Новини

Вступ-2023: без ДПА та ЗНО, з вдосконаленим НМТ

29.11.2022, 22:45

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 28.11.2022 448

25 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив пропозицію про внесення на розгляд до Верховної Ради України проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року».

Документом передбачається внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», які врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти.

Міністерство освіти і науки України ініціювало розгляд цього законопроекту, зважаючи на складну безпекову ситуацію під час проведення вступної кампанії 2023 року з урахуванням успішного цьогорічного досвіду.

Даним законопроектом пропонується відмовитися від проведення державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

Нормативно-правове регулювання вступу для здобуття вищої та фахової передвищої освіти передбачається здійснити без дотримання вимог відповідних профільних законів. Прийняття такого закону уможливить заміну традиційного зовнішнього незалежного оцінювання на національний мультипредметний тест, який буде вдосконалено з урахуванням набутого досвіду за зразком 2022 року.

Це дозволить забезпечити необхідні безпекові умови за рахунок використання сучасних високотехнологічних рішень та зберегти довіру суспільства до проведення вступної кампанії.

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Тиждень психології під гаслом «Психологія - про нас, психологія - для нас»

28.11.2022, 17:13

З 21 по 25 листопада у ліцеї проходив Тиждень психології під гаслом «Психологія - про нас, психологія - для нас»(практичний психолог Кручок К.І.)

Ого Розпочався він з акції "Скринька добрих слів", де учні могли поділитися такими важливими зараз словами підтримки та розуміння. Представники учнівського самоврядування створювали відео про психологічну підтримку. Учні 2-х, 4-х, 5-х класів знайомилися з правилами емоційної грамотності, практикували дихальні техніки, формували навики взаємодії. Учні 9-х класів працювали над навичками тайм-менеджменту, а 10-А клас спільно з фахівцем відділу профорієнтації Львівського обласного центру зайнятості та студенткою ЛНУ ім. Івана Франка роздумували над своїм майбутнім професійним вибором. Завершився Тиждень практикумом для вчителів "Мої ресурси".

ЦДЮТ. Польове тренування з топографії

28.11.2022, 14:21

26.11.22 Центр військово-патріотичного виховання, спортивної підготовки та самозахисту «Звитяга» ЦДЮТ Залізничного району спільно з клубом військово-патріотичного виховання "Форпост" УДЮМК Личаківського р-ну провели інструкторсько-методичне польове тренування з топографії.

Як дітям скоротити час, проведений за гаджетами

28.11.2022, 10:58

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 27.11.2022 390

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та дитячі психологи телеграм-каналу «Підтримай дитину» продовжують надавати прості рекомендації.

Нині для кожного з нас цифрові гаджети – невід’ємна частина життя. Діти беруть приклад з дорослих, а також використовують девайси під час навчання. Задля того, щоб скоротити час перебування дитини за гаджетами, пропонуємо скористатися такими рекомендаціями:

Установіть для дітей чіткі правила щодо тривалості часу, проведеного у смартфоні чи планшеті.

  • Контролюйте додержання ліміту користування гаджетом.

  • Влаштовуйте для дітей дні без перегляду телебачення та Інтернету.

  • Під час гри з дитиною або вживання їжі не вмикайте телевізор як фон.

  • Дітям до 10 років потрібно на 1 годину відкладати телефон чи планшет після 40 хвилин користування. Дотримуйтеся встановленого ліміту часу щодо перерв під час роботи у гаджетах.

  • Спілкуйтеся з дітьми під час гри у планшеті: ставте питання щодо подій.

  • Намагайтеся перетворити гру у девайсі на цікаве дійство, яке розвиватиме ваших дітей інтелектуально.

  • Самі не сидіть безперервно в телефоні – будьте гідним зразком для дітей.

СЗШ №97. «ЗБЕРЕЖИ ПАМ’ЯТЬ, ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ»

28.11.2022, 10:38

«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у 3-В класі (класний керівник – С.Коцаба), 5-Б класі (класний керівник – М.Яворська), 5-В класі (класний керівник – О.Кравус). Школярі пам’ятають про страшні сторінки історії. Вони вшанували пам’ять безневинно померлих жертв голодомору малюнками «Колоски пам’яті» та квітами-незабудками.

СЗШ №97. "МИ - ПАМ’ЯТАЄМО. МИ - СИЛЬНІ" #LVГолодомор90

28.11.2022, 10:30

Флешмоб естафету передаємо https://uk-ua.facebook.com/lviv.school.30/.

Учні нашої школи взяли участь у флешмобі-естафеті "Ми - пам’ятаємо. Ми - сильні"

Відео учнів 11-А класу (класний керівник - О. Кіщак).

Психологічне здоров’я: що робити, коли відчуваєте тривогу без світла та зв’язку

28.11.2022, 08:37

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 25.11.2022 401

На жаль, через чергові обстріли з боку рф більшість регіонів залишається без стабільної електрики та зв’язку.

Для підтримки психоемоційного стану українців у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та психологи продовжують надавати актуальні поради та рекомендації.

У телеграм-каналі «Підтримай дитину» можна знайти казки, ігри для дітей. Для батьків будуть корисними прості техніки для нормалізації емоцій та заспокоєння, які розміщені в телеграмі «Подбай про себе».

Під’єднайтеся до іншої мережі, якщо в вашого оператора тимчасові труднощі зі зв’язком. Повідомте близьких яким чином вони можуть зв’язатися з вами (додаткові номери чи час, коли будете чекати на їх дзвоник). Потурбуйтеся про те, аби тепліше одягти себе та дітей, у випадку якщо у вас не має опалення.

Дізнайтеся, де розміщений найближчий «Пункт незламності» – це місце для короткострокового одночасного перебування від 40 до 500 осіб. Тут можна зарядити телефон, під‘єднатися до Інтернету, узяти теплі речі. Також у пункті за потреби надають медичну допомогу.

Якщо відчуваєте тривогу, спробуйте заспокоїтися. Перевірте запас води, повербанків та зв’язок. Також можна використати одну з дихальних технік для нормалізації емоцій та заспокоєння.

Глибоко дихайте – покладіть одну руку на живіт, а іншу на груди. Вдихайте повільно, щоб рука на животі піднімалася, а рука на грудях не рухалася. Дихайте тільки животом. Повільно видихайте, відчувайте, як рука на животі повільно опускається.

Дихання на рахунок 4-7-8: повільно вдихайте, рахуючи до чотирьох. Потім затримайте дихання на сім секунд, а в кінці повільно і м’яко протягом восьми секунд видихайте. Повторіть стільки разів, скільки вам комфортно. (Примітка: виконуйте цю вправу в комфортних проміжках. Ідея в тому, щоб ви йшли певною схемою і дихання стало більш повільним).

Якщо поряд дитина, зробіть і з нею вправи для заспокоєння.


  • Вправа 1

Дихайте тільки через ліву, а потім тільки через праву ніздрю (для закриття правої ніздрі використовують великий палець правої руки, інші пальці дивляться нагору, а для закриття лівої ніздрі застосовують мізинець правої руки).


  • Вправа 2

Стисніть пальці в кулак із загнутим усередину великим пальцем. Зробіть видих спокійно, не поспішаючи стисніть кулак із зусиллям. Потім, послаблюючи зусилля стиснення кулака, зробіть вдих. Вправу повторіть 5 разів.


  • Вправа 3

«Кулак-ребро-долоня». Три положення руки на площині столу послідовно змінюють один одного. Кулак на столі, долоня ребром на столі, випрямлена долоня на площині столу. Вправа виконується спочатку правою рукою, потім – лівою, потім – двома руками разом. Вправу повторити 8 – 10 разів.


Пам’ятаймо, світло завжди переможе тьму, а добро – зло. Підтримуймо одне одного, вірмо у ЗСУ. Наша незламність та сила духу – це наша зброя.

СЗШ №78. Голодомор в Україні (1932-1933). Бібліотека. Новацька М.І.

27.11.2022, 15:04

Ніде нехай такого більш не буде!

Хай день новий життя несе нове.

Вклонімось низько сонцю й хлібу,

люди!

В достатку Україна хай живе.

Відеопрезентація.

Тематична виставка

"Україна пам'ятає!"

СЗШ №78. Cвятковий брейн-ринг «Світ українського слова» (Ярина Брик)

27.11.2024, 15:24

23 листопада 2022 року серед учнів 4-Б класу СЗШ №78 м.Львова відбувся святковий брейн-ринг «Світ українського слова». Учасники продемонстрували свої знання з української мови, проявили креативність, ерудицію та знання народної творчості.

Захід пройшов в атмосфері позитивних емоцій, кожен учень зробив крок до пізнання краси українського слова.

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Закликаємо вшанувати тих, хто помер страшною смертю в 1932-1933 роках.

27.11.2022, 11:33

Учні 5-11 класів ліцею долучились до вшанування 90-тих роковин пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Також декламували вірші й оформлювали стіну "Незабудки пам'яті ". Закликаємо усіх засвітити свічку пам'яті завтра, 26 листопада о 16:00 та вшанувати тих хто помер страшною смертю в 1932-1933 роках.

Оксана Глущак. Перемога у конкурсі конспектів "Урок в музеї"

27.11.2022, 11:05

17.11. у Музеї «Львів стародавній» відбулося нагородження учасників конкурсу конспектів уроків. Вітаємо вчителя історії Оксану Володимирівну, яка була нагороджена дипломом та сертифікатом за I місце у конкурсі на кращий конспект уроку у рамках музейної експозиції та за внесок у розвиток напрямку «Музейна педагогіка». Вчитель розробила урок на тему: «Значення особи правителя в розвитку Галицько – Волинської держави». Розробку уроку можна використати при узагальненні та систематизації знань періоду Галицько – Волинської держави. Результатом проведеного уроку було сформувати вміння «почуття команди», поваги до «суперника»; показати роль Романа Мстиславовича, Данила Галицького, Василька Романовича, Лева Даниловича, Юрія I Львовича в процесі державотворення; висвітлити засади їх внутрішньої та зовнішньої політики; розвивати вміння працювати з історичними джерелами та артифактами, що знаходяться в музеї «Львів Стародавній». В розробці використані різноманітні завдання: «Хронологічна павутинка», «Квітка знань», Склади пазил». З уроком ви можете ознайомитись на нашому сайті у розділі "Вчительська скарбничка"

Андрій Закалюк. Сьогодні в освіті нашого міста важливий день

27.11.2022, 10:51

Сьогодні в освіті нашого міста важливий день

Виконавчий комітет погодив розробку нової моделі функціонування закладу освіти

Що це означає та які зміни чекають на наші школи і дитсадки - пояснюємо у відео.

Великогрибовицький ліцей. Чиста планета наше майбутнє

26.11.2022, 22:20

У Великогрибовицькому ліцеї відбулося відкрите заняття з факультативу "Основи сталого розвитку".На ньому учні 8-го класу працювали над темою "Друге життя для сміття: від сортування до переробки". Учні вміло підготували командні змагання, у яких демонстрували ідеї для вирішення даної проблеми. Також екокоманди розробили власні правила поведінки у навколишньому середовищі і доповнили все це виставкою власних виробів "Друге життя для сміття".

Захід підготувала вчитель географії Ганна Широн-Макогін .

Також пІд керівництвом Ганни Володимирівни у ліцеї організували збір мукулатури, виручені кошти будуть передані на допомогу ЗСУ.

ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

26.11.2022, 21:34

Порожнє почорніло вже село,

Хоч люд хати свої не покидав…

Їх голодом косило чорне зло,

І Бог до Раю тих людей приймав.

Злітали душі, а тіла лишались…

Хоч не тіла, а лиш кістки у шкірі…

В цей час кати червоні зловтішались,

Московські нелюди, убивці, хворі звірі!

Від болю й розпачу аж тріскала земля,

І нишпорила смерть у кожній хаті.

Ось там забрала тихо немовля,

А там в дитини відібрала матір…

Таке було… На жаль, це все було!

Нахабно й штучно створений був голод…

Та не покаране ніким «червоне зло»

Знов смерть несе нам, темряву і холод…

У пам’ять на вікні горить свіча

Про тих, кого забрав Голодомор…

А ми навчилися тримати вже меча

На захист від московських тих потвор!

В день пам’яті не буде темноти,

В молитві станемо всі разом на коліна,

Побачить світ сьогодні з висоти,

Як сяє вогниками наша Україна!

Віра Гривастова

СЗШ №40 м.Львів. До Дня пам'яті жертв Голодоморів

26.11.2022, 21:28

Хай будуть прокляті кати мого народу!

Що у дітей останнє зернятко забрали.

Засвітим свічку, хай зігріє душі,

Усіх кого забрав голодомор.

Нехай покояться у мирі, всі хто мучивсь.

Ми пам'ятаєм...

Виховну годину до Дня пам'яті жертв Голодоморів з учнями 9-В класу провели Іваницька О.М. та Васьків М.Я.

СЗШ №40 м.Львова. "Ми - пам’ятаємо. Ми - сильні"

26.11.2022, 21:24

Ми беремо участь у флешмоб-естафеті до Дня пам'яті жертв Голодоморів "Ми - пам’ятаємо. Ми - сильні".

Передаємо естафету Ліцей N 18 Львівської міської ради

#LVГолодомор90

СЗШ №97. «НЕ ЗГАСНИ, СВІЧКО ПАМ’ЯТІ»

26.11.2022, 21:21

Запалила свічку, запалила,

Щоби більше лихо не ходило,

Щоби більше не прийшло те горе,

Хай горять свічки Голодомору.

Чуєш – душі аж до неба кличуть!

Хай горять вогненні білі свічі!

Малюнками «Свічка пам’яті» учні 5-тих класів вшанували жертви Голодомору (учитель ОТМ - Н.Білоус).

СЗШ №40 м.Львів. ПАМ'ЯТАЄМО...

26.11.2022, 21:16

День пам'яті жертв Голодоморів.

90-ті роковини.

8-В клас та кл. керівник Тетяна Присяжнюк

ПАМ'ЯТАЄМО...

СЗШ №97. «ЇХ ГОЛОДОМ КОСИЛО ЧОРНЕ ЗЛО…»

26.11.2022, 21:08

Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору.

На вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу 1932 - 1933 років, голодоморів 1921 - 1922, 1946 - 1947 років в Україні, у шкільній бібліотеці організована тематична виставка (завідувачка – С.Журба).

СЗШ №40 м.Львів. "Про Голодомор прийдешнім поколінням"

26.11.2022, 21:03

До Дня пам'яті жертв Голодоморів у кожному класі відбулись тематичні бесіди "Про Голодомор прийдешнім поколінням".

Доступно про важливе, аби НІКОЛИ ЗНОВУ!

СЗШ №40 м.Львів. "І пам'яті свічка не згасне ніколи!"

26.11.2022, 20:52

Сьогодні у нашій школі відбулась загальношкільна акція до 90-х роковин Голодомору. Ми не забуваємо свого минулого, тому й варті щасливого майбутнього!

ПАМ'ЯТАЄМО!

ЄДНАЄМОСЯ!

ПЕРЕМОЖЕМО!

СЗШ №40 м.Львів. Перемога вже близько, адже над цим щиро працюють українські діти!

26.11.2022, 19:25

Перемога вже близько, адже над цим щиро працюють українські діти!

Наші учні плетуть сітки, роблять окопні свічки, готують смаколики, створюють шедевральні малюнки і пишуть трепетні листи... Усе це ми відправляємо нашим Героям!

Збройні сили України, дякуємо вам за можливість навчатись і навчати!

СЗШ №40 м.Львів. Підтримка та єдність - запорука ПЕРЕМОГИ!

26.11.2022, 19:12

Підтримка та єдність - запорука ПЕРЕМОГИ!

Нещодавно наша школа передала гуманітарну допомогу в Запоріжжя.

Необхідні речі отримали люди, які постраждали у часі повномасштабної війни.

Все обов'язково буде добре, адже разом ми - СИЛА!

СЗШ №97. «ЧОРНА СПОВІДЬ МОЄЇ ВІТЧИЗНИ»

26.11.2022, 19:10

Щороку, у четверту суботу листопада, вшановуємо пам'ять жертв Голодомору- найтрагічнішої сторінки минулого України. Напередодні цієї скорботної дати тема Голодомору була наскрізною на годинах спілкування. Учні початкової школи виготовляли і малювали «Свічку пам’яті», «Колоски пам’яті», створили символічну карту пам'яті України із виготовлених власноруч квітів-незабудок як знак пошани до мільйонів українців, заморених голодом.

Пам’ятні заходи у 1-А класі (класний керівник – Р.Боднар), 1-Б класі (класний керівник – Н.Яцик), 3-А класі (класний керівник – М.Галанюк), 4-Є класі (класний керівник – Х.Гренюх).

26 листопада Україна і світ вшанують пам’ять жертв Голодомору-геноциду

26.11.2022, 18:58

Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада.

Український інститут національної пам’яті оприлюднив інформаційні матеріали до цьогорічних роковин. Інформаційна кампанія на вшанування пам’яті жертв проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують геноцидні практики.

У нинішній війні Росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців по всьому світу і громадян інших країн засвітити вогники у вікнах як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Оцінки кількості загиблих внаслідок Голодомору 1932–1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв. Називаються й більші цифри. Радянський Союз намагався приховати правду про геноцид. У роки Голодомору західні уряди, прагнучи не погіршувати відносини з СРСР, воліли мовчати. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор-геноцид українців, залишилися без належної та єдиної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим у Росії знову вдався і до геноцидних практик щодо українців, і до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту.

Наше сьогодення вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедій і злочинів минулого, наша пам’ять має бути живою і чесною, а в ставленні до тих, хто вчиняє злочини проти людства, не повинно бути подвійних підходів.

Тому цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо.

СЗШ №40 м.Львів. Вільних людей ніколи й нікому не здолати!

26.11.2022, 18:50

Вільних людей ніколи й нікому не здолати!

З Днем Гідності та Свободи!!!

Відео підготували представники Учнівського Самоврядування.

СЗШ №97. «ЗНАК НАШОЇ ПАМ’ЯТІ»

26.11.2022, 18:46

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі роки. Ми у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Голодомор назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

Пам’ятні заходи у 2-а КЛАСІ (КЛАСНИЙ КЕРІВНИК - г.бАРАН), 2-В класі (класний керівник – О.Сеньковська), 3-Б класі (класний керівник – М.Сидор), 3-Є класі (класний керівник – М.Шульган), 4-А класі (класний керівник – І.Башенська), 7-А класі (класний керівник – Н.Фешович).

СЗШ №40 м.Львів. Тематичний ArtУрок "Воля та гідність- понад усе!"

26.11.2022, 18:27

Тематичний ArtУрок "Воля та гідність- понад усе!" у початкових класах та Єдина виховна година "Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!" у 5-11 класах - таким видався цьогорічний День Гідності та Свободи!

Дякуємо нашим маленьким (і трішки старшим) патріотам та їх вчителям за роботу, але найголовніше - за любов до України!

СЗШ №40 м.Львів. #щедрийвівторок_урок

26.11.2022, 16:58

Наша школа бере участь у конкурсі, який організовує Parimach Fondation Ukraine до Щедрого вівторка (29 листопада).

Учителька фізичної культури Христина Вуйцік разом зі своїми учнями зробили все для того, щоб перемогти!

Тож бажаємо їм удачі! Результати вже зовсім скоро

#щедрийвівторок_урок

СЗШ №97. «УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД: ВИПРОБУВАННЯ ГОЛОДОМ…»

26.11.2022, 16:55

Страшне слово ГОЛОДОМОР… Не забуваймо про його лихоліття, запалімо свічу пам'яті у кожній оселі. Нехай вона застерігає, об'єднує і буде вогником надії та віри у прийдешнє.

Відео: присвята учнів 6-Г класу (класний керівник – Ю.Ткачук).

СЗШ №33. День Скорботи і вшанування Пам'яті жертв Голодомору.

26.11.2022, 16:43

Члени учнівського самоврядування провели конференцію "Голодомор в Україні. 10 головних фактів"


Історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.

Бо там, де пам'ять не мовчить,

Там щастям повниться майбутнє.

СЗШ №97. «В РУКАХ, ЩО ВИРОСТИЛИ ХЛІБ НЕ ЗАЛИШИЛИ І ЗЕРНИНИ…»

26.11.2022, 16:37

Галерея учнівських малюнків скорботно приурочена трагічним рокам Голодомору 1932-33років (учитель ОТМ - Н.Білоус).

СЗШ №33. 90 річниця Голодомору

26.11.2022, 16:20

Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

СЗШ №97. "МИ - ПАМ’ЯТАЄМО. МИ - СИЛЬНІ"

26.11.2022, 16:13

#LVГолодомор90

Флешмоб естафету передаємо https://uk-ua.facebook.com/lviv.school.30/.

Тремтить - палає пам'яті свіча і огортається журбою.

Осінній день промерзлою ходою у серце стука...

Відео учнів 5-Є класу (класний керівник - О.Медвідь).

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. 90-і роковини Голодомору

26.11.2022, 16:04

Сьогодні, ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Кожен із нас, ще раз переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця.

Впродовж дня, учні долучилися до заходів на відзначення 90-х роковин Голодомору.

СЗШ №97. «ПАТРІОТИЗМ ЯК СТИЛЬ ЖИТТЯ»

26.11.2022, 16:03

Четвер. І знову «стильний» День. І знову… замінування… Та наші плани ніхто не порушить! Особливо сьогодні, адже у нас - День з елементами національної символіки. До нього долучились усі учасники освітнього процесу. Речі з національною символікою - від футболок до прикрас - зараз є одним з головних трендів у світовій та українській моді.

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. "Ми - пам'ятаємо. Ми - сильні"

26.11.2022, 15:55

Сьогодні, 25 листопада, учні ліцею долучилися до флешмобу-естафети між навчальними закладами «Ми - пам’ятаємо. Ми - сильні»

СЗШ №97. "ВІД СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ ДО ЕПОХИ МОДЕРНУ"

26.11.2022, 14:45

На уроках мистецтва (учитель - Н.Білоус) учні 8 - 9 класів малювали копії орнаментів Стародавнього Єгипту, колони та вази Стародавньої Греції, золоті прикраси скіфів та неймовірні візерунки стилю сецесія.

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Тиждень психології

26.11.2022, 14:35

В рамках Тижня психології, п. Руслана Воляник , фахівець відділу профорієнтації Львівського обласного центру зайнятості, провела для учнів 10-А класу цікавий, інформаційний тренінг з профорієнтації. Діти активно долучалися до роботи, обираючи свій майбутній професійній шлях.

СЗШ №97. "ОСІННІ ПЕЙЗАЖІ-МОЗАЇКИ"

26.11.2022, 14:32

"Малювати може кожен", - саме з таких слів розпочинає свої творчі заняття учитель ОТМ Н.Білоус. Техніка малювання крапочок ватними паличками цьому яскравий доказ. Учні створили неймовірні пейзажі, які мерехтять різними барвами та відчули себе справжніми художниками. Кожна робота є щира та самобутня.

ЦДЮТ. Екскурсія вулицею С. Бандери

26.11.2022, 14:09

21 листопада – День гідності й свободи. Саме ці людські чесноти намагались знищити окупаційні режими Галичини. До сьогодні розкриваємо, зокрема, московські злочини, які не мають терміну давності.

Для саршокласників учнівського парламенту Залізничного району (кер. Любомир Войтович) було організовано відвідування національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» - однієї з найстрашніших катівень Львова. Щоб пам’ятати, щоб не повторити, щоб не допустити…

З вул. Чернівецької, 4 до вул. С. Бандери, 1 йшли пішки майже годину. Бо шлях надзвичайно багатий на екскурсійні об’єкти: колишній костел св. Ельжбети, пам’ятник Степанові Бандері, Академічна гімназія (найстаріша гімназія з українською мовою викладання), університет «Львівська політехніка» та його бібліотека, пам’ятник автору музики державного гімну України Михайлові Вербицькому, колишній костел Марії Магдалени, пам’ятник жертвам комуністичних злочинів…

У музей «Тюрма на Лонцького», на жаль, не потрапили, бо…. вимкнули світло. Але спробу обов’язково повторимо.

СЗШ №97. "МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ"

26.11.2022, 14:05

Учні 4-Є класу (класний керівник - Х.Гренюх) створювали роботів, які допомагатимуть їм у житті. Серед них є такі, які захищатимуть нашу країну на фронті. А також провели експеримент з використанням світлодіоду "Електричний ліхтарик".

Великогрибовицький ліцей. Тиждень безпеки руху.

24.11.2022, 23:04

#Тиждень_безпеки_руху продовжується. Сьогодні відбулася зустріч працівників поліції із учнями 6, 7-х класів Великогрибовицького ліцею.

"Правила дорожнього руху", "Відповідальність неповнолітніх", "Обов'язки неповнолітніх" - це неповний перелік того , про що цікаво та змістовно розповіли учням Діана Білич - старший лейтенант поліції, Юрій Гнідик - майор поліції, Олег Бабій - поліцейський офіцер Львівської ТГ.

Великогрибовицький ліцей. День Гідності та Свободи у Великогрибовицькому ліцеї

24.11.2022, 22:50

В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи- свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

Учні 9- а класу разом із класним керівником Лідія Бєляєва та педагогом- організатором Ірина Карпа в цей знаменний день провели тематичний виступ" У чому наша суперсила?

МИ- УКРАЇНЦІ!!!".

Надзвичайно проникливо та сильно звучали слова учнів, присвячені пам'яті Героям Небесної Сотні та тим, хто віддав своє життя у цій страшній війні.

СЗШ №97. «ДЕНЬ ДІЛОВОГО СТИЛЮ»

24.11.2022, 01:58

Середа. Вкотре перевірка на стійкість… Початок навчання… Евакуація… Повітряна тривога… Але у нас за планом – діловий стиль. Він став сьогодні обов’язковим дрес-кодом. Тому: реалізації задумів – бути! Для цього створені всі умови: і в школі , і в укритті. Дякуємо всім активним «діловим» модникам і модницям!

СЗШ №97. «Pump Your Style»

24.11.2022, 01:37

Якщо ви молоді і активні, якщо вам не сидиться на місці, джинсовий одяг – для вас. Адже наявність у гардеробі джинсових речей – чудове рішення для кожного. Такий стиль підійде практично в будь-якій ситуації. В цьому переконані учні 5-Є класу (класний керівник – О.Медвідь).

СЗШ №97. «Denim style»

24.11.2022, 01:30

Новий тиждень. Нові цікаві ідеї. Сьогодні – День джинсового стилю. Саме у такому одязі прийшли до школи не тільки діти – модники та модниці, а й вчителі. Учні із захопленням підхопили ідею проведення модного Дня, та одягнули завжди актуальний джинсовий одяг.

Дякуємо всім учасникам «джинсового» дійства за вміння «розсувати стіни» та бути разом, бути в тренді!

ЦДЮТ. Гра "Морський бій"

23.11.2022, 19:25

Протягом трьох днів листопада в ЛМКМЦ «Галицьке Юнацтво» відбувався міський турнір інтелектуально-пізнавальної гри «Морський бій» серед команд районних учнівських парламентів. Основними організаторами були члени учнівського самоврядування Залізничного району м. Львова, (кер. гуртка Любомир Войтович), але це не вплинуло на хід змагань, і переможців наперед ніхто не визначав. У третьому нелегкому турі перемогу здобула команда Залізничного району. Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам. Ви надзвичайно розумні, інтелектуальні, допитливі, просто молодці.

МОН як альтернативу ЗНО розглядає проведення у 2023 році удосконаленого НМТ

23.11.2022, 00:34

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 22.11.2022 704

У Міністерстві освіти і науки планують проведення незалежного текстування для вступної компанії у 2023 році.

Альтернативою ЗНО бачать вдосконалення національного мультипредметного тесту, повідомив міністр Сергій Шкарлет.

“ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном.

Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі”, – пояснює він.

На відміну від НМТ-2022, у тестуванні будуть обов’язковий та додатковий блоки.

Обов’язковий блок складатиметься з:

української мови;

математики;

історії України;

іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

На розв’язання завдань з української мови та математики абітурієнти матимуть 90 хвилин.

А після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

Окремо проведуть НМТ з фізики, хімії та біології. Він триватиме 75 хвилин.

Результатами цього іспиту можна буде замінити бали з історії України або іноземної мови.

Реєстрацію на НМТ-2023 планують розпочати у квітні, а проводити тестування будуть у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Завдання складатимуться з тестів за останні три роки (НМТ-2022 та ЗНО 2020-2021 років), а також частки нових тестів.

Проте НМТ-2023 як формат проведення ще має затвердити уряд.

СЗШ №97. ЦЕЙ ДЕНЬ У НАШОМУ ЖИТТІ

22.11.2022, 19:55

День Гідності та Свободи. Цей день – певне нагадування про волелюбність і мужність нашого народу, його прагнення до демократії, вшанування національних інтересів держави і права людини.

5-Б клас (класний керівник – М.Яворська).

СЗШ №97. «Свобода – це вміння сказати «ТАК» своїм мріям»

22.11.2022, 19:51

День Гідності та Свободи. «Свобода – це вміння сказати «ТАК» своїм мріям. Гідність – це вміння сказати «НІ» своїм страхам» В.Вакарчук

«Україна – країна нескорених». 5-А клас (класний керівник – О.Бузікевич), 10-А клас (класний керівник - С.Антоняк).

СЗШ №97. «ТЕРИТОРІЯ СВОБОДИ - НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ»

22.11.2022, 18:13

День Гідності та Свободи. Це не просто дата у календарі, це доказ споконвічного прагнення українського народу до вільного та незалежного життя. Україна назавжди в наших серцях!!!

5-Є клас (класний керівник – О.Медвідь).

СЗШ №33. День Гідності та Свободи

22.11.2022, 09:15

У всіх класах були проведені виховні години та відеоуроки. Відбулася виставка малюнків початкової школи на тему «Гідність та свобода!».

А старшокласники провели флешмоб «Ми – молодь, гідні жити в мирі і свободі», продемонструвавши свій патріотичний дух та бажання бути гідними громадянами України.

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за нашу державу та українців, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Слава Україні! Героям слава!

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

22.11.2022, 09:00

Сьогодні, 21 листопада, учні ліцею говорили слова вдячності усім, хто став на захист української державності. Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності можемо побудувати вільну та демократичну Україну. Впродовж дня відбулися такі заходи:


-8-А клас - виховна година «Ангели Майдану» (класний керівник Тимкевич Л.Т.);

2-Б клас - година спілкування «Ми - це і є Україна!» (бібліотекар Іванків М.Я.),

3-Б клас - майстер клас «Ангели миру»(класний керівник Кріп Х. В.);

1-Б клас - бесіда «Що таке гідність?» (Митлович Н. М.);

4-Б клас - перегляд відео «День Гідності і Свободи України» (класний керівник Гнидик Т.І.);

2-А клас - проект «Ми вільні, ми разом» (класний керівник Топольська У. І.);

3-А клас писав Лист у майбутнє»;

5-Б клас - проект «Ми вільні творити майбутнє».

На Урок. Особливості роботи вчителя зі школярами ВПО

21.11.2022, 19:35

СЗШ №97. «ВІЛЬНІ ТВОРЯТЬ МАЙБУТНЄ»

21.11.2022, 19:24

День Гідності та Свободи. Для кожного з нас це День пам’яті, коли звіряємо орієнтири власного життя і життя країни. За те, щоб гідність була першою із чеснот, Україна заплатила надзвичайно високу ціну. Революція гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба на Сході нашої держави, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

Відеопривітання учнів 11-А класу (класний керівник – О.Кіщак).

СЗШ №97. «ОБИРАЙ СВОБОДУ РІДНОМУ НАРОДУ, ОБИРАЙ СВОБОДУ ДЛЯ УСІХ ЛЮДЕЙ»

21.11.2022, 19:23

День Гідності та Свободи. Ми говоримо слова вдячності всім захисникам української державності, всім воїнам, що беруть участь у військових діях на Сході нашої країни. Лише в єдності дій можемо досягти величної мети – вільна, незалежна, мирна, демократична Україна, якою пишатимуться наші нащадки!!!

Молитва «Боже, зупини війну. 7-В клас (класний керівник – І.Велика).

Ліцей 57 імені Короля Данила. Вистояли на майдані - переможемо у війні!!

21.11.2022, 18:29

На уроці історії з учнями 10-А класу проведено дискусійний марафон: «Що таке Гідність і Свобода для мене». Діти написали «Лист собі в Майбутнє: якими я бачу Україну і себе через рік..."

Ліцей №57 імені Короля Данила. Ми різні, але разом

21.11.2022, 18:18

З нагоди Міжнародного дня толерантностів учнів 2-Б класу мали нагоду поспілкуватися з бібліотекарем ліцею Іванків М. Я. на тему толерантності. Діти обирали кольори і вирізали долоньки, як знак того, що ми - різні, але ми - рівні.

СЗШ №40 м.Львів. ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ.

21.11.2022, 08:31

З метою формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, покращення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формування навичок безпечної поведінки під час воєнного часу на вулицях і дорогах у 2-В класі соціальний педагог Юлія Патер провела Годину спілкування "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану".

СЗШ №40 м.Львів. Єдина виховна година "Безпечна дорога додому".

21.11.2022, 08:13

Тиждень безпеки дорожнього руху пройшов не зовсім так, як ми планували. Але ні відсутність світла, ні тривоги, ані (навіть!) евакуація не зупиняють наших учнів та вчителів на шляху підкорення освітніх вершин!

Тож єдина виховна година "Безпечна дорога додому" таки відбулась!

П’ять видань про Голодомор, які можна завантажити на сайті УІНП

21.11.2022, 07:57

П’ять видань на тему Голодомору 1932–1933, які можна безкоштовно завантажити на сайті Українського інституту національної пам’яті

«Репресовані» щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні»

Це збірка щоденників та нотаток семи очевидців Голодомору, які не сподівались, що їхні записи будуть опубліковані. Селянин, учителька, студент, партієць – вони не ставили перед собою мету написати історію Голодомору, а лише фіксували свої почуття, писали про те, що бачили. Записи вціліли, як це не парадоксально, завдяки радянським спецслужбам. Для чекістів це були речові докази, свідчення «контрреволюційної діяльності» авторів. Їхні нотатки чи щоденники були долучені до кримінальних справ.

«Людяність у нелюдяний час»

Книга розповідає про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував. У виданні подано інформацію про понад 180 праведних людей часів Голодомору, прізвища та імена яких встановлені на основі документальних даних та усних свідчень.

«Скажи про щасливе життя»

Це збірка спогадів сільської вчительки Анастасії Лисивець про Голодомор. У книзі зібрані оповіді дівчини, на долю якої випало пережити геноцид. Авторка мала письменницький хист, добре чуття композиції, точне й пронизливе відчуття деталі, живої фрази, драматичної ситуації. Твір написаний у 70–80-ті роки минулого століття «в шухляду», для нащадків на прохання вже дорослих дітей та чоловіка авторки. Упорядкувала спогади Наталка Білоцерківець.

«По той бік себе»

Це книга психологині Ірини Реви про соціально-психологічні й культурні наслідки Голодомору та сталінських репресій. Занижена самооцінка, прагнення «не висовуватися» і «не йти проти начальства», патерналізм, пошук «сильної руки» й того, хто «прийде й порядок наведе» – все це програма виживання, яка виробилася внаслідок геноциду. Ірина Рева детально аналізує механізми, які були запущені в людській психіці, та дає відповіді на питання, що з цим робити.

«Пам’ять роду»

До книги увійшли 16 історій, зокрема історії родин письменника та політв’язня Олеся Бердника, письменника й публіциста Сергія Плачинди, які дивом вижили в роки Голодомору; розповідь про бабусю письменниці Тетяни Лемешко, яка через геноцид втратила чоловіка та 11 дітей. Свої родинні історії розповіли поетка Наталка Поклад, актор Олександр Ігнатуша та інші. Видання містить фрагменти книги Олеся Бердника «Пітьма вогнища не розпалює» та оповідання Оксани Шалак «Торбинка». Книга покликана спонукати кожного дізнатися більше про історію своїх родин під час Голодомору.

Великогрибовицький ліцей. Тиждень безпеки дорожнього руху.

20.11.2022, 21:24

З 14 по 20 листопада 2022р. у Великогрибовицькому ліцеї проводився #Тиждень_безпеки_дорожнього_руху із загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану". Також 18 листопада був проведений єдиний національний урок "Безпечна дорога додому"

Учні 6 класу (кл. керівник Ганна Охрисько ) провели тренінг " Як стати помітним у темряві?" . Яскравим моментом заходу стало повідомлення класного керівника про придбання для всіх учнів класу світловідбивачів.

Учні 2, 3 класів (кл. керівники Уляна Воробець , Леся Москаль) пригадали правила дорожнього руху, практично їх втілювали, розігруючи різноманітні ситуації, та малювали свій безпечний маршрут до дому.

СЗШ №40 м.Львів. До нас завітала старший інспектор ювенальної превенції.

20.11.2022, 21:07

Цього тижня до нас завітала старший інспектор ювенальної превенції Мар'яна Ніклевич-Сех. Візит припав на час тривоги, але ми усі вже звикли працювати в таких умовах, тож усе заплановане відбулось!

Доступно, цікаво, лаконічно правоохоронниця нагадала дітям правила їх поведінки у школі, зокрема в укритті, права та обов'язки їх як учнів, а також те, як вберегти себе у часі війни та допомогти тим, хто поруч!

Великогрибовицький ліцей. День толерантності у Великогрибовицькому ліцеї.

20.11.2022, 20:58

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості.

Про толерантність учням 3 та 4 класу цього разу розповідали працівники психологічної служби ліцею Василина Добросинець та Ірина Карпа

за допомогою казки Г. К. Андерсена "Гидке каченя". Адже відомо, що казки мають позитивний вплив на дітей, а 90% казок мають великий виховний зміст.

Управління освіти Львова

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова

СЗШ №97. "АРТ-ТЕРАПІЯ - МИСТЕЦТВО, ЯКЕ ЛІКУЄ"

20.11.2022, 10:05

Тема арт - терапії об'єднала цього тижня учнів 6 - 9 класів. В цей нелегкий воєнний час між сирен повітряних тривог діти вчилися мистецькими засобами виражати свої відчуття, емоції, переживання та ставлення до подій в Україні. Кожна абстрактна робота - неповторний всесвіт дитячої душі. Ці уроки принесли багато позитивних емоцій, нових вражень та бажання творити знов. Велика подяка творчій невтомній вчительці ОТМ Наталі Білоус!

СЗШ №78. Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»

19.11.2022, 21:29

В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах воєнного часу» для учнів 8-б класу ( кл. керівник Бавдис Г.М.) був проведений Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» (дистанційно). Під час перегляду відеоматеріалів було обговорено різні аспекти безпеки на дорозі, про які повинні знати діти – дорожні знаки, правила поведінки пішоходів, користування громадським транспортом , деякі обов’язкові вимоги до дітей як учасників дорожнього руху, порядок дій у разі дорожньо-транспортної пригоди чи інших нещасних випадків у дорозі тощо. Були надані рекомендації дітям щодо використання (носіння) світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі.

СЗШ №78. "Толерантність врятує світ"

19.11.2022, 21:18

16 листопада Міжнародний день толерантності. Толерантність – це повага до свободи іншої людини, її поглядів, думок, поведінки, прийняття і правильне розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження людини і способів вияву людської індивідуальності.

Приватна школа Львів "Перспектива". Допомагаємо ЗСУ

19.11.2022, 16:55

Учнівський та батьківський колектив школи "Перспектива" знову зібрав для ЗСУ майже 300 пар теплих шкарпеток та сотні енергетичних батончиків, а ще печиво, мед та варення. Наближаємо Перемогу разом!

Андрій Закалюк. Традиційно зібрали для вас все найголовніше за тиждень

19.11.2022, 12:58

Традиційно зібрали для вас все найголовніше за тиждень

Про відключення світла у закладах, навчання для педагогів, спортивні ліги і не тільки - вже у відео

Покликання на наш подкаст: https://anchor.fm/attention-this-is-education

СЗШ №97. "БЕЗПЕЧНА ШКОЛА"

19.11.2022, 12:06

На виховну годину до учнів 6-г класу (класний керівник Ю.Ткачук) завітала лейтенант поліції, інспектор з ювенальної превенції відділу поліції №4 Львівського районного управління поліції Діана Білич. Тема обговорення «Віртуальний терор: кібербулінг». Поліцейська розповіла школярам про відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушення.

Досягнення і виклики дошкільної, загальної середньої, позашкільної та інклюзивної освіти у 2020-2022 роках

19.11.2022, 09:21

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.11.2022 399

Сфера дошкільної, загальної середньої, позашкільної та інклюзивної освіти охоплює значну частину здобувачів освіти України та створює передумови для їхнього розвитку та подальшого навчання.

Міністерство у 2020-2022 роках основну увагу спрямовувало на забезпечення доступу до якісної освіти та створення безпечних і комфортних умов навчання у закладах освіти.


Законодавче врегулювання сфери дошкільної, загальної середньої, позашкільної та інклюзивної освіти:


1. Спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій забезпечено прийняття низки важливих змін до законів України у сфері освіти, а саме було прийнято 22 законодавчі ініціативи щодо:

  • здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

  • забезпечення безкоштовним харчуванням дітей у закладах освіти;

  • трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу, механізмів, формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти;

  • удосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури;

  • функціонування інтегрованих інформаційних систем у сфері освіти;

  • надання державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

2. Уряд прийняв значний перелік актів, важливих для створення безпечного доступного інклюзивного освітнього середовища та забезпечення здобуття якісної освіти:

  • Державний стандарт базової середньої освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898;

  • Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників затверджено в новій редакції постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2020 р. № 957;

  • Порядок забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1289;

  • Порядок проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1131;

  • Порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 957;

  • Порядок організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2021 р. № 1321;

  • Положення про ліцей затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 р. № 1062;

  • Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 року № 960.

3. Внесено зміни до низки постанов Кабінету Міністрів України, зокрема:

  • оновлено Положення про інклюзивно-ресурсний центр та запроваджено категоризацію (типологію) особливих освітніх потреб (труднощів) (постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 року № 983 та від 21 липня 2021 р. № 765);

  • постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2021 р. № 1160 створено державну установу «Школа супергероїв», що організовує та забезпечує надання освітніх послуг у сфері дошкільної та повної загальної середньої освіти особам (зокрема здобувачам професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в частині здобуття повної загальної середньої освіти), які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога в закладах охорони здоров’я;

  • внесено зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності (постанова Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 365);

  • затверджено нову редакцію Положення про заклад дошкільної освіти (постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86), який унормовує: електронну реєстрацію дітей до ЗДО, переведення вихованців до інших закладів освіти, відрахування дітей, яким на 1 вересня виповнилось 7 років, а дітям з ООП – 8 та які 2 місяці не відвідували заклад без поважних причин; соціально-педагогічний патронат сім’ї, яка виховує дитину з ООП; визначено категорії дітей, які першочергового зараховуються до дитячого садочка.


Професійний розвиток педагогічних працівників


Розроблено та затверджено професійні стандарти за професіями «Вихователь закладу дошкільної освіти», «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти», «Керівник (директор) закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)».

Затверджено 16 типових програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, проведено заходи з підвищення кваліфікації керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти.

Започатковано проведення педагогічної інтернатури. У 2022 році понад 800 молодих учителів 450 закладів загальної середньої освіти мають професійну підтримку.

Забезпечують організаційний супровід понад 300 центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Забезпечено підготовку педагогічних працівників до впровадження нового Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової середньої освіти;

Запроваджено сертифікацію вчителів початкової школи (за весь період процедуру сертифікації пройшли 2632 педагогічні працівники). У 2022 році для участі в сертифікації зареєструвалися 1984 педагоги.


Упровадження нового змісту навчання


Оновлено Базовий компонент дошкільної освіти (БКДО) − державний стандарт дошкільної освіти (наказ МОН від 12.01.2021 № 33), що містить норми і положення, які визначають державні вимоги до рівня розвиненості, освіченості та вихованості дитини дошкільного віку (6 (7) років). У ньому окреслено умови, за яких стає досяжним належний рівень освіти дитини старшого дошкільного віку. Також у ньому гармонійно поєднано традиційно сильні бази української дошкільної освіти з міжнародними стандартами й вимогами часу.

Створено умови для впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти:

  • затверджено типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти (наказ МОН від 19 лютого 2021 р. № 235);

  • рекомендовано МОН до використання у освітньому процесі 98 модельних навчальних програм.

Забезпечено апробацію Державного стандарту базової середньої освіти в 5 та 6 класах у 168 закладах загальної середньої освіти. Здійснено 3 етапи моніторингу ефективності впровадження реформи НУШ на базі пілотних закладів загальної середньої освіти – учасників проєкту.

Проведено конкурсні відбори підручників для 5 класів. Електронні версії підручників розміщено в Електронній бібліотеці Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», що налічує 1 335 підручників і посібників.

Упроваджено порядок проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених не на основі типових освітніх програм.

Оновлено зміст навчальних програм для закладів загальної середньої освіти з навчальних предметів: «Захист України», «Основи здоров’я», «Історія України», «Всесвітня історія», «Основи правознавства», «Географія», «Фізична культура», «Зарубіжна література»; «Громадянська освіта»; «Історія: Україна і світ», типових освітніх програм для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.


Створення нового освітнього простору


Затверджено типові переліки засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів, зокрема для реалізації навчального предмета «Захист України», обладнання та інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

З метою створення нового освітнього простору та умов навчання з використанням дистанційних технологій в закладах загальної середньої освіти забезпечено реалізацію програм «Спроможна школа», «Нова українська школа», «Ноутбук кожному вчителю» (понад 61 тис. ноутбуків).

Розроблено рекомендації для комплексної модернізації та технологічного переоснащення харчоблоків закладів загальної середньої освіти, в основі яких лежить сучасний технологічний процес, що забезпечує дотримання норм HACCP та приготування якісної і безпечної їжі в асортименті; запроваджено у закладах загальної середньої освіти нове меню, розроблене у межах реформи шкільного харчування; запущено платформу про здорове харчування у школах «Знаїмо», яка допомагає управлінцям у сфері освіти, педагогам, кухарям у школах упроваджувати реформу шкільного харчування; забезпечено проведення інформаційної кампанії щодо популяризації культури здорового шкільного харчування.

Проведено дослідження якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за міжнародною методикою ECERS-3 та наказом МОН від 07.07.2022 № 615 затверджено звіт за результатами основного етапу польового дослідження оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО за методикою ECERS-3.


Підтримка навчання з використанням дистанційних технологій


На платформі «Всеукраїнська школа онлайн», що є підтримкою дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної допомоги вчителям, розміщено понад 2500 відеоуроків, тестів та матеріалів для самостійної роботи з 18 основних навчальних предметів. Майже 500 тис. школярів мали змогу використовувати цю платформу.

Завдяки підтримці UNICEF Ukraine до кінця року на платформі з’являться ще близько 1000 нових уроків.


Система профорієнтації школярів


Уперше, за 30 років, МОН розпочало системну профорієнтацію школярів. У 2021 році був запроваджений Всеукраїнський проєкт із профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», що забезпечує функціонування онлайн-платформи: www.hryoutest.in.ua. Завдяки проєкту:

  • проведено понад 10 тис. профорієнтаційних тестувань та консультацій;

  • інформаційно охоплено більше 1 млн. учнів старших класів, вчителів та їхніх батьків з усіх регіонів України;

  • у Школі кар’єрного консультанта навчаються понад 2 тис. вчителів та шкільних психологів;

  • 12 жовтня був проведений перший Всеукраїнський урок із профорієнтації у прямому ефірі, який подивилось пів мільйона учнів. Цей урок увійшов до Національної книги рекордів як наймасовіший в Україні.


Навчання учнів з особливими освітніми потребами


Удосконалено діяльність інклюзивно-ресурсних центрів, яких на сьогодні існує вже 648.

З метою створення умов для підтримки осіб з особливими освітніми потребами затверджено нову редакцію порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної, загальної середньої та фахової передвищої освіти, положень про спеціальну школу та навчально-реабілітаційний центр. Введено багаторівневу підтримку в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами відповідно до їхніх індивідуальних потреб та оновлено підходи до визначення особливих освітніх потреб шляхом введення категорій (типів) освітніх потреб (труднощів).


Психологічна підтримка учасників освітнього процесу


Діяльність психологічної служби в закладах освіти спрямовується на профілактику стресів, розв’язання освітніх та виховних завдань, що сприяють збереженню психологічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Із початком агресії російської федерації проти України основний напрям роботи психологічної служби підтримки дітей в умовах війни, надання психологічної допомоги, зокрема екстреної, подолання стресу, переживання втрати, горя, печалі та страждання, психотерапевтичної роботи з дітьми, які втратили батьків, домівку, здоров‘я й зазнали ушкоджень, пережили бомбардування, стали біженцями, ВПО.

Крім того, психологічна служба закладів освіти, має такі завдання:

  • протидія торгівлі людьми;

  • просвітницька й профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх;

  • підвищення рівня інформаційно-просвітницької роботи з дітьми, учнівською і студентською молоддю щодо формування культури здорового способу життя;

  • запобігання суїцидальним проявам і нахилам серед дітей.


Забезпечення доступу до освіти в умовах воєнного стану в Україні


З початком широкомасштабного вторгнення військ рф на територію України зупинено освітній процес в усіх закладах країни. Проте зусиллями команди Міністерства освіти і науки України, зокрема і директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти, вдалося відновити освітній процес у дистанційній формі у більшості закладів.

Працівники директорату підготували та видали накази, які забезпечували право дітей на здобуття освіти незалежно від їхнього місця перебування.

Ужито заходи для гарантованого права педагогічних працівників на працю та отримання винагороди за неї. Міністерство рекомендувало засновникам та керівникам закладів освіти під час організації освітнього процесу за різними формами долучати і тих педагогічних працівників, які вимушено залишили місця постійного проживання.

Забезпечено виготовлення та видавання документів про освіту державного зразка випускникам закладів загальної середньої освіти незалежно від місця їхнього проживання (перебування).

Директорат розробив методичні рекомендації щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану та щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році.

Спільно з ЮНІСЕФ проведено роз’яснювальну роботу щодо організації освітнього процесу у закладах освіти в умовах воєнного стану.

Затверджено Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року та заходи щодо її реалізації.

З метою забезпечення максимальної підтримки осіб з ООП на час воєнних дій розширено можливості інклюзивно-ресурсних центрів.

Зокрема, відповідно до внесених до Положення про інклюзивно-ресурсний центр змін:

  • розширено завдання ІРЦ;

  • надано додаткові гарантії для осіб з особливими освітніми потребами, які вимушено змінити місце проживання (перебування);

  • передбачено можливості для подання заяв, одержання висновків про комплексне психолого-педагогічне оцінювання розвитку особи та отримання консультацій фахівцями ІРЦ особами, з якими перебуває дитина;

  • надано можливість використання документів через систему «Дія»;

  • зменшено термін проведення комплексного оцінювання для дітей, які переїхали на тимчасове місце проживання;

  • розширено можливості для проведення повторного комплексного оцінювання розвитку дитини, зокрема з метою моніторингу розвитку особи (за згодою батьків).

Також передбачено можливості для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій, зокрема тих, хто набув психологічні травми.

Відкрито телеграм-канал «Підтримай дитину» для надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, зокрема дітям з ООП.

Для забезпечення безперервності освітнього процесу для учнів з ООП підготовлено та ухвалено низку нормативних документів (постанова КМУ від 26.04.2022 № 483, якою внесено зміни до Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти та Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти).

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської МОН реалізує проєкти щодо формування спроможності педагогічних працівників та батьків надавати першу психологічну підтримку дітям під час здобуття освіти для досягнення найкращих результатів навчання, зокрема розроблено курс підвищення кваліфікації для освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час і після завершення воєнних дій».

На початку 2022-2023 навчального року запущено практичну роботу Державної установи «Школа супергероїв», яка надає освітні послуги дітям, що перебувають на лікуванні або реабілітації в закладах охорони здоров’я.

Сфера діяльності – організація та забезпечення освітніх послуг у сфері дошкільної та повної загальної середньої освіти особам, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога в закладах охорони здоров’я.

На початку 2022-2023 навчального року спільно з громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом» було утворено 8 філій, які найближчим часом будуть внесені в ДУ «Школа супергероїв»:

  • Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» Міністерства охорони здоров’я України;

  • Комунальне підприємство «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» Житомирської міської ради;

  • Комунальне некомерційне підприємство «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради;

  • Комунальне некомерційне підприємство «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради;

  • Комунальне некомерційне підприємство «Хмельницька обласна дитяча лікарня» Хмельницької обласної ради (ігрова кімната й навчальний клас);

  • Комунальне підприємство «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради;

  • Дніпропетровське обласне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради (клас для початкової школи та клас для старшої школи);

  • Комунальне некомерційне підприємство «Міська дитяча клінічна лікарня № 16» Харківської міської ради.

Заплановано до 2032 року:

  • відновити/ побудувати укриття у 100% закладів загальної середньої освіти;

  • реалізувати ініціативу першої леді Олени Зеленської із психологічної та емоційної підтримки учасників освітнього процесу;

  • забезпечити здорове харчування для здобувачів освіти;

  • організувати підвезення всіх учасників освітнього процесу;

  • оновити 100% освітніх програм та електронних версій підручників для нової української школи;

  • створити 25 STEM-центрів у закладах післядипломної освіти та оснащити всі школи STEM-лабораторіями.

На Урок. STEAM-активності в НУШ

18.11.2022, 10:33

На Урок. Родзинки дистанційного навчання: легко педагогу –цікаво школярам

18.11.2022, 10:28

Як опанувати страх повітряних тривог?

17.11.2022, 18:23

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 17.11.2022 371

Країна-терорист, російська федерація, знову завдала масштабних ракетних ударів по території України. Постійна небезпека неабияк впливає на наш психічний стан, та чи можна опанувати страх повітряних тривог і як це можна зробити?

Про це ми спитали в Тетяни Сіренко, заступниці директора з психологічного напряму Центру психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України. Відповідь фахівчині читайте в цьому матеріалі.

Найперше варто пам’ятати — зараз в Україні боятися повітряних тривог, ракетних атак — не просто нормально, а природно, адже загроза періодично виникає й може бути реальною. Проте важливо навчитися за можливості опановувати цей страх так, щоби він не пронизував усе ваше життя, не переростав у паніку та не провокував вас на деструктивні дії або ж небезпечну бездіяльність.

Передусім важливо навчитися розрізняти страх за реальної загрози та тривогу щодо ймовірної небезпеки або ж з уявної причини.

Якщо ваш страх реальний (наприклад, під час повітряної тривоги) — не варто з ним боротися, але якщо він переростає в паніку або, навпаки, змушує вас завмирати, вам можуть допомогти такі рекомендації:

  • розробіть план дій на випадок небезпеки, поцікавтеся, де є найближче сховище, продумайте маршрут ще до того, як виникне сигнал повітряної тривоги;

  • за першого сигналу тривоги не нехтуйте ним, а прямуйте в укриття, зробіть усе максимально можливе, щоби подбати про власну фізичну безпеку;

  • якщо ви опинилися в ситуації, коли можливості пройти в сховище немає, намагайтеся опанувати себе та мислити раціонально;

  • якщо ж виникають невідповідні до ситуації панічні реакції — опанувати себе можуть допомогти техніки заземлення;

  • техніки заземлення можна використовувати самостійно в зручному для вас місці. Вони ефективні у випадку будь-яких станів емоційної нестабільності: сильному хвилюванні, страху, роздратуванні, гострому емоційному болю та в кризових ситуаціях.

Якщо на вас «накотили» безпорадність та страх, що ви «нічого не контролюєте», дуже важливо повернути собі відчуття, що є щось у вашому житті, на що ви все ж можете вплинути. Спробуйте виконати таку вправу. Зверніть увагу на свої стопи (як я стою на землі і вона мене тримає, дає мені опору) та сконцентруйтеся на диханні. Просто спостерігайте за тим, як ви вдихаєте і видихаєте, вдихаєте і видихаєте. Далі спробуйте змінити темп дихання (наприклад, уповільнити його або зробити глибшим). Вам це вдається? Отже, дихання — це те, на що ви можете впливати у своєму житті.

Спробуйте також виконувати такі вправи:

  1. Для нормалізації дихання: покладіть руки на живіт і під час вдиху уявляйте, що надуваєте кульку, яка розташована в середині живота. Під час видиху здувайте кульку. Це дасть змогу заспокоїти вегетативну нервову систему. Ще більшого ефекту можна досягти, якщо довжина видиху буде вдвічі довшою за вдих. Наприклад, вдих — 1–2–3, видих — 1–2–3–4–5–6. Цю вправу варто робити кілька разів на день.

  2. Вправу «Метелик»: схрестить долоні, зачепившись великими пальцями — це нагадує метелика. Прикладіть долоні до грудей та по черзі ритмічно простукуйте по ключиці. Через внутрішні вібрації ви будете чути звуки, як гучне серцебиття — це заспокоїть вас. Продовжуйте цю вправу, поки не відчуєте, що дихання вирівнялося.

  3. Зосередьте увагу на ваших стопах. Відчуйте, як вони міцно стоять на поверхні, землі чи підлозі. Якщо дозволяють обставини, бажано зняти взуття. Відчуйте силу тяжіння, уявіть, як ваші стопи ніби вростають у поверхню. Уявіть, що вони — це міцне коріння, яке розростається в ґрунті настільки глибоко, наскільки це дозволяє вам ваша уява. Сконцентруйтеся на відчуттях, диханні, думках. Також можна уявити, що ваші стопи — це міцний фундамент добротного будинку, вежі чи фортеці.

  4. Якщо надмірний страх та неприємні відчуття застали вас у людному місці, спробуйте перевести погляд на людей, що вас оточують, сконцентруйтеся на деталях та особливостях їхньої зовнішності та вигляду. Це чоловіки чи жінки? Яка в них зачіска? Якого переважно віку? Які аксесуари вони мають: парасольки, окуляри, сумки. Можна зосередити увагу на комусь одному та спробувати визначити вік, професію, хобі…

  5. Виберіть для себе будь-який привабливий об’єкт, що буде заземлювальним для вас у разі потреби. Це може бути якийсь особливий камінчик, ґудзик чи монетка, маленька фігурка чи кісточка — усе, що може викликати у вас приємні спогади та відчуття. Добре, щоби ця річ була завжди доступна та під рукою. Коли ви відчуєте надмірний страх, візьміть до рук цей предмет, та сконцентруйтеся на відчуттях, які він викликає. Спробуйте описати форму, колір тощо.

Під час стресу та тривоги в організмі виробляються гормони кортизол, адреналін та норадреналін. Організму треба допомогти вивести їхню надмірну кількість: для цього треба пити більше води. Якщо ви маєте багато задач на день та щільний графік — спробуйте здійснити контроль кількості справ на день, не забувайте про фізичне навантаження.

Пам’ятайте, що будь-яка подія має початок і кінець. Усі погані події коли-небудь закінчуються. Наша мета — зберегти себе й пережити ці події з найменшими втратами. Тому намагайтеся за можливості після важких днів, сповнених повітряних тривог та небезпек, подбати про базові потреби: їжу, питво, сон, відпочинок. За першої можливості повертайте в життя щоденну рутину та ритуали. Щоденні рутини допомагають.

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Українське козацтво

17.11.2022, 17:55

Учні 3-Б класу (класний керівник Кріп Х.В.) створили Лепбук "Знайомство з українськими козаками"

Діти вивчали одяг, ремесла, клейноди та особисті речі козаків.

Онлайн-курс «Професійна діяльність учителя в умовах цифрового освітнього середовища»

17.11.2022, 10:08

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 16.11.2022 485

Український інститут розвитку освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) розробили онлайн-курс «Професійна діяльність учителя в умовах цифрового освітнього середовища». Курс вже доступний за посиланням.

Його створено для вчителів, студентів педагогічних спеціальностей та усіх, хто навчає дітей і цікавиться НУШ.

Під час вивчення курсу слухачі дізнаються:

  • що таке інформаційно-цифрова компетентність учителя та як її розвивати;

  • як використовувати цифрові технології та технології дистанційного навчання в освітньому процесі;

  • як оцінювати результати навчання учнів в умовах цифрового освітнього середовища;

  • як розбудувати інклюзивне освітнє середовище за допомогою цифрових технологій;

  • як за допомогою платформи «Всеукраїнська школа онлайн» реалізовувати компетентнісний підхід в умовах дистанційного та змішаного навчання.

За проходження курсу можна отримати сертифікат. Для цього потрібно:

  • зареєструватися на платформі EdWay;

  • зареєструватися на курс на платформі за покликанням;

  • пройти онлайн-курс;

  • виконати всі вправи і завдання в курсі (виконання вправ не оцінюється, лише зараховується);

  • пройти підсумковий тест з успішністю не менш ніж 70%.

Під час виконання вправ і підсумкового тесту необхідно вказувати ту саму електронну адресу, що й під час реєстрації на платформі EdWay. Сертифікат варто очікувати протягом двох тижнів.

ШРУП. Баскетбольний турнір 21.11.22

17.11.2022, 10:01

СЗШ №40 м.Львів. Толерантність і терпіння - це те, що нам так необхідно сьогодні.

17.11.2022, 08:57

Класний керівник 9-В класу Ольга Іваницька разом зі своїми учнями закликають усіх підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування.

Друзі, з Днем толерантності!

Великогрибовицький ліцей. Європейські країни " Великої сімки"

17.11.2022, 08:39

Цікаво та пізнавально пройшов урок з географії в 10 класі на тему " Європейські країни " Великої сімки". Проблеми і перспективи. Зв'язок України з країнами європейської сімки"( вчитель Ганна Широн-Макогін ).

Учні презентували найбільш розвинені європейські країни Францію, Італію, Німеччину, Великобританію, аналізуючи їх економіку та зв'язок із Україною.

Великогрибовицький ліцей. Завжди на часі. Завжди має значення.

17.11.2022, 08:27

Завжди на часі.

Завжди має значення.

А ми продовжуємо популяризувати рідну мову і для цього обрали цікавий формат, формат інтелектуальної гри, що мала назву "Мандри солов'їною". Пізнавально, інтелектуально і дуууже творчо учні 7-А та 7-Б класів нашого ліцею проходили кожен етап гри. Було круто!!!

Організатори:

Ірина Карпа

Мирослава Попович

Ковалевська Марія

Великогрибовицький ліцей. На допомогу воїнам ЗСУ

17.11.2022, 08:02

" Навіщо ллєш ти ті свічки"-

Там за спиною балачки...

" Тобі нема чого робити,

Нам можна жити не тужити.

Взяла знайшла собі роботу,

Ти ллєш їх навіть у суботу.

Від них в очах постійна втома,

Ти заспокійся, ти ж тут вдома."

Цей монолог такий цікавий,

Хоча для мене він кривавий!

Для мене ці свічки - відрада,

І по при втому я їм рада.

Я так війну цю проживаю...

Свічки ми відправляєм всюди,

Бо там на фронті справжні Люди...

Ольга Буцька

Так дарує тепло нашим захисникам сім'я лікарів із смт. Куликів Марта Островерха-Дмитрович, Ірина Карпляк-Дмитрович, Мирослава Дмитрович.

Учні Великогрибовицького ліцею разом із вчителем Ганна Широн-Макогін впродовж тривалого часу долучаються до доброї справи збором металевих бляшанок та свічкових огарків для виготовлення окопних свічок на допомогу воїнам ЗСУ

Збір матеріалу продовжується.

Долучайтеся.

Все буде Україна!!!

СЗШ №78. Екскурсія до центральної міської дитячої бібліотеки

17.11.2022, 07:53

14.11.22 року до Дня української писемності і мови всі учні 1-А класу стали читачами центральної міської дитячої бібліотеки (вул.Окуневського,3).Це такий затишний і цікавий куточок світу! Тут і книжки-велетні», і книжки з «віконечками», різноманітні енциклопедії, інтерактивні та безліч інших книжок,а також працюють гуртки малювання, бісероплетіння, музики, проводяться різні заходи. А ще діти подивилися у «Кімнаті казок» лялькову виставу про те, як лікар Айболить з Лисичкою-медсестричкою вилікували хвору книжку, яка втекла від злого Вовчика. Вже не тільки діти, а і Вовчик знає, що з книжками треба поводитися охайно, шанувати і цінувати їх.

Обов‘язково, не раз ще сюди прийдемо з класом і з батьками, адже вміти читати - це відкривати багатий і барвистий світ!

СЗШ №78. До дня української писемності гра «Відгадайте фразеологізм»

17.11.2022, 07:39

Учні 6-Б класу відзначили День української писемності та мови під гаслом « Є мова - є нація». Малими групами оформлювали стіннівку, грали в інтерактивну гру « Відгадайте фразеологізм», обговорили зміст презентації . Уже традиційно писали радіодиктант разом з батьками та іншими членами сім’ї.

СЗШ №97. ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "ПЕРЕМОГА"

17.11.2022, 06:51

ВІТАЄМО!!! Ученицю 7-Б класу Стомарівську Анастасію, яка взяла участь у всеукраїнському конкурсі дитячої творчості до Дня захисників і захисниць України "ПЕРЕМОГА" та зайняла переможне І місце. Творчий консультант - Н.Білоус, учителька ОТМ.

Управління освіти. Заклади освіти міста повертаються до роботи у звичному режимі

16.11.2022, 21:20

Заклади освіти міста повертаються до роботи у звичному режимі

Оскільки ситуація у місті стабілізується, завтра, 17 листопада, школи, дитсадки та гуртки знову чекатимуть дітей

Дякуємо комунальним службам міста за швидке реагування

Тримаємося разом і віримо у ЗСУ

Андрій Закалюк

Мультипредметний тест чи ЗНО. Шкарлет розповів, що абітурієнти складатимуть наступного року

16.11.2022, 21:11

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 16.11.2022 1 649

Випускники й наступного року ймовірно складатимуть мультипредметний тест замість ЗНО. Про це під час візиту до Дніпра повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

За його словами, у Міносвіти вже видали наказ про впровадження ЗНО на 2023 рік, та також розробили альтернативу у вигляді національного мультипредметного тесту.

“З розширенням можливості вступу – тим, хто готувався на медиків, філологів, технічні спеціальності, ЗНО буде запроваджене обов’язково. Якщо діти будуть готуватися до ЗНО, а у нас буде продовжено воєнний стан, ми маємо дати дітям альтернативу”, – сказав він.

Як зазначив Сергій Шкарлет, у Міносвіти також планують розширити мультипредметний тест.

СЗШ №40 м.Львів. До наймолодших школярів завітав пожежник.

16.11.2022, 21:05

Бачили б ви оченята наших учнів, коли рятувальник розповідав їм про особливості своєї роботи! Шквал емоцій! Також діти мали змогу ознайомитись з правилами пожежної безпеки, засобами пожежогасіння і (навіть!) на кілька секунд стати пожежниками, примірявши форму.

Було дуже цікаво!

СЗШ №97. "НАВЧАННЯ У КРАЇНАХ СВІТУ"

16.11.2022, 09:27

Ділова гра: хендбук "Світове кафе". 8-Г клас (класний керівник - Н.Мазур). Заняття проводять Л.Кульчицька, практичний психолог і Г.Тис, соціальний педагог.

СЗШ №97. "І ЗНОВ ЧУДОВІ ВІТРАЖІ..."

16.11.2022, 09:17

Одне з улюблених занять після напруженого дня. Малюємо вітражі. Велика подяка вчителю ОТМ Наталі Білоус за талант, організацію та навчання.

Як заповнити класний журнал у 5-х класах НУШ

15.11.2022, 08:06

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 14.11.2022 8 341

Які загальні вимоги до ведення класного журналу є чинними для 5-х класів НУШ?

  • Дату уроку записують дробом (у чисельнику — число, у знаменнику — місяць).

  • Для парних (здвоєних) уроків дату і тему кожного уроку записують окремо.

  • Назви видів діяльності та контролю записують у формі називного відмінка (без прийменників).

Неправильно Правильно

За зошит Зошит

За І семестр І семестр

За рік Річна

За діагностичну роботу Діагностична

За тему Тема

  • У разі неатестації учня/учениці з певного предмета/інтегрованого курсу за будь-який період (тему, семестр, рік) роблять відповідний запис н/а (не атестований/не атестована).

  • У графі «Зміст уроку» стисло записують його тему, а в графі «Завдання додому» — сторінки підручника, номери завдань.

  • Поточні оцінки виставляють у колонку з відповідною датою.

Які загальні правила виставлення тематичної оцінки?

  • Тематичні оцінки виставляють у колонку без дати з написом «Тема».

  • Тематична оцінка коригуванню не підлягає, тому в журналі не потрібно виводити окрему колонку «Скоригована» після тематичної оцінки.

  • Тематичну оцінку виводять на основі поточних оцінок.

  • Проведення діагностичної (контрольної) роботи для виставлення тематичної оцінки — на розсуд учителя залежно від тижневого навантаження.

  • Під час виставлення поточних оцінок учитель має усвідомлювати, які саме результати навчання було оцінено на певному уроці, за підсумками виконання певного виду навчальної діяльності чи певного завдання з підручника.

  • Тематична оцінка має відповідати певній групі або кільком групам результатів навчання. Наприклад, під час оцінювання теми 1 відбувається оцінювання результатів навчання з групи 1 та групи 2.

  • Результати перевірки робочих зошитів у тематичній оцінці не враховують.

Які загальні правила виставлення семестрової оцінки?

  • Оцінку за семестр ставлять на основі тематичних оцінок та контролю груп загальних результатів.

  • Перед семестровою оцінкою в колонках без дати виставляють оцінки за кожну групу загальних результатів навчання.

  • Механізм обчислення семестрової оцінки на основі тематичних оцінок та оцінок за групи результатів навчання заклад освіти визначає самостійно й описує в освітній програмі. Це може бути як просте середнє арифметичне, так і складніший варіант з урахуванням ваги кожної групи результатів.

  • Перед виставленням семестрової оцінки може бути проведений комплексний контроль результатів навчання, на основі якого виставляють оцінки за групи результатів навчання. Під час складання такого комплексного контролю вчитель має подбати, щоб запропоновані завдання давали змогу оцінити відповідні групи результатів.

  • Семестрова оцінка на бажання учнів може бути скоригована. Незалежно від того, чи були охочі скоригувати семестрову оцінку, у журналі після семестрової оцінки відводять окрему колонку без дати з написом «Скоригована».

Які загальні правила виставлення річної оцінки?

  • Річне оцінювання здійснюють на підставі загальних оцінок результатів навчання за І і ІІ семестри.

  • Окрему річну контрольну роботу для цього зазвичай не проводять.

  • Оцінки за групи результатів у графі «Річна» не виставляють.

  • Річна оцінка за потреби підлягає коригуванню.

  • За умови використання власної шкали оцінювання для виставлення річної її переводять у 12 бальну систему.

  • У випадку неатестації з певного предмета чи інтегрованого курсу в колонці «Річна» роблять запис н/а (не атестований/не атестована).

Які особливості виставлення оцінок в різних освітніх галузях?

Мовно-літературна освітня галузь

  • Відповідно до освітньої програми закладу в журналі відводять сторінки для обраних предметів та/або інтегрованих курсів: Українська мова, Українська література, Зарубіжна література, Інтегрований курс літератур, Інтегрований мовно-літературний курс.

  • Для кожного предмета та/або інтегрованого курсу відводять ту кількість сторінок, яка дасть змогу охопити обране закладом навчальне навантаження.

  • Для інтегрованих курсів відводять сторінки з назвами відповідних курсів БЕЗ ПОДІЛУ на окремі складники цих курсів.

  • Наприкінці вивчення кожної теми доцільно проводити тематичну роботу для оцінювання очікуваних результатів навчання та базових знань учнів у межах цієї теми. Оцінку за таку роботу виставляють у колонку з відповідною датою, коли її було проведено. На підставі цієї оцінки та з урахуванням поточних оцінок учнів у межах теми виставляють оцінку за тему в колонці без дати.

  • Тематична робота має орієнтуватися на оцінювання результатів навчання з певних груп, тобто вчитель, пропонуючи для тематичної роботи певні завдання чи вид роботи, має орієнтуватися, які саме результати навчання він оцінює.

  • Такі види робіт, як диктанти, аудіювання, читання мовчки та вголос, усні й письмові перекази та твори, діалогування, учитель проводить, зважаючи на методичну доцільність. Утім використовувати їх як контроль результатів навчання недоцільно, оскільки, скажімо, диктант дає змогу оцінити лише один чи два результати навчання за Державним стандартом.

  • За підсумками семестру доцільно провести комплексну діагностичну роботу, яка дасть змогу оцінити всі 4 групи загальних результатів навчання: усна взаємодія, письмова взаємодія, робота з текстом, дослідження мовлення.

Іншомовна освіта

  • Семестрове оцінювання здійснюють на основі «Контролю» груп загальних результатів, відображених у Свідоцтві досягнень.

  • «Контроль» може бути комплексним, тоді його проводять у формі тестування.

  • Результати тематичного, семестрового оцінювання та контролю груп загальних результатів фіксують в окремій колонці без дати.

  • Оцінку за семестр ставлять на основі тематичного оцінювання та оцінок «Контролю» груп загальних результатів.

  • Річну оцінку виводять на основі семестрових без проведення окремої контрольної роботи.

Математична освітня галузь

  • Семестрове та підсумкове (річне) оцінювання результатів навчання здійснюють за 12-бальною системою (шкалою).

  • Оцінювання має бути орієнтоване на групи результатів навчання, передбачених навчальною програмою.

  • За потреби заклад освіти за рішенням педагогічної ради може визначити адаптаційний період, упродовж якого не здійснюють поточне і тематичне оцінювання. Тобто в журналі в цей період фіксують лише відвідування учнями навчальних занять.

Природнича освітня галузь

  • Під час здійснення підсумкового оцінювання використовують завдання для визначення рівня досягнень за кожною групою результатів: учень досліджує природу, здійснює пошук та опрацьовує інформацію, усвідомлює закономірності природи.

  • За рішенням педагогічної ради може бути визначено адаптаційний період, упродовж якого вчителі не здійснюють поточного та тематичного оцінювання, а лише фіксують у щоденнику спостережень результати формувального оцінювання.

Громадянська та історична освітня галузь

  • Оцінювання досягнень учнів на уроках узагальнення відбувається на розсуд учителя.

  • На уроках тематичного контролю оцінюють результати виконання завдань усіх присутніх учнів. Виставлені бали за такі уроки допомагають визначити динаміку пізнавальної діяльності школярів і об’єктивніше здійснити тематичні, а згодом семестрові оцінювання.

  • Під час виставлення тематичної оцінки враховують усі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми.

  • Учнівські зошити з історії учителі можуть переглядати один раз на семестр і оцінку за ведення зошита можуть виставляти в журнал. У такому разі її прирівнюють до поточної.

  • Для підсумкового оцінювання наприкінці семестру або навчального року застосовують практичні роботи, навчальні проєкти, тестові завдання, письмові роботи: написання есеїв, створення інфографіки, таблиць, діаграм, аналіз текстових та візуальних джерел.

Технологічна освітня галузь

  • Оцінюванню підлягають очікувані результати навчання у формі зовнішніх та внутрішніх освітніх продуктів, які учні створюють у процесі навчальної діяльності. Зовнішні освітні продукти: самостійно знайдені і презентовані факти, сформульовані ідеї, гіпотези, закономірності, створені вироби, послуги, результати практичних робіт, проєктів. Внутрішні освітні продукти: особисті якості й здібності, знання, уміння, опановані способи діяльності, індивідуальний рівень сформованості ключових і предметної проєктно-технологічної компетентностей.

Соціальна та здоров’язбережувальна освітня галузь

  • Поточне та підсумкове оцінювання здійснюють шляхом індивідуального, групового та фронтального опитування, планування та виконання експериментальних досліджень, реалізації дослідницьких проєктів, організації роботи з текстами, діаграмами, таблицями, схемами, тестування в електронному форматі.

  • За рішенням педагогічної ради заклад освіти може відмовитися від оцінювання результатів навчання учнів або визначити власну шкалу оцінювання з інтегрованих курсів/предметів.

  • Для проведення підсумкового оцінювання можна орієнтуватися на інструменти оцінювання, запропоновані авторами обраних закладом освіти модельних навчальних програм. Інформацію про ці інструменти можна знайти в методичних рекомендаціях.

Інформатична освітня галузь

  • Наприкінці року оцінюють кожну групу результатів навчання, визначену в Державному стандарті базової середньої освіти за чотирма рівнями: високий, достатній, середній, початковий.

  • Тематичне оцінювання з предмета здійснюють регулярно за рахунок поділу тем на підтеми.

Мистецька освітня галузь

  • Оцінювання результатів навчання в мистецькій освітній галузі визначено за критеріями: пізнання та аналіз, інтерпретація творів мистецтва; практична мистецька діяльність; емоційне ставлення до мистецтва, показники яких узгоджено з результатами навчання Державного стандарту базової середньої освіти.

  • Результати підсумкового оцінювання кожного учня мають бути інтегровані з урахуванням усіх видів діяльності на уроках з усіх видів мистецтва — пізнання та аналіз-інтерпретація творів мистецтва, практична діяльність у галузі мистецтва, виявлення естетичного ставлення (емоційного, оцінного, критичного), види комунікації через мистецтво.

  • У разі викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» двома вчителями і відмінності рівнів очікуваних результатів навчання зі складових інтегрованого курсу, під час підсумкового оцінювання обидва вчителі враховують динаміку особистих навчальних досягнень учня з різних видів мистецтва та узгоджено встановлюють підсумковий рівень досягнень очікуваних результатів навчання на користь дитини.

  • Загальну підсумкову оцінку з інтегрованого курсу, узгоджену між двома педагогами, виставляють на кожній із двох відповідних сторінок журналу.

Фізична культура

  • У класних журналах перед виставленням підсумкової оцінки у відповідних графах результатів навчання зазначають першу літеру («В», «Д», «С», «П»), що відповідає назві рівня досягнень орієнтовних критеріїв оцінювання результатів навчання з предметів (Високий, Достатній, Середній, Початковий) або виставляють відповідні бали.

  • Тематичне оцінювання здійснюють на підставі поточного оцінювання освітньої діяльності учня за певний період, як правило навчальну чверть чи триместр.

  • Семестрове оцінювання здійснюють за підсумками контролю загальних результатів навчання.

  • Оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюють відповідно до індивідуальної програми розвитку.

  • Поточне оцінювання динаміки результатів тестування функціонального стану та фізичного розвитку, на розсуд учителя, здійснюють декілька разів протягом навчального року.

Сподіваємося, зібрані тут пропозиції допоможуть вам оптимізувати роботу зі шкільною документацією.

Наостанок лише зауважимо, що заповнення журналів у Новій українській школі також має відбуватися з дотриманням принципів автономії закладу освіти та академічної свободи вчителя. Це означає, що оформлення й вигляд класних журналів можуть бути неоднаковими в різних закладах освіти. Наразі цю можливість уповні використовують ті освітяни, які користуються електронними журналами. Ці цифрові помічники, по-перше, дають змогу зробити рутинний процес технологічним і не таким обтяжливим для педагога, по-друге, швидко знаходити й аналізувати дані про кожного учня, надавати зворотний зв’язок батькам.

Нормативні документи, що регламентують правила ведення журналів у 5-х класах НУШ:

Джерело: osvitoria.media

Інформація Університету інформатики та менедженту в місті Ряшів (Польща) про Програму Start IT/ Cisco4Uk

14.11.2022, 13:23

СЗШ №97. «ДОМАШНІ СВІТЛЯЧКИ»

14.11.2022, 08:27

Під час масових тривалих відключень електроенергії ми почали замислюватися над створенням альтернативних джерел освітлення. І такий варіант існує. Можуть його виготовити навіть діти. Учні 4-А класу (класний керівник – І.Башенська) та їхні власноруч зроблені «вічні» ліхтарики.

Управління освіти Львова. Головні новини освіти нашого міста за тиждень

13.11.2022, 20:06

Ще один тиждень навчання позаду

Мали і тривоги, і замінування, але, не зважаючи ні на що, продовжуємо вчитися

Про все найцікавіше традиційно у відео

Також додали кілька фактів про приватні школи міста, тож дивіться до кінця, буде цікаво

Покликання на реєстрацію у проєкту для учнівського самоврядування: https://forms.gle/XJLif6fvpQUEaQwa9

Запрошення дітей-підлітків (12-16 років) у благодійний юнацький клуб у центрі Львова

11.11.2022, 15:10

Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова інформує про те, що команда клубу СвіТи запрошує дітей-підлітків (12-16 років) у благодійний юнацький клуб у центрі Львова.

Ознайомлюйтесь з івентами у соціальних мережах:

https://instagram.com/kidsofuaorg?igshid=YmMyMTA2M2Y= та https://www.facebook.com/Kidsofua

Харчування школярів під час дистанційного навчання

11.11.2022, 12:52

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 10.11.2022 380

Реформа шкільного харчування мала за мету забезпечити виключно здоровий вибір харчових продуктів, страв і напоїв у закладах освіти. Далі цей вибір, підкріплений знаннями, мав би впливати на харчування дітей і підлітків удома, у закладах громадського харчування, за святковим столом. Та з початком повномасштабного вторгнення росії ми вимушено опинилися в іншій реальності: через постійні ракетні обстріли звичне життя стало майже неможливим. Значна небезпека змусила деякі регіони перевести навчання у закладах освіти у дистанційний формат.

Як мають харчуватися діти, які навчаються в режимі онлайн? Розповідає Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України, консультанта з громадського здоров’я МОЗ України.

Безальтернативні зміни, які ми переживаємо у час повномасштабної війни, створюють додаткові складнощі в організації навчального процесу для закладів освіти і батьків. Тепер саме батьки мають взяти на себе значну частину відповідальності за харчування школярів вдома у перервах між онлайн-уроками.

Загальні рекомендації щодо харчування школярів вдома під час дистанційного навчання базуються на сучасних принципах науки про харчування та кращій міжнародній практиці, які стали підґрунтям для реформи шкільного харчування в Україні.

Планування прийомів їжі

Режим – одна з найважливіших складових у харчуванні дітей та підлітків. Тож за онлайн-навчання варто узгодити з адміністрацією школи і класним керівником час і тривалість перерви на другий сніданок та обід.

Перерву на другий сніданок бажано організувати з 10:00 до 11:00, її тривалість має становити не менше 20 хвилин. Орієнтовно з 13:00 до 14:00 має бути передбачена перерва на обід тривалістю 25-30 хвилин. Слід зважати на те, що школярі часто готують або розігрівають страви самостійно, а це потребує додаткового часу.

Загалом протягом дня дітям та підліткам шкільного віку необхідно три стандартні прийоми їжі плюс один-два перекуси.

Питний режим

Потреба школяра у рідині має забезпечуватися чистою питною водою. Вода має бути постійно доступною протягом навчального дня та особливо під час фізичної активності.

Необхідна кількість рідини для дітей та підлітків передусім зумовлена відчуттям спраги. Більша кількість рідини потрібна у разі значних і тривалих фізичних навантажень.

Гарячі напої (чай, какао) мають споживатися в помірній кількості, бажано без доданого цукру. Фруктовий сік слід обмежити: до однієї склянки (200 мл) на день.

Харчові продукти для обов’язкового регулярного споживання

Під час кожного прийому їжі діти шкільного віку мають споживати різноманітні овочі (крім картоплі), зокрема, свіжі, приготовлені, морожені або консервовані без значного вмісту солі. Кількість овочів має дорівнювати 100 г на кожен основний прийом їжі тричі на день.

Аналогічну кількість фруктів і ягід (100 г) слід передбачити для школярів під час основних прийомів їжі або перекусів. Крім свіжих сезонних фруктів меню може включати морожені, консервовані фрукти і ягоди без додавання великої кількості цукру, а також сушені ягоди з фруктами.

Щоденне меню школярів всіх вікових груп має включати цільнозернові продукти (каші, цільнозерновий хліб, макаронні вироби) а також бобові. Загальна кількість становить 150 г для молодшого шкільного віку і 200 г – для старшого.

Для забезпечення фізіологічного росту та розвитку організму у дитячому і підлітковому віці слід щоденно споживати три порції молочних продуктів, одне куряче яйце, два-три рази на тиждень – рибу (бажано жирні морські сорти), два-три рази на тиждень – м’ясо птиці, один-два рази на тиждень – червоне м’ясо.

Перекуси

Слід передбачити певний перелік корисних харчових продуктів, які школярі можуть швидко знайти і спожити без спеціального приготування. Для цих цілей найкращими варіантами можуть бути овочі (наприклад, морквяні палички), фрукти, сушені фрукти і ягоди, горіхи та насіння, цільнозернові крекери тощо.

Солодощі

ВООЗ та національні професійні лікарські асоціації рекомендують обмежити споживання цукру: до 25 г на день. Загалом, десерти, які споживають діти і підлітки, слід обмежити. Їхня кількість має бути меншою за 10% загальної добової калорійності.

Сіль

Діти молодшого шкільного віку мають споживати менше трьох грамів солі, а школярі старших вікових груп не більше п’яти грамів на день. Слід усвідомлювати, що основна кількість солі споживається у складі перероблених харчових продуктів: хлібу, оброблених м’ясних виробів, снеків, сиру, консервів, соусів.

Резюме

Здорове і збалансоване харчування дітей та підлітків разом із регулярною фізичною активністю забезпечують не лише здоров’я школярів, але й безпосередньо впливають на успішність навчання.

Сьогодні Україна проходить через найскладніші випробування в історії. Але здоров’я дітей лишається пріоритетом попри всі обставини. Адміністрація закладів освіти, батьки і самі діти мають спільно забезпечити умови для сприяння здоровому вибору і дотриманню принципів збалансованого харчування під час дистанційного навчання, а також у вільний від уроків час.

Великогрибовицький ліцей. Тиждень кібербезпеки.

11.11.2022, 12:35

Сьогодні учні нашого ліцею брали участь у вебінарі з платіжної безпеки від НБУ (Національного банку України).

Дякуємо, Тетяні Малашковській, головному експерту Управління зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ за чудовий вебінар на тему: "Кібербезпека та схеми шахрайства у воєнний час". Було цікаво та пізнавально.

#ШахрайГудбай

Національний банк України

ТАЛАН - центр фінансових знань Національного банку України

Організатори:

Ivan Mykhaylevuch

Ірина Карпа

СЗШ №97. «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ»

11.11.2022, 10:43

"Рідна мова дорога людині, як саме життя" – говорить народна мудрість. Мова – то не просто слова, звуки. Це - голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. В цьому переконані учні 7-11 класів - учасники заходу «Поки живе мова – житиме народ». Презентацію підготували учні 7-Б класу. Дякуємо за фахову допомогу вчителям української мови та літератури М.Харатинович, С.Антоняк і педагогу організатору Т.Васильків.

Великогрибовицький ліцей. "Я подолаю тебе, враже, рідним словом"

11.11.2022, 09:03

Дуже цікаво, емоційно та тепло відбувся відкритий урок з української мови "Я подолаю тебе, враже, рідним словом", присвячений Дню української писемності та мови. Учні 7-б класу разом із вчителем Любов Садовська розповіли про утиски, які зазнавала наша рідна мова та про те, що сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються

СЗШ №97. «МІСЦЕ СИЛИ І ПАМ’ЯТІ РОДУ»

11.11.2022, 08:45

#радіодиктант2022

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, учні та вчителі нашої школи, як і щоріч, долучились до написання Радіодиктанту національної єдності — 2022.

Авторка тексту «Твій дім» – Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала - народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Великогрибовицький ліцей. Традиції нашого ліцею

11.11.2022, 08:22

Вже доброю традицією нашого ліцею стала допомога Монастироцькому психоневрологічному інтернату. Дякуємо батькам, вчителям , учням ліцею та всім небайдужим, хто долучився.

СЗШ №97. «УЧИТИ ІНШИХ – БЛАГОРОДНА СПРАВА»

11.11.2022, 08:19

Урок української мови; 2-В клас (класний керівник – О.Сеньковська); асистенти вчителя – учні 6-В класу (класний керівник – В.Іванів).

Великогрибовицький ліцей. Почуй лікаря.

11.11.2022, 08:16

#почуй_лікаря

Статеве виховання є важливим етапом у формуванні здорового психологічного розвитку підлітка, його соціалізації та підготовки до сімейного життя.

Сьогодні Вікторія Римар та Маріанна Максимів, інтерни Львівської обласної клінічної лікарні, відвідали Великогрибовицький ліцей Львівської ОТГ із лекцією на тему «Гінекологія» від проекту #почуй_лікаря для 10-11-их класів.

Розвіяли найпоширененіші міфи про настання вагітності, методи контрацепції та шляхи передачі ВІЛ/СНІД.

Донесли простими словами важливість вакцинації від ВПЛ і повідомили, де можна це зробити безкоштовно до 18 років.

Розповіли про табу для інтимної гігієни.

Наголосили, коли важливо звернутися до лікаря-гінеколога.

Щоб більш практично і наочно пояснити анатомію , спікери використали модель внутрішніх статевих органів жінки, що для учнів було дуже цікаво)

Також застосували техніку анонімних питань, для тих , хто соромиться запитати особисто.

Найактивніші учні виграли маленькі призи)

Після завершення лекції ще окремо з дівчатками обговорили питання, які їх цікавили)

Учні отримали безліч позитиву від цікавої та пізнавальної лекції.

Дякуємо ЗСУ за можливість доносити важливі знання школярам

Організатори:

педагог- організатор Ірина Карпа

медична сестра Марта Лещишин

Шкарлет. Працюємо над тим, щоб підлаштувати навчання під відключення світла.

11.11.2022, 08:05

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 10.11.2022 539

Міністерство освіти та науки працює над тим, щоб підлаштувати освітній процес під графіки відключень електрики.

Про це в ефірі телемарафону заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

“Сьогодні ми збиралися з директорами департаментів освіти і науки і обговорювали особливості (освітнього процесу – ред.) з областями, де постійно відбувається відключення. Ми працюємо з Міненерго, щоб створити чіткі графіки відключення і під це підлаштувати освітній процес. У багатьох школах ми на сьогодні переходимо на змінність навчання, враховуючи графіки відключень: старша школа – друга зміна, початкова школа – перша зміна. Зсунули трошки графіки навчального процесу – не з 8-ї, а з 9-ї години, залежно від графіків відключень”, – розповів Шкарлет.

За його словами, в умовах відключення електрики й відсутності інтернету учні можуть опановувати навчальну програму завдяки застосункам, які не потребують підключення до мережі. Крім того, в мережу викладено 1335 підручників.

“Ми на сьогодні зробили дуже багато деяких інтерактивних додатків, які не вимагають інтернету. При цьому в офлайн-режимі, на гаджеті, ми можемо використовувати якісний діджитал-контент, який і без інтернету працює, для опанування тієї чи іншої освітньої програми. Ми працюємо сьогодні в рамках електронної бібліотеки із завантаженими електронними підручниками – у нас 1335 різних назв з 1-го по 11-й класи завантажені в мережу, яка не вимагає доступу до інтернету. Декілька наших видавництв забезпечують додаткові освітні матеріали. Ми працюємо над тим, щоб перевести матеріали Всеукраїнської школи онлайн в гейміфіковані контенти, які не вимагають підключення до інтернету … і можуть використовуватися в освітньому процесі”, – зазначив міністр.

Шкарлет наголосив, що в нинішніх умовах також зросла роль батьків, які можуть допомоги дитині опанувати навчальну програму.

СЗШ №40 м.Львова. “Мова - зброя”

11.11.2022, 07:52

У рамках відзначення Дня писемності та мови учитель-словесник Тетяна Клипач провела надзвичайно цікаву мовознавчу інтерактивну гру “Мова - зброя”.

Учні 6-Б, 8-Б та 8-А класів в захваті від таких уроків!

СЗШ №40 м.Львова. «Розмовляй та читай рідною! Вона звеличує!»

11.11.2022, 07:40

Українська мова – одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і наш скарб. Її неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над носіями вчиняли геноцид.

Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі.

Учні 5-А та 5-В класів разом з учителем Васютою Г. Т. та завідувачем бібліотеки Васьків М. Я. поринули у дивовижний світ нашої мелодійної мови у рамках цікавої зустрічі, що проходила під гаслом «Розмовляй та читай рідною! Вона звеличує!»

СЗШ №40 м.Львів. 100 причин любити українську мову.

11.11.2022, 07:20

СЗШ №40 м.Львів. День української мови.

11.11.2022, 07:15

Наші вчителі-словесники про коштовний скарб - МОВУ!

З Днем писемності та мови!

Психологічне здоров’я: як батькам підтримати дітей, які бояться темряви

10.11.2022, 18:55

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 07.11.2022 415

Через графік віялового відімкнення електроенергії багато родин тривалий час перебуває у темряві. Діти по-різному реагують на відсутність світла. Хтось із цікавістю приймає й досліджує нові зміни в режимі дня, а для когось, навпаки, це спричиняє стресову реакцію, підвищення рівня тривоги, формування страху.

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської психологи та педагоги проєкту «Підтримай дитину» пропонують прості поради, як подолати страх.

Страх темряви – один із найпоширеніших дитячих страхів. Зазвичай, боятися темряви діти починають із 3 – 4 років. В уяві дітей це супроводжується очікуванням монстрів, які можуть «вистрибнути» з кутка чи з-під ліжка, перешкодами у пересуванні в приміщенні.

Страх – це природна емоція людини, яка виникає у ситуаціях загрози. Саме батьки можуть допомогти дітям упоратися з ним конструктивно. Пропонуємо декілька порад для батьків, які сприятимуть підтримці дітей і подоланню страху темряви:

  • будьте уважними до того, що кажете дітям. Підтримуйте їх, не говоріть про монстрів та подібних істот;

  • якщо діти хочуть поговорити з вами про страхи, вислухайте їх;

  • намагайтеся конкретизувати страх і погратися з ним;

  • у темряві грайтеся з дітьми в різні ігри;

  • дитячу кімнату/куточок зробіть затишною;

  • придумайте іграшку-компаньйона, яка стане талісманом для дитини, з якою можна буде весело проводити час;

  • застосовуйте дихальні вправи для заспокоєння;

  • розповідайте дітям казки або ж вигадайте їх самі, де головним персонажем сюжету буде Темрява, із якою вони зможуть подружитися або перемогти її;

  • підтримуйте тактильний контакт: частіше обіймайте дітей;

  • запасіться альтернативними джерелами світла (ліхтариками, свічками).

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Радіодиктант - 2022

10.11.2022, 18:48

Радіодиктант-2022 - це акція єднання з Україною, а не лише перевірка знань! Українська мова надихає!

СЗШ №67. "Найкраща мова - українська!"

10.11.2022, 18:19

Всі учні, вчителі,адміністрація школи долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності -2022р! У День української мови та писемності з учнями 5-6 класів було проведено мовознавчу гру "Слово відкриває серця", а 7 класи стали редакторами газети "Лексикологія. Фразеологія"

Слава Україні!

Для вчителів розробили освітні відео про роботу з Google for Education

10.11.2022, 16:18

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 09.11.2022 1 489

З переходом на дистанційне навчання та в умовах війни українським вчителям стає складніше створювати та надавати якісний освітній контент для своїх учнів. Щоб допомогти вчителям працювати у надскладних умовах, Google створив спеціальний сайт «Навчайте, де б ви не були», який дозволяє освітянам викладати, навіть коли вони фізично не присутні в класі.

На сайті є серія освітніх відео про роботу з інструментами Google for Education, які допомагають вчителям ефективно користуватися різними програмами та застосунками у процесі навчання. Нагадаємо, раніше ми розповідали, що освітяни з різних регіонів України почали отримувати ноутбуки Chromebook в рамках ініціативи Google та партнерства з Міністерством освіти та науки України та ЮНЕСКО.

На Chromebook встановлена не надто звична для більшості вчителів операційна система Chrome OS. І щоб вони швидко та ефективно почали працювати з новим пристроєм, на платформі є два відео:

До того ж на сайті «Навчайте, де б ви не були» можна знайти корисні освітні відео на наступні теми:

«Навчайте, де б ви не були» – це сайт, який розповідає освітянам про інструменти, необхідні для навчання учнів, і ділиться корисними порадами. Надійні інструменти для спільного викладання й навчання, доступні без оплати, будуть завжди під рукою, тож освітній процес триватиме, незважаючи ні на що.

«Навчайте, де б ви не були» є частиною великого освітнього хабу Google Знання, про який ми вже розповідали. Він почав працювати на початку листопада, і його мета – допомогти українцям отримувати нові навички та розвивати кар’єру, а країні – рухатись до цифровізації навчання. Україна стала першою країною у світі, де представили локальну версію освітнього хабу. Завдяки цьому українські користувачі зможуть легше знаходити усі ресурси, які компанія пропонує для отримання знань. Освітній хаб допоможе будь-кому в Україні вивчати будь-що у світі. Знання розподілені на три категорії – для школи, для роботи та для життя.

ЦДЮТ. До Дня української писемності та мови

10.11.2022, 16:04

9 листопада – День української писемності та мови. Свято започатковане у 1997 році указом президента на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця.

Українська мова - одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і наш скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викоренити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з наймилозвучніших мов у світі.

До вашої уваги літературно-музична композиція «Мова пелюсткова». Поезії Світлани Іванців та Надії Умриш читає заслужена діячка естрадного мистецтва України НАДІЯ ШАЛАЙ.

СЗШ №97. ВІДЕО-УРОК "ОБЕРЕЖНО: МІНИ"

09.11.2022, 08:25

Онлайн курс "Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій".

6-В клас (класний керівник - В.Іванів), 8-г клас (класний керівник - Н.Мазур), 9-Б клас (класний керівник - Л.Вольська).

Отримайте безкоштовні плакати про правила евакуації у школі, мінну безпеку та активності в укритті

09.11.2022, 08:01

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 08.11.2022 2 459

За підтримки Міністерства освіти і науки України Громадська спілка «Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у межах загальнонаціональної кампанії «Спільно до навчання» розробила серію креативних плакатів для закладів освіти.

Яскраві постери допоможуть вчителям, учням та їхнім батькам дізнатися більше про правила евакуації у школі, мінну безпеку та активності в укритті, а також знайти поради щодо психологічної підтримки дітей різного віку та самопідтримки для батьків та вчителів.

Крім того, постери забезпечать доступ до платформи osvitanow.org, де зібрані відповіді на найпоширеніші запитання педагогів і батьків щодо навчання, здоров’я, психологічної та соціальної підтримки себе та дітей.

Отримати комплект плакатів можна безкоштовно. Для закладів освіти, що працюють в очному або змішаному форматах, передбачені друковані версії. Для шкіл, що навчають дітей дистанційно, постери будуть доступні в електронному варіанті.

Щоб отримати плакати, необхідно заповнити реєстраційну форму за покликанням. Подати запит можна до 14 листопада 23:59.

Радіодиктант національної єдності-2022: як взяти участь

08.11.2022, 20:52

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 07.11.2022 1 155

9 листопада у День української писемності та мови Суспільне Мовлення запрошує всіх охочих долучитися до Радіодиктанту національної єдності-2022.

Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу.

Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Отже, для того, щоб написати Радіодиктант національної єдності-2022, слід 9 листопада об 11:00 за київським часом увімкнути ту платформу, яка є для вас зручною:

10 листопада буде оприлюднено текст диктанту, тому якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:

  • Надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

  • Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

СЗШ №97. "З ПІСНЕЮ ДО ПЕРЕМОГИ!"

08.11.2022, 10:13

Сьогодні на площі перед школою відбувся благодійний захід на підтримку ЗСУ.

Зібрано 55 799 грн + 100 $ для 80-тої окремої десантно-штурмової бригади та ДУК "Правий Сектор"!

Щиро дякуємо усім мешканцям хто прийшов та підтримав наш благодійний концерт! Ви - неймовірні!

Щиро дякуємо всім, хто долучився і допоміг у зборі коштів. Це наша з Вами маленька перемога. Слава Україні!!! Слава ЗСУ!!!

Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»

08.11.2022, 09:03

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 07.11.2022 1 353


Лист Міністерства освіти і науки України від 04 листопада 2022 р. № 1/13298-22 «Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»


Керівникам департаментів (управлінь)

освіти і науки обласних, Київської

міської військових адміністрацій

Керівникам закладів післядипломної

педагогічної освіти

Про умови та порядок проведення

всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»


Шановні колеги!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.10.2022 № 930 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» надсилаємо умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» (далі – Конкурс), інші допоміжні матеріали, що додаються.

Просимо довести інформацію до відома педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти. Наголошуємо, що участь педагогів у Конкурсі є добровільною.


Рекомендуємо при організації першого туру Конкурсу враховувати безпекову ситуацію та проводити Конкурс з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, та запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої

коронавірусом SARS-CoV-2.


Документи Конкурсу розміщуються на офіційній сторінці Конкурсу (https://mon.gov.ua/ua/tag/uchitel-roku).


Додаток: на 11 арк.

З повагою

заступник Міністра Віра РОГОВА

Завантажити: Лист Міністерства освіти і науки України від 04 листопада 2022 р. № 1/13298-22 «Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»

Ліцей №57 імені Короля Данила. "Фестини на Жовківській!"

07.11.2022, 22:45

У середу, 2 листопада, у ліцеї №57 ім. Короля Данила відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України - "Фестини на Жовківській".

До заходу долучилися усі учні ліцею. 1-4 класи та учнівське самоврядування робили святкові декорації, а 5-11 класи продавали смаколики та вироби зроблені власноруч. Святковий настрій створювали артисти Львівської Національної філармонії.

На захід завітали наші військовослужбовці.

Спільними зусиллями нам вдалося зібрати 45 349 грн.

Висловлюємо щиру подяку батькам, вчителям, учням та усім, хто долучився до добродійсності та допомоги в організації свята.

Усі зібрані кошти будуть передані на потреби Збройних сил України.

Допомагаємо - перемагаємо!

Онлайн-конференція «Цифрові інструменти Google для освіти» в Україні

07.11.2022, 17:05

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.11.2022 735

10 листопада 2022 року відбудеться онлайн-конференція «Цифрові інструменти Google для освіти» у межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.

З 14:00 до 16:15 години передбачено онлайн-доповіді та дискусії за участю експертів «Google for Education».

Охочі зможуть узяти участь в онлайн-трансляціях різних сесій заходу, відеоконференціях «Google Meet», а також поспілкуватися наживо.

Головні теми конференції:

Під час доповідей учасники зможуть долучитися до обговорення: поставити запитання експертам у чатах, а також узяти участь в опитуваннях онлайн.

  • переваги обʼєднаної системи «Workspace» для української освіти;

  • досвід застосування «Google Workspace for Education»;

  • навчальні сесії щодо можливостей цифрових інструментів Google для різних освітніх ситуацій.

Докладніше за посиланням.

Участь у конференції – безоплатна. Для перегляду трансляцій реєструватися не потрібно. Усі матеріали та записи доповідей будуть опубліковані на сайті заходу.

МОН. Дозволено вести класний журнал в електронній формі без потреби дублювання його на папері

07.11.2022, 08:25

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.11.2022 6 777

Заклади загальної середньої освіти матимуть можливість перевести документообіг в електронну форму, відповідно до наказу МОН від 8 серпня 2022 року № 707 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 9 вересня 2022 за № 1029/38365).

У школах класний журнал вестиметься в електронній формі без потреби дублювання його на папері. Заклад може обирати будь-яку електронну освітню інформаційну систему (ОІС), яка надає послугу з ведення електронного класного журналу або ж скористатися безкоштовним державним сервісом «eJournal» на базі програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту».

Крім того, ділова документація не обмежується електронним класним журналом. Тепер з‘явилася можливість вести в електронній формі документи, що можуть створюватися у процесі діяльності закладу освіти, зокрема обов’язкових (крім тих документів, які потребують зберігання понад 70 років).

Дозволено вести у електронній формі такі документи:

  1. класний журнал для I-IV класів;

  2. класний журнал для V-XI (ХІІ) класів;

  3. журнал обліку пропущених і замінених уроків;

  4. журнали здобувачів середньої освітиза індивідуальною формою;

  5. журнал факультативних та гурткових занять;

  6. журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;

  7. особові справи здобувачів освіти;

  8. алфавітну книгу здобувачів освіти;

  9. особову справу педагогічного працівника;

  10. журнал реєстрації наказів руху здобувачів освіти;

  11. накази керівника з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання (про відрядження, стягнення, надання щорічних оплачуваних відпусток та відпусток у зв’язку з навчанням);

  12. річний план роботи закладу освіти;

  13. розклад навчальних занять;

  14. свідоцтва досягнень здобувачів освіти тощо.

Електронне діловодство — вагомий крок на шляху спрощення та автоматизації управлінських та освітніх процесів у закладах загальної середньої освіти.

Наступний крок – затвердити взаємодію між електронними освітніми інформаційними системами (ОІС) та ПАК «АІКОМ» (відповідний Порядок буде прийнято незабаром), а також оптимізувати та автоматизувати процеси зарахування, відрахування, переведення учнів та облік дітей у закладах загальної середньої освіти.

До розроблення Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі у межах проведеного громадського обговорення були залучені представники шкіл, зокрема директори та управлінці, які використовують електронні освітні інформаційні системи (ОІС) і перейшли на часткове ведення документації в електронній формі. Їхній досвід враховано. Це суттєво зменшить навантаження та заощадить час на ведення діловодства у школі.

МОН. Онлайн-конференція "Цифрові інструменти Google Для освіти"

06.11.2022, 22:10

10 листопада 2022 року відбудеться онлайн-конференція «Цифрові інструменти Google для освіти» у межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.

З 14:00 до 16:15 години передбачено онлайн-доповіді та дискусії за участю експертів «Google for Education».

Охочі зможуть узяти участь в онлайн-трансляціях різних сесій заходу, відеоконференціях «Google Meet», а також поспілкуватися наживо.

Докладніше: bit.ly/3FHM74T

#Цифровізація

МОН. Як після навчання за кордоном повернутись до української школи

06.11.2022, 13:42

Через повномасштабне вторгнення Росії багато дітей виїхали за кордон та продовжили навчання у місцевих школах. Однак, значна кількість дітей таки повертається до України.

Про це повідомляє заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Молодша школа

«Якщо дитина, наприклад, завершила 1-2-й клас і хоче перейти до нас в Україну в 3-й, то вона буде зарахована до третього класу. Їй необхідно буде лише пройти оцінювання стосовно тих предметів, які вона не вивчала за кордоном (тобто українська мова, українська література), в залежності від рівня того класу, в який вона буде повертатися в Україні», — каже Вітренко.

Середня та старша школа

Учні середньої та старшої школи для повернення до українських шкіл мають скласти або державну підсумкову атестацію (якщо це 9 – 11 клас), або річне оцінювання (якщо це середня школа).

Дублянський опорний ліцей. До 104 річниці ЗУНР

06.11.2022, 10:06

В Дублянському опорному ліцею ім. Героя України Анатолія Жаловаги до 104 річниці ЗУНР оформлено книжкову виставку. Проведено бесіду з учнями 4-Д класу.

Школа "Світанок". Кібербулінг або агресія в соцмережах.

06.11.2022, 09:51

Сьогодні діти почали більше часу спілкуватися онлайн і стали більш вразливими до впливу кібербулінгу.

Учні 4-х класів зустрілися з старшим інспектором Управління патрульної поліції у Львівській області Наталією Терлецькою, щоб знайти відповіді на питання: У чому різниця між жартом та булінгом? До яких наслідків призводить кібербулінг? З ким я маю поговорити, якщо хтось цькує мене в Інтернеті?

Зустріч пройшла у формі діалогу, учні отримали необхідну інформацію.

Четверокласники склали корисні правила-поради для профілактики і подолання кібербулінгу і зробили висновок: " Безпека кожного залежить від нас самих."

Уряд запустив експериментальний проєкт щодо формування у застосунку “Дія” документів про освіту

05.11.2022, 11:03

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.11.2022 378

Кабінет Міністрів України запустив експериментальний проєкт щодо формування у застосунку “Дія” документів про освіту. Про це повідомила пресслужба Мінреінтеграції.

“Документ про освіту можна буде сформувати в “Дії”. Такі єДокументи використовуватимуться замість і без додаткового пред’явлення звичайних. Це спростить доступ до освіти та працевлаштування громадян, які втратили фізичні носії через війну або з інших причин. Погоджене з Мінреінтеграції рішення про реалізацію експериментального проєкту щодо формування та застосування єДокумента про освіту сьогодні ухвалено на засіданні Кабміну”, – ідеться у повідомленні.

У “Дії” можна буде сформувати документ:

• про базову середню освіту;

• про повну загальну середню освіту;

• про професійну (професійно-технічну освіту);

• про фахову передвищу освіту;

• про вищу освіту (науковий ступінь).

“Для створення замовлення на формування єДокумента та його використання потрібно буде встановити додаток і пройти електронну ідентифікацію й автентифікацію. Процес здійснюватиметься автоматично на підставі замовлення людини”, – ідеться у повідомленні.

У застосунку відображатимуться усі дані про документ особи, які містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, разом з унікальним QR-кодом.

ЛГ "Євшан". Участь в Міжнародному турнірі з танцювального спорту світової класифікації «Brno Open 2022».

05.11.2022, 10:46

В минулі вихідні в Чехії відбувся Міжнародний турнір з танцювального спорту світової класифікації «Brno Open 2022». Україну представляла учениця нашої гімназії, спортсменка львівського Клубу «Естет», Соломія МУЖ.

Вітаємо Соломію та її партнера Марата з 4-м фінальним місцем серед 46 пар учасників !

Бажаємо і в майбутньому високих результатів !

НВК "ІЕШ-ЛЕЛ". На сторінках історії твориться майбутнє.

05.11.2022, 10:23

«Український народе! Голосимо тобі лист визволення з неволі. Віднині ти - господар своєї землі. Вільний горожанин своєї держави. Український народе, доля України у твоїх руках».

104 роки тому на ратушевій вежі княжого Львова замайорів синьо-жовтий прапор і було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку. Хоча новоутворена держава проіснувала усього 257 днів, але навічно вписана в золоту книгу історії становлення нашої країни та стала однією з найяскравіших її сторінок.

На сторінках історії твориться майбутнє і сьогодні гідні нащадки учасників Листопадового чину – українські військові героїчно продовжують відстоювати нашу свободу та незалежність.

Слава Україні! Героям слава!

ЛУГГ ім.Олени Степанів. Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українознавство в системі національної освіти, науки, гуманітарної політики держави»

05.11.2022, 10:08

Педагогічний колектив ЛУГГ ім.Олени Степанів взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українознавство в системі національної освіти, науки, гуманітарної політики держави», що відбувся у Науково-дослідному інституті українознавства (м.Київ).

Науковці та освітяни України обговорили низку проблем щодо формування цілісного українського гуманітарного простору, впровадження в освітній і суспільно-політичний дискурс концепції національно-патріотичного виховання молоді й українознавства як вагомої навчальної державницької дисципліни.

Директор ЛУГГ ім. Олени Степанів Лариса Василишин представила досвід роботи гімназії з впровадження українознавства як основи дидактики.

СЗШ №22 імені Василя Стефаника. Захоплююча гра - мандрівка "Моя синьоока країна - Україна".

05.11.2022, 09:55

Прямуємо правильним шляхом пізнання разом з книгою і Центральна дитяча бібліотека м.Львова. Це була захоплююча гра - мандрівка "Моя синьоока країна - Україна".

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Навчання з Онлайн-курсу «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій»

03.11.2022, 21:00

СЗШ №40 м.Львів. Зустріч з львівською письменницею Анастасією Нікуліною.

03.11.2022, 08:49

Цікава зустріч з львівською письменницею Анастасією Нікуліною відбулася сьогодні у Компакт-бібліотека ЦБС для дітей м.Львова для учнів 8-Б класу школи #40.

Кожна книга письменниці вражає і захоплює читача.

Перший роман написала у 2013 році, він у вигляді п’єси став переможцем «Коронації слова» у 2016 році. У тому ж році почала друкуватися у збірках серії про Львів – 10 оповідань від десяти авторок, «Львів. Пані. Панянки». Книжки: «Дім, у котрому заблукав час» (2017, у співаторстві з В. Гранецькою та М. Однорог), «Сіль для моря, або Білий Кит» (2017), «Все буде добре» (2018, у співавторстві з О. Бакуліним)Зграя» (2018).

«Сіль для моря» здобула міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара 2018 року в номінації «Проза» та відзнаку «Найкраща книга для підлітків» за підсумками року премії «Глиняний кіт – 2018». Повість «Зграя» потрапила в довгий список премії «Книга року BBC – 2018».

З дитинства грає у футбол, постійно читає, веде блог в інстаграмі @innspirit. «П’ю зелений чай літрами. Обожнюю подорожі, море, гори, грози, бургери, Pringles Original та шоколад “Milka”, бо він завжди молочний, – розповідає Анастасія БараБуці. – Феячу під настрій щось смачне на кухні (дуже смачне, дуже під настрій). Страшенно не люблю прибирання, хоча за знаком зодіаку Діви – мала би!».

Книжку «Зграя» про львіських трейсерів написала «з життя», оскільки й сама колись захоплювалася паркуром: «Коли тобі вісімнадцять, ти можеш змінити себе та цей світ, – переконана письменниця.

Артщоденник перших місяців повномасштабного вторгнення від Олександра Грехова та Анастасії Нікуліної — «Відбій повітряної тривоги»

Ці ілюстрації та тексти — про спільний біль, спільну радість, спільні подвиги і вчинки, спільні срачі та меми. Про те, чим ми жили ці перші місяці після 24 лютого 2022 року. Книжка видана двома мовами: українською та англійською.

Від війни прокинулася вся Україна. І зараз кожен із нас робить все можливе, щоб перемогти і щоб назавжди був відбій повітряної тривоги.

СЗШ №40 м.Львова. Вони - для нас, а ми - для них!

03.11.2022, 08:39

Працюємо й надалі на ПЕРЕМОГУ!

3 дні старання учнів та вчителів = 6 сіток для ЗСУ! Навчаємось і водночас допомагаємо нашій армії, навіть під час тривоги, перебуваючи в укритті! Вони - для нас, а ми - для них!

Не перестанемо дякувати вам, ЗСУ, за Україну, за можливість навчатися і працювати на рідній землі!

Індивідуальна освітня траєкторія: запитання й відповіді для директора школи

03.11.2022, 07:59

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 02.11.2022 501

В основі індивідуальної траєкторії лежить дитиноцентризм. Вона має на меті забезпечити максимально сприятливі умови для навчання й розвитку кожного учня.

Втім в умовах війни індивідуальна освітня траєкторія набула також нового значення — дедалі частіше школи, особливо в регіонах, що постраждали від військових дій і звідки вимушено виїхала велика кількість дітей, застосовують індивідуальні освітні траєкторії для організації навчання учнів, які тимчасово проживають в іншій місцевості або за кордоном. Це дає змогу школам забезпечити достатню гнучкість освітнього процесу, не вносячи кардинальних змін до навантаження вчителів.

Державна служба якості освіти спільно з експертами ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти», що впроваджується в межах проекту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe), підготували відповіді на найпоширеніші питання про індивідуальну освітню траєкторію та її важливість в умовах війни.

Чому індивідуальна освітня траєкторія особливо актуальна під час війни?

В контексті війни у мільйонів українських дітей з’явилася одна спільна причина, через яку вони потребують індивідуального підходу. Ця причина — неможливість відвідувати школу разом з іншими учнями, іноді навіть у дистанційному режимі. Це спричинено, зокрема, тим, що діти перебувають у різних країнах в умовах тимчасового прихистку. Для більшості таких учнів можна застосувати термін «з особливими освітніми потребами» у широкому його розумінні.

Водночас стратегічно важливо забезпечити для всіх дітей доступ до освіти, налагодити якісний освітній процес. У такому контексті індивідуальні освітні траєкторії, які в умовах реформи розглядалися як один зі шляхів забезпечення рівного доступу до освіти, зараз набувають особливого значення.

Для кого слід застосовувати індивідуальну освітню траєкторію?

Індивідуальна освітня траєкторія може застосовуватися до будь-якої дитини. В ідеальному розумінні індивідуалізації потребує кожен учень, адже кожен розвивається по-різному.

В умовах війни індивідуальна освітня траєкторія — це одне з оптимальних рішень для дітей, які перебувають за межами країни в умовах тимчасового прихистку, або ж є внутрішньо переміщеними особами, чи не можуть відвідувати заняття через обстріли і небезпечну ситуацію у їхньому регіоні.

Індивідуальна освітня траєкторія застосовується і для дітей з особливими освітніми потребами, і для дітей, які навчаються за індивідуальною формою здобуття освіти.

Як зрозуміти, які діти потребують індивідуальної освітньої траєкторії?

Найчастіше запровадження індивідуальної освітньої траєкторії для дитини відбувається через звернення її батьків з відповідною заявою. Втім, якщо школа не має для цього необхідних ресурсів, вона може відмовити у організації індивідуальних освітніх траєкторій для учнів, батьки яких зробили, наприклад, запит на навчання за іншими навчальними програмами тощо.

Проводячи діагностувальне тестування/вивчення учнів, педагоги також можуть виявити дітей, які потребують індивідуального підходу. Втім у сьогоднішніх умовах очевидним є те, що індивідуалізації потребують перш за все ті діти, які зазнали найбільших освітніх втрат.

Коли варто запроваджувати індивідуальний підхід для учнів, які навчаються на очній формі?

Підставами, що спонукають до застосування індивідуального підходу, можуть бути підвищений інтерес та здібності учня до навчального предмета або, навпаки, повільне опанування навчальної програми з різних причин (через пропуски, хворобу тощо), зниження результатів навчання.

У сучасній ситуації, коли школи реалізують дистанційне або змішане навчання, а учні перебувають в різних умовах через військові дії, індивідуальні освітні траєкторії можуть сприяти забезпеченню гнучкості навчання для окремих учнів.

Чи обов’язково розробляти окремий документ «індивідуальна траєкторія розвитку»?

Для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів розробляється індивідуальний навчальний план та, за потреби, індивідуальна програма розвитку (для учнів з особливими освітніми потребами). Окремий документ, де визначається індивідуальна освітня траєкторія, не розробляється.

Для індивідуальної роботи з учнями, які навчаються очно, але не відвідують заклад освіти у зв’язку із воєнними діями чи потребують індивідуального підходу, індивідуальний план може розроблятися педагогами, якщо вони вбачають у цьому потребу.

У який випадках розробляється індивідуальна програма розвитку?

Індивідуальна програма розвитку розробляється лише для дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються на інклюзивному навчанні. Для внутрішньо переміщених осіб або в інших випадках її розробляти не треба.

З чого складається індивідуальна програма розвитку?

Щороку для кожної дитини з особливими освітніми потребами команда супроводу протягом двох тижнів з початку навчання складає індивідуальну програму розвитку (ІПР) учня за формою, визначеною Порядком організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти.

ІПР дуже важливий освітній документ для дитини з особливими освітніми потребами. Це, по суті, дороговказ для педагогів, керівництва школи та батьків дитини, що містить:

  • інформацію про індивідуальні особливості розвитку дитини, рекомендації щодо організації освітнього процесу для неї;

  • перелік навчальних предметів, що потребують адаптації чи модифікації;

  • перелік додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять, яких потребує учень.

Для яких учнів розробляється індивідуальний навчальний план?

Індивідуальний навчальний план обов’язково розробляється для учнів, які навчаються на інклюзивному навчанні. Для учнів, які навчаються за індивідуальною формою здобуття освіти, індивідуальний навчальний план обов’язковий для педагогічного патронажу та екстернату. Для сімейної (домашньої) форми здобуття освіти індивідуальний план необов’язковий.

Для індивідуальної роботи з учнями, які навчаються очно, але не відвідують заклад освіти у зв’язку із воєнними діями або потребують індивідуального підходу, індивідуальний навчальний план може розроблятися педагогами, якщо вони вбачають у цьому потребу.

Яку інформацію має містити індивідуальний навчальний план?

В індивідуальному плані визначаються цілі та основні заходи, які має відвідувати учень (консультації, контрольні точки) у контексті тем із навчальних предметів за навчальними програмами, а також терміни здачі контрольних точок, проходження оцінювання.

Для учнів, які знаходяться на індивідуальній формі здобуття освіти або очній формі, але за індивідуальною освітньою траєкторією, в індивідуальних навчальних планах можуть співпадати дати та час консультацій і точок оцінювання. Це у свою чергу полегшить школі організацію педагогічного супроводу таких учнів.

Індивідуальний навчальний план для учнів з особливими освітніми потребами має містити цілі, загальний обсяг навчального навантаження та кількість годин на тиждень для вивчення навчального предмета, а також інформацію про адаптацію чи модифікацію змісту освітніх компонентів освітньої програми, послідовність, форму і темп їх засвоєння і очікувані результати навчання.

Як учителям реалізувати індивідуальні освітні траєкторії під час дистанційного чи змішаного навчання?

Учні, які навчаються за індивідуальними освітніми траєкторіями і не можуть відвідувати школу, можуть долучатися до занять онлайн (через Zoom чи інший ресурс) та/або використовувати для навчання електронну платформу.

Водночас таким учням варто давати додаткові ресурси та індивідуальні завдання. Вчителі можуть також за заздалегідь складеним розкладом організовувати для дітей консультації. Для цих консультацій можна використовувати час асинхронних занять, якщо у розкладі є чергування уроків із навчального предмету у синхронному та асинхронному режимі.

Навчання за індивідуальними освітніми траєкторіями можливо також за умови розроблення та застосування вчителем на уроці диференційованих завдань.

Чи оплачується додатково робота вчителів, якщо вони реалізують індивідуальні освітні траєкторії?

Для учнів на сімейній (домашній) формі навчання та екстернаті передбачено окрему оплату праці за проведені консультації (не більше 3 год. на навчальний рік), оцінювання (дві точки оцінювання на сімейній (домашній) формі та одна точка оцінювання на екстернаті) та перевірку письмових робіт. Для учнів на педагогічному патронажі передбачено щотижневе проведення занять.

Для консультування можна також використовувати додаткові навчальні години навчальних планів (варіативну складову).

Як індивідуальні освітні траєкторії впливають на якість освіти в школі?

Наявність індивідуальних освітніх траєкторій у закладі освіти є індикатором якості освітнього процесу. Це оцінюється під час інституційного аудиту, який проводить Державна служба якості освіти. Зокрема, під час аудиту оцінюються такі показники: «Педагогічні працівники беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів (у разі потреби)», «У закладі освіти створюються умови для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів».

Освітній хаб “Google Знання” розпочав роботу в Україні

02.11.2022, 22:16

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 02.11.2022 552

Міністерство цифрової трансформації та національний проєкт “Дія. Цифрова освіта” стали інформаційними партнерами освітнього хабу “Google Знання” в Україні.

“Завдяки сервісу українські користувачі зможуть легко знаходити ресурси, які має Google, отримувати нові навички, розвивати кар’єру, а Україні та рухатися до цифровізації навчання”, – зазначає Мінцифри у телеграм-каналі у середу.

Освітній хаб містить три розділи:

– “Знання для школи”: охоплює ресурси Google, призначені для педагогів, учнів та їхніх батьків;

– “Знання для роботи”: допоможуть отримати практичні навички, знайти роботу та розвинути свій бізнес;

– “Знання для життя”: створені, щоб відкривати світ, розвиватися та заохочувати допитливість.

Всеукраїнський семінар «Організаційно- методичний супровід вчителя. Запитання-відповіді»

02.11.2022, 07:58

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 01.11.2022 458

15 листопада 2022 року в режимі онлайн відбудеться Всеукраїнський семінар для фахівців освітньої галузі «Фізична культура» «Організаційно- методичний супровід вчителя. Запитання-відповіді».

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active», ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS».

До участі запрошуємо представників органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти та закладів професійної (професійно-технічної освіти), викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб.

Участь у заході безкоштовна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/Hazdc6qaxUSFP8dz8

ЦДЮТ. Змагання з велотуризму

01.11.2022, 20:36

ВІТАЄМО Семеніва Олександра, Бужовича Олега, Баглая Остапа та Баланську Ярину з І місцем у змаганнях з велосипедного туризму молодшої вікової групи!!! Гурток «Пішохідний туризм» (кер. Оксана Тибінка)

Організатори змагань домовились із Небесною канцелярією, і як додатковий приз – золота осінь.

27-30 жовтня мальовничі Карпати споглядали за стараннями дітей, які виклались наповну. Результатом стала перемога.

Змагання відбувались на турбазі «Карпати», що у Стрийському районі Львівської області.

Так, важко в час війни організовувати подібні заходи, але це дуже важливо для дітей та їхнього психологічного стану. Чекаємо на Перемогу!

ЦДЮТ. Мандрівка до гроту Прийма

01.11.2022, 20:21

Осінній день, осінній день, осінній…

О синій день, о синій день, о синій…

Осанна осені, о сум, осанна.

Невже це осінь? Осінь, о та сама.

Саме ці слова Ліни Костенко найкраще характеризують мандрівку вихованців гуртків «Історичне краєзнавство» та «Пішохідний туризм» (кер. Стасюк Христина, Мишолівська Мирослава).

29 жовтня 2022, сівши в рейсовий автобус Львів-Новий Розділ, команда туристів вийшла у с. Верин. А далі – пішки, адже мандрівка відразу планувалась як пішохідна. Грот Прийма чекав на гостей, приготувавши їм чудову сонячну теплу та суху погоду. Буковим горішкам не пощастило сховатись від пильних дитячих очей. Поласувавши лісовими смаколиками, підсмаженими на вогні, помандрували далі до писанки-каплиці. Панорама Миколаєва вразила своєю красою…

Але час додому. Привезли до Львова купу вражень, гарний настрій і віру в перемогу!

СЗШ №97. "У полум'ї боїв за Україну"

01.11.2022, 10:30

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Тeматична поличка ,,За Україну, за її волю, за чeсть і славу, за народ", Куточок пам'яті "На шляхах звитяги й боротьби" (завідувачка - С.Журба).

СЗШ №97. Онлайн-курс "Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій"

01.11.2022, 10:27

Відео-урок "Обережно: міни" в 6-А класі (класний керівник - Л.Антонів).

Ліцей 57 імені Короля Данила. "Смілива гривня"

01.11.2022, 09:39

"Мобілізацію" монет на допомогу ЗСУ завершено!

Щиро дякуємо всім учасникам благодійної акції "Смілива гривня", яку організовує Національний банк України.

Ми зробили свій внесок у ПЕРЕМОГУ!!!

СЗШ №97. "Програма підтримки обдарованої молоді"

01.11.2022, 09:36

Вітаємо НАСТЮ ТРУЩАК - переможця премії Програми підтримки обдарованої молоді у 2022 році.

Гордимось тобою, дівчинко! Нових перемог, успішної самореалізації, щасливої долі під мирним небом УКРАЇНИ!!!