29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили наступ на Київ. Цьогоріч, 105 років з часу цих подій, а Україна і досі продовжує вести бій за свою Незалежність і свободу. Сьогодні учні ліцею вшанували пам’ять полеглих героїв і ще раз пригадали ці страшні сторінки історії, яка повторюється!
За гарного традицією, до нашого ліцею з Божим благословенням та йорданською водою завітав отець Віталій, священник храму Святої Параскеви П'ятниці. У спільній молитві відбулося окроплення нашої шкільної домівки.
Щира подяка отцю за благословення!
31.01.2023, 05:39
Вшановуючи 105-ту річницю битви під Крутами, учнями 8-В класу, учителем історії Тетяною Присяжнюк-Ривак та шкільним бібліотекарем Марією Васьків проведено урок-реквієм "Ці Термопіли - наші Крути!".
Зі щемливим трепетом діти слухали про героїчний подвиг української молоді доби Української революції, яка виступила на захист своєї держави... 🇺🇦
Спливає час, а ворог не змінився.Та віримо, що сьогодні Україна нарешті назавжди відстоїть свою незалежність!
Слава Україні та її героям!!!🇺🇦
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Історія повторюється, якщо її не пам'ятати... Сьогодні, 30 січня 2023 року, учні 10А та 10Б класів з учителькою історії Оксаною Макар на уроці-реквіємі "Крути - і сум, і біль, і вічна слава України" вшановували пам'ять полеглих крутянців, заглиблювалися у історичні деталі бою під Крутами, 105 роковини якого відзначаємо цими днями, проводили паралелі між подіями більш як сторічної історії та подіями сучасності. Вшанували пам'ять героїв, що віддали колись та віддають своє життя за незалежність нашої держави сьогодні. Слава героям України, всім борцям за її волю та свободу!
ПШ "Світанок". КРУТИ: БІЙ, ЯКИЙ НАМ НЕ ЗАБУТИ
31.01.2023, 04:43
Як і сьогодні, це була боротьба за незалежність України. Як і сьогодні, в бій пішли відчайдушні, молоді, патріотичні, щирі...
Це була трагічна, але важлива подія в нашій історії.
Пам'ятаємо. Розповідаємо дітям. Схиляємо голови.
Продовжуємо стояти проти нищівної російської навали.
З нами правда, і сила, і воля!🇺🇦
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
СЗШ №97. ПОКИ ДІТИ НА КАНІКУЛАХ #3
31.01.2023, 04:19
Ще один день з життя вчителів на зимових канікулах.
27 січня відбулася робоча зустріч учителів природничих наук, на якій розглядалося питання "Впровадження STEM-освіти в навчальний процес".
STEM - це не просто технічна освіта. Це поєднання креативності та знань; учні вчаться вирішувати певне практичне завдання шляхом проб і помилок.
Вчитель фізики пані Ольга Осецька нагадала основні напрямки Концепції розвитку природничо-математичної освіти. Учасники зустрічі обмінялися досвідом використання інноваційних технологій, креативними та нестандартними ідеями організації цікавого уроку.
Пан Максим Струк, учитель інформатики, поділився досвідом роботи з предмету "Робототехніка" (5 клас), а пані Ірина Кук, учитель біології, - досвідом використання міжнародних методик викладання біології, використовуючи, до прикладу, ресурси Університету Юти "Генетика голубів" (9 клас) та "Видоутворення" (10 клас) - інтегровані уроки біологія та англійська мова.
Судячи з усього, ця креативна суміш: фізика, біологія, хімія та інформатика мають дати цікавий результат. То ж спостерігаємо, працюємо і очікуємо!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
30.01.2023, 10:40
Традиційне урочисте підняття прапора України та виконання гімну України з нагоди відзначення річниці пам'яті Героїв Крут учнями 8-А класу
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
30.01.2023, 10:30
Учні 9 класу вшанували пам'ять Героїв битви під Крутами🇺🇦
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
29.01.2023, 19:51
29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
Дякуємо ЗСУ
Слава Україні!!!
Героям слава!!!
Організатори Тарас Лісович Ірина Карпа
29.01.2023, 13:25
"Розколяда-2023" в рамках благодійного проєкту "Діти для перемоги" в Львівський Державний палац Естетичного Виховання зібрав ще 16429 грн.! Дякуємо учасникам, друзям, партнерам і всім, хто був в залі!
#дітидляперемоги
#розколяда
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Творчі майстерні. ЦДЮТ. Залізничний р-н
Будинок дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м.Львова
СЗШ №99. Флешмоб "Наш прапор"
29.01.2023, 09:13
Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі і гідності, історії і сьогодення.🇺🇦
До дня затвердження Державного прапора України учнівське самоврядування "Барви" провели флешмоб "Наш прапор".💛💙
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. "Мінна безпека-актуальність сьогодення"
29.01.2023, 09:00
"Мінна безпека-актуальність сьогодення",- під таким гаслом відбулася зустріч волонтерів Шевченківська районна організація Товариства Червоного Хреста м. Львова з нашими десятикласниками.
Ліцеїсти дізналися про типи мін, матеріали, з яких їх виготовляють, як вони спрацьовують. А ще отримали корисні поради, як вберегтися від мін та ознайомилися з алгоритмом дій при знаходженні вибухових пристроїв.
Щиро дякуємо голові товариства Наталії Семочко та волонтерам за їх працю!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Шевченківська районна організація Товариства Червоного Хреста м. Львова
#Оксана_Жарська
28.01.2023, 07:33
Приємна зустріч з паном Юрієм, з позивним "Чіп" із військової частини 3018 1 батальйону Бригади швидкого реагування, який подякував учневі 3-В класу, Татуську Давидові, учениці 5-Б класу, Конахович Вікторії та подарував прапор із підписами військових, вручив шеврони, як подяка за вітальні листівки, малюнки, які школа передавала на фронт із харчовими наборами 🇺🇦
Дитячі малюнки, як оберіг💙💛
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Зашківський ліцей імені Євгена Коновальця. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
28.01.2023, 07:20
Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Учні 7 та 9 класу зі своїми наставниками Качор І. В. та Лущак Н. О. Провели тематичну годину спілкування ,,.. у гетто метеликів не має...
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Вітаємо Яну Колеснікову, ученицю 9-А класу, за ІІ місце в міському конкурсі "Різдвяне диво" у номінації "Різдвяний оберіг".
Бажаємо творчих успіхів, щасливої долі під мирним небом України!
28.01.2023, 00:45
За ініціативи управління освіти департаменту розвитку ЛМР та ЦДЮТ Залізничного району м. Львова 25.01.23 на базі ЗЗСО №92 серед учнівської молоді навчальних закладів Львова розпочались навчальні стрільби з пневматичної гвинтівки та електронної зброї. А також учні тренувалися розбирати та збирати зброю (АК, пістолет "Макарова")
Мета навчання – уміння користуватись зброєю при захисті. Було задіяно близько 90 учнів (10-11 кл.) Тренінг проводили педагогічні працівники відділу «Центр військово-патріотичного виховання, самозахисту та спортивної підготовки «Звитяга»».
СЗШ №97. ПОКИ ДІТИ НА КАНІКУЛАХ #2
ПОКИ ДІТИ НА КАНІКУЛАХ #2
Продовжуємо знайомити вас з далеко НЕнудними буднями наших учителів в час зимових канікул.
23 січня у приміщенні 4-Є класу за партами зустрілися вчителі початкових класів на семінар "Успішне вчителювання - прості рецепти на щодень". Перед початком семінару усі учасники, за власним вибором (методом обрання улюбленого фрукта), поділилися на групи. Семінар проводила пані Оксана Сеньковська, а допомогла їй пані Христина Гренюх - учителі початкових класів нашої школи.
Коли працюєш, використовуючи інтерактивні методи, легко відчути себе дитиною. Саме тому робота в групах велася активно, позитивно і бурхливо! Учасники семінару пригадали різноманітні методи інтерактивного навчання, провели пізнавальні та веселі вправи: "Шість капелюхів", "Таблиця порівнянь", " Історії кубиків Рорі", "Парасолька", "Поламаний телефон", гру з лего "Відповідаємо цеглинками", вивчили нову руханку, яка, водночас навчає, а також власноруч виготовили Стрітенську свічку.
Це саме той випадок, коли навчання приносить задоволення!
Дякую нашим чудовим та креативним організаторам за яскраві враження, позитивні емоції і дорогоцінний досвід!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
СЗШ №97. ПОКИ ДІТИ НА КАНІКУЛАХ #1
ПОКИ ДІТИ НА КАНІКУЛАХ #1
Часом можемо почути запитання: "І що ж ті вчителі роблять в школі на канікулах?" Так от, будемо з вами ділитися буднями вчителя під час зимових канікул у нашій імпровізованій рубриці "Поки діти на канікулах".
16 січня відбулося засідання класних керівників 5-11 класів "Класний керівник в умовах сьогодення".
Ми обговорювали, радилися, ділилися враженнями та досвідом з питань сімейної та екстернатної форм навчання в умовах війни, плюсів та мінусів електронного журналу, організації та проведення екскурсій, майстер-класів та інших активностей для учнів, безпеки дітей в школі та за її межами, заохочення до навчання та залучення до життя школи в цілому, а також - про вдосконалення трьохсторонньої взаємодії діти-вчителі-батьки, покращення комунікації між всіма учасниками освітнього процесу, тому що саме така формула дасть можливість допомогти дітям отримати максимум на шляху до свого особистого життєвого успіху.
Звичайно, не обійшлося без тренінгів, за допомогою яких класні керівники змогли провести самоаналіз "Коло життєвого успіху", пригадати свою фразу-девіз і наприємнішу подію попереднього року. Дай Бог, щоб хороших подій у цьому році в кожного з нас: дітей, вчителів та батьків було значно більше.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Йорданська вода має велику силу в сціленні тіла і душі, та лише тоді, коли приймаємо її з молитвою і вірою. Тож віримо, що цьогоріч ця водиця має особливо цілющу силу та буде оберігати кожного з нас щодня, незважаючи на всі випробування непростого часу!
Дякуємо за окроплення школи йорданською водою о. Святославу з храму Всіх Святих Українського Народу!
Вдячні нашим колядникам, вчителям й учням, кожному, хто став частинкою чудового дійства, яке відбулось сьогодні у нашій школі.
Христос народився! Славімо Його!
Великогрибовицький ліцей. #Христос_ся_Рождає!
Хочемо щиро подякувати учням ліцею ,учасникам вертепу, які в такий нелегкий час завітали в домівки, щоб прославити народження Ісуса та зібрати кошти для захисників!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Грибовицький вертеп зібрав та передав💥 30 000 грн💥, які будуть використані для забезпечення потреб захисників з нашої громади!
ДЯКУЄМО ВАМ! І дякуємо всім господарям за пожертву!💙💛
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Наші (тепер уже) щоденні прогулянки в рамках нового освітнього проєкту "Гайда на прогулянку".
Тепер щодня учні початкових класів у межах навчального процесу мають цікаву та пізнавальну прогулянку разом зі своїми учителями.
ВЕСЕЛО та КОРИСНО!
Зашківський ліцей імені Євгена Коновальця. ❄️ 16 січня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СНІГУ, а 18 січня - ДЕНЬ СНІГОВИКА ☃️
Сьогодні ми і колядували,і засівали , і не забули про сніговика ☃️, хоч і без снігу!
#день_сніговика
❄️ 16 січня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СНІГУ, а 18 січня - ДЕНЬ СНІГОВИКА ☃️
Чи любимо ми зиму, сніг та зимові розваги???
Відповідь дітей - 💯% так!
❄️ Зима цього року лагідна та безсніжна. Хоча ми можемо погратися і штучним снігом.
❄️ Нам не вдалося зліпити справжнього сніговика, проте ми його виготовили з паперу ☃️ і виконали безліч цікавих завдань.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
21.01.2023, 17.31
Вітання від учнів 9-В класу ( кл. керівник Іваницька О.М.)
Зашківський ліцей імені Євгена Коновальця. "СНІД - ворог не помітний, але смертельний."
27.01.2023, 17:15
"СНІД - ворог не помітний,але смертельний." Учні 9-11 класів,на зимових канікулах, переглянули лекції про ВІЛ та СНІД та про шкідливість куріння.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
СЗШ №97. «ДО ПЕРЕМОГИ – РАЗОМ!»
Продовж зимових канікул учні та вчителі школи, жителі мікрорайону «Північний» у приміщенні навчального закладу продовжують робити окопні свічки та плести маскувальні сітки для військових, долучаючись до наближення Перемоги. Виготовляють їх з любов’ю, вкладають часточку душі, бо поїде це все на фронт до найрідніших – наших захисників. Патріотичним вихованням підростаючого покоління в час війни займатися вкрай важливо, тому у школі ця робота активно продовжується. СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!
Учні початкової школи весело проводять перерви на свіжому повітрі.
26.01.2023, 21:52
Ніщо так не мотивує, як дитяча любов… На жаль, сучасні діти знають, що то є війна. Але вони не сидять склавши руки, а допомагають фронту. Як? Підтримують бойовий дух Захисників малюнками, аплікаціями, оберегами. Не всі ще вміють писати, але слова «Слава Україні» вже впевнено лягають на синьо-жовте тло з-під їхніх олівців. І наші бійці далеко від Львова, щоразу дивлячись на стіну з малюнками, знають, за що воюють.
У студії раннього розвитку «Росинка» керівник Олександра Парамущак організувала діточок, допомогла їм – і допомога на фронт поїхала! Хлопці в захваті! (скрін тому підтвердження).
З такою (!) підтримкою обов’язково переможемо!
Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. #ПИШАЄМОСЬ_НАШИМИ_УЧНЯМИ
26.01.2023, 21:09
Вітаємо з перемогою!
Стеців Максим, учень 10-А класу, виборов для України 1 місце на чемпіонаті Європи з карате
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
#Оксана_Жарська
СЗШ №99. Група подовженого дня вітає всіх людей доброї волі з Днем Соборності України !!!!
24.01.2023, 02:23
Група подовженого дня вітає всіх людей доброї волі з Днем Соборності України !!!!
Маленькі патріоти нашої школи на уроках достеменно вивчали історію Дня соборності, а з вихователями групи подовженого дня Любов Янчишин та Галиною Заверухою випробовували їх знання у патріотичній вікторині "Жовто-синя палітра".
День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави не лише в єдності Українських земель, але і в єдності наших сердець
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
І знову перемога!!!
Вітаємо ученицю 7- б класу Якимович Марію з перемогою у конкурсі "Різдвяне диво"
І місце у номінації " Різдвяна картина".
Керівник Галина Процевич
Острів дитинства. "Оберіг соборності" у Львові.
23.01.2023, 10:49
"Оберіг соборності" у Львові. Величне дійство на центральній площі міста, сповнене духом єдності та жаги до перемоги. Раді долучитися! Все буде Україна!
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА
Будинок дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м.Львова
Творчі майстерні. ЦДЮТ. Залізничний р-н
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Зашківський ліцей імені Євгена Коновальця. Далекого 1919 року народ України сказав впевнено: " Ми разом! Ми одна країна!"
22.01.2023, 21:04
Сьогодні день Соборності наповнений символізмом,адже Україна знову потребує об'єднання - деокупації Донеччини, Луганщини та Криму.
Багато років ворожа пропаганда ділила нашу країну на " захід" та "схід", вселяла рубіжності та різницю, забуваючи, що далекого 1919 року народ України сказав впевнено: " Ми разом! Ми одна країна!".
Вітання від учнів 5- А класу.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
22.01.2023, 20:52
"Сила нації в єдності" - під такою назвою відбулася година спілкування, приурочена Дню Соборності України для учнів 7 та 9 класів (кл. керівник Качор І. В. та Лущак Н. О.). Ідея Соборності завжди була і залишається пріоритетною національною цінністю українців, а сьогодні вона є обов'язковою передумовою нашої перемоги над ворогом.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
22.01.2023, 19:48
Що ж, перший автомобіль з допомогою проєкту "Діти для перемоги" уже відправляється на передову! Дякуємо всім-всім-всім, хто підтримує благодійну ініціативу наших вихованців! Усім, хто жертвує кошти в Україні і за кордоном, готівкою чи переказом на рахунок. Всі Ви, друзі, - у цьому автомобілі! Всі Ви бороните країну разом із нашими військовими!
#острівдитинства
#дітидляперемоги
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Будинок дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м.Львова
22.01.2023, 09:14
День Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Століттями розірваний український народ об'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперії.
Прагнемо і зараз , щоб наша ненька Україна була вільною, єдиною і неподільною
Організатори Тарас Лісович , Ірина Карпа
21.01.2023, 20:20
Провели спільну зустріч з керівниками закладів загальної середньої освіти Шевченківського та Залізничного районів м. Львова. Підвели підсумки роботи у 2022 році, провели Коляду.
Такі зустрічі дають кожному зрозуміти, що важливим є не рівень складності шляху, а надійність тих, хто йде тим шляхом поруч.
До нових звершень, колеги !!!! Творимо разом ПЕРЕМОГУ !!!!
21.01.2023, 19:40
Учні 5-Б класу відвідали театральну постанову "Супергерої рятують Різдво".
Нехай дух Різдва сяє у кожному сердечку і додає сили та віри у перемогу!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
21.01.2023, 19:25
Сьогодні відбулося нагородження переможців конкурсу « Різдвяне диво»:
- колектив учнів 8-А класу- отримали І місце у номінації «Різдвяний оберіг»
- Гудак Анна, учениця 2-Г класу- отримала гран- прі
Вітаємо !!!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
21.01.2023, 12:04
20-го січня учні 10 го класу в котрий раз зібралися на виготовлення окопних свічок. Зігріємо теплом своїх сердець, щирою вірою та вдячністю ЗСУ наближаємо Перемогу.
А ще взяли участь по Zoom у Ланцюзі Єдності до Дня Соборності України.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.01.2023 1 749
20 січня представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин. Зауважу, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ).
Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. Заслужений успіх творчої майстерності учнів Ліцею
20.01.2023, 21:38
Заслужений успіх творчої майстерності учнів Ліцею 81 ім. П. Сагайдачного!👏
Нагородження учасників та переможців конкурсу "Зимові свята"
Щиро дякуємо колективу БДЮТ Шевченківського району за організацію нагородження!
Кожен учасник конкурсу є переможцем у створенні унікальних, неповторних образів, виконаних з любов'ю!🎨🖼 Молодці!!!
Дякуємо батькам за співпрацю у розвитку дитячої творчості!
Дякуємо ЗСУ за захист!🕊
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
#Оксана_Жарська
Андрій Закалюк. Яким буде другий семестр і що нового чекає на дітей та вчителів?
20.01.2023, 21:15
Яким буде другий семестр і що нового чекає на дітей та вчителів?
Вже у понеділок ми повертаємося до навчання. Окрім звичних уроків, матимемо у школах чимало новинок:
акцент на національно-патріотичному вихованні
щоденні прогулянки для учнів молодшої школи
дві шкільні ліги: спортивну та інтелектуальну
Детальніше про все у відео
20.01.2023, 09:31
Канікули - це не просто відпочинок, це коли цікаво, пізнавально, весело. 17.01 учні 7 класу (кл. керівник Качор І. В.) побували на екскурсії в Меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні, прогулятися славним містом Лева, і просто гарно провели час. Дякуємо ЗСУ за спокійне, мирне небо.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 17.01.2023 644
Цьогоріч Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей.
Так, відповідно до наказу МОН у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не лише вчителі початкової школи (не більше 1500), а й по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.
Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року й проходитиме у два етапи:
основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.
Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01–11 серпня:
основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.
Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково якщо:
1500 вчителів початкових класів сформують бланки реєстраційних карток-заяв;
500 вчителів математики сформують картки-заяви;
500 вчителів з української мови і літератури сформують картки-заяви.
Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.
17.01.2023, 21:11
Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті Захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають Кіборгами.
“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.
Слава Україні!
Героям Слава!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
17.01.2023, 10:03
Міжнародний фестиваль "Українська коляда", маємо два перших місця за танець "Світло" і театральну мініатюру "На межі". Дякуємо керівникам Ірині Теслюк, Юлії Оліяр і всім, хто підтримував!
Будинок дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м.Львова
Творчі майстерні. ЦДЮТ. Залізничний р-н
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА
17.01.2023, 09:54
Відбулась наша "Різдвяна оповідь"! Дякуємо всім, хто був з нами вчора в Львівський Державний палац Естетичного Виховання Раді повідомити що в ході концерту вдалося зібрати 28033 грн. на автомобіль для військових в рамках благодійного проєкту "Діти для перемоги"! Дякуємо, друзі! Далі буде!
#острівдитинства
#дітидляперемоги
#різдвянаоповідь
Будинок дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м.Львова
Творчі майстерні. ЦДЮТ. Залізничний р-н
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА
ВО. Вертеп від ліцею №15 Львівської міської ради.
16.01.2023, 14:22
Яке Різдво без Української колядки та вертепу? На Різдво в кожному домі колядують, адже «нова радість стала» – Христос народився, Славіте його! Ось і зібралася наша родина, родина Відділу освіти, щоб бути учасниками вертепу Ліцею №15, що завітав до нас!
"Благодійна коляда" в ТЦ King Kross Leopolis була гучною! Сьогодні ми допомагали нашим друзям ТС "Айседора" і ТК "Віва Денис" збирати кошти на ремонт трофейної техніки! Дякуємо всім, хто прийшов! Дякуємо за теплий прийом і за донати! Разом - до перемоги!
Будинок дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м.Львова
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
15.01.2023, 13:09
14.01.2023, 17:49
🔶 З великою приємністю та гордістю вітаємо Мариняк Даринку, ученицю 4-Б кл. та учасницю шкільного гуртка мистецтва (кер.Олена Кочмар) з 1 місцем 🥇 у районному конкурсі різдвяних і новорічних малюнків «Зимові свята» у Шевченківському районі м. Львова.
🔶 Бажаємо Дарині натхнення та креативу у її творчих звершеннях!
🔶 У 2023 році нас чекають лише перемоги 💛💙
#львів #школанаваршавській #сзш23мльвова #канікули
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Маємо дуже гарне віншування-побажання: «Від Василя до Василя щоби чулися ви в силі!» А найбільше тої сили додають малята-колядники зі студії раннього розвитку «Росинка» (кер. Олена Горшкова) та вокально-хореографічного ансамблю «Веснянка» (кер. Оксана Гливка). Діти завітали до Укрпошти із дзвінкою колядою, різдвяними вітаннями… А на скрипочці їм грав Юрій Келемен. На баяні – Мирослав Остюк. Ще допомагали творити святковий настрій керівники Галина Мота й Олександра Парамущак.
Зарядили силою весь колектив Укрпошти на цілий рік – і подаруночки оригінальні отримали!
Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. #Крокуємо_у_майбутнє_разом
13.01.2023, 21:30
Канікули для вчителів - час, коли можна поповнити свої знання, займатися розвитком та творчо та плідно працювати в команді. Тому 10 січня група педагогів Ліцею була залучена до Регіонального тренінгу "Реформа НУШ. Крокуємо у майбутнє разом."
Вчителі разом з сертифікованим тренером НУШ, Боршовською Мар'яною, обговорили головні ідеї НУШ, ознайомились з новим видом освітньої технології, визначили основні відмінності педагогіки партнерства та педагогіки впливу у стилі взаємодії вчителя з учнями. Було цікаво, емоційно та пізнавально.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
#Оксана_Жарська
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 12.01.2023 370
Триває спільна конструктивна робота Міністерства освіти і науки України з народними депутатами України, членами Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, щодо погодження моделі завершення навчального року в закладах загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти.
Під час робочої зустрічі було продемонстровано повне взаєморозуміння щодо недоцільності проведення державної підсумкової атестації в закладах загальної середньої освіти в 2023 році, що має бути врегульоване шляхом внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту».
Міністерство освіти і науки України та профільний Комітет ВРУ мають спільну позицію: вступні випробування для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та освітнього ступеня молодшого бакалавра мають бути проведені у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ). НМТ розглядається як особливий формат – адаптація зовнішнього незалежного оцінювання в умовах воєнного стану.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив на доцільності таких підходів до організації НМТ, які дозволять вступнику пройти випробування впродовж одного дня і отримати результати для вступу на будь-яку спеціальність для здобуття вищої освіти. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування, робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань.
Нині триває обговорення питань щодо змісту основного блоку та додаткових предметів НМТ, окремих важливих деталей організації тестування.
Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. Кращий спосіб залишатися послідовним — це змінюватися разом з обставинами.
Сьогодні, 12.01. 2023 року, зібралася наша педагогічна рада, аби підбити підсумки роботи в І семестрі 2022-2023 навчального року та внести потрібні корективи на наступний семестр.
Отож ми розпочали з коляди, а далі
✅ проаналізували проведені заходи, наші досягнення та труднощі, з якими зіткнулися в навчальному семестрі;
✅ підбили підсумки роботи методичної ради Ліцею;
✅ узагальнили роботу класних керівників та вчилелів- предметників;
✅ оцінили досягнення з виховної роботи та бібліотеки Ліцею;
✅ спланували наше навчання в новому семестрі;
Незважаючи на усі виклики в І семестрі, ми його пройшли гідно!
Щиро віримо в те, що все задумане здійсниться.
💙💛
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
#Оксана_Жарська
Сьогодні наші вчителі та представники Учнівського Самоврядування активно долучились до акції "Тепло для Захисника України".💙💛
Спільними зусиллями нам вдалось зробити майже 200 окопних свічок.
Ми щиро віримо, що ці свічі зігріватимуть не лише тіло наших Захисників, але й душу, підтримуватимуть дух!
Слава Україні! 🇺🇦
Слава Збройним Силам України!🇺🇦
До перемоги!🇺🇦
Щодо популяризації проєкту Дія. Цифрова освіта
12.01.2023, 15:19
Відповідно до листа №1/06-6-11431 від 14.12.2022 Міністерства цифрової
трансформації України щодо підвищення рівня цифрової грамотності українців, управління з питань цифрового розвитку повідомляє наступне.
Цифрова грамотність є одним із пріоритетних напрямків розвитку держави.
В умовах повномасштабної та гібридної інформаційної війни росії проти України громадянам важливо опиратися ворожій пропаганді, вміти відрізняти фейки та максимально ефективно використовувати цифрові технології для перемоги й особистої безпеки та сприяння сталості розвитку. Під час війни цифрові навички є однією з конкурентних переваг для пошуку віддаленої роботи, апскілінгу або рескілінгу (покращення кваліфікації чи перенавчання).
Цифрова грамотність дозволить проживати в країні зручніше: опанувавши цифрові навички, кожен українець зможе отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищить рівень життя, впевнено користуватиметься соціальними мережами та Інтернетом.
З повагою
Відділ навчання
Управління персоналом
Львівської міської ради
тел. 297-57-59
254-60-87
За час війни лікарня святого Миколая у Львові стала місцем порятунку для сотень постраждалих від війни маленьких українців. Тут кожен лікар, медсестра, працівник роблять все, щоб їх рятувати .
Щодня перед хірургами стоїть складний виклик – черги дітей на операції.
Лікарі змушені оперувати навіть вночі, щоб врятувати всіх дітей. Це супроводжується постійними відключеннями світла та повітряними тривогами.
Кількість пацієнтів зросла майже втричі. А для надання якісної допомоги потрібне сучасне медичне обладнання. Наркозна станція, яка є необхідною в проведенні хірургічних, нейрохірургічних, кардіологічних втручань – є незамінною для довготривалої анестезії.
На сьогодні лікарня має одну таку станцію, а потребує мінімум трьох. Вартість одного апарату 2.2 млн грн. Це допоможе рятувати 7 маленьких пацієнтів щодня - понад 2 тисяч дітей в рік .
Долучитися до збору на апарат можна за покликанням:
https://dobro.ua/project/UnbrokenChristmas/
Маленької допомоги не буває. Тільки разом ми можемо творити справжні різдвяні дива
Вітаємо учениць 7 класу Богач Катерину та Якимович Марію з перемогою в конкурсі "#Зимові_свята". У номінаціях "Живопис" та "Графіка" дівчатка нагороджуються дипломом ІІ ступеня (керівник Галина Процевич)
У ЦДЮТ Залізничного району є чудовий проект «Музейна педагогіка». Він полягає в тому, що керівники гуртків відвідують різноманітні музеї та виставки Львова і не тільки. Такий вигляд має самоосвіта. Адже сучасний педагог має йти в ногу з часом, щоб бути цікавим дитині.
11.01.23 керівники туристського відділу організували екскурсію на новостворені виставки нашого міста, адже багато довоєнних експонатів перенесено у фонди для збереження.
Радимо і вам відвідати ці об’єкти, адже після війни вони можуть відійти в історію.
Навіть під час канікул гуртки у Великогрибовицькому ліцеї продовжують працювати.
" #Різдвяна_шопка" Робота учасників декоративно-прикладного гуртка учнів 3,4 класу. Керівник Леся Москаль
Ліцей №94 ЛМР. #освітні_зустрічі_ліцею
11.01.2023, 17:18
Для дітей канікули, а для вчителів час на перезавантаження та можливість поповнити своє «портфоліо»інтерактивними методами навчання.
Сьогодні наша освітня родина Ліцей 94 Львівської міської ради взяла участь у методичному семінарі- практикумі « Сучасний урок в контексті компетентнісної освіти" . Освітнє гасло наших педагогічних зустрічей незмінне - "Крокуємо до вершин". Організатором і модератором була наша директорка Галина Васьків.
🤓👩💼 Було цікаво, творчо, креативно та пізнавально!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
11.01.2023, 17:16
Щороку 11 січня в світі відзначається приємне свято – Міжнародний день «Дякую». Таке коротеньке, але водночас надзвичайно потрібне слово, яке може змінити дуже багато – взаємини стають теплішими, а світ навкруги – добрішим. Тож сьогодні учні 7 класу теж кажуть своє «ДЯКУЮ», «СПАСИБІ», «ДЯКУЮ СЕРЦЕМ» усім, хто в такий нелегкий час завжди поруч.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
11.01.2023, 07:33
«Єднаймося в коляді»(спільний проєкт вчителя початкових класів Уляни Воробець, вчителя музики Тетяни Кураш, батьків і другокласників Великогрибовицького ліцею).
Мир тобі, українська родино!
Хай святиться тут Боже ім’я!
Хай панує між Вами щоднини
Щире слово і Правда свята.
Годі смутку! Вам радість звіщаю,
Що Месія на землю прийшов!
11.01.2023, 07:26
Різдвяної ночі хай Ангел Господній
Засіє щастям у Вашій господі
Вашу світлицю сяйвом осяє,
З неба дарунки щиро складає:
Віру у серця, вічність у душу,
Мудрість у скроні, статку в долоні!
Смачної куті, щастя в житті!
Дзвінкої коляди і ніякої війни!
Колядують учні початкових класів!!!
Організатор Ірина Карпа
10.01.2023, 21:44
Креативні, в дусі часу, з використанням різноманітного матеріалу, були виконані роботи для традиційної виставки "Збережи життя ялинці".
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Сьогодні учні Великогрибовицького ліцею вітали наших захисників
воїнів 125 бригади м. Львова.
Ви найкращі ! Бережіть себе! Христос народився, щоб світ звеселився...
Великі Грибовичі з Вами!
10.01.2023, 21:00
Різдво - це улюблене свято, тому учні нашого ліцею приготувалися до нього по-особливому. Відбулося справжнє театральне дійство - Різдвяний вертеп.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 09.01.2023 4 181
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 805 від 09 вересня 2022 року
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 грудня 2022 р. за № 1649/38985
Про затвердження Положення
про атестацію педагогічних працівників
Відповідно до частини п’ятої статті 50 Закону України “Про освіту”, статті 32 Закону України “Про дошкільну освіту”, частини першої статті 48 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, статті 25 Закону України “Про позашкільну освіту”, частини четвертої статті 45 Закону України “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, частини першої пункту 1 статті 24, частини п’ятої та шостої статті 59 Закону України “Про фахову передвищу освіту”, пункту 7 статті 55 Закону України “Про вищу освіту” та з метою стимулювання безперервного підвищення рівня професійної майстерності педагогічних працівників
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про атестацію педагогічних працівників, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 року № 930 “Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року за № 1255/18550.
3. Установити, що:
1) кваліфікаційні категорії, педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з Положенням, затвердженим цим наказом;
2) педагогічні працівники, які були прийняті на посади до набрання чинності цим наказом, продовжують працювати у закладах освіти та мають вищу освіту за спеціальностями, що не відповідають навчальним предметам (інтегрованим курсам, дисциплінам), які вони викладають, або педагогічній діяльності за посадою, вважаються такими, що мають відповідну посаді професійну кваліфікацію та атестуються на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційної категорії та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту;
3) педагогічним працівникам, які до набрання чинності цим наказом, успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати (один раз протягом дії сертифікату), проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної (збереженням присвоєної) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання;
4) мінімальний загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників (крім педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти), необхідний їм для проходження атестації, становить не менше ніж 120 годин або 4 кредити ЄКТС упродовж п’яти років;
5) мінімальний загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, необхідний їм для проходження атестації, становить не менше ніж 150 годин або 5 кредитів ЄКТС упродовж п’яти років.
4. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Єресько О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відмітку у справах архіву.
6. Цей наказ набирає чинності з 01 вересня 2023 року, крім підпункту 3 пункту 3 цього наказу, який набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.
Міністр Сергій Шкарлет
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України Олексій Вискуб
Керівник Секретаріату
СПО сторони роботодавців
на національному рівні Р. Іллічов
Голова Державної
регуляторної служби України Олексій Кучер
Голова СПО
об’єднань профспілок Григорій Осовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
09.09.2022 року № 805
ПОЛОЖЕННЯ
про атестацію педагогічних працівників
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників як системи заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання їхньої педагогічної діяльності (далі – атестація).
У цьому Положенні терміни вживаються у значеннях, визначених Цивільним кодексом України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про позашкільну освіту”, “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про вищу освіту”, Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800, та іншими нормативно-правовими актами у сфері освіти.
2. Це Положення поширюється на педагогічних працівників, які здійснюють педагогічну діяльність та посади яких віднесено до педагогічних, згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963.
Це Положення не поширюється на педагогічних працівників закладів освіти, установ, (далі – заклади освіти), які атестуються відповідно до вимог Закону України “Про професійний розвиток працівників”, а також педагогічних працівників закладів спеціалізованої освіти, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти (крім наукових ліцеїв).
3. За результатами атестації педагогічного працівника незалежно від обсягу його педагогічного навантаження (кількості навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін) встановлюється його відповідність або невідповідність займаній посаді та:
1) присвоюється (не присвоюється) кваліфікаційна категорія або підтверджується (не підтверджується) раніше присвоєна кваліфікаційна категорія;
2) присвоюється (не присвоюється) педагогічне звання, підтверджується (не підтверджується) раніше присвоєне педагогічне звання (у разі наявності).
Педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації визначається відповідність (невідповідність) займаній посаді та у порядку, визначеному законодавством, встановлюється (підтверджується) тарифний розряд.
Кваліфікаційна категорія, педагогічне звання, що присвоюється (підтверджується) за результатами атестації, визначаються відповідно до Переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 року № 1109.
4. Атестація є обов’язковою.
Атестація може бути черговою або позачерговою. Педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, окрім випадків, визначених пунктом 7 розділу III цього Положення.
Атестація проводиться не раніше ніж через рік після призначення педагогічного працівника на посаду.
Атестація повинна проводитися з дотриманням академічної доброчесності.
5. Позачергова атестація проводиться за ініціативою керівника:
закладу освіти – у разі зниження якості педагогічної діяльності педагогічним працівником;
закладу фахової передвищої та вищої освіти – у разі зниження якості педагогічної діяльності педагогічним працівником відокремленого структурного підрозділу такого закладу.
У разі виявлення за результатами інституційного аудиту, проведеного відповідно до законодавства, низької якості освітньої діяльності закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу проводиться позачергова атестація керівника:
закладу освіти (за ініціативою керівника відповідного органу управління у сфері освіти);
відокремленого структурного підрозділу закладу фахової передвищої та вищої освіти (за ініціативою керівника закладу, що має відокремлені структурні підрозділи).
6. Позачергова атестація педагогічного працівника освітній рівень, стаж роботи на посадах педагогічних працівників якого відповідає вимогам, визначених у пунктах 8, 9 цього розділу, може проводиться за його ініціативою та/або за однією з таких умов:
1) визнання переможцем, лауреатом фінальних етапів всеукраїнських, міжнародних фахових конкурсів;
2) наявності освітньо-наукового/освітньо-творчого, наукового ступеня;
3) успішного проходження сертифікації.
7. Міжатестаційний період (проміжок часу між проходженням педагогічним працівником попередньої та наступної атестації) не може бути меншим ніж три роки, крім випадків проведення позачергової атестації за ініціативи педагогічного працівника. Час перебування педагогічного працівника в соціальних відпустках, навчання у закладах вищої освіти, а також період, на який переноситься атестація, до міжатестаційного періоду не включаються.
8. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться в міжатестаційний період відповідно до законодавства і є необхідною умовою атестації.
Загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації визначається сумарно за останні 5 років перед атестацією та незалежно від суб’єкта підвищення кваліфікації, виду, форми чи напряму, за якими педагогічний працівник пройшов підвищення кваліфікації.
9. Кваліфікаційна категорія “спеціаліст” присвоюється педагогічному працівникові, який має освітній рівень фаховий молодший бакалавр (освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст), молодший бакалавр, бакалавр чи магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст).
Кваліфікаційна категорія “спеціаліст другої категорії” присвоюється педагогічному працівникові, який має освітній рівень молодший бакалавр (освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст), бакалавр чи магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст) (для працівників закладів дошкільної освіти також освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр), стаж роботи на посадах педагогічних працівників не менше ніж три роки.
Кваліфікаційна категорія “спеціаліст першої категорії” присвоюється педагогічному працівникові, який має освітній рівень бакалавр, магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст) (для працівників закладів дошкільної освіти також освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр або ступінь вищої освіти молодший бакалавр (освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст), стаж роботи на посадах педагогічних працівників не менше ніж п’ять років.
Кваліфікаційна категорія “спеціаліст вищої категорії” присвоюється педагогічному працівникові, який має освітній рівень магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст), стаж роботи на посадах педагогічних працівників не менше ніж сім років.
Педагогічному працівнику, який має освітньо-науковий/освітньо-творчий, науковий ступінь, за результатами атестації без дотримання послідовності на присвоєння може бути присвоєна кваліфікаційна категорія “спеціаліст вищої категорії”, за умови наявності в нього стажу роботи на посадах педагогічних працівників не менше ніж один рік.
Особи, які не мають педагогічної освіти, але мають стаж роботи в одній із галузей економіки (крім освітньої) та працюють на посадах педагогічних працівників, атестуються як педагогічні працівники без дотримання послідовності на присвоєння кваліфікаційної категорії:
“спеціаліст другої категорії” за наявності не менше двох років стажу роботи;
“спеціаліст першої категорії” – не менше п’яти років;
“спеціаліст вищої категорії” – не менше семи років.
10. За результатами атестації педагогічні звання присвоюються (підтверджуються) педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію “спеціаліст першої категорії”/”спеціаліст вищої категорії” та які зокрема:
упроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології, надають професійну підтримку та допомогу педагогічним працівникам (здійснюють супервізію);
беруть участь у процедурах і заходах, пов’язаних із забезпеченням якості освіти та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти;
були визнані переможцями, лауреатами всеукраїнських, міжнародних фахових конкурсів;
підготували переможців всеукраїнських, міжнародних олімпіад, конкурсів, змагань, тощо.
Педагогічне звання “вихователь-методист” може присвоюватися музичним керівникам та інструкторам з фізичної культури дошкільних закладів освіти.
11. Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, як правило, присвоюють послідовно.
Наявність освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня педагогічного працівника підтверджується відповідним документом про освіту. Наявність освітньо-наукового/освітньо-творчого, наукового ступеня підтверджується відповідним дипломом.
Наявність стажу роботи на посадах педагогічних працівників визначається відповідно до даних його особової справи, трудової книжки або відомостей про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи на посадах педагогічних працівників, що визначені Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963. Посадові обов’язки педагогічного працівника визначаються його посадовою інструкцією.
12. Педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов’язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.
Педагогічні працівники, які працюють за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах.
Педагогічні працівники, які обіймають різні педагогічні посади в одному і тому чи різних закладах освіти (зокрема керівники закладів освіти, які викладають предмети або здійснюють іншу педагогічну роботу), атестуються за кожною з посад.
Педагогічні працівники, які працюють у різних закладах освіти за однією і тією самою посадою та/або викладають один предмет (інтегрований курс), атестуються за основним місцем роботи. В цьому випадку присвоєна педагогічному працівнику кваліфікаційна категорія та педагогічне звання або тарифний розряд, поширюються на все педагогічне навантаження за всіма місцями роботи та/або посадами.
Якщо в міжатестаційний період педагогічного працівника довантажено годинами з інших предметів (інтегрованих курсів), то присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження до чергової атестації.
Керівник закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, заступник керівника закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, які працюють на посаді педагогічного працівника, що передбачає здійснення педагогічної діяльності та наявність педагогічного навантаження, атестується за цією посадою у порядку, визначеному цим Положенням.
Керівникам закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів, їх заступникам та іншим педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій, за результатами атестації встановлюється їх відповідність або невідповідність займаній посаді та встановлюється (підтверджується) тарифний розряд”.
13. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання. Присвоєння/підтвердження кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання проводиться без урахування тривалості міжатестаційного періоду, без дотримання умов, визначених пунктами 8, 9 цього розділу та без проведення будь-яких заходів, пов’язаних із вивченням і оцінюванням його діяльності та професійних компетентностей.
Зарахування сертифікації здійснюється один раз протягом строку дії сертифіката педагогічного працівника під час його чергової або позачергової атестації, що проводиться за ініціативи педагогічного працівника.
14. До проведення чергової атестації педагогічного працівника за ним зберігаються присвоєні кваліфікаційна категорія (педагогічне звання).
За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому закладі освіти або які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.
Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.
15. Особи, призначені на посади педагогічних працівників відповідно до частини п’ятої статті 58 Закону України “Про освіту” та/або ті, які пройшли педагогічну інтернатуру в установленому законодавством порядку, для продовження роботи на цих посадах атестуються упродовж другого року роботи, але не раніше ніж через один рік після призначення на посаду.
16. Якщо строки, визначені цим Положенням, припадають на вихідний, неробочий, святковий день, то відповідний строк починається з першого за ним робочого дня. У випадку настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють діяльність атестаційної комісії або педагогічних працівників, які атестуються, та перешкоджають проведенню атестації, перебіг строків проведення атестації, встановлених цим Положенням, припиняється на час дії таких обставин і відновлюється після припинення обставин, що стали перешкодою для проведення атестації.
17. Не допускається створення перешкод для проходження педагогічним працівником атестації, необґрунтована відмова у присвоєнні (підтвердженні) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та встановленні тарифного розряду.
II. Створення, склад та повноваження атестаційних комісій
1. Для атестації педагогічних працівників щорічно не пізніше 20 вересня створюються атестаційні комісії.
Атестаційні комісії I рівня створюються в закладах освіти, відокремлених структурних підрозділах, у яких працює більше 15 педагогічних працівників.
Атестаційні комісії II рівня створюються в органах управління у сфері освіти сільських, селищних, міських рад, закладах професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти, які мають відокремлені структурні підрозділи.
Атестаційні комісії III рівня створюються в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, органах управління у сфері освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Центральні органи виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади освіти, можуть створювати власні атестаційні комісії II – III рівнів.
У разі відсутності таких атестаційних комісій їхні функції, визначені цим Положенням, виконують атестаційні комісії II – III рівнів органів управління у сфері освіти за місцезнаходженням суб’єктів освітньої діяльності.
2. Атестаційні комісії створюються наказом керівника закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти, у якому визначається персональний склад атестаційної комісії, призначаються голова та секретар атестаційної комісії. Кількість членів атестаційної комісії не може бути менше ніж п’ять осіб.
До роботи атестаційної комісії залучаються представники первинних або територіальних профспілкових організацій (до 2 осіб за згодою) із правом голосу.
Представники профспілкових організацій за згодою залучаються до роботи головою атестаційної комісії відповідно до рішення уповноваженого профспілкового органу (за наявності у закладі освіти) або на територіальному рівні декількох профспілкових організацій – за рішенням спільного представницького органу профспілок.
До роботи атестаційної комісії не може бути залучена особа, яка відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” є близькою особою педагогічного працівника, який атестується, або є особою, яка може мати конфлікт інтересів.
3. Головою атестаційної комісії I рівня є керівник (заступник керівника) закладу освіти, структурного підрозділу.
Головою атестаційної комісії II, III рівня є керівник (заступник керівника) органу управління у сфері освіти, закладу вищої освіти, який має відокремлені структурні підрозділи, що забезпечують здобуття загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти.
У випадку відсутності голови атестаційної комісії атестаційна комісія має обрати головуючим іншого члена атестаційної комісії, крім її секретаря.
Керівник (заступник керівника) закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти не можуть головувати на засіданні атестаційної комісії у разі проходження ними атестації відповідно до цього Положення.
У такому разі на засіданні атестаційної комісії члени атестаційної комісії обирають особу, яка виконує обов’язки голови атестаційної комісії, визначені пунктом 5 цього розділу, повноваження якої поширюються на роботу атестаційної комісії до завершення атестації керівника (заступника керівника) закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти, визначеного головою відповідної атестаційної комісії.
4. Атестаційна комісія є повноважною за умови присутності на її засіданні не менше двох третин від її складу. Рішення атестаційної комісії приймають шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів “за” і “проти” атестаційна комісія приймає рішення в інтересах педагогічного працівника, який атестується.
Особи, які входять до складу атестаційної комісії, не беруть участі в голосуванні щодо себе у разі проходження ними атестації відповідно до пункту 3 цього розділу.
Порядок голосування (відкрито чи таємно) визначається на засіданні атестаційної комісії та фіксується в протоколі.
5. Голова атестаційної комісії проводить засідання атестаційної комісії, бере участь у голосуванні під час прийняття рішень атестаційної комісії, підписує протоколи засідань атестаційної комісії та атестаційні листи.
За наявності обставин, які об’єктивно унеможливлюють проведення засідання комісії очно (воєнний стан, надзвичайна ситуація, карантинні обмеження тощо), голова атестаційної комісії може прийняти рішення про проведення засідання в режимі відеоконференцзв’язку.
6. Секретар атестаційної комісії:
приймає, реєструє та зберігає документи, подані педагогічними працівниками, до розгляду та під час розгляду їх атестаційною комісією;
організовує роботу атестаційної комісії, веде та підписує протоколи засідань атестаційної комісії;
оформлює та підписує атестаційні листи;
повідомляє педагогічним працівникам про місце і час проведення засідання атестаційної комісії (у разі запрошення педагогічних працівників на засідання);
забезпечує оприлюднення інформації про діяльність атестаційної комісії шляхом розміщення її на офіційному вебсайті закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти.
7. Атестаційна комісія I рівня розглядає документи, подані педагогічними працівниками (крім керівників) закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, встановлює їх відповідність вимогам законодавства та вживає заходів щодо перевірки їх достовірності (за потреби).
Атестаційна комісія I рівня приймає рішення про:
відповідність (невідповідність) педагогічних працівників закладу освіти, структурного підрозділу займаним посадам;
присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій і педагогічних звань або про відмову в такому присвоєнні (підтвердженні).
8. Атестаційна комісія II рівня:
розглядає документи, подані педагогічними працівниками закладів освіти, зокрема керівниками підпорядкованих закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів, встановлює їх відповідність вимогам законодавства та вживає заходів щодо перевірки їх достовірності (за потреби);
атестує педагогічних працівників закладів освіти, у яких працює менше 15 педагогічних працівників;
розглядає апеляції на рішення атестаційних комісій I рівня.
Атестаційна комісія II рівня приймає рішення про:
відповідність (невідповідність) педагогічних працівників підпорядкованих закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів (в яких працює менше 15 педагогічних працівників), займаним посадам;
присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій і педагогічних звань або про відмову в такому присвоєнні (підтвердженні);
відповідність (невідповідність) керівників підпорядкованих закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів займаним посадам;
присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій і педагогічних звань або про відмову в такому присвоєнні (підтвердженні) керівникам підпорядкованих закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси).
9. Атестаційна комісія III рівня:
розглядає документи, подані керівниками закладів освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, встановлює їх відповідність вимогам законодавства та вживає заходів щодо перевірки їх достовірності (за потреби);
розглядає апеляції на рішення:
атестаційних комісій I рівня закладів освіти підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям;
атестаційних комісій II рівня щодо встановлення відповідності (невідповідності) педагогічних працівників, зокрема керівників, закладів освіти займаним посадам, присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій і педагогічних звань або про відмову в такому присвоєнні (підтвердженні).
Атестаційна комісія III рівня приймає рішення про:
відповідність (невідповідність) керівників підпорядкованих закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів займаним посадам та присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій;
присвоєння (підтвердження) педагогічних звань або про відмову в такому присвоєнні (підтвердженні) керівникам закладів освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.
10. У разі відмови у присвоєнні (підтвердженні наявної) кваліфікаційної категорії “спеціаліст першої категорії” чи “спеціаліст вищої категорії” і присвоєнні (підтвердженні) відповідної нижчої кваліфікаційної категорії атестаційною комісією приймається рішення про відмову у присвоєнні та/або підтвердженні раніше присвоєного педагогічного звання.
III. Порядок проведення атестації
1. Для проведення чергової атестації атестаційні комісії до 10 жовтня поточного року повинні:
скласти і затвердити список педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації в наступному календарному році, строки проведення їх атестації та графік проведення засідань атестаційної комісії;
визначити строк та адресу електронної пошти для подання педагогічними працівниками документів (у разі подання в електронній формі).
У випадку відсутності педагогічного працівника, який підлягає черговій атестації у списку, за його заявою, поданою не пізніше 20 грудня поточного календарного року, атестаційна комісія включає його до списків педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації.
2. Для проведення позачергової атестації до 20 грудня до атестаційної комісії подається заява за формою, наведеною в додатку 1 до цього Положення.
Атестаційна комісія затверджує окремий список педагогічних працівників, які підлягають позачерговій атестації, визначає строки проведення їх атестації, подання ними документів та у разі потреби може внести зміни до графіка своїх засідань.
3. За наявності обставин, що унеможливлюють діяльність атестаційної комісії або педагогічних працівників, які атестуються, та перешкоджають проведенню атестації, перебіг строків проведення атестації, встановлених цим Положенням, припиняється і відновлюється після усунення обставин, що стали перешкодою для проведення атестації.
4. Інформація, визначена пунктами 1, 2 цього розділу, оприлюднюється на вебсайті закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття рішення відповідною атестаційною комісією.
Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення інформації педагогічний працівник, який атестується, може подати до атестаційної комісії документи, що, на його думку, свідчать про педагогічну майстерність та/або професійні досягнення.
Документи, які зберігаються в особовій справі педагогічного працівника, не подаються до атестаційної комісії, яка створена в суб’єкті освітньої діяльності, відокремленому структурному підрозділі, органі управління у сфері освіти, у якому зберігається особова справа.
5. Педагогічний працівник, який атестується, може подати до відповідної атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі. Електронний варіант документів (формат РВЕ, кожен документ в окремому файлі) надсилається на адресу електронної пошти для подання педагогічними працівниками документів в електронній формі з підтвердженням про отримання.
Документи, подані до атестаційної комісії, реєструються секретарем атестаційної комісії. Забороняється безпідставно відмовляти педагогічному працівнику в прийнятті документів, які відповідають вимогам, зазначеним у цьому пункті.
6. Атестаційна комісія розглядає документи педагогічних працівників, які атестуються, за потреби перевіряє їхню достовірність, встановлює дотримання вимог пунктів 8, 9 розділу I цього Положення, а також оцінює професійні компетентності педагогічного працівника з урахуванням його посадових обов’язків і вимог професійного стандарту (за наявності).
Для належного оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника атестаційна комісія може прийняти рішення про вивчення практичного досвіду його роботи. У такому випадку атестаційна комісія має визначити зі складу членів атестаційної комісії членів, які аналізуватимуть практичний досвід роботи педагогічного працівника, а також затвердити графік заходів з його проведення.
Рішення про результати атестації педагогічних працівників приймаються атестаційними комісіями:
I рівня – не пізніше 01 квітня;
II – III рівня – не пізніше 25 квітня.
7. У разі тимчасової непрацездатності педагогічного працівника, який атестується, або настання інших обставин, що не залежать від його волі та перешкоджають проходженню ним атестації, проведення атестації або окремих засідань атестаційної комісії має бути перенесено за рішенням відповідної атестаційної комісії до припинення таких обставин, але не більше ніж на один рік. У такому випадку за педагогічним працівником зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія (педагогічне звання) до проходження ним атестації у порядку, визначеному цим Положенням.
8. Атестаційна комісія може запросити педагогічного працівника на своє засідання у разі виникнення до нього питань, зокрема пов’язаних з поданими ним документами.
Запрошення на засідання атестаційної комісії підписує голова атестаційної комісії та не пізніше п’яти робочих днів до дня проведення засідання вручається секретарем атестаційної комісії педагогічному працівникові під підпис або надсилається в сканованому вигляді на адресу електронної пошти (у разі наявності, з підтвердженням отримання). Запрошення педагогічного працівника на засідання атестаційної комісії II чи III рівня надсилається також на електронну адресу відповідного закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу у сканованому вигляді (з підтвердженням отримання).
9. Педагогічний працівник може бути присутнім на засіданні атестаційної комісії під час розгляду питань, що стосуються його атестації, в тому числі в режимі відеоконференцзв’язку. У разі неявки педагогічного працівника, запрошеного в установленому порядку на засідання атестаційної комісії, атестаційна комісія, за наявності обставин, визначених у пункті 7 цього розділу, проводить засідання за відсутності педагогічного працівника.
Представники педагогічних працівників можуть представляти їх інтереси на засіданнях атестаційних комісій за письмовою довіреністю чи договором доручення, оформленими відповідно до вимог законодавства, а особа такого представника має бути встановлена секретарем відповідної атестаційної комісії згідно з документом, що посвідчує особу.
10. Засідання атестаційної комісії оформлюються протоколом за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення.
11. На підставі рішення атестаційної комісії секретар оформляє атестаційний лист за формою згідно з Додатком 3 до цього Положення, у якому фіксується результат атестації педагогічного працівника.
У випадку проведення одночасної (в межах однієї процедури) атестації педагогічного працівника з двох і більше навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін), які ним викладаються, видається один атестаційний лист, що має містити інформацію про результати атестації за кожним із таких навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін).
Атестаційний лист оформляється у двох примірниках, які підписують голова (головуючий на засіданні) атестаційної комісії та секретар. Перший примірник атестаційного листа упродовж трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення атестаційної комісії видається педагогічному працівнику під підпис та/або надсилається у сканованому вигляді на його електронну адресу (з підтвердження отримання), другий – додається до його особової справи.
Педагогічний працівник з власної ініціативи може особисто отримати свій примірник атестаційного листа у секретаря відповідної атестаційної комісії під підпис.
За заявою педагогічного працівника оригінал атестаційного листа може бути відправлено поштою з повідомленням про вручення.
12. Рішення атестаційної комісії I рівня про результати атестації доводиться до відома педагогічного працівника шляхом видання йому атестаційного листа (надсилання на електронну адресу в сканованому вигляді) у порядку та строки, визначені у пункті 11 цього розділу.
Рішення атестаційної комісії II, III рівня про результати атестації не пізніше ніж через сім робочих днів з дати його прийняття доводиться до відома керівника відповідного закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу за місцем роботи педагогічного працівника шляхом подання (надсилання) витягу з протоколу її засідання та атестаційного листа на електронну адресу закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу у сканованому вигляді, а у разі її відсутності – поштовим відправленням із повідомленням про вручення.
13. Другі примірники атестаційних листів зберігаються відповідно до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 квітня 2012 року за № 571/20884.
Атестаційні листи та копії документів про підвищення кваліфікації педагогічного працівника зберігаються в особовій справі педагогічного працівника.
14. Рішення атестаційної комісії є підставою для видання (не пізніше трьох робочих днів з дня отриманім документів, зазначених у пункті 12 цього розділу) відповідного наказу керівником закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу. Педагогічні працівники повинні бути ознайомлені з наказом упродовж трьох робочих днів із дати його видання під підпис.
Наказ за результатами атестації упродовж трьох робочих днів із дня його прийняття має бути поданий до бухгалтерії закладу освіти, де працює педагогічний працівник, чи до централізованої бухгалтерії, що здійснює бухгалтерський облік відповідного закладу освіти, для нарахування заробітної плати та проведення відповідного перерахунку. Оплата праці з урахуванням результатів атестації проводиться з дати видання наказу за результатами атестації.
IV. Оскарження рішень атестаційних комісій
1. У разі незгоди педагогічного працівника з рішеннями атестаційних комісій I чи II рівнів він має право оскаржити таке рішення шляхом подання апеляції до відповідної атестаційної комісії вищого рівня упродовж семи робочих днів з дати отримання педагогічним працівником атестаційного листа (особисто або на електронну адресу).
2. Апеляція подається шляхом направлення апеляційної заяви, оформленої згідно з додатком 4 до цього Положення.
До апеляційної заяви додаються копія атестаційного листа, виданого атестаційною комісією, рішення якої оскаржується, копії документів, що подавалися педагогічним працівником до атестаційної комісії, рішення якої оскаржується (у разі їхнього подання).
3. Апеляційна заява з додатками подається у паперовій та/або електронній формі на визначену атестаційною комісією адресу електронної пошти (з підтвердженням отримання) у сканованому вигляді (формат PDF, кожен документ – окремим файлом). Документи, подані до атестаційної комісії, реєструються та зберігаються секретарем атестаційної комісії.
4. Атестаційна комісія має розглянути апеляційну заяву та прийняти рішення протягом 15 робочих днів з дати її надходження. Під час розгляду апеляційної заяви педагогічного працівника у роботі атестаційної комісії не може брати участь особа, яка брала участь у прийнятті рішення, що оскаржується.
Атестаційна комісія за результатами розгляду апеляції приймає рішення про:
1) відповідність педагогічного працівника займаній посаді, підтвердження раніше присвоєної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання та скасування рішення атестаційної комісії нижчого рівня;
2) присвоєння педагогічному працівнику наступної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання та скасування рішення атестаційної комісії нижчого рівня;
3) залишення рішення атестаційної комісії нижчого рівня без змін, а апеляцію без задоволення.
5. Рішення про результати розгляду апеляції оформлюється протоколом, який підписують голова та секретар атестаційної комісії. Витяг з цього протоколу, оформлений згідно з додатком 5 до цього Положення, протягом трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення надсилається педагогічному працівнику та до відповідного закладу освіти електронною поштою у сканованому вигляді (з підтвердженням отримання), а у разі відсутності відповідної адреси електронної пошти – поштовим відправленням з повідомленням про вручення.
Керівник закладу освіти упродовж трьох робочих днів з дати отримання витягу з протоколу про результати розгляду апеляції, за результатами якої педагогічному працівникові було присвоєно (підтверджено) кваліфікаційну категорію, відповідне педагогічне звання, має видати відповідний наказ та ознайомити з ним педагогічного працівника під підпис.
Наказ керівника має бути поданий до бухгалтерії закладу освіти чи до централізованої бухгалтерії, що здійснює бухгалтерський облік відповідного закладу освіти, для нарахування заробітної плати та проведення відповідного перерахунку з дати прийняття рішення атестаційною комісією про присвоєння наступної кваліфікаційної категорії або присвоєння педагогічного звання.
6. У разі незгоди педагогічного працівника з рішенням атестаційної комісії вищого рівня щодо розгляду апеляційної заяви, він має право оскаржити таке рішення до суду в установленому законодавством порядку.
7. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи у встановленому законодавством порядку. Наказ про звільнення або переведення працівника за його згодою на іншу роботу за результатами атестації видається лише після розгляду його апеляції (у разі подання) атестаційними комісіями вищого рівня з дотриманням законодавства про працю.
Розірвання трудового договору за таких умов допускається у разі, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу, яка відповідає його кваліфікації, у тому самому закладі освіти.
Генеральний директор директорату
дошкільної, шкільної, позашкільної
та інклюзивної освіти Олег Єресько
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.01.2023 793
Кабінет міністрів під час засідання 30 грудня затвердив новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів. 3 січня уряд оприлюднив текст відповідної постанови.
Відповідно до нових правил, відтепер військовий облік поділятиметься на загальний та спеціальний. На загальному перебуватимуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні. Спеціальному обліку підлягатимуть ті, хто отримав бронь.
Призовники повинні будуть ставати на військовий облік із 16 років у рік досягнення ними 17-річного віку. Облік здійснюватиметься до 27 років.
Також військовозобовʼязані отримають можливість передавати про себе дані військкоматам за допомогою сервісу “Дія”. Серед іншого, вони зможуть передавати дані щодо зміни місця проживання.
Окрім того, відтепер військовозобов’язаних прийматимуть на роботу чи навчання лише за наявності підтвердження, що ті перебувають на військовому обліку.
Нові правила також передбачають, що на обов’язковий військовий облік повинні будуть ставати жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Для інших передбачається добровільний військовий облік. При цьому жінки-медики та фармацевти, які раніше не перебували на військовому обліку, зможуть влаштовуватися на роботу без обов’язкового військового обліку до 2026 року.
Також дипломатичні відомства зобов’яжуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. Передбачається, що вони будуть повинні сприяти поверненню військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації. У разі, якщо громадянин України перебуває за кордоном не більш як три місяці, він може не ставати на військовий облік.
Підводили підсумки успішності за І півріччя, обговорювали особливості оцінювання НУШ, навчання дітей з особливими освітніми потребами та дітей, які навчаються на сімейній та індивідуальні формах навчання.
Проводили інтелектуальну патріотичну гру, показували свої вміння командної роботи,креативили,твори, презентували нестандартні форми роботи
Молоді, творчі вчителі здивували нас Різдвяним флешмобом.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Андрій Закалюк. Щиро вітаємо усіх з Різдвом!
07.01.2023, 13:13
Щиро вітаємо усіх з Різдвом!
Бажаємо міцної віри і твердої надії. Завжди будьте джерелом світла і любові
Нехай це Різдво буде для вас теплим і дорогим та дарує справжнє диво
А сьогодні, у Різдвяний Святвечір, бажаємо, щоб збулися всі добрі надії і світлі мрії. Нехай Господь благословить Вас і ваших рідних
Христос Народився!
СЗШ №99. Вітаємо з Різдвом Христовим!
07.01.2023, 13:00
Христос Рождається - славіте!
Христос з Небес - зустрічайте!
Христос на землі - підносітеся!
Теплих родинних різдвяних свят.
Нехай це Різдво стане святом світла попри темряву війни. Це свято єдності незважаючи на будь-які відстані. Це свято любові та тепла попри весь холод.
Щасливого Різдва!
Христос ся рождає!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
СЗШ №54. Зі світлим 🎄святом Різдва Христового🌠.
07.01.2023, 12:58
Учительський колектив СЗШ 54 вітає зі світлим 🎄святом Різдва Христового🌠. Хай цьогорічне Різдво принесе нашій країні 🇺🇦Перемогу, знищить все зло, а доля більше не буде випробовувати нас на 💪міцність! Хай Господня 😇сила та опіка будуть завжди поряд, зміцнюють нашу 🙏віру, розтоплюють наші 🫀серця та дають нам упевненість робити успішні 🦶кроки!
Христос ся рождає! Славімо Його!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Життя Грядівської гімназії Львівської міської ради
06.01.2023, 08:47
Коли ясна звізда з неба засвітила,
Тоді Пречистая Діва Сина породила.
Канікули - це час,який ми проводимо приємно і з користю.🌟✨💫
Команда колег-однодумців, то велика сила💪🇺🇦
Майстер-звіздар Богдан Новак уже більше 50-ти років робить такі звізди і нам допоміг виготовити нематеріальну культурну спадщину України для нашої гімназії.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
СЗШ №97. «РІЗДВО ХРИСТОВЕ ВХОДИТЬ В ХАТУ…»
06.01.2023, 07:42
Христос народився — радіємо щиро,
Благослови, Господи, Україну миром.
Дай країні розцвісти, щасливо зажити,
Дай нам Господи тебе повіки славити!
Дорогі наші друзі, колеги! Вітаємо Вас з Святвечором і Різдвом Христовим!
Немає в світі сили, яка зможе відібрати нашу історію, наші традиції та нашу віру. Співаймо коляду і в радості, й крізь сльози: хай світло у душі здолає темінь зла. Хай Господня сила та опіка будуть завжди поряд, зміцнюють нашу віру, розтоплюють наші серця та дають нам впевненість робити успішні кроки! Хай цьогорічне Різдво допоможе знищити все зло та принесе нашій країні ПЕРЕМОГУ!
З вірою в силу добра, з Україною в серці, з безмежною вдячністю ЗСУ за можливість святкувати Різдво! Христос народився! Славімо Його!
СЗШ №97. «СВЯТЕ РІЗДВО ІДЕ ДО УКРАЇНИ»
06.01.2023, 07:39
Щира подяка учням 7-В класу (класний керівник – І.Велика) за Різдвяне відео привітання.
«Христос народився – Славімо Його» – саме такими словами ми вітаємося в одне з найголовніших християнських свят. Хай Різдво Христове принесе злагоду і спокій у кожну домівку. Мирного і світлого нам Різдва!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. Засідання Школи молодого вчителя "Молода генерація"
05.01.2023, 20:18
Успіх- це щодня робити те, що тебе лякає.
У цьому переконалися молоді педагоги нашого Ліцею впродовж І семестру 2022 року. Під час чергового засідання Школи молодого вчителя " Молода генерація"(04.01.2023 р.), учителі-наставники та молоді педагоги підвели підсумки піврічної співпраці та обговорили план роботи на 2 семестр.
Бажаємо Вам, молоді педагоги, щоб ваша енергія та наполегливість і надалі перемагали усі труднощі!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
#Оксана_Жарська
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 05.01.2023 547
До 16 січня 2023 року триває реєстрація на серію безкоштовних вебінарів, під час яких буде проведено навчання для педагогічних працівників, які викладають навчальні предмети та інтегровані курси з використання програмного засобу mozaBook, електронних підручників та посібників на порталі Mozaweb тощо.
Початок вебінарів – 17 січня.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cічень.
Вебінари для педагогічних працівників, які викладають:
українську мову та літературу;
українську мову для корінних народів, зарубіжну літературу;
інтегровані курси (українська мова, українська література та зарубіжна література);
іноземні мови.
----------------------------------------------------------------------------------
Лютий.
Вебінари для педагогічних працівників, які викладають:
«Пізнаємо природу» та «Довкілля»;
«Природничі науки»;
географію;
«Вступ до історії та громадянська освіта», «Україна і світ: вступ до історії та громадянська освіта»;
«Досліджуємо історію»;
«Історія України. Всесвітня історія»;
математику та фізику.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Березень.
Вебінари для педагогічних працівників, які викладають:
хімію;
біологію;
мистецтво;
міжгалузевий інтегрований курс «STEM» та «Робототехніка», інформатику та технології.
Графік проведення за посиланням.
Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. Круглий стіл на тему: "Проблеми у класах НУШ та шляхи їх вирішення"
05.01.2023, 19:50
Сьогодні, 04.01.2023 року, відбувся круглий стіл на тему: "Проблеми у класах НУШ та шляхи їх вирішення". Класні керівники 4-х, 5-х класів, психологічна служба та вчителі - предметники обговорили труднощі та виклики, з якими зустрілися як учні, так і вчителі. Обговорення було грунтовним та плідним.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
#Оксана_Жарська
05.01.2023, 05:48
05.01.2023, 05:46
Навчання з надання першої домедичної допомоги пройшли
-директор школи Коваленко О.В.
-заступники директора з навчально-виховної роботи Лізун Г.П.,Совик І.С.
Набули практичні навики, дізнались багато цікавого та нового!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
05.01.2023, 05:35
Учні 5️⃣ класів (вчитель Банера О.В.) взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови "Гринвіч" та показали чудові результати🥇🥈🥉🏅. За свої здобутки школярі отримали сертифікати та корисні електронні подарунки для мотивації вивчення англійської мови🇬🇧🇬🇧🇬🇧
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Книги зі Львова 📚вже у бібліотеці м.Дніпра!
Дякуємо Львівській казкарці, письменниці, журналістці Лесі Кічурі #ЛесяКічура, яка відгукнулася на прохання допомогти.
Вдячні учням усіх класів, які долучилися, найактивнішими серед яких були учні 5-Г та 6-Г класів!
💙💛
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.01.2023 1 004
Матеріал підготовлено Офісом освітнього омбудсмена
Мобінг (цькування працівника у трудовому колективі), на жаль, відбувається у закладах освіти. Ми отримуємо звернення від працівників закладів освіти щодо цієї проблеми. Але до цього часу під час роботи з такими зверненнями ми змушені були відповідати педагогічним, науково-педагогічним чи науковим працівникам, що поняття мобінгу не існувало в українському правовому полі й, відповідно, покарання за нього не передбачалося, а кваліфікувати ці дії як дрібне хуліганство було досить складно.
Державні органи, депутати, освітяни, зокрема й освітній омбудсмен, а також громадськість неодноразово звертали увагу на те, щоб у законодавство було введене поняття мобінгу.
У грудні 2022 року до українського законодавства було внесено зміни для запобігання та протидії мобінгу, а саме: у Кодексі законів про працю України визначено:
поняття та форми мобінгу;
обов’язки держави та роботодавця щодо протидії мобінгу працівників;
внесення змін до колективного договору;
до кого звертатися за допомогою;
розірвання трудового договору у зв’язку з мобінгом;
відповідальність керівника та працівника за мобінг.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення також визначено покарання керівника та працівника за мобінг.
Як освітній омбудсмен я підтримую ці зміни до законодавства, які захищають працівників у галузі освіти. Але водночас маю звернути увагу суспільства та законодавців, що повнолітні учасники освітнього процесу у закладах вищої освіти поки що все ще залишаються незахищеними від цькування.
Ми вже неодноразово наголошували на цій проблемі. Адже в Законі України “Про освіту” та у Кодексі України про адміністративні правопорушення булінг визначається як відповідні дії стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такої особи стосовно інших учасників освітнього процесу. Ці норми закону щодо протидії булінгу (цькуванню) вже довели, що з їх допомогою можна захищати права учасників освітнього процесу.
Але ж більшість студентів уже є повнолітніми – і на них захист від булінгу не розповсюджується.
Маємо усвідомити, що введення до законодавства визначення мобінгу захищає лише працівників трудового колективу, але не поширюється на студентів у межах закладу вищої освіти.
Наразі ми працюємо над пропозиціями до проєкту Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо розширення сфери протидії булінгу (цькуванню), аби захистити від булінгу всіх учасників освітнього процесу.
ПОНЯТТЯ ТА ФОРМИ МОБІНГУ У ТРУДОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ
Мобінг (цькування) – систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, зокрема з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Формами психологічного та економічного тиску, зокрема, є:
створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);
безпідставне негативне виокремлення працівника з колективу або його ізоляція (незапрошення на зустрічі та наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);
нерівність можливостей для навчання та кар’єрного росту;
нерівна оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;
безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень);
необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.
Мобінгом не є вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов’язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством, колективним або трудовим договором (стаття 2-2 Кодексу законів про працю України).
ОБОВ’ЯЗКИ ДЕРЖАВИ ТА РОБОТОДАВЦЯ ЩОДО ПРОТИДІЇ МОБІНГУ ПРАЦІВНИКІВ
Держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України, правовий захист від мобінгу (цькування), дискримінації, упередженого ставлення у сфері праці, захист честі та гідності працівника під час здійснення ним трудової діяльності, а також забезпечення особам, які зазнали таких дій та/або бездіяльності, права на звернення до Державної служби України з питань праці та до суду щодо визнання таких фактів та їх усунення (без припинення працівником трудової діяльності на період розгляду скарги, провадження у справі), а також відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок таких дій та/або бездіяльності, на підставі судового рішення, що набрало законної сили (стаття 5-1 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ).
Роботодавець повинен правильно організувати працю працівників, створювати умови для зростання продуктивності праці, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно додержувати законодавства про працю і правил охорони праці, здійснювати заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню), уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці та побуту (стаття 141 КЗпПУ).
Роботодавець зобов’язаний вживати заходів для забезпечення безпеки та захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, проводити інформаційні, навчальні та організаційні заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню) (стаття 158 КЗпПУ).
ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ
У колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, заходи, спрямовані на запобігання, протидію та припинення мобінгу (цькуванню), а також заходи щодо відновлення порушених внаслідок мобінгу (цькування) прав (стаття 13 КЗпПУ).
РОЗІРВАННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ У ЗВ’ЯЗКУ З МОБІНГОМ
Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника – стаття 38
Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору, чинив мобінг (цькування) стосовно працівника або не вживав заходів щодо його припинення, що підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили.
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця – стаття 40
Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем, зокрема у разі вчинення працівником мобінгу (цькування), встановленого судовим рішенням, що набрало законної сили.
Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з окремими категоріями працівників за певних умов – стаття 41
Трудовий договір з ініціативи роботодавця може бути розірваний також у разі вчинення керівником підприємства, установи, організації мобінгу (цькування) незалежно від форм прояву та/або невжиття заходів щодо його припинення, встановленого судовим рішенням, що набрало законної сили.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА МОБІНГ, ВІДПОВІДНО ДО КОДЕКСУ ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ УКРАЇНИ
Особи, які вважають, що вони зазнали мобінгу (цькування), мають право звернутися зі скаргою до Державної служби України з питань праці та/або до суду (стаття 2-2 КзПпУ).
Відшкодування шкоди в разі ушкодження здоров’я працівників – стаття 173
У разі ушкодження здоров’я працівника, причиною якого став мобінг (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, заподіяна шкода відшкодовується у розмірі понесених витрат на лікування.
Відшкодування роботодавцем моральної шкоди – стаття 237-1
Відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав, у тому числі внаслідок дискримінації, мобінгу (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством.
Вихідна допомога – стаття 44
При припиненні трудового договору внаслідок порушення роботодавцем законодавства про працю, колективного чи трудового договору, вчинення мобінгу (цькування) стосовно працівника або невжиття заходів щодо його припинення (статті 38 і 39) – виплачується вихідна допомога у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
Хочу нагадати, що факти мобінгу необхідно фіксувати й робити це правильно. У скаргах необхідно зазначати дату, час та місце події, додавати копії документів, що підтверджують факти мобінгу. Також, відповідно до статті 32 Конституції України та керуючись Рішенням Конституційного Суду України, зйомки на мобільний телефон (що є збиранням інформації) протиправних дій, що здійснюється особою, яка обіймає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень, допускаються без їх дозволу за умови, що зйомки спрямовані на захист прав людини. Докладніше – у нашій окремій публікації щодо фото та відеофіксації протиправних дій під час освітнього процесу.
Наголошую, що йдеться саме про зйомку з метою фіксації протиправних дій для підтвердження фактів порушення прав та додавання такого відео, наприклад, до звернення або доказом у суді, а не для публічного оприлюднення у соціальних мережах, медіа.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА МОБІНГ, ВІДПОВІДНО ДО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
23 грудня набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)” вводить у КУпАП статтю 173-5, яка визначає відповідальність за вчинення мобінгу працівника.
Відповідно до статті 173-5, вчинення мобінгу (цькування) працівника тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин і накладення штрафу на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб – від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до п’ятдесяти годин і накладення штрафу на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб – від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 02.01.2023 654
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення нову редакцію Типового переліку обладнання та інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.
Проєкт розроблено відповідно до навчальних програм з фізичної культури для закладів загальної середньої освіти, зокрема з урахуванням оновленої модельної навчальної програми «Фізична культура. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Педан О. С., Коломоєць Г. А. , Боляк А. А., Ребрина А. А., Деревянко В. В., Стеценко В. Г., Остапенко О. І., Лакіза О. М., Косик В. М. та інші), яку «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.08.2022 року № 752).
За допомогою обладнання та інвентарю, представленого у першому та другому розділах проєкту Типового переліку, в освітньому процесі реалізується інваріантна частина навчальних програм, до якої належать теоретико-методичні знання та загальна фізична підготовка, зміст яких втілюється упродовж кожного уроку з фізичної культури.
До третього розділу включено назви обладнання та інвентарю спеціального призначення відповідно до певного виду спорту, що представлений у вигляді варіативного модуля в начальних програмах.
Зауваження та пропозиції просимо до 22 січня 2023 року надсилати за електронною адресою: tanya.bubley@ukr.net або khomenko@mon.gov.ua (Олена Хоменко,державний експерт експертної групи з питань шкільної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти).
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 02.01.2023 1 498
З метою уточнення та осучаснення окремих норм законодавства, що регулюють питання надання та використання відпусток, народними депутатами розроблено законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань” (реєстр. № 8313).
Документом передбачено:
1. Виключення норм щодо творчих відпусток та відпусток у зв’язку з профспілковим навчанням.
2. Відпустка при народженні дитини надається в чітко визначений термін – не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, така відпустка надається після отримання відповідного рішення суду.
3. Щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів, не тільки на прохання працівника, але й за такої необхідності у роботодавця. При цьому поділ щорічної відпустки має бути відображений у графіку відпусток, який погоджується із профспілками.
4. Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини надається незалежно від віку дитини.
5. У разі використання чи виплати грошової компенсації за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, працівник не користується правом на неї в календарному році звільнення на іншому підприємстві, в установі, організації.
6. Загальний максимальний термін надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин збільшується з 15 до 30 календарних днів на рік.
7. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, до виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).
8. Забезпечення військовослужбовців, звільнених у зв’язку з демобілізацією із військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, відпочинком тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення впродовж мобілізаційного періоду за рахунок державного бюджету України.
9. Виключення педагогічного та науково-педагогічного персоналу із переліку осіб за якими під час проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, зберігається попередній середній заробіток.
Наша команда разом із вчителями, ліцеїстами та їхніми батьками розробила стратегію розвитку для Львівського художнього ліцею на 2023-2027 роки✅
Документ передбачає розвиток закладу та роботу за пріоритетними напрямками, зокрема над впізнаваністю навчального закладу та побудовою міжнародного і державного партнерства та співпраці🤝
Над створенням стратегії активно працювало керівництво ліцею, учні та батьки. Також долучилася фокус-група з випускників ліцею. Окрім цього були враховані найкращі практики розвитку мистецьких навчальних закладів у світі💡
Детальніше ознайомитися зі cтратегією ліцею можете за посиланням у першому коментарі⬇️
Львівська міська рада Львівська національна академія мистецтв Управління освіти Львова
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Vasyl Kosiv
Christina-Anna Zhyshkovych
03.01.2023, 09:00
Цьогоріч Різдво особливе, бо кожен як ніколи відчуває цінність моменту, цінність тих, хто поряд, цінність родини👨👩👧👦. А ще завжди Різдво – час сімейних традицій: тих, що передаються з покоління в покоління, і тих, які ми формуємо самі.
Давнім символом Різдва є свічка. Символ народження, початку життя, різдвяна свічка на Святвечір неодмінно має бути на столі. Вона символізує тепло, мир, злагоду і сподівання на кращу долю. 🙏
Тож ми захотіли створити не просто різдвяну свічку, а свічку-традицію, свічку, яку з року в рік ви саме на Різдво будете запалювати у колі сім’ї, свічку, яка наповнена особливим сенсом.
Такі обереги створили учні 2-В класу ( кл. кер. Ольга Миколаївна Шингельська) своїми руками.👏👏👏
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
СЗШ №97. «СОЛДАТСЬКІ ПОРТРЕТИ НА ВИШИТИХ КРИЛАХ ПЛИВУТЬ…»
02.01.2023, 23:16
Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов... Сьогодні ми мали змогу це відчути.
Очікування непростої зустрічі… Хвилювання… Початок тематичного заходу і… Тривага!!! Та нас ніщо не зупинить! Ми проводимо зустріч в укритті. Зустріч, що вразила до болю, зачепила за живе… Ми говоримо про війну, про солдатів, які зараз боронять незалежність держави, для того, щоб життя продовжувалось, щоб світило сонце і сміялись українські діти на своїй рідній Україні!
Спілкуємося з мамою загиблого воїна Теодора Осадчого, морського піхотинця, який загинув 18.03.2022 року внаслідок ракетного удару в м.Миколаєві. Спогади… Пісня… Сльози… Слова подяки та доземний уклін пані Галині - Матері Героя… Ми все витримаємо! Ми сильні! Не забудемо жодного, хто в цій війні пішов у вічність! Бо кожен з нас – це Україна!
І доки є пам’ять в людей, і живуть матері,
Допоти й сини, що спіткнулись об кулі Живі!
Велика подяка за організацію та проведення зустрічі учням 8-Г класу, класному керівнику Наталії Мазур, учителю Марії Товарницькій, чуттєве виконання пісні Софійці Бурій.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
02.01.2023, 21:19
Кажуть дива не буває, але не у нас... Наша школа 31 грудня отримали подарунок - цибулини квітів.
У перший робочий день нового року ми зібралися, щоб висадити квіти.
Адже нідерландські благодійники вірять, що висадка їхніх цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей.
Щиро віримо, що з появою першої квітки прийде мир на нашу землю і Україна розквітне!
Дякуємо організатору проєкту інтернет- магазину Floriym.ua за подарунок!!
СЗШ №99 м.Львова. 🎄З НОВИМ РОКОМ!
02.01.2023, 10:51
Щиро вітаємо вас з прийдешнім Новим роком💖 ☃️
Для нас 2022 рік залишиться роком незламності й боротьби за правду та свободу.
ДЯКУЄМО ВАМ ЗА СТІЙКИЙ 2022 РІК! 🫶
❄2022-ий був непростим, і всім нам, знадобилися сила та терпіння.
Проте важливими залишилися досвід, який ми отримали й розуміння, що ми – єдині.
🗓 Новий 2023 рік – час можливостей, віри та сподівань. Тому й віримо у все хороше, світле, добре.💙💛
🎁Бажаємо вам і вашим родинам миру та злагоди, здоров'я і любові, а нашій країні – ПЕРЕМОГИ, МИРУ та ПРОЦВІТАННЯ!
Наближаймо ПЕРЕМОГУ – кожен на своєму місці!
✨ Сьогодні хочемо щиро подякувати всім, хто був з нами в цьому році
Бажаємо, щоб 2023 рік приніс кожному мир, здоров’я та наснагу творити добрі справи. Все буде Україна! 🇺🇦 💙💛
З прийдешнім переможним 2023 роком!
З вірою в Бога та Україну!
З пам’яттю про кожного полеглого за Україну Героя…🇺🇦
🇺🇦 СЛАВА УКРАЇНІ!
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 27.12.2022 432
Перша леді України Олена Зеленська починає підбивати підсумки року за напрямами своєї роботи. Один із них – реформа шкільного харчування.
Її було започатковано з ініціативи дружини Президента до повномасштабного російського нападу – 1 січня 2022 року. З початком повномасштабної агресії велика кількість людей потребувала забезпечення гарячим харчуванням. У тих школах, які завдяки реформі мали оновлену технічну базу, змогли готувати сотні тисяч порцій їжі. Заклади стали гуманітарними осередками. На базі шкіл були організовані прихистки для ВПО у різних куточках України.
Олена Зеленська акцентувала на основних напрямах, за якими рухалася реформа цього року
1. Отримано необхідні передумови для початку будівельних робіт фабрики-кухні в Бучі для забезпечення якісною свіжою їжею навчальних закладів регіону. Меценатом проекту став Говард Баффет, американський філантроп і бізнесмен, син відомого інвестора Воррена Баффета.
«Пан Баффет сказав мені, що хоче брати участь у відновленні України. Вирішили почати з освіти та ще й у деокупованому регіоні, який найбільше постраждав від російських загарбників», – розповіла перша леді.
Основними споживачами продукції нової фабрики-кухні будуть школи та заклади дошкільної освіти трьох громад: Бучанської, Немішаївської, Бородянської. Потужності виробництва можна буде переналаштувати чи розширити для забезпечення потреб харчування будь-яких верств населення. Зокрема, підприємство зможе годувати тимчасово переміщених осіб і місцевих жителів.
«Так у воєнний час повертається наша реформа шкільного харчування, бо саме в її межах ми запланували побудувати потужні підприємства, які годуватимуть не один заклад, а низку. І це – частина нашого плану з відновлення України, адже починати відбудову потрібно вже зараз», – зазначила Олена Зеленська.
Фабрика-кухня в Бучі запрацює 1 вересня 2023 року. Вона стане пілотним проектом, і в майбутньому мережу фабрик-кухонь буде поширено на всю територію України. Кожна з них зможе забезпечувати харчуванням 30–40 навчальних закладів.
2. Попри війну триває розвиток кадрового потенціалу: директорат професійної освіти МОН України, директорат громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ, команди Національної асоціації громадського харчування, Євгена Клопотенка, українсько-швейцарського проекту «Діємо для здоров’я», Національного управління у справах освіти та молоді Естонської республіки (NarNo) реалізовували програми навчання кухарів.
Зокрема, відбулася серія тренінгів для педагогів-кухарів закладів професійної освіти, які передаватимуть свої знання кухарям їдалень шкіл і дошкільних закладів. Навчання пройшли вже 230 педагогів-кухарів із шести областей України (Дніпропетровська, Київська, Львівська, Полтавська, Рівненська та Херсонська).
3. Тисяча опорних шкіл отримає донорську допомогу від ЮНІСЕФ у розмірі 2 тис. дол. США на інвентар та обладнання для їдалень.
4. За підтримки українсько-швейцарської програми DECIDE проведено серію стратегічних сесій «Реформа шкільного харчування: в умовах дії воєнного стану», присвячених необхідності забезпечення якісного та повноцінного харчування у закладах освіти, які під час російського вторгнення працюють очно.
«Важливо, щоб у таких складних умовах заклади освіти мали змогу для організації харчування і водночас – щоб якість і безпечність харчування не погіршилися», – зазначила перша леді.
Олена Зеленська наголосила на важливості безпеки, оскільки під час освітнього процесу можливі повітряні тривоги, коли не лише діти та вчителі, а й персонал шкільних їдалень має перебувати у сховищах протягом невизначеного часу. Отже, потрібні чіткі та зрозумілі правила, які допоможуть працівникам харчоблоків у критичні моменти: як нагодувати дітей, якщо приготування страв було призупинене, коли технологічні процеси можна відновити, а коли ні тощо. Команда реформи розробляє такі рекомендації.
5. Портал «ЗнаЇмо» й далі інформує управлінців, освітян, батьків і представників бізнесу про найактуальніші теми в організації харчування в закладах освіти. Вже понад 4700 учителів молодшої школи прослухали курс «Здорове харчування» від ЮНІСЕФ і використовують нові матеріали та знання для навчання дітей. Порталом скористалося понад 260 тис. осіб із понад 10 країн світу. Спільно з Українським інститутом розвитку освіти (УІРО) розпочато нову фазу діяльності порталу.
Крім того, дружина Президента розповіла про плани реформи на наступний рік.
6. Команда Інституту освітньої аналітики, швейцарсько-українського проекту DECIDE та МОН проводить дослідження стану організації шкільного харчування, щоб сформувати карту потреб та виявити найактуальніші проблеми громад в організації харчування.
Триватиме навчання кухарів та наповнення й розвиток порталу «ЗнаЇмо».
«ЗнаЇмо» – це інтернет-клуб для всіх учасників процесу. Освітяни знайдуть тут усе про нові стандарти здорових і смачних шкільних обідів. Адже перш ніж щось змінювати, треба навчитися самому. Для батьків – окремий розділ про те, як навчати здорового харчування вдома. Тобто продовжувати те, що розпочато в школі. А учні дізнаються про правильний і водночас смачний перекус і зможуть перевірити свої знання за допомогою тестів та ігор», – розповіла Олена Зеленська
Відновлюється перервана російським нападом комунікаційна кампанія щодо реформи.
«Коли ми запускали реформу до війни, прагнули якнайширше поінформувати про неї батьків, учителів та учнів. Розповісти, що означає харчуватися корисно, якісно й водночас смачно. І це актуально в будь-який час, бо здоров’я не стає менш важливим через війну. Отже, кампанія триватиме, але, звісно, вже буде адаптована до умов сьогодення», – сказала перша леді.
7. Шкільне меню зможе стати різноманітнішим, адже команда Євгена Клопотенка напрацювала ще 500 рецептів шкільних страв – разом із технологічними картками. Для закладів освіти вони будуть доступні після проходження експертизи у відповідних установах.
Перша леді також наголосила, що від харчування залежить не лише якість навчання, а й здоров’я та психологічний стан дітей. Особливо зараз, коли через війну в найменших українців і так забагато стресу. Тому актуальність реформи лише зростає.
Минає 2022 рік...
Найважчий в історії незалежної України. Попри сирени, падіння ракет, відсутність електроенергії, завдяки ЗСУ, ми працювали, навчали наших діток, брали участь у конкурсах, олімпіадах і перемагали, бо ми - УКРАЇНЦІ! Ми - незламні та непереможні, як наша рідна Україна! Напередодні Різдвяних свят і Нового року колектив Ліцею 81 ім. П. Сагайдачного ЛМР вітає батьківську громаду закладу, усю освітянську спільноту міста і засіває добром, радістю, надією та вірою у перемогу... Бо Україна у нас - одна!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 30.12.2022 397
Ми завжди так чекаємо Різдва! Щоразу плекаємо нову надію на диво. І, знаєте, дива таки трапляються: яскраві й буденні, великі та непомітні. Ми впевнені, що про це наше Різдво буде написано чимало книг, щоб запам’ятати й розповісти про ту високу ціну, яку сьогодні ми платимо за свою Незалежність! Отож, цьогоріч ми матимемо/-ли особливе Різдво, в якому знайдеться місце для особливих історій, для особливих див та великої віри в Перемогу. Проте, якщо вам захочеться почитати різдвяно-новорічного вже сьогодні, то в нашій традиційній рубриці #книга_тижня хочемо запропонувати вам дві збірки короткої прози сучасних українських письменників/-ць:
«Таке різне Різдво», 2020
«Для чуда все одно. Чудо, так само як сонце, проникає скрізь і всюди. І стається з усіма, незалежно від мови, професії, віку чи освіти. За це я так люблю чудеса. І вони відповідають мені взаємністю і часто стаються зі мною щодня» (Дзвінка Матіяш, «Вертеп, кекс та інші чудеса» з книги «Таке різне Різдво»).
Отож, ця збірка про ще те, довоєнне Різдво! Це оповідання від 14 українських письменників та письменниць, що розповідають про тихе Різдво, що наповнене дитячим сміхом, самотнє і в колі сім’ї, урочисте та скромне, замріяне й ностальгійне, традиційне й не схоже ні на що. Книга про зустрічі та розлуку, про можливість, зависнувши в аеропорту між рейсами, просто добре виспатися у затишній «штуці» — готельній капсулі чи посмакувати «різдвяним поліном», французьким святковим десертом десь у порожньому готелі в Нормандії. І тут також у кожного/-ної своя різдвяна історія, своє особливе Різдво у мирний час…
«Коли сніг пахне мандаринками», 2020
«…Вітру майже не було чути, але міріади сяйливих сніжинок закручувалися навколо трійці, витанцьовували, торкались облич, важко осідали на віях, залітали у роззявлені від здивування роти і залишали після себе мандариновий присмак. Остап підставив рукавичку, а потім лизнув сніжинки, що налипли, — справді, наче мандаринку скуштував!…» (Оксана Давидова, «Коли сніг пахне мандаринками» з однойменної збірки).
Коли найкраще мріється, здійснюється найбільше див і навколо панує справжня магія? Правильно, у той найкращий передріздвяний час, коли сніг пахне мандаринками! Саме про такі особливі дні й ця книга. Під обкладинкою збірки «Коли сніг пахне мандаринками» ― оповідання від 24 українських письменників та письменниць, які своїми історіями створюють справжню передріздвяну атмосферу. Про що книга? Одним реченням точно не сказати. Герої цих оповідань ― підлітки. Але надзвичайно різні й особливі. Із кимось трапляються справжні дива, хтось потрапляє у халепи, одні переживають біль, а інші ― найчистіше щастя. Та в історіях кожного є місце для Нового року та Різдва. Їм важливо, де і з ким його зустріти. Інколи саме в цьому й криється магія Різдва. Інколи ти можеш творити дива власноруч!
Книги для зимового настрою ― неперевершений антидепресант. Читайте разом із нами!
Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»
Школа 77 з поглибленим вивченням економіки та управлінської діяльності. Прощалися з насиченим, але надзвичайно непростим 2022 роком.
02.01.2023, 09:34
Дуже чуттєвою була зустріч колективу 29 грудня 2022 року. Адже ми прощалися з насиченим, але надзвичайно непростим 2022 роком. Усіх згадали та відзначили грамотами та подяками!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Учні перших класів створили цілий розсадник еко-ялинок🎄🎉💫 і цим ще раз довели, що атмосферу свята можна зробити, дбаючи про природу🌲💚
Класні керівники: Гулик Світлана Павлівна, Знак Надія Любомирівна, Висоцька Галина Олексіївна☺️
Також, нам вдалось зробити кілька виставкових локацій малюнків на тему зимових свят та веселих дитячих буднів🖼️❄️⛄🤍
Художній керівник: педагог-організатор Мельник Уляна Володимирівна
Творіть свято і діліться ним з іншими🤗
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
🔸 Розмовна англійська мова - це ключ до дверей можливостей, це навик, який точно буде у пригоді кожному учню!
🔸 Ось так наші учні практикують англійську двічі на тиждень після уроків та вітають вас з Новим роком та Різдвом! Божої опіки та миру всім дітям України 💛💙
🔸 Матеріал підготував гурток розмовної англійської мови «Speaking club”. Хто бажає доєднатися до нас телефонуйте +38 (093) 35 51 263
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
🔸 1 семестр 2022/23 навчального року завершився успішно ✅ Попри усі перешкоди ми змогли налагодити навчання для наших учнів! Сильні, стійкі і незламні - це точно про українських вчителів 💪🏻
🔸 Вчора відбулася фінальна освітня зустріч, на якій ми підвели підсумки нелегкого 2022 року, пригадували все, через що довелося сміливо пройти упродовж року , пишалися своїми досягненнями та планували нові цілі на наступний рік 😎
🔸 Не обійшлося й без мега креативних конкурсів, освітнього квізу та святкової коляди 🎄☺️
Усі налаштувалися на зимове перезавантаження й отримали хвилю яскравих емоцій та мить незабутнього релаксу!
До зустрічі зі школою 23 у 2023 році ❤️
#львів #школанаваршавській #сзш23мльвова #канікули #новийрік
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
02.01.2023, 08:49
Цьогоріч міжнародна ініціатива «#Година_коду» була запланована у Львові лише для 8-х класів. Мета цієї ініціативи – зацікавити школярів програмуванням. Незважаючи на проблеми з електропостачанням, «Година коду» в нашому ліцеї відбулася.
Як програмувати дроїда і створити власну гру "Зоряні війни" в далекій-далекій галактиці? Керуючи діями дроїда, 8-класники вчилися кодувати події. П’ятеро з них пройшли всі 14 рівнів завдання й отримали Сертифікат про успішне завершення Години коду, демонструючи (як зазначено в Сертифікаті) розуміння базових концепцій Комп’ютерної науки. Молодці!
Година коду стала яскравим і логічним завершенням вивчення 8-ками теми «Програмування мовою Пайтон».( вчитель Лайбіда Г.М.)
02.01.2023, 08:44
Минає рік, і дні, і ночі,
Щасливі миті і сумні..
Благаю, щоб в #Новому_році
Ніхто не гинув на війні.
Щоб мир прийшов в мою країну,
Заколосилися поля,
Щоб не снаряди, а зернини
Приймала матінка - земля.
Щоб всі були живі - здорові,
Ніхто б не плакав, не хворів,
Щоб не було ні сліз, ні крові,
Ні злих і підлих ворогів.
Під мирним небом України
Сади вишневі хай цвітуть,
А у закохані родини
Лелеки діток принесуть!
Останні дні старого року...
Можливо, був він не такий...
Тож хай добробут, мир і спокій
Нам подарує рік Новий!
Щирі вітання з прийдешнім Новим Роком лунають з уст наших випускників. Переможного миру нам, здоров'я, натхнення та Божого благословення у 2023 році.
Друзі ! Колеги ! Рідні та близькі мені люди!
Погоджуюсь з авторами усіх постів про вже минаючий 2022 рік. Він справді був важким. Когось він навчив вірити та молитись, бо лише віра у Бога та надія змушували не зламатись. Комусь він змінив життя, змусивши залишити рідний край, втратити близьких, чи просто...зрозуміти хто друг а хто ні....
Комусь дав зрозуміти, що найкраща, найрідніша мова - українська, найкрасивіший прапор - синьо - жовтий, рідний дім - Україна !!!
Але усіх нас цей рік зробив сильною, єдиною нацією, незламності якої немає меж.
Хай в році , що минає, залишиться всі ті страшні випробування, а Новий 2023 рік засяє для нас усіх яскравим Сонцем перемоги. Огорне радістю від зустрічі з рідними. Зігріє теплом у душі від дороги до дому. Здійснення усім мрій та Божого благословення !!!
Дякую усім, хто був зі мною поруч в цьому році !!
З прийдешнім 2023 !!!!
Лілія Герус
СЗШ №67. Фестиваль коляди.
02.01.2023, 08:34
З приходом Миколая стартували новорічно-різдвяні свята. Всі ми в очікуванні дива, всі ми чекаємо на таку жадану перемогу в російсько-українській війні, щиро віримо у наші ЗСУ. Але й розуміємо, що ніяка війна не повинна змусити нас забувати про наші традиції.
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
СЗШ №97. «ВІД ДАВНИНИ ДО СЬОГОДЕННЯ»
01.01.2023, 21:28
Різдво — це особливе свято, що наповнює серця теплом і милосердям. Чим ближче до Різдва, тим більше нам хочеться відчувати його магію і чарівність. Одним з елементів різдвяного дива є вертеп - головний символ, що демонструє таїнство появи Ісуса на світ. «Створення Різдвяної шопки» - саме так називався майстер-клас учасниками якого були учні 6-х класів. Діти з цікавістю і захопленням створювали свої вертепи. Крім того, дізналися багато цікавого та корисного. Усі вироби випромінювали тепло, ніжність, любов. Саме цими почуттями й нехай наповниться кожен український дім, а новонароджений Ісусик принесе в наші оселі мир, спокій, любов, милосердя!
Дякуємо ЗСУ за те, що маємо можливість долучитися до різдвяних традицій українського народу. Віримо, що попереду нас чекає тільки краще, переможне та натхненне!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
СЗШ №97. «КРАЇНА РІЗДВЯНИХ МРІЙ»
01.01.2023, 21:15
Кожен з нас до Різдвяних свят хоче прикрасити свій дім незвичайними виробами. Нині особливо популярними стають речі, виготовлені власними руками. Учні 7-А класу (класний керівник – Н.Фешович) стали учасниками майстер-класу з декорування різдвяного підсвічника, а ще було чаювання з іграми та розвагами.
Діти матимуть гарні теплі спогади про закінчення першого семестру нелегкого навчального року. Нехай світло різдвяної свічки розвіє темряву та зло і подарує нам мирне небо!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
СЗШ №97. «CHRISTMAS BAUBLE»
01.01.2023, 20:56
Новорічні ялинкові прикраси – головний атрибут оздоблення святкової красуні-ялинки. Сьогодні учні 5-Є класу (класний керівник – О.Медвідь) виготовляли оригінальні кульки якими зможуть прикрасити власну оселю, створивши чарівну новорічну атмосферу. Рецепт виготовлення нехитрий: гарний настрій і бажання творити власноруч. Під час майстер-класу школярі уявляли як багато тепла буде випромінювати святкова ялинка, якщо її одягнути власноруч створеними іграшками!
Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова надсилає лист Міністерства соціальної політики України від 10.12.2022 року №3806/0/290-22/57 «Про розповсюдження брошури «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям» для ознайомлення та відповідного реагування.
Брошуру потрібно розмістити на наявних інформаційних ресурсах закладу освіти (офіційні сайти, сторінки в соціальних мережах).
Завантажити брошуру можна за посиланням:
https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 30.12.2022 454
Проект умов вступу до закладів вищої освіти наступного року оприлюднено для обговорення, робота над пропозиціями, які надійшли, почнеться з нового року, після цього – презентують готовий документ. Про це заявив перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко під час брифінгу, додавши, що у МОН готові як до ЗНО, так і до мультитесту.
“Умови вступу до закладів вищої освіти зараз проходять громадські обговорення. Вони розміщені на сайті Міністерства. Ми маємо багато звернень від зацікавленої спільноти, які ми будемо опрацьовувати протягом першого тижня нового року. І будем потім презентувати дані умови вступу”, – сказав Вітренко.
Заступник міністра наголосив, що усе “в більшості” залежить від ВР. “Наразі там знаходиться 3 законопроекти, які стосуються вступу 2023. І як тільки законодавець прийме виважене рішення, ми будемо готові його реалізувати”, – наголосив він.
“Але міністерство готується до будь-якого сценарію, і проведення ЗНО, і до проведення національного мультипредметного тесту”, – зазначив він.
“У тих правилах прийому, які ми пропонуємо для громадського обговорення, ми передбачили, що, можливо, буде використовуватися ЗНО 21-го року і результати національного мультипредметного тесту 22-го року. Вважаю, що найбільш оптимальний варіант є той, котрий запропонував Кабмін, коли вносив до ВР свій законопроект. І найоптимальніший той варіант, котрий ми зараз з громадкістю обговорюємо”, – зазначив Вітренко.