тест за кордоном?

Кожен абітурієнт складатиме тест очно в комп’ютерному форматі в тимчасових екзаменаційних центрах у безпечних регіонах України. Це будуть спеціально відведені для цього заклади освіти, в яких будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.

Якщо абітурієнт знаходиться на тимчасово окупованій території, щоб скласти тест, за можливості йому слід виїхати на підконтрольну Україні територію.

Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2022 року, можуть проходити вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди замість національного мультипредметного тесту та в разі отримання кількості балів за кожний з предметів не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти. Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної усної співбесіди або національного мультипредметного тесту. Якщо громадяни України з-поміж таких осіб допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-2 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, якщо в заяві зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення») (пункт 4 розділ 8 Порядку прийому).

За інформацією МОН, для тих абітурієнтів, які знаходяться за кордоном, МОН розглядається можливість проведення НМТ у країнах Європи, зокрема в освітніх тестових центах столиць цих країн. Принципово важливою є часова синхронізація проведення тесту. Тому організувати процес складання НМТ в Америці, Австралії чи Азії неможливо.

Тому очікуємо на розроблений механізм процедури складання НМТ за кордоном.

Слідкуйте за оновленнями інформації на сайтах УЦОЯО та МОН.

  1. Коли відбудеться тестування та скільки буде сесій НМТ?

Буде три сесії НМТ: основна, додаткова та спеціальна. Основна та додаткова сесія відбудуться в липні. Спеціально організована сесія національного мультипредметного тесту проводиться у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України (пункт 3 розділ 5 Порядку прийому). Дати проведення тестування будуть затверджені наказом МОН, з урахуванням ситуації в країні.

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня.

  1. Скільки часу відводиться на тестування?

На тестування відводиться 120 хвилин.

  1. Чи потрібно підтверджувати намір складати НМТ після реєстрації на тест? Чи можна змінити місце проходження тестування?

Так. У травні кожен, хто зареєструвався для участі в тестуванні, на своїй Інформаційній сторінці обов’язково повинен підтвердити бажання складати це тестування, а також повідомити організаторам про те, у якому регіоні перебуватиме в липні. Незабаром з’явиться функція, за допомогою якої кожен охочий зможе змінити місце проходження тестування на своїй інформаційній сторінці.

  1. Як абітурієнту зайти на свою інформаційну сторінку?

Ті, хто ще до початку війни зареєструвалися для участі в ЗНО й отримали сертифікат учасника ЗНО, – можуть заходити на свою Інформаційну сторінку за номером і PIN-кодом, які розміщені на сертифікаті, щоб отримувати актуальну інформацію щодо своїх подальших дій.

Через зміни у процедурі проведення тестування, сертифікати ЗНО учасникам не надсилатимуть. Тому тим, хто не має такого сертифіката, УЦОЯО надіслано смс-повідомлення із номером і PIN-кодом для входу на свою Інформаційну сторінку.

Якщо ж учасники помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримають відповідні смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможуть зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.

Щоб дізнатися номер “гарячої лінії” для уточнення даних для входу на Інформаційну сторінку, а також не пропустити важливі повідомлення – слідкуйте за інформацією на сайті УЦОЯО.

  1. Що робити абітурієнту, якщо під час складання тесту буде повітряна тривога?

Абітурієнт зможе перервати проходження тестування і буде переведений на час тривоги в безпечне місце. Після завершення тривоги абітурієнт продовжить складати тест з тієї хвилини, на якій він завершив.

  1. Чи зараховуються для вступу сертифікати ЗНО минулих років?

Так. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, зараховуються: бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет), або бали зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях), передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідних спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності, конкурсної пропозиції) та джерела фінансування, або тільки творчого конкурсу зі спеціальностей, для яких він проводиться, або вступного іспиту для іноземців (предмети визначаються Правилами прийому). Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 року з української мови та літератури/української мови, математики чи та/або історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів (пункт 3 розділ 7 Порядку прийому).

СКЛАДНИКИ НМТ

Тест складатиметься з 60 завдань трьох блоків – 20 завдань з української мови, 20 з математики та 20 – з історії України. Він триватиме 120 хвилин.

Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до тих, які використовуються у ЗНО.

  1. Якими будуть завдання з української мови?

За інформацією УЦОЯО, завдання відповідають чинній програмі з української мови. Звертаємо увагу, що завдань з української літератури під час тесту не буде, тому готувати програму в частині літератури для тесту не потрібно.

Завдання з української мови включають теми:

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;

  • «Лексикологія. Фразеологія»;

  • «Будова слова. Словотвір»;

  • «Морфологія»;

  • «Синтаксис»;

  • «Стилістика»;

  • «Розвиток мовлення».

Кількість завдань з того чи іншого розділу мовознавства загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Але розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги через комп’ютерний формат тестування. Завдань, які передбачають надання відкритої письмової короткої та розгорнутої відповідей не буде, лише тести.

Усього з української мови буде 20 завдань:

  • 15 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів.

  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно буде встановити по 4 «логічні пари»).

  1. Якими будуть завдання з математики?

За інформацією УЦОЯО, завдання з математики будуть відповідати чинній програмі ЗНО з математики, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії, що вивчалися у шкільному курсі.

Це:

  • «Числа і вирази»;

  • «Рівняння, нерівності і їх системи»;

  • «Функції»;

  • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;

  • «Планіметрія»;

  • «Стереометрія».

Усього з математики буде 20 завдань:

  • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

  • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Здебільшого завдання відповідають програмі рівня стандарту. Зверніть увагу, що завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю не буде. Кожен учасник тестування зможе скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонується ознайомитися заздалегідь (тут). Також для розв’язання завдань упродовж тестування можна буде користуватися чернеткою.

  1. Якими будуть завдання з історії України?

За інформацією УЦОЯО, завдання будуть відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Але звертаємо увагу, що завдання стосуватимуться лише історичного періоду: «Історія України 1914 р. – початку ХХІ ст.».

Тест охоплює такі теми:

  • Україна в роки Першої світової війни;

  • Початок Української революції;

  • Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;

  • Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;

  • Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;

  • Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;

  • Україна в роки Другої світової війни;

  • Україна в перші повоєнні роки;

  • Україна в умовах десталінізації;

  • Україна в період загострення кризи радянської системи;

  • Відновлення незалежності України;

  • Становлення України як незалежної держави;

  • Творення нової України.

Усього з історії України буде 20 завдань:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;

  • 5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

ЯК ОЦІНЮВАТИМУТЬСЯ ЗАВДАННЯ

Завдання оцінюватимуться відповідно до схеми нарахування балів, яка застосовується в ЗНО. Кількість набраних балів за правильно виконані завдання учасник знатиме після виконання блоків НМТ. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. За тестовий блок з української мови максимально можна буде набрати 35 балів, з математики – 30, з історії України – 35. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо набрати хоча б один тестовий бал. Нижче пояснюємо, як із кожного предмету нараховуватимуться бали залежно від типу завдання.

  1. Як оцінюватимуться завдання з української мови?

З 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів кожна правильна відповідь оцінюватиметься в один бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 15 балів.

З 5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно буде встановити по 4 «логічні пари») за кожну правильно встановлену логічну пару нараховується 1 бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 20 балів.

Разом за тестовий блок з української мови можна буде набрати від 0 до 35 балів.

  1. Як оцінюватимуться завдання з математики?

На завдання з вибором однієї правильної відповіді за кожну правильну відповідь буде нараховано – по 1 тестовому балу (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 14), в завданнях на встановлення відповідності – по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 12) та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 4). Разом за тестовий блок із математики можна отримати від 0 до 30 балів.

  1. Як оцінюватимуться завдання з історії України?

За кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 15. За кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності також буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 20. Разом за тестовий блок з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.

ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО НМТ: РЕКОМЕНДАЦІЇ УЦОЯО

  1. Як підготуватися до виконання завдань тесту з української мови?

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування доречно використовувати:

  • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;

  • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;

  • короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

  • телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;

  • інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

  1. Як підготуватися до виконання завдань тесту з математики?

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування можна використовувати:

  1. Як підготуватися до виконання завдань тесту з історії України?

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування можна використовувати:

  1. Чи буде можливість ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ?

Так. УЦОЯО вже підготував демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Ознайомитися з демонстраційним варіантом тесту можна тут. Також, щоб відтворити атмосферу НМТ, навчитися розподіляти час на виконання завдань, ви можете попрактикуватися в онлайновій версії НМТ на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Актуальну інформацію щодо вступних випробувань читайте в окремому розділі на сайті УЦОЯО, також слідкуйте за новинами про вступний іспит на своїй інформаційній сторінці учасника тестування.

06.05.2022 Вчителі можуть одержати безкоштовну психологічну підтримку

ЮНІСЕФ запускає групи підтримки для вчителів – якщо ви потребуєте психологічної підтримки або хотіли би спілкуватися з іншими колегами та ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 06.05.2022 382

ЮНІСЕФ запускає групи підтримки для вчителів – якщо ви потребуєте психологічної підтримки або хотіли би спілкуватися з іншими колегами та фахівцями-психологами про те, що відбувається сьогодні у нашій країні, з усіма нами та з нашими учнями і як допомогти впоратись собі та учням.

Ці групи — можливість обмінятися інформацією, дізнатися щось нове як про емоції дітей, які живуть у ситуації війни, так і про себе та свої емоції, отримати фахові поради, як підтримати себе та своїх учнів.

Зустрічі проходитимуть онлайн у Zoom двічі на тиждень впродовж місяця. Кожна зустріч — 60 хвилин. Час зустрічей ми будемо узгоджувати з вами та іншими учасниками групи.

Участь у групах — безкоштовна. В кожній буде до десяти учасників та ведучий-психолог.

Щоб долучитися, будь ласка, заповніть форму — і ми звʼяжемося з вами найближчим часом.

Тематика зустрічей:

  • Як підтримати себе та підтримати дітей

  • Як керувати емоціями у складні часи

  • Як реагувати на поведінку дітей екологічно

  • Де знайти ресурси для цього

06.05.2022 СЗШ №33. День міста.

Для внутрішнього переміщених осіб, які тимчасово проживають у школі, проведено заходи на відзначення Дня міста Львова, а саме:

Діти, які тимчасово перебувають у школі з територій активних бойових дій та постраждалих внаслідок воєнної агресії, взяли участь у заходах з нагоди дня міста Лева:

1. Участь у конференції "Храми Львова та найстраріші храми Львівщини"( 05.05. організатор - вчитель християнської етики Глушко Н.П.)

2. Участь у перегляді тематичного мультиплікаційного фільму та тематичної презентації "Найкраще місто на землі - мій Львів" ( 06.05.2022 р., організатор - вчитель історії Прус Ф.А.)

3. Екскурсія центром міста "Мій древній Львове" (05-06.05 вчитель історії Прус Ф.А)

06.05.2022 СЗШ №67. Покажи що ти зі Львова

Відеоролики учнів нашої школи в рамках міського флешмобу "Покажи, що ти зі Львова!". Щиро радіємо творчості та талановитості наших дітей СЗШ №67 під час дистанційного навчання, а особливо в таких душевних відео про наше рідне місто.

06.05.2022. СЗШ №67. Львівська говірка

З метою відзначення Дня міста Львова, учні 5-х класів СЗШ №67 долучаються до флешмобу "Львівська говірка"

06.05.2022 СЗШ №33. З днем народження, Львове!

До дня міста Лева вчитель фізичної культури Загорбенський Л.І. взяв участь у міському флешмобі "Доброго вечора, ми з України! Львів".

Вчитель української мови та літератури Чабан О.Л., учні 10 класу долучились до міського флешмобу "Львівська говірка".

04.05.2022 ЦДЮТ. Семінар відділу туризму

26.04.2022 р. відбувся семінар для педагогів відділу туризму і краєзнавства ЦДЮТ на тему "Особливості проведення занять із гуртківцями туристсько-краєзнавчого напрямку під час війни".

На семінарі обговорювались питання гурткової роботи в умовах воєнного часу, зокрема, методист Семенова В.А. ознайомила учасників семінару з рекомендаціями МОН України, Державної служби якості освіти; щодо мети, змісту, форм і методів роботи; техніки безпеки і психологічної підтримки учасників освітнього процесу, волонтерства.

Керівники гуртків обрали для виступів теми з напрямку роботи гуртка, пов’язавши їх із потребами безпеки, утвердження національно-патріотичної свідомості, людяності: «Перша долікарська допомога. Рятувальні роботи» (Мишолівська М.М.) про допомогу при хімічних отруєннях і зупинку кровотечі; «Знання і вміння з туристської підготовки як один із чинників виживання в складних умовах війни» (Тибінка О.С.), «Наслідки війни для екології України. Форми і методи роботи з гуртківцями» (Нестерук Н.В.); «Світ тварин крізь призму війни. Підготовка дослідницьких робіт гуртківців. Дистанційна робота» (Манчур М.М.); «Актуальність змісту занять з історичного краєзнавства під час російської агресії в Україну. Боротьба України за Незалежність у ХХ-ХХІ ст.» (Стасюк Х.Я.).

Нестерук Н.В. на заняттях гуртка «Юні туристи-краєзнавці» для вихованців 7-8 років проводила гру "Віднови свою природу після війни". Дітям було запропоновано сказати, що потрібно зробити для того, щоб відновити понівечену окупантами природу. Найбільше діти розповідали, як вони будуть садити нові дерева, сіяти траву і будувати нову країну вже після війни. Для вихованців середніх і старших класів гуртка «Екологічне краєзнавство» була проведена дискусія: «Як військові дії впливають на кругообіг в природі?». Усі були одностайні, що вибухи призводять до збільшення вуглецю і погіршення атмосфери, до забруднення ґрунтів і поверхневих вод. Гуртківці називали природоохоронні території у місцях військових дій. Також вони всі переконані, що війна сильно вплине на екологію Дніпра. Проте гуртківці раділи затопленню крейсера «Москва», оскільки це наближає завершення війни. Гуртківці переглянули кілька відео роликів про Чорнобиль, р. Дніпро і про Український степовий заповідник.

Керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Стасюк Х.Я. провела з вихованцями (10-12 років) бесіду-обговорення на тему широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Обговорювали бій під Крутами 2022 р., який відбувся між ЗСУ і окупантами і порівнювали цей бій з Крутами 1918 р., адже зовсім недавно ми вшановували пам'ять героїв Крут 1918 р. Вивчали подвиг новітніх героїв. Гуртківці ділились своїми переживаннями та сподіваннями. А також обговорювали нашу перемогу, бо впевнені, що вона настане досить швидко.

Володіючи базовими знаннями з туристської підготовки кожен юний турист зможе підготуватись до виживання в складних умовах війни: підготувати тривожну валізу, правильно підібравши туди все необхідне та мінімальне спорядження, медичну аптечку, ремнабір, продукти харчування, посуд для приготування на вогнищі та газовому пальнику. Це все проводилось на теоретичних та практичних заняттях гуртківців (у подорожах, на виїзних змаганнях, літніх таборуваннях). Діти вчились техніки пішохідного та гірського туризму, як долати сухі яри та річки за допомогою наведення перил та переправ, розпалюванню вогню та приготуванню їжі у польових умовах, побудові простих укриттів у різний період часу. Тому діти здебільшого підготовлені до виживання в складних умовах військового часу і здадуть цей іспит при необхідності.

Педагоги обмінялись досвідом роботи, а також отримали інформаційно-методичні матеріали для використання в гуртковій роботі.

04.05.2022 Учасники НМТ не пропустіть смс-повідомлення

Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 2 083

Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку.

Просимо вас зберегти цю інформацію, адже вона знадобиться для входу на Інформаційну сторінку:

  • у травні, коли вам буде потрібно підтвердити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні перебуватимете в липні;

  • напередодні тестування, щоб дізнатися про дату, час і місце проходження НМТ і самостійно сформувати запрошення-перепустку;

  • для отримання результатів НМТ.

Якщо ж ви помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримаєте відповідне смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможете зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.

Педагоги часто допомагають учням реєструватися на тестування, тож дехто замість свого номера телефону зазначив номер за зразком, тобто телефон учителя. Просимо педагогів, які отримають повідомлення з даними для входу на інформаційні сторінки учасників тестування, переслати їх адресатам.

04.05.2022 УЦОЯО: Тривалість мультипредметного тесту збільшили до 120 хвилин Тисячі учасників скористалися можливістю працювати із онлайновою версією демонстраційного тесту, тож аналіз статистики виконання завдань підтвердив, що і педагоги, і батьки мали рацію щодо збільшення часу на виконання завдань, адже не всім учасникам вистачило 90 хвилин, щоб виконати останні ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 637

28 квітня ми опублікували демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Тест є змістовим, комплексним, неперевантаженим і може бути дієвим інструментом відбору вступників до закладів вищої освіти в складних воєнних умовах, водночас 90 хвилин замало для його виконання – таким був зворотній зв’язок від освітян.

Тисячі учасників скористалися можливістю працювати із онлайновою версією демонстраційного тесту, тож аналіз статистики виконання завдань підтвердив, що і педагоги, і батьки мали рацію щодо збільшення часу на виконання завдань, адже не всім учасникам вистачило 90 хвилин, щоб виконати останні завдання.

Щиро дякуємо освітянам і здобувачам освіти за зворотній зв’язок, адже він переконав нас у тому, що ми на правильному шляху в реалізації НМТ, а також допоміг ухвалили рішення про збільшення часу на виконання НМТ до 120 хвилин. Ми вже оновили час виконання демонстраційного онлайн НМТ, тож тепер можна спробувати свої сили упродовж актуального за тривалістю тесту. Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 120 хвилин за комп’ютером – завантажте файл із демонстраційним варіантом НМТ, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.

Бажаємо всім учасникам НМТ вступити до омріяних закладів вищої освіти! Відбудуємо країну разом!

04.05.2022 До уваги випускників!

Львівська обласна Мала академія наук запрошує учнів 11 класу до навчального клубу, де ви будете повторювати та обговорювати теми до ЗНО з базових предметів ...

КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук запрошує учнів 11 класу до навчального клубу, де ви будете повторювати та обговорювати теми до ЗНО з базових предметів:

Українська мова

Історія України

Математика

Під час дистанційних занять ви закріпите вивчений матеріал. Важливо, щоб ви навчились застосовувати здобуті знання саме для вирішення тестів. Тому у програмі навчання є виконання тестів до кожної теми, а також тестів минулих років.

Реєстрація за посиланням : https://forms.gle/ftm3Y86iHoRwzkrH7

Посилання для входу на заняття буде надано після реєстрації.

Усі заняття проводяться дистанційно через Zoom


Готуйтеся ретельно, і ви обов’язково досягнете мети!

--

З повагою, управління освіти!

04.05.2022 Актуальні електронні підручники

Електронна бібліотека на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» налічує 1288 підручників і посібників. На сайті доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу – з усіх предметів, різних видань ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 02.05.2022 722

Електронна бібліотека на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» налічує 1288 підручників і посібників.

На сайті доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу – з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами. Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.

В електронній бібліотеці ІМЗО є двомовні словники, посібники серії «Шкільна бібліотека», навчально-методичні матеріали для педагогічних працівників. Також можна знайти навчальну літературу для роботи з учнями, які мають особливі освітні потреби; підручники та посібники для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.

Для пошуку підручника потрібно просканувати за допомогою смартфона QR-код та перейти за посиланням. Далі необхідно обрати клас, предмет і власне підручник.

04.05.2022 ЦДЮТ. Семінар у с. Борщовичі

Квітень добігає до кінця, одягнувши землю в барви та зелень… Особливо це відчувається за містом. 29.04.22 керівники гуртка «Військово-патріотичне виховання «Звитяга»» провели семінар-практикум «Розвиток навичок поводження зі зброєю. Алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях та основи психології самозахисту» в середній школі села Борщовичі. Слухачі, а це учні 11 класу, з величезним нетерпінням чекали на семінар, а ще більше – на практику.

Розпочали заняття традиційно: виконання державного гімну України. Директор школи п. Ігор Васьків люб’язно представив гостей зі Львова, а керівник ЦДЮТ Любомир Войтович розповів про важливість таких навчань, особливо у воєнний час.

Чотири години учні слухали, питали, брали зброю і пробували розібрати та зібрати її, у спортивній залі після розминки вивчали «прийомчики» самозахисту…. Час злетів непомітно.

Але особливо «зайшла» дітям пневматична гвинтівка і п’ять пострілів. Хтось влучив, а комусь ще треба вправлятись.

До Львова поїхали не з порожніми руками. Школа передала нашим воїнам комп’ютер, який цього ж дня було привезено у військову частину.

Дякуємо всім за організацію (вчителю захисту вітчизни Юрію Возняку), співпрацю та просто за щире спілкування. Усе буде Україна!