Новини

Андрій Закалюк. Приймаємо заявки на участь у конкурсі «Безпечна школа»

31.10.2022, 21:48

Якщо ти навчаєшся в одній зі шкіл Львівської МТГ і маєш цікаву ідею, як облаштувати укриття твого закладі, то конкурс «Безпечна школа» саме для тебе

Що потрібно зробити?

  • Зібрати групу однодумців у школі

  • Розробити ідею проєкту

  • Заповнити заявку на участь до 11 листопада за покликанням: https://forms.gle/Byw8WrEL93mWx8eB9

Після закінчення терміну подачі заявок журі визначить ТОП-проєктів, автори яких пройдуть тренінги та презентуватимуть свої проекти журі наживо .

За результатами презентацій три команди-переможці конкурсу отримають фінансування для реалізації своєї ідеї та облаштування укриття

Андрій Закалюк

Академія СТАРТ_ІТ. Перший в Україні пізнавальний БЕЗКОШТОВНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС з Інтернету речей та новітніх ІТ-технологій.

31.10.2022, 21:09

Академія СТАРТ_ІТ запрошує учнів 7-11 класів на перший в Україні пізнавальний БЕЗКОШТОВНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС з Інтернету речей та новітніх ІТ-технологій.

Просимо розповсюдити дану інформацію у вайбер-групах 7-11 класів:

💥 Академія СТАРТ_ІТ запрошує старшокласників, їх батьків та вчителів інформатики на безкоштовний майстер-клас з новітніх ІТ-технологій.

Для того, щоб та підлітки та батьки змогли глибше ознайомитись з поняттями: Інтернет речей (ІоТ), розумний будинок, мобільні застосунки на мові програмування Java, елементи штучного інтелекту (АІ) та телеграм-бот для керування компонентами розумного будинку, а також об’єкти доповненої (AR) та віртуальної (VR) реальності, проводиться тематичний майстер-клас від ІТ-професіоналів.

📌 Коли: Неділя 6 листопада з 14:00 до 15:20.

📌 Де: м. Львів, вул. Федьковича, 60А, Бізнес-центр «Технопарк».

📌 Форматочний та онлайн, через Google Meet.

У програмі заходу:

📍 «Інтернет речей ІоТ. Розробка компонентів прототипу «Розумного будинку» – розповідає Роман Гасько, провідний викладач Академії та кафедри систем штучного інтелекту Національного університету «Львівська Політехніка» та його учні.

📍 «Розробка мобільних застосунків на мові програмування Java. Використання елементів штучного інтелекту АІ та створення Телеграм-бота для керування компонентами «Розумного будинку» – розповідає Юрій Петяк, провідний викладач Академії, кандидат технічних наук, системний адміністратор ІТ-компанії GisArt та його учні.

📍 5 переваг підготовки з Інтернету речей для успішної кар'єри в сфері ІТ.

📍 Вікторина з нагородженням переможців та всіх учасників майстер-класу.

Реєструйтесь за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1V-oaRZO8v2krGBg5hW76fI8hsb0opUlCu5d0wI_A6Hg/

або за телефонами: (067) 676-47-05; (095) 309-68-84.

Мультипредметний тест у цифрах

31.10.2022, 18:51

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 31.10.2022 485

В Українському центрі оцінювання якості освіти підбито підсумки проведення національного мультипредметного тесту – випробування, що цьогоріч замінило ЗНО.

Уперше в історії України масове вступне випробування проводили онлайново. Здійснити його та забезпечити прозорий, неупереджений відбір вступників до вітчизняних закладів вищої освіти дала змогу унікальна система, що була створена, апробована й запущена в надзвичайно стислі терміни – усього за три місяці, до того ж у країні, де триває жорстока повномасштабна війна.

Для того щоб кожен зареєстрований мав змогу пройти НМТ, в Україні й у 58 містах 32 країн світу було організовано 25 змін тестувань у межах основної, додаткової та спеціальної сесій, створено 693 тимчасові екзаменаційні центри та задіяно 20 028 аудиторій, до роботи в яких залучено понад 18 000 педагогічних працівників.

Надзвичайно складним було забезпечення тестувань в Україні – чи не щодня лунали повітряні тривоги, через які педагоги перебували в укриттях разом з учасниками тестування до самого вечора, підтримуючи їх, а потім на прохання вступників надали їм змогу завершити виконання завдань. Готовність робити все можливе для майбутнього країни – одна з характеристик, яка об’єднує сьогодні всіх нас.

Попри повітряні тривоги, перебої з інтернетом, аварійні відключення електроенергії, свої результати отримали понад 214 000 учасників (187 782 вступники взяли участь в основній сесії, 21 818 – у додатковій, 4 788 – у спеціальній).

Із офіційним звітом про проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту можна ознайомитися в підрозділі «Звіти / дані» розділу «Вступні випробування 2022».

У звіті оприлюднено матеріали щодо підготовки до НМТ (нормативно-правове забезпечення, формування реєстраційної бази учасників), представлено статистичні характеристики спільноти учасників НМТ, надано інформацію про мережу тимчасових екзаменаційних центрів (ТЕЦ). Також опубліковано статистичні матеріали НМТ, зокрема щодо розподілу результатів НМТ за кожним блоком тесту (українська мова, математика, історія України) у розрізі різних параметрів. У Звіті також репрезентовано варіант використаного в межах НМТ-2022 мультипредметного тесту з відповідним психометричними характеристиками.

Ми дякуємо ЮНІСЕФ Україна, Громадській організації «Портал у безперервне навчання “СуХаРі”» за підтримку в підготовленні звіту. Сподіваємося на подальшу співпрацю в реалізації освітніх оцінювань в Україні!

Окрім офіційного звіту, у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено портал відкритих даних за результатами НМТ 2022 року, де подано знеособлені результати вступного випробування.

Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення НМТ.

Дякуємо нашим захисникам і захисницям, які наближають нашу перемогу на фронтах!

Віримо в перемогу! Віримо в ЗСУ!

СЗШ №67. Разом до перемоги!

30.10.2022, 17:05

Учні школи взяли участь у акції « Подарунок Захиснику», де діти розмальовували медове печиво.

Отримані кошти і смаколики передані у ГО «Ми з Левандівки» та будуть відправлені воїнам ЗСУ.

СЗШ №78. Співпраця школи та Ставропігійського ліцею.

30.10.2022, 13:05

У рамках співпраці СЗШ І-ІІІ ст.78 м. Львова та Ставропігійського ліцею проводяться уроки трудового навчання для учнів 9-х класів. Робота спрямована на пошук, вивчення і впровадження ефективних і цікавих для учнів, майбутніх кваліфікованих робітників, форм і методів організації навчального-виховного процесу. В ліцеї створені умови для відпрацювання професійних умінь та навичок.Для проведення уроків надаються виробничі майстерні для проведення практичних занять.

СЗШ №78. Перемога в турнірі з футболу Легенди Карпат.

30.10.2022, 12:51

У Львові відбувся турнір з футболу Легенди Карпат. Учень 5-а класу СЗШ 78 м.Львова

Івакін Юліан, який є воротарем добре провів гру і команда зайняла третє місце!

Молодець! Вітаємо!

МОН: Як оцінювати дитину, що перебуває за кордоном

30.10.2022, 10:41

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 29.10.2022 730

Наразі немає жодних обмежень про визнання результатів навчання дитини в будь-якій країні. Єдине, що потрібно – офіційна розшифровка опанованої освітньої програми.

Про це міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив під час інтерв’ю mind.ua.

Як пояснив Шкарлет, заклад освіти в Україні має перекласти європейську систему оцінювання на нашу 12-бальну. Для цього потрібна розшифровка освітньої програми закордонної школи, де будуть зазначені дисципліни, години та оцінки.

Якщо дитина завершуватиме 2022–2023 навчальний рік за кордоном, вона отримає звичайний табель або інформаційну довідку із закладу освіти про прослухану освітню програму. А якщо це учень 9 чи 11 класу, то документи видаватимуть українські заклади освіти. Відповідно до спільного наказу МЗС і МОН, ці документи можуть відправити для вручення випускникам в українських дипломатичних установах за кордоном.

“Ми вже передавали через українські посольства й консульства майже 4 000 таких документів за 9-й та 11-й класи українцям, що тимчасово перебувають поза межами України. Для того, щоб атестувати, варто було взяти оцінки, які діти надавали зі школи тієї країни, де вони тимчасово навчалися, й передати до наших українських шкіл. А наші школи вже трансформували ці оцінки у свідоцтво”, – коментує Шкарлет.

Він додав, що з березня понад 200 000 дітей шкільного віку вже повернулися в Україну.

“Станом на 5 вересня, згідно з офіційними статистичними даними, за кордоном залишаються ще 492 000 дітей шкільного віку. Але щотижнево ми фіксуємо повернення в Україну 5000–7000 дітей”, – сказав Шкарлет.

СЗШ №40 м.Львів. 28 жовтня - День бабусь і дідусів!

30.10.2022, 10:04

28 жовтня - День бабусь і дідусів!

⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️

Тож щиро вітаємо, любі наші!⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️⚘️

Ваші онуки (а наші дорогі учні) Вас безмежно люблять і висловлюють свою вдячність за все, що Ви для них робите!

Нехай Вас Господь береже!!!

Ліцей 57 імені Короля Данила ЛМР. Година психологічної підтримки.

30.10.2022, 09:53

Практичний психолог, Кручок К.І., разом з учнями 9-Б класу, говорила про стрес та реакції на нього. Діти практикували дихальні та тілесні вправи. Як підсумок, за допомогою метафоричних асоціативних вправ, учні з цікавістю та позитивними емоціями складали спільну історію.

Щодо відрахування дітей із закладів дошкільної освіти в умовах війни

30.10.2022, 09:18

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 27.10.2022 5 372

Лист Міністерства освіти і науки України від 24 жовтня 2022 р. № 1/12502-22 «Щодо відрахування дітей із закладів дошкільної освіти в умовах війни»

Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних,

Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій

Керівникам закладів дошкільної освіти

Щодо відрахування дітей із закладів

дошкільної освіти в умовах війни

Шановні колеги!

Введення в Україні воєнного стану позначилося на освітній галузі, зокрема дошкільній. Частина закладів дошкільної освіти (далі — ЗДО) відновили діяльність і почали працювати у звичному режимі.

У зв’язку з воєнними діями та міграцією населення виникають непорозуміння щодо збереження в ЗДО місця за дитиною, яка тимчасово виїхала на більш безпечну територію, або не відвідує заклад через загрозу життю і здоров’ю.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про дошкільну освіту» держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних закладах дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття.

Згідно з пунктом 13 Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86) (далі – Положення), відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

  1. за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

  2. на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

  3. у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами – повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

  4. у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

  5. у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Забороняється відрахування дитини із державного (комунального) закладу дошкільної освіти з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.

Відповідно до пункту 15 Положення, навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

Воєнний стан в Україні, введений згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», та існуюча загроза життю і здоров’ю дітей, є поважною причиною для невідвідування закладу дошкільної освіти.

Враховуючи зазначене, відрахування дитини з дошкільного закладу можливе лише відповідно до підпунктів 1-4 пункту 13 Положення.

Застерігаємо керівників (директорів) закладів дошкільної освіти щодо неприпустимості безпідставного відрахування дітей із закладу освіти.

У разі звернень батьків, або інших законних представників вихованців про порушення вимог Положення щодо відрахування дитини із ЗДО, місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, рекомендуємо невідкладно реагувати та вживати необхідних заходів для усунення порушень законодавства.

З повагою

заступник Міністра Віра РОГОВА

Завантажити: Лист Міністерства освіти і науки України від 24 жовтня 2022 р. № 1/12502-22 «Щодо відрахування дітей із закладів дошкільної освіти в умовах війни»

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Вікторина "Моя Україна"

30.10.2022, 07:10

Бібліотекар ліцею, Іванків М.Я., провела з учнями 5-А класу вікторину "Моя Україна".

Діти складали пазли, декламували прислів'я, розгадували кросворди та дізналися багато цікавого про рідний край.

Про атестацію та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти у період воєнного стану в Україні

30.10.2022, 07:00

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 27.10.2022 2 556

Лист Міністерства освіти і науки України від 21 жовтня 2022 р. № 1/12392-22 «Про атестацію та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти у період воєнного стану в Україні»

Керівникам департаментів (управлінь)

освіти і науки обласних,

Київської міської державних

(військово-цивільних) адміністрацій,

Керівникам закладів дошкільної освіти

Про атестацію та підвищення кваліфікації педагогічних

працівників закладів дошкільної освіти

у період воєнного стану в Україні

Шановні колеги!

У зв’язку з надходженням до Міністерства звернень і запитів щодо проведення атестації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022/2023 навчальному році в умовах воєнного стану, введеним відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами), повідомляємо про наступне.

Проведення атестації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти регламентують такі нормативні документи:

  • Закон України «Про освіту» (ст. 50);

  • Закон України «Про дошкільну освіту» (ст.32);

  • Типове положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 06.10.2010 №930 (зі змінами);

  • Постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1109 «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників» (зі змінами) та від 21.08.2019 №800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (зі змінами).

З метою зменшення ризиків завдання шкоди життю і здоров’ю, враховуючи поточну ситуацію в країні та керуючись інтересами педагогічних працівників, які атестується в умовах воєнного стану, Міністерством освіти і науки було рекомендовано перенести атестацію педагогічних працівників (лист від 15.03.2022 № 1/3454-22 «Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році).

Звертаємо увагу, що рішення про перенесення атестації ще на один рік може прийматися атестаційними комісіями в будь-які строки та з будь-яких поважних причин (п.3.2., 3.20. розділу III Типового положення).

За педагогічними працівниками, у випадку перенесення їх атестації, зберігаються раніше присвоєні кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

У 2022/2023 навчальному році рекомендуємо завершити проведення атестації педагогів, діяльність яких вивчена до 24 лютого 2022 року, але атестацію перенесено на рік. Наголошуємо, що результати атестації можуть змінюватися лише за рішенням атестаційної комісії.

При необхідності, рекомендуємо скоротити кількість членів атестаційної комісії до мінімальної та проводити засідання атестаційної комісії в режимі онлайн. Для цього, у наказі керівника закладу освіти «Про створення атестаційної комісії та затвердження її складу» доцільно зазначити про можливість проведення засідань атестаційної комісії в режимі онлайн, з фіксацією результатів електронного голосування (за потребою). У випадку відсутності у педагогічного працівника, який атестується, можливості підключитися в режимі онлайн, засідання може проходити без його участі.

У випадку призупинення дії трудового договору (тимчасового припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасового припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку зі збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором (ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ), атестація педагогічного працівника не проводиться. Адже, на термін призупинення дії трудового договору роботодавець не мусить надавати працівникові зарплату навіть частково.

При цьому, враховуючи поточну ситуацію в регіоні та бажання педагогічного працівника, з яким призупинено дію трудового договору, проведення атестації можливе за рішенням атестаційної комісії. Це стосується і працівників, яким оголошено простій.

Просимо врахувати, що при атестації педагогів, які працюють на двох і більше посадах, варто поєднати терміни атестації: провести атестацію за різними посадами в один рік. При цьому при атестації за кожною посадою оформляється окремий атестаційний лист.

Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників: кожен педагог може самостійно обирати форми навчання, програми і освітні заклади. Законом України «Про освіту» педагогам гарантується вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників, є можливість вільно обирати види (навчання за освітньою програмою, стажування, участь у сертифікаційних програмах, тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, семінарах-тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо) та форми (інституційна, дуальна, на робочому місці (на виробництві) підвищення кваліфікації.

З повагою

заступник Міністра Віра РОГОВА

Завантажити: Лист Міністерства освіти і науки України від 21 жовтня 2022 р. № 1/12392-22 «Про атестацію та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти у період воєнного стану в Україні»

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Місячник шкільних бібліотек.

30.10.2022, 06:29

В історії нашої країни багато трагічних подій. Про одну з них ми читаємо у книзі Г. Кирпи "Мій тато став зіркою", яку 26 жовтня презентувала бібліотекарка ліцею Іванків М.Я.

Ліцей №57 імені Короля Данила. День гарбуза.

30.10.2022, 06:17

26 жовтня - день гарбуза та приємної несподіванки. Вихователь групи продовженого дня Мірошниченко С.І. разом з найменшими учнями малювали вітальні листівки для рідних, створювали гарбузиків, збирали осінній букет з листя та показували свої гімнастичні таланти.

Управління освіти Львова. Андрій Закалюк.

29.10.2022, 01:05

Найголовніше про освіту нашого міста за цей тиждень

Дуже раді, що вже два місяці наші діти звично навчаються

Тут і про результати кандидатів на отримання премії Програми підтримки обдарованої молоді


Закінчується останній тиждень жовтня, а це означає, що ми вже два місяці вчимося.

Для освіти кожен місяць навчання в умовах війни - маленька перемога .

А ми продовжуємо розвивати та змінювати освіту нашого міста. Про все найцікавіше за тиждень традиційно у відео.

Перелік дітей, які отримають премію в межах Програми підтримки обдарованої молоді за покликанням: https://www.osvitalviv.com.ua/perelik-peremozhcziv.../

СЗШ №40 м.Львова. "Козацькі забави"

28.10.2022, 07:05

Ми – діти козацького роду, гідні нащадки славетного народу!

Саме це сьогодні яскраво продемонстрували наші діти в рамках фізкультурно-патріотичного заходу “Козацькі забави 2022”. Учасниками спортивних змагань були учні 8-А, 8-Б, 8-В класів! Дякуємо вам, наші любі козаки та козачки, за прекрасні емоції, неймовірні старання та дуже смачні вареники! Безумовно, вдячні за ваш патріотизм!!! Ви усі – переможці!

Особлива подяка організаторам “Козацьких забав”!!!

Разом до перемоги!

Слава Україні! Героям слава!

Ліцей №57 імені Короля Данила. Створення безпечного середовища в інтернеті.

26.10.2022, 17:39

Створення безпечного середовища для учнів є важливим завданням школи. Учні 5 класу говорили про безпеку в онлайн просторі. Практичний психолог Кручок К.І. з дітьми досліджувала можливості, які надають соціальні мережі, та як уникнути ризиків.

Ліцей №57 імені Короля Данила. "Козацькому роду нема переводу!"

26.10.2022, 17:29

Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії України. Козаки дивували, захоплювали силою, мужністю, розумом, берегли рідну культуру та звичаї.

Сьогодні була нагода в учнів 6-А класу довести, що вони теж гідні нащадки своїх пращурів. Разом з бібліотекарем ліцею Іванків М.Я. діти взяли участь в історичному турнірі "Козацькому роду нема переводу".

СЗШ №97. «І знову гори манять нас…»

25.10.2022, 22:21

Нещодавно учні 9-В (класний керівник – Кремінь О.Ф.) та 11-А (класний керівник – Кіщак О.Б.) класів вирушили в подорож до перлини України - Карпат. Для школярів розпочався пізнавальний відпочинок у горах, відпочинок у розкішній казці, адже у будь-яку пору року Карпати зачаровують красою, масштабністю та неповторністю.

Наші туристи мали змогу відкрити для себе дивовижні куточки природи: озеро Синевір, водоспад Шипіт, Гошівський монастир, Музей дерев’яних церков та інші неймовірні дива. Учні отримали масу позитивних вражень і готові накопичувати їх знову.

СЗШ №97. «Театр — це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра»

25.10.2022, 09:35

Нещодавно учні 10-А класу (класний керівник – Антоняк С.І.) відвідали Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької. Діти переглянули виставу «Сватання на Гончарівці». Дійство сповнене позитивом, емоціями було дуже цікавим для учнів. Школярі з захопленням та цікавістю спостерігали за грою акторів, адже сцена - це відображення людського життя. Кожен з учнів зміг поринути в акторське життя, зрозуміти як це важко та водночас весело. Завдяки таким театральним зустрічам, ми маємо змогу сформувати в учнів художньо-естетичний смак до мистецької спадщини.

СЗШ №97. «Золота підкова Львівщини»

25.10.2022, 09:34

Учні 6-А класу (класний керівник – Антонів Л.О.) люблять подорожувати. Нещодавно діти побували у дуже цікавій поїздці з якої дізналися багато нового про героїчне минуле свого краю. Вони із задоволенням слухали розповідь екскурсовода Золочівського замку, блукали територією Підгорецького замку, заворожено оглядали експонати Олеського замку. Нові горизонти, нові відкриття, нові враження отримали школярі. Додому поверталися сповнені незабутніх вражень від почутого та побаченого.

ЦДЮТ. Змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки

25.10.2022, 00:54

21 жовтня 2022р. на базі ЦДЮТ Залізничного району (вул. Чернівецька, 4) Центр військово-патріотичного виховання, спортивної підготовки та самозахисту «Звитяга» провів змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед лідерів учнівських парламентів навчальних закладів Залізничного району м. Львова з нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України, 80-річчя створення УПА, Покрови Пресвятої Богородиці, Українського козацтва.

Перша, теоретична, частина змагань пройшла в укритті (під час тривоги), а закріплювали набуті знання діти вже на вулиці. Результатом задоволені! Молодь готова захищати Україну!

Наказ №391р "Про організацію та проведення міського учнівського конкурсу "Безпечна школа"

24.10.2022, 23:23

Зашківський ліцей імені Є. Коновальця. УПА. Вони захищали свою Батьківщину.

24.10.2022, 23:11

21 жовтня учні 4 класу разом з вчителькою Кривоніжкою Л.В. провели виховну годину на патріотичну тему "УПА. Вони захищали свою Батьківщину". Діти дізналися багато цікавої історичної інформації про створення на теренах Волині Української Повстанської Армії, її діяльність, її боротьбу з ворогами за незалежну соборну Україну, її провідників та героїв. Діти декламували вірші та співали повстанські та сучасні патріотичні пісні, передаючи дух тієї епохи: героїчної, але нерівної боротьби за свою волю та незалежність. Згадали події сучасної війни та хвилиною мовчання пом'янули всіх воїнів ЗСУ, які віддали своє життя за наше майбутнє у вільній Україні. Як воїни УПА, так і наші воїни ЗСУ є для нас прикладом самовідданої боротьби українського народу, який завжди надихатиме на героїчні подвиги майбутні покоління українців.

Як діяти закладу освіти та учасникам освітнього процесу під час повітряної тривоги

24.10.2022, 18:56

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 17.10.2022 3 063

Матеріал підготовлено Офісом освітнього омбудсмена

Хочемо вчергове нагадати учасникам освітнього процесу про правила безпеки під час повітряної тривоги. Ми узагальнили рекомендації ДСНС, органів управління освіти, досвід Ізраїлю, а також надали власні пропозиції щодо підготовки та дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги в різних ситуаціях:

  • якщо тривога застала до початку занять;

  • якщо тривога застала дорогою до закладу;

  • якщо тривога застала в закладі освіти;

  • якщо під час повітряної тривоги працівників викликають на роботу до закладу;

  • якщо під час повітряної тривоги батьки хочуть забрати дитину з укриття.

ЯК КЕРІВНИКУ ОРГАНІЗУВАТИ РОБОТУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Нагадуємо керівникам закладів освіти алгоритм від ДСНС щодо підготовки учасників освітнього процесу на випадок повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:

  1. Учасники освітнього процесу мають бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд та правилами поведінки під час евакуації й в укритті.

  2. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу освіти, які передбачені на випадок отримання сигналу повітряної тривоги.

  3. Заклад освіти заздалегідь розміщує всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

  4. Керівник має визначити відповідальну особу з-поміж працівників закладу освіти, яка супроводжуватиме учасників освітнього процесу під час евакуації та укриття в захисній споруді.

  5. Керівник заздалегідь встановлює відповідальних осіб, які після евакуації перевіряють заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

На нашу думку, керівник обов’язково має видати письмовий наказ або розпорядження щодо роботи закладів освіти та працівників під час повітряної тривоги. Видавати та ознайомлювати з документом необхідно завчасно.

У наказі слід прописати два варіанти розвитку дій:

  • якщо повітряна тривога розпочалася, коли тривають заняття

  • якщо повітряна тривога розпочалася до початку занять.

Адже, на жаль, отримуємо повідомлення від педагогічних працівників про те, що деякі безвідповідальні керівники закладів освіти, які зневажають своїх колег, примушують педагогів під час повітряної тривоги прибути до закладу освіти та працювати очно, зокрема й тоді, якщо здійснюється дистанційне навчання здобувачів. Зокрема примушують прибувати до тих закладів освіти, де відсутнє укриття.

З наказом повинні бути ознайомлені всі учасники освітнього процесу, адже деякі батьки навіть під час тривоги, ризикуючи життям дитини та своїм власним, везуть або приводять дитину до закладу. У такій ситуації є ризик, що батьки прийдуть до школи чи садочка, а там немає педагогічних працівників, усі перебувають в укритті, адже педагоги також не мають переміщуватися під час тривоги, ризикуючи власним життям, тобто немає кому передати дитину. Тому необхідно розробити чіткий алгоритм, як діяти батькам та педагогам, якщо тривога розпочинається до початку занять.

Ми вже неодноразово наголошували, що в кожному закладі освіти на основі алгоритмів ДСНС та МОН щодо дій у разі повітряної тривоги має бути розроблений індивідуальний алгоритм. Адже в кожному закладі освіти своя безпекова ситуація, яка залежить від територіального розташування закладів освіти, кількості здобувачів та працівників, розташування укриття, віку здобувачів, які навчаються у закладі тощо.

ЮНІСЕФ також рекомендує:

  • організувати створення єдиного каналу комунікації в закладі освіти між керівництвом закладу та учасниками освітнього процесу на випадок повітряної тривоги, щоб володіти оперативною інформацією щодо ситуації в закладі;

  • проінструктувати учасників освітнього процесу, якщо у разі повітряної тривоги буде пошкоджено інтернет- та мобільний зв’язок, де знаходиться укриття й де після закінчення повітряної тривоги батьки зможуть забрати дитину.

Як діяти педагогічним працівникам під час повітряної тривоги

Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти

Нагадуємо педагогічним працівникам алгоритм від ДСНС щодо дій вчителя у разі повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:

  1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу.

  2. Вчитель миттєво сповіщає учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.

  3. Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).

  4. Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.

  5. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. Молодшим класам (1 або 2 класи) необхідно надати помічників.

  6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

  7. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

  8. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.

  9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.

  10. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину. Докладніше про це читайте у підрозділі нижче.

Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня

Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти і в закладі освіти є укриття, то працівник переміщується до укриття закладу освіти. Але варто враховувати розташування закладу освіти, у деяких регіонах до укриття необхідно переміститися за 2-3 хвилини.

Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.

Протизаконно та злочинно вимагати від працівників прибути до закладу освіти під час повітряної тривоги.

Дії батьків до та під час повітряної тривоги

Щоб підготуватися до можливої повітряної тривоги

ЮНІСЕФ рекомендує батькам:

  • долучитися до каналу комунікації закладу освіти між адміністрацією закладу та учасниками освітнього процесу, щоб володіти оперативною та необхідною інформацією у разі повітряної тривоги;

  • надати керівництву закладу свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі стану здоров’я дитини, зокрема про особливі потреби дитини. Також поінформуйте дитину, щоб вона знала свій резус-фактор та групу крові, свої хронічні хвороби, а також ваші контакти.

У нашій окремій публікації щодо евакуаційних рюкзаків ми вже зазначали, що в рюкзак дитини варто покласти записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків, сімейне фото (за можливості й, бажано, з підписами, хто на ньому зображений). Також варто зазначити в цій записці резус-фактор та групу крові дитини.

Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти

Як ми вже зазначали, нам відомі випадки, коли під час масових ракетних обстрілів 10 жовтня до закладів освіти під час повітряної тривоги приїжджали батьки та забирали дітей із закладів. Нагадуємо, що батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а педагог, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.

Пунктами 15-16 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:

  • відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;

  • відбулося затоплення споруди;

  • сталася пожежа у споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;

  • було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітря є якісь небезпечні речовини.

Ми розуміємо батьків, адже всі хвилюємося за своїх рідних та близьких, особливо за дітей, і хочемо, аби під час небезпеки вони були поруч із нами. Але правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті закладу освіти або закріпленому за закладом освіти укритті. Нагадайте дитині, що під час повітряної тривоги треба слухати вчителя і не слід покидати заклад освіти, щоб бігти додому або на вулицю.

Звертаємо увагу, що, наприклад, в Ізраїлі, згідно з циркуляром* генерального директора щодо забезпечення безпеки закладів освіти, під час стрілянини чи захоплення закладу освіти, навіть не у разі повітряної тривоги, а під час занять загалом усі ворота для входу на територію закладу зачинені відповідно до вказівок охоронця та за погодженням з офіцером безпеки ізраїльської поліції. Без дозволу закладу освіти після закриття воріт до закладу вхід іншим особам забороняється, зокрема навіть батькам, братам, сестрам учнів.

А під час повітряної тривоги в Ізраїлі діти повинні перебувати в бомбосховищі до кінця повітряної тривоги й навіть ще 10 хвилин після її завершення.

З досвіду роботи ізраїльських шкіл в умовах війни відомо, що під час бомбардування, незалежно від того, завершилися заняття чи ні, всі діти залишаються в укритті. Лише після завершення тривоги, налаштування комунікацій та запуску роботи громадського транспорту діти можуть повертатися додому. Класні керівники в такій ситуації обов’язково мають поцікавитися, чи дісталася дитина додому.

Якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із закладу освіти

Департамент освіти і науки Києва розробив рекомендації на випадок, якщо повітряна тривога застає здобувача дорогою до чи з закладу освіти. Наводимо батькам ці рекомендації трохи трансформовані:

  • оберіть із дитиною безпечний шлях до школи та у зворотному напрямку (тобто складіть своєрідний маршрут руху), далі оберіть укриття, які дитина зможе використовувати дорогою в разі сигналу повітряної тривоги;

  • поясніть дитині, щоб вона рухалася тільки за складеним маршрутом, не зупинялася і нікуди не звертала;

  • наголосіть дитині, що якщо немає можливості швидко дійти до школи або дому під час сигналу повітряної тривоги, щоб дитина прямувала до визначеного вами укриття і перебувала всередині укриття, а не біля його входу;

  • навчіть дитину не торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, проговоріть правила мінної безпеки. Докладніше про правила мінної безпеки – на нашому сайті;

  • повідомте класного керівника про місцеперебування дитини або попросіть дитину це зробити.

Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу: поради ДСНС

Якщо не було часу добігти до укриття, ДСНС радить:

  • негайно перейти в приміщення без вікон або скористатися правилом двох стін (перша стіна бере на себе силу вибуху, друга – руйнування);

  • якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку – зателефонувати 101, вказавши точну адресу, поверх та покинути небезпечне місце;

  • якщо в будинку стався вибух – слід якнайшвидше самостійно залишити будівлю та залишити двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.

Андрій Закалюк. Ще один тиждень позаду.

23.10.2022, 18:57

Ще один тиждень позаду . Мали чимало тривог, але продовжуємо навчатися .

Найважливіше за ці дні:

  • перенесли канікули

  • розпочали серію заходів з безпеки дітей у місті

  • проводимо навчання з комунікації для вчителів

  • розпочали конкурс «Безпечна школа»

Дякую усім! Побачимось

СЗШ №97. «Тепло сердець – солдатам України»

23.10.2022, 18:13

Поміж сирени повітряних тривог, укриття та онлайн уроки учні 6 - тих класів взяли участь у вшануванні свят, які припадають на 14 жовтня. Вони створили малюнки "ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ", "ДЕНЬ КОЗАЦТВА" та "ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ".

На уроках учні дізналися про історію цих свят та символіку іконографії "Богородиці Покрови".

Наталя Білоус, учитель ОТМ: "Дякую, діточки, за ваші щирі серденька та небайдужість! Ви - славне майбутнє України! Нехай Пресвята Богородиця візьме під свій материнський покров нашу рідну землю, ввесь український народ та веде до перемоги!"

СЗШ №97. "Діти світу моляться за мир"

23.10.2022, 17:57

18 жовтня. Ранок. Львів. Школа. Знову звучали тривожні сирени. Діти стали до спільної молитви за мир і перемогу України, співаючи Вервицю до Богородиці Неустанної помочі.

СЗШ №67. "Фестиваль патріотичної пісні"

23.10.2022, 12:48

Ми - українці!

Ми - патріоти!

Ми- майбутнє нашої держави!

Незважаючи на повітряні тривоги, 20.10 всі учні 5-11 класів взяли участь у шкільному Фестивалі патріотичної пісні. Звучала ця пісня по-новому, з якимось особливим натхненням, тому що подарована на свято Дня Захисника України нашим воїнам.

Дякуємо Героям за відвагу та мужність, яка дарує нам можливість вчитися, співати, жити.

СЗШ №33. Найбільше осіннє свято - Покрова Пресвятої Богородиці

23.10.2022, 11:51

Покрова Пресвятої Богородиці по праву вважається найбільшим осіннім святом. Традиційно до покрови завершується заготівля врожаю на зиму та розпочинаються приготування до весіль.

Для українських козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорожжі була церква святої Покрови

Впродовж століть в Україні це свято набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова.

Із 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва, день УПА, а згодом – як День захисників і захисниць України.

Вітаємо усіх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Нехай Богородиця завжди посилає віру і силу, надію і сміливість.

Нехай над нашою землею завжди буде мирне ясне небо, а кожна родина буде щасливою!

СЗШ №40 м.Львова. "Мене захищають найкращі люди на планеті"

23.10.2022, 11:27

"Мене захищають найкращі люди на планеті" - гасло нашого Благодійного осіннього ярмарку 2022!

Пишаємось вами, наші ЗСУ! Ви - герої!!! І для вас, найкращих, ми, учні, батьки та педагоги СЗШ №40, зібрали 138 636 грн. Які ж ми молодці!

Від щирого серця дякуємо кожному, хто долучився до великої доброї справи!!!

Дорогі наші учні, любі батьки, прийміть глибокі слова вдячності за ваш вагомий внесок! Ви - неймовірні!!!

Усі кошти буде передано підрозділам з 24, 80, 125 бригад (закупимо необхідні речі)! Звіти згодом. Тож до ПЕРЕМОГИ!

Слава ЗСУ!

Слава Україні! Героям слава!

СЗШ №33. Зустріч учнів школи з Героями сьогодення!

23.10.2022, 10:04

До нашої школи завітали гості - наші дорогі захисники. Тепла зустріч, спілкування та чудова атмосфера. Слова подяки та пошани для воїнів лунали від наших діток.


Я дякую, солдате, за життя,

Що я живу без куль над головою.

За те, що маю я надію в майбуття

І я думками завжди там з тобою.

Я дякую, солдате, і за те

Що маю те, чого немає в тебе.

Домівку теплу, сонечко ясне,

Блакитне, мирне українське небо.

Я дякую, солдате, що стоїш

В передовій за рідну Україну.

За те, що чесний бій ведеш

І захищаєш неньку-Батьківщину.

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Обереги - наші прадавні символи-захисники.

23.10.2022, 09:23

Обереги - наші прадавні символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Вишитий рушник, сорочка, писанка, лялька, віночок, калина, верба, лелека - без них важко уявити нашу Україну. Саме з цих символів починається для кожного Батьківщина.

Знайомство з оберегами України провела бібліотекарка Іванків М. Я. на уроках народознавства:

"Обереги України в малюнках"- 4А клас;

"Віночок - таємничий символ душі" - 7А клас;

"Рушники моєї долі" - 9А клас.

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Зустріч з представником сектору ювенальної поліції

23.10.2022, 08:42

Сьогодні, 21 жовтня, представниця сектору ювенальної поліції провела просвітницьку бесіду з учнями 5, 6 класів НВК «ШТЛ». Під час зустрічі з дітьми обговорили ряд важливих питань:

- як протидіяти булінгу;

- коли вчинки розцінюються як злочин;

- хто несе відповідальність за злочинні вчинки дітей;

- з якого віку людина сама може нести покарання і за які злочини;

- які штрафні санкції можуть чекати батьків і за що.

Також поліціянтка наголосила на цінності і важливості кожного життя. Застерегла учнів від участі в небезпечних онлайн-іграх. Пояснила, що під час війни не варто забувати про інформаційну атаку, яка ведеться постійно і спрямована також і на наймолодших інтернет-користувачів. Саме тому варто уникати небезпечних чи сумнівних сайтів та ігор, а про дивні та незрозумілі ситуації повідомляти дорослих.

Учні слухали уважно та зацікавлено, активно ставили запитання.

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Відвідування музею «Львів Стародавній»

22.10.2022, 17:01

Учні 7 класу під керівництвом вчителів Сагайдак І. І. та Глущак О. В. відвідали музей «Львів Стародавній». В музеї учні ознайомились з експозиціями за допомогою схем, інформаційних стіл, іконографіки, а головне побачили фігури історичних постатей. Під час екскурсії, учні почули історію міста Львова періоду IX – XVIII ст.. Крім пізнавальної екскурсії, учні взяли участь у пригодницькому квесті «Львів Стародавній». Ліцеїсти оглянули макет замків, відчули запах та почули звуки, які доповнюють експозиції, переносять нас у минуле і допомагають відчути певну епоху.

Початок 2022/2023 у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти: результати моніторингу

22.10.2022, 12:53

МОН готується до кількох форматів вступної кампанії у 2023 році

22.10.2022, 01:44

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 19.10.2022 638

Міносвіти готується до кількох форматів вступної кампанії у 2023 році.

Про це заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час брифінгу.

“Незалежно від того, скільки і як буде тривати воєнний стан в Україні, ми вирішили, що однаково маємо мати альтернативи вступу у 2023 році. Альтернативний формат вступу, який був забезпечений у 2022 році інструментом Національного мультипредметного тесту, виправдав себе. Але ми не зупиняємося на форматі НМТ.

Для формування вступної кампанії ми готові до декількох варіантів – з традиційним класичним ЗНО та оновлений варіант НМТ, який буде враховувати побажання, в тому числі певних категорій, які не завжди вивчали, наприклад, історію України й диференціювалися за рівнем хімії, біології чи іноземної мови”, – сказав Шкарлет.

За його словами, МОН уже підготувало низку необхідних документів щодо застосування ЗНО як основного інструменту для оцінювання того, як учні опанували програму повної загальної середньої освіти.

ЦДЮТ. Семінар-практикум

22.10.2022, 01:32

19.10.22р. У клубі військово-патріотичного виховання "Форпост" проведено семінар-практикум "Навички поводження зі зброєю та практичні стрільби з пневматичної гвинтівки" для вихованців Дитячих клубів Львова.

Організатори заходу: клуб військово-патріотичного виховання "Форпост" УДЮМК Личаківського р-ну, Центр військово-патріотичного виховання, спортивної підготовки та самозахисту "Звитяга" ЦДЮТ Залізничного р-ну та ГО "Сіндокан кемпо".

СЗШ №97. "Навчившись поважати тварин, ти навчишся поважати і людей" Темпл Грандін

21.10.2022. 14:38

Нещодавно учні 6 - тих класів взяли участь у художній виставці "Мої домашні улюбленці" (організатор - Н.Білоус, учитель ОТМ). Питання захисту тварин зараз є дуже актуальним. Адже під час війни від обстрілів постраждало багато тварин. На малюнках також є зображені тварини в притулках і ті, які допомагають нести службу нашим військовим.

СЗШ №97. «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

21.10.2022, 14:31

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек учні 2-В класу (класний керівник – Сеньковська О.М.) разом з завідувачкою бібліотеки Стефанією Журбою були присутні на Годині дeржавності «Нeзалeжна і свята ти - мати Україна», здійснили захоплюючу мандрівку куточками рідної країни, розширили свої знання про Батьківщину та створили «Путівник незвіданої України».

СЗШ №97. «Фантазія зі скла та світла…»

21.10.2022, 14:20

Під час війни потрібно вміти переключити себе на щось позитивне. Саме так і зробили вчителі нашої школи, коли вирішили за допомогою контурного маркера, фарби та фантазії шматочок скла перетворити на маленький шедевр. Малювання вітражів - це занурення у фантазійний світ, можливість виробити будь-яку текстуру і колір, а сам процес малювання нагадує створення живого організму і медитацію одночасно.

Величезна подяка творчому натхненнику Наталі Білоус, учителю ОТМ, за організацію та навчання.

Досягнення учнів НВК "ШКТ-ЛТЛ" за 2021 - 2022 н.р.

21.10.2022, 08:20

Про проведення всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2023”

21.10.2022, 07:45

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 19.10.2022 2 542

Наказ Міністерства освіти і науки України від 19 жовтня 2022 №930″Про проведення всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2023”

Завантажити: Наказ МОН №930 від 19.10.2022 Про проведення всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2023”

СЗШ №40 м.Львів. Збираємо кошти для Збройних сил України! Ярмарок.

21.10.2022, 07:29

День перший.

НАШ ЯРМАРОК!

Збираємо кошти для Збройних сил України!

Слава Україні! Героям слава!

СЗШ №33. Урок з мінної безпеки

20.10.2022, 23:47

Для діток з початкової школи був проведений урок з мінної безпеки. Він був супер цікавим і пізнавальним, бо у ньому була команда супергероїв та цікаві завдання.

ЦДЮТ. ЗСУ та волонтери - одна родина

20.10.2022, 17:47

У початкову школу «Первоцвіт», зокрема у 1-Г клас, 19 жовтня 2022 р. завітали СПРАВЖНІ військовослужбовці ЗСУ та волонтери. У дітей очі горіли від захоплення, а роти не закривались від недитячих запитань. Гостей не слід відпускати з порожніми руками. Тому малеча обдарувала воїнів своїми малюнками та синьо-жовтим прапором, на якому як уміли (бо ж тільки перший клас), так і написали важливу інформацію: «Все буде Україна»! Ну а українські танчики вже дитячій руці підкорювались легше.

Наш Штаб опору ЦДЮТ до першачків делегував директора-волонтера Любомира Войтовича, адже сьогодні ЗСУ, волонтери та молодь – одна родина.

Слава Україні!

Контузія від дії вибухової хвилі: симптоми та домедична допомога

20.10.2022, 15:34

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.10.2022 752

Кожен вибух несе суттєву загрозу усім, хто перебуває в радіусі ударної хвилі від розриву/потрапляння ракети чи снаряду. Навіть якщо у людини немає зовнішніх ушкоджень, це ще не означає, що вона не отримала травму.

Одним із наслідків потрапляння під вибухову хвилю є закрита черепно-мозкова травма. При чому є суттєві відмінності від такого ж ушкодження, але отриманого в результаті удару, спортивних травм чи дорожньо-транспортної пригоди.

Так, струс головного мозку або легка черепно-мозкова травма (лЧМТ) внаслідок дії вибухової хвилі – це окремий травматичний вплив на головний мозок, до якого може додатись ураження слухового та вестибулярного апарату.

Біофізика вибухових травм обумовлює характерні структурні зміни мозку та відповідну клінічну картину:

  • дезорієнтованість,

  • втрата свідомості на короткий термін: від декількох секунд до 30 хвилин,

  • нудота і блювання,

  • сильний головний біль,

  • проблеми зі слухом та/або зором,

  • погіршення пам’яті або амнезія,

  • зміна психоемоційного стану.

У разі наявності хоча б кількох із наведених симптомів необхідно терміново звернутися по медичну допомогу.

В очікуванні медичної допомоги можна надати людині, яка постраждала, першу допомогу:

  • Якщо постраждалий втратив свідомість – необхідно забезпечити прохідність дихальних шляхів методом виведення нижньої щелепи. Але намагайтеся обмежити рухи у шийному відділі хребта. У людини також може бути блювота. Вкрай необхідно забезпечити вільне дихання, оскільки є ризик аспірації блювотними масами.

  • Спробуйте очистити порожнину рота від сторонніх предметів, які могли потрапити туди під час вибуху й заважають прохідності дихальних шляхів.

  • Звільніть груди і шию від одягу, якщо він стискає та заважає постраждалому вільно дихати.

  • Якщо постраждалий не дихає, розпочніть базові реанімаційні заходи до приїзду медиків: натискання на грудну клітку і, за можливості, штучну вентиляцію у співвідношенні 30:2.

Сам по собі струс мозку від вибухової хвилі не смертельний. Зазвичай людина швидко відновлюється, звичайно, за умови, що пацієнт суворо дотримується рекомендацій лікаря. Але за певної низки факторів (відсутність лікування або хибне лікування в гострому періоді, повторні епізоди дії вибухової хвилі, особливості здоров’я та соматичний стан потерпілого, травми в минулому) струс головного мозку може мати віддалені наслідки, що проявляється у вигляді посткомоційного синдрому.

За його наявності людина може довгий час відчувати слабкість, головний біль, різкі перепади настрою. До цього додаються проблеми зі слухом, координацією, розлади пам’яті, зниження концентрації тощо. Лікується посткомоційний синдром під наглядом медиків.

СЗШ №78. «Ми діти України»

19.10.2022, 23:28

Сьогодні, 19.10, учні 5-а класу ( класний керівник Лазурак Н.В.) презентували патріотичне свято «Ми діти України». Миру нам на Україні і війні ми кажем ні! Діти є сьогодення і майбутнє України, саме їм творити долю нашої держави.

ПШ "Перспектива". Допомога воїнам ЗСУ.

18.10.2022, 20:09

Учні школи зібрали теплі шкарпетки для Захисників України. Зібрали 280 пар, намалювали обереги та виготовили ящик бліндажних свічок. Все це вже на донецькому напрямку.

СЗШ №78. "Слава захисникам України!"

18.10.2022, 19:46

"Кляменося тобі, Вкраїно,

Що ми готові до борні,

І розбудуєм на руїні,

Нові святині і твердині,

Що зруйнували москалі.


Московський кате, схаменися,

Ти, виродку, затям навік,

Що Україна є, була і буде,

Нам не страшні твої наруги,

Бо з нами Бог, й Правда, й Козацький дух!"

Тематична виставка в шкільній бібліотеці (завідувачка Новацька М.І.), до Дня Покрови.

В Україні стартує ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Тараса Шевченка

18.10.2022, 19:25

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.10.2022 776

На виконання Указу Президента України «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 571, в Україні стартує наймасовіше інтелектуальне змагання митців художнього слова.

Сьогодні, як ніколи, Україна потребує молодих талановитих письменників, журналістів, які творчою працею спонукатимуть громадянське суспільство до побудови сильної, незалежної держави на засадах толерантності й гідності.

Конкурс дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати високий рівень своєї творчості.

Урочисте відкриття ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудеться 20 жовтня 2022 року у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

ЦДЮТ. Благодійний концерт у Пустомитах

17.10.2022, 21:09

Такого ще Пустомити не бачили! 16 жовтня в Народному домі перед мешканцями виступав військовий оркестр 184 Навчального центру (с. Старичі)! Благодійний концерт був присвячений Дню захисників та захисниць України. Повен зал глядачів! Боліли долоні від оплесків, які годі було вгамувати, часто звучало «браво!», дві години злетіли однією миттю… Зал не хотів відпускати гостей. Скриньки для пожертв наповнювались грошиками.

Ну і як же без наших вихованців? Дитяча творчість ЦДЮТ Залізничного району м. Львова теж припала до душі глядачам.

Дуже тішило, що наша праця була поцінована. Міський голова Пустомитівської територіальної громади Олег Серняк вручив подяки ЦДЮТ в особі директора Любомира Войтовича та військовому оркестру, яким керує Антон Якубович.

Після концерту було логічне завершення недільного дня: смачнющий козацький куліш від місцевого шеф-кухаря. Учасники концерту та господарі пили гарячий чай, смакували кулішем і ділились враженнями від святкового дійства. Дуже дякуємо за бездоганну організацію та теплий прийом.

Усе заради ПЕРЕМОГИ!

МОН: Безпека усіх учасників освітнього процесу – єдина умова очного і змішаного навчання

17.10.2022, 08:24

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 15.10.2022 529

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до начальників ОВА, керівників департаментів (управлінь) освіти і науки та керівників закладів освіти щодо визначення формату навчання з 17 жовтня 2022 року. Він наголосив на необхідності вивчити та оцінити теперішню безпекову ситуацію.

Безпека усіх учасників освітнього процесу – єдина умова очного і змішаного навчання.

Обов’язково потрібно враховувати:

  • готовність використовувати за призначенням захисні споруди в закладах освіти;

  • створення безпечних умов перебування у закладах освіти учасників освітнього процесу;

  • переривання навчання у разі ввімкнення сигналу «повітряна тривога».

Станом на зараз 62.2% усіх закладів освіти мають захисні споруди, аби здійснювати навчання в очному форматі.

Як продовжуватиме навчання кожна дитина: очно, дистанційно чи змішано, – вирішують батьки.

«Тож наголошую на беззаперечному врахуванні думки батьків щодо формату освітнього процесу їхніх дітей. Життя та здоров’я здобувачів освіти, педагогів та працівників закладів освіти на першому місці. Безпека – на першому місці. Жодних ризиків, лише виважені рішення», – зазначив Міністр.

Якщо у небі з’явився дрон: як убезпечитися від бойових БПЛА

16.10.2022, 17:45

Чималої шкоди об’єктам нашої критичної інфраструктури завдають ворожі ударні безпілотні літальні апарати (БПЛА). Значну небезпеку вони становлять і для цивільних: дрони-камікадзе можуть нести кілька десятків кілограмів вибухівки та при влучанні створюють потужну ударну хвилю.

На щастя, більшість ворожих БПЛА нашій ППО вдається збити, але власна безпека понад усе. Мінреінтеграції зібрало поради про те, як розпізнати БПЛА та уберегтися від цієї зброї.

СЗШ №33. #ДякуюТобі

15.10.2022, 00:04

Українські захисники та захисниці є героями для всієї України, і саме завдяки їм Україна була, є і буде!

Ми-сильні! Ми-вільні! Ми переможемо!

Слава захисникам і захисницям України!

Слава Україні!

СЗШ №40 м.Львів. Слава нескореній Україні!

14.10.2022, 23:54

Дорогі наші Захисники та Захисниці, прийміть щирі слова вдячності, поваги та любові від нашого колективу.

Зі святом, рідні!

Слава Збройним Силам України!

Слава непереможним воїнам!

Слава нескореній Україні!

#дякую_тобі

Великогрибовицький ліцей. Мітинг пам'яті біля хреста борцям за волю України.

14.10.2022, 23:43

Покрово, небесная Мамо,

Йосипа вірна жона,

Твій Омофор над нами

І біля мого вікна.

І над полем озимим,

І над осіннім шатром.

Всипаний листям красивим,

Й квітами на добро.

Синього льону гірлянди.

Шовком пронизаний весь.

Твій омофор із троянди,

Навіть кінчик увесь.

Навіть ниточка скраю,

Навіть вузлики ці.

Твій Омофор із раю,

Випраний в молоці.

Мамо небесна, невтомна,

Глянь на наші поля.

Всюди земля ледь притомна,

Всюди побита земля.

Горе у нас, Матусю,

Тут, де ходила Ти.

Я до Тебе молюся,

Матінко, захисти.

Ти накрий Омофором,

Квіточку, що цвіла.

І осени своїм взором

Наші душі й тіла.

Ти закрий небо від дрону,

І від ракет русні.

Визволи нас з полону

Й війни спини страшні.

Твій Омофор над нами,

Там, де жито цвіло.

Він у нас над ланами.

Наше він ППО.


Г.Потопляк.

Великогрибовицький ліцей. Дякую воїну!

14.10.2022, 23:33

#дякую_воїну

Учні Великогрибовицького ліцею вітають Захисників та Захисниць України та щиро дякують їм.

Великогрибовицький ліцей. З Днем захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці!!!

14.10.2022, 23:25

З Днем захисника України та Покрови Пресятої Богородиці!!!

Нехай Покрова Матері Божої вбереже всіх синів і доньок України!!!

СЗШ №33. День Захисника та Захисниці

14.10.2022, 23:21

Воїне, лицарю славний,

Ти зброю тримаєш в руках,

Щоб на нашу країну-державу

Злий не позарився враг.

Будь мужній і будь достойний

Ти слави своїх батьків,

Відважний вкраїнський воїне,

Нащадку славних козаків!

Великогрибовицький ліцей. Тиждень психології продовжується…

14.10.2022, 23:02

Тиждень психології продовжується…

Шкілький психолог Добросинець В.В. завітала до учнів 2 класу нашого ліцею. Під час тренінгу школярі обговорювали та малювали свою «захисну парасольку».

У всіх було єдине бажання: ми хочемо миру!

СЗШ №67. "З Днем захисника України!"

14.10.2022, 22:24

Учнівське самоврядування СЗШ #67 м. Львова вітає всіх захисників і захисниць України, які щодня роблять неймовірне та боряться за нашу з вами перемогу! Хай віра українців оберігає вас від ворожої зброї, а любов до країни не вичерпується навіть у найскладніші миті! Дякуємо, підтримуємо та міцно обіймаємо!

ЦДЮТ. Святковий концерт.

14.10.2022, 22:15

ЦДЮТ Залізничного району м. Львова вітає ВСІХ з Днем захисників і захисниць України! Цей концерт присвячений цій найвеличнішій даті для всіх українців-патріотів.

Нехай Богородиця захищає своїм омофором. Разом - до перемоги!

Андрій Закалюк. Дякуємо нашим захисникам і захисницям!

14.10.2022, 21:01

Наші захисники і захисниці віддано бережуть нас та наших дітей. Дякуємо за можливість працювати заради нашого майбутнього

Слава Україні !

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Привітання 6-А класу з нагоди Дня захисників та захисниць України.

14.10.2022, 20:40

Учні 6А класу разом з керівником Михайлів Ю.В. щиро вітають Вас із Днем захисника України

і святом Покрови Пресвятої Богородиці –

світлим і радісним днем!


Нехай Ваші сила та мужність завжди базуються

на любові та підтримці рідних і близьких.

І після будь-яких суперечок і баталій, які часто трапляються

у повсякденному житті, вдома на вас завжди чекав затишок і мир.

Міцного здоров’я, успіхів та надійного тилу!

І нехай Вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого!


Слава Україні! Героям Слава!

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. День козацтва та День захисників і захисниць України

14.10.2022, 20:31

З нагоди свята, 14 жовтня, учні ліцею № 57 імені Короля Данила вітають усіх, хто носить це високе звання захисників та захисниць України. Саме цим людям ми вдячні за те, що маємо можливість жити, любити та вірити у перемогу нашої країни. Дякуємо за Вашу відвагу, мужність та героїзм. Наші найхоробріші герої, будьте завжди під Божим захистом! Слава Україні!

Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України

14.10.2022, 17:40

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 12.10.2022 14 184

До Дня захисників і захисниць України, який відзначається 14 жовтня, команда проєкту «Підтримай дитину» проводить загальноукраїнську ініціативу «Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України».

Ініціатива спрямована на підтримку захисників України, які є прикладом мужності та відваги для дітей.

До заходу можуть долучитися всі охочі: діти, батьки, педагоги. Дошка буде активною та доступною для розміщення записів до 14 жовтня включно. Далі найбільша електронна листівка буде передана захисниками.

Щоб доєднатися до ініціативи та подякувати тим, хто захищає Україну, кожен охочий може розмістити слова вдячності і підтримки захисникам та захисницям, що щоденно боронять Україну. Приймаються власні малюнки та текст.

Як це зробити?

  1. Зайдіть за посиланням.

  2. У нижній панелі натисніть + «Додати», З’явиться поле, зробіть допис або додайте матеріали.

  3. Фон і текст допису можна змінювати за формою та кольором.

  4. Натисніть «Опублікувати».

З метою дотримання інформаційної безпеки допис з’явиться на дошці для загального перегляду після того, як модератор його підтвердить.

СЗШ №97. #ДякуюТобі

14.10.2022, 16:04

БДЮТ Залізничного району. #ДякуюТобі

14.10.2022, 15:58

ЦДЮТ. Виїзний семінар до Дня працівників освіти.

12.10.2022, 16:27

День працівника освіти – то святе для всіх педагогів! Як ДОСТОЙНО відзначити цей день? Наш колектив уже вкотре використовує щорічну премію на ПОДОРОЖІ! Цьогоріч вивчали Миколаївщину (ту, що над Дністром). Отже, «ліпили горшки» з Ганною Драголюк, добирались через хащі до родинної усипальниці Скарбків, ховались у лабіринтах фортифікаційних споруд Миколаєва, слухали про Уляну Кравченко та Корнила Устияновича в музеї, милувались панорамою міста з висоти пташиного лету, складали хвалу Богу в церкві Архистратига Михаїла у с. Верин… А родзинкою нашої подорожі був палац Лянцкоронських у Роздолі. Цей день (7 жовтня) подарував ще й пречудову погоду! Пізнавально, захоплююче, неперевершено!!! Рекомендуємо.

СЗШ №97. "Коли ти добрий з твариною, вона буде любити тебе до кінця життя"

12.10.2022, 12:17

#III_Міжнародний_урок_доброти

#III_International_Humaneness_Lesson

#Happy_Paw

#урок_доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин"

"Даруй тепло свого серця!" Учитель - І.Кук. Урок, присвячений домашнім улюбленцям та безпритульним котам і собакам, подарував відчуття єдності у площині добра, дав відчути дітям відповідальність та гуманізм. "Хвостата вікторина", квест "Пухнасті пригоди" зробили урок цікавим та радісним!

СЗШ №97. "Щоб дійсно змінити світ, ми повинні допомогти людям" Сюзі Кассем

12.10.2022, 09:01

Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України учні, батьки, жителі нашого мікрорайону активно беруть участь у зборі допомоги для захисників та захисниць ЗСУ. Друкую пост подяки колишньої випускниці, а на даний час мами двох наших учнів Мар'яна Ягла : "Щиро дякую директору СЗШ № 97 Віра Гривастова-Дацьків за сприяння та всім, хто долучився до збору для ЗСУ .

Дякую колишній учениці нашої рідної школи Наталії Мельник за можливість робити добро.

Частина добра вже поїхала до захисників!!!!

Хай смакує корисне, хай буде затишно від теплих речей, хай ліки не знадобляться!!!!!

Збір триватиме доти, друзі, доки матимемо чим поділитися із захисниками!!!!

Ще раз низький уклін! "

СЗШ №97. «Цінуймо хліб, бо він – життя»

12.10.2022, 08:51

Учні 5-А і 5-В класів (класній керівники – О.Бузікевич, О.Кравус) відвідали мегакрутий та пізнавальний майстер-клас з випічки хліба. Школярі отримали цінні поради, які запам'ятаються назавжди. Діти дізналися, звідки береться хліб, довідалися, що найважливішим у житті є міра, навчилися руками місити хліб, думали, мріяли, творили, відпочивали, спілкувались та навчались. Результат – смачний, запашний хлібчик, а також сертифікат від ЕкоТатко. Всі отримали заряд позитивної енергії та задоволення.

СЗШ №97. «Ніщо так не згуртовує, як спільна пригода!»

12.10.2022, 08:27

Нещодавно учні 3-Б класу (класний керівник – М.Сидор) вирішили відволіктися від занять та отримати масу крутих вражень! Вони відвідали інтерактивний музей цікавої науки та техніки «Еврика», де мали змогу зануритись у дивовижний світ наукових відкриттів.

Музей "Еврика" - це місце унікальних експонатів! Діти з великим захопленням спробували керувати блискавками, у планетарії познайомились з «мешканцями» космосу, переконались який нескінченний і красивий наш Всесвіт.

СЗШ №97. «Що за насолода знаходитися в хорошій бібліотеці! Дивитися на книги – це вже щастя» Ч. Лем

12.10.2022, 08:21

Перед книгою віками схиляло в шанобі голову людство, вважало її своєю святинею. Все життя вона допомагає нам учитись, працювати, жити. Книга наш помічник, а для тих, хто вміє дружити з нею, - вірний друг.

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек учні 2-А класу (класний керівник – Г.Баран) відвідали шкільну бібліотеку, де відбулася цікава і пізнавальна зустріч. Завідувачка С.Журба розповіла дітям про те, що книга вселяє любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова. Книга вчить нас бути чесними і працьовитими.

МОЗ нагадує: базові правила домедичної допомоги

11.10.2022, 08:06

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 10.10.2022 425

Підготовлений – значить захищений! Нагадуємо рекомендації з надання домедичної допомоги в умовах військового стану для цивільних осіб.

  1. Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Власна безпека – пріоритет. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.

  2. Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у більш безпечне місце.

  3. Оцініть стан постраждалого. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає.

  4. Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).

  5. Зупиніть критичні кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет на кінцівку максимально високо. Правильно накладений кровоспинний джуг/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена. Також потрібно зафіксувати час його накладення. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, тисніть на рану. Важливо: НЕ переставайте тиснути на рану до приїзду медиків чи накладення кровоспинного джгута/турнікета.

  6. Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є видимі сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.

  7. Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились ознаки життя, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР). Для СЛР покладіть постраждалого на спину. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має складати 100-120 на хвилину.

  8. Якщо постраждалий без свідомості, тримайте його у стабільному боковому положенні до приїзду медиків.Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.

СЗШ №67. "Школи без конфліктів"

11.10.2022, 07:57

В СЗШ №67 пройшло цікаве заняття "Школи без конфліктів" на тему: "Як боротись зі стресом?".

Учні мали можливість навчитися стабілізувати власні емоції. Для цього практичним психологом було використано методики: "Зім’ята паперова кулька" та "Арт терапія розмальовка дудлів".

Учні здобули новий досвід, який буде корисним для саморелаксації та боротьби зі стресом.

СЗШ №67. "Зупинемо булінг разом!!!"

11.10.2022, 03:02

03.10-07.10.2022 р у СЗШ №67 пройшов Тиждень протидії булінгу. Протягом тижня проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів:

-ранкові зустрічі: "Ми за світ без насильства" (1-4 класи);

-години спілкування: "Булінг:міфи та реальність" (5-11 класи);

-тренінги: "Вчимося безпечної поведінки в мережі інтернет", "Стоп булінг", "Ми проти булінгу";

-тренінг «Булінг та відповідальність підлітків за порушення закону»,проведений ст. лейтенант поліції УПП у Львівській обл ДПП Терлецькою Н.Т та Юзефів М. П

-брейнсторнинг "Школи без конфліктів"

СЗШ №33. Бібліотечний урок "В країні незвичайних книг"

11.10.2022, 02:51

Щодня ми маємо справу з книгами в школі чи вдома. Книга - скарбниця людського досвіду. Книга - друг та порадник, який не вміє говорити, але розкаже геть про усе.

Учнівське самоврядування разом з бібліотекарем для учнів початкової школи провели цікавий урок-мандрівку "В країні незвичайних книг".

СЗШ №33. Книжкове царство - мудре господарство.

11.10.2022, 02:21

В цьому році тиждень бібліотеки має на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчуває себе бажаним гостем. Це була захоплююча мандрівка школярів у світ літератури разом із шкільним бібліотекарем, бібліотеки-філії № 7 та вчителями.

Проводилась акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка об’єднала небайдужих, які змогли долучитися до неї, подарувавши свої вже прочитані книги.

Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

СЗШ №40 м.Львів. Мовний майданчик "Щира розмова про рідну мову".

11.10.2022, 02:13

СЗШ №33. Урок Доброти

09.10.2022, 22:25

Цього тижня вчителями школи був проведений Урок Доброти. Такий урок у школі проводиться вже п’ятий рік поспіль. Дати проведення вибрані не випадково, адже 4 жовтня світ відзначає Всесвітній день захисту тварин (World Animal Day). Діти активно приймали участь у квестах, малювали малюнки та розповідали цікаві історії про своїх улюбленців.

Уроки Доброти не лише є антистресовим та дарує школярам відчуття єдності у площині добра, а й виховує відповідальність, гуманність та альтруїзм — саме ті якості, які відрізняють цивілізоване суспільство від суспільства невігластва та дикунства.

В Україні відбудеться масовий флешмоб для школярів до Дня психічного здоров’я

09.10.2022, 21:34

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 08.10.2022 592

10 жовтня відбудеться всеукраїнський флешмоб #спільно_дбай для закладів освіти. Захід спрямований на те, щоб долучити максимальну кількість школярів до здобуття знань про підтримку власного психічного здоров’я, та має на меті встановити Національний рекорд України.

Ініційована першою леді Оленою Зеленською Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки дала імпульс для того, щоб тема психічного здоров’я посіла важливе місце у порядку денному – держави, неурядових організацій, донорів, міжнародних організацій, які працюють в Україні. Актуалізація теми сприяє формуванню культури піклування про психічне здоров’я, професійному зростанню фахівців, напрацюванню експертизи. Збільшується кількість організацій та проєктів, які надають послуги та допомагають людям.

Для участі у всеукраїнському флешмобі потрібно відтворити руханку психологині Світлани Ройз, яку записав лідер Руху «Junior» телеведучий Олександр Педан. Відеозапис руханки доступний за посиланням. Покроковий план дій для участі можна знайти тут. Завантажити посилання на опублікований відеозапис руханки потрібно у цій формі.

Ділимося корисними посиланнями від Світлани Ройз, які можуть бути використані педагогами для підготовки до тематичного уроку:

Також для перегляду доступний запис вебінару «Психічне здоров’я дітей та його захист».

Великогрибовицький ліцей. У Великогрибовицькому ліцеї розпочався тиждень психології.

08/10/2022, 08:16

У Великогрибовицькому ліцеї розпочався тиждень психології. Сьогодні відбулося арт-терапевтичне заняття для учнів 5 класу на тему :"Моя захисна парасолька", яке провела практичний психолог Добросинець В.В.

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Нащадки козацької слави

07.10.2022, 22:35

Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що отримало другу назву – Козацька Покрова. Традиційно щороку ми вшановуємо це свято, організовуючи козацькі розваги серед учнів навчального закладу напередодні Покрови. Цього року патріотично-виховний спортивно-оздоровчий захід «Нащадки козацької слави» відбувся 6 жовтня та був присвячений Збройним Силам України.

У заході взяли участь учні 8-А, 8-Б, 9 та 10 класів. Змагання відбувалися з човникового бігу, перетягування канату та армреслінгу. Учасники отримали багато позитивних емоцій, перевірили свої спортивні здібності, а переможці були нагороджені почесними грамотами.

СЗШ №97. «Книга – безмежний шлях у світ знань»

06.10.2022 01:28

Книга була і залишається незмінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості.

В рамках Дня Книги, що проходив у школі, учні 6-В класу (класний керівник - Іванів В.В.) здійснили цікаву мандрівку у минуле «З історії книги», яку провела завідуюча бібліотеки №3 пані Наталя. Зустріч пройшла книжково та пізнавально, привітно та яскраво!

СЗШ №97. День захисту тварин

06.10.2022 01:21

Це свято учні 6 - их класів 97 школи вшанували, взявши участь у художній виставці "Мої домашні улюбленці".

Вшанування такого дня зараз дуже актуальне. Адже під час війни від обстрілів постраждало багато тварин. Також є зображені тварини в притулках і ті, які допомагають нести службу нашим військовим.

СЗШ №78. Подяка від Захисників❤️

06.10.2022 00:53

Великогрибовицький ліцей. Парости нашої перемоги.

05.10.2022, 22:35

Учні Великогрибовицького ліцею взяли участь у міському творчому конкурсі для дітей "Парости нашої перемоги"

Дякуємо учням 10 класу Цюпці Олегу, Мимці Вікторії, Охоті Анастасії , також учениці 9- а класу Дацко Анастасії та учениці 6 класу Залуцькій Соломії за активну участь. Чекаємо підсумків, надіємося на перемогу.

Великогрибовицький ліцей. Міжнародний день захисту тварин.

05.10.2022 23:15

До Міжнародного дня захисту тварин учні 2 класу Великогрибовицького ліцею( вч. Воробець У.Т.) підготували чудові фото зі своїми домашніми улюбленцями.

Змішане навчання: як організувати якісний освітній процес в умовах війни

04.10.2022 22:00

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.10.2022 1 412

Останні три роки – роки викликів для освіти в Україні. Пандемія коронавірусу, а тепер повномасштабна війна, суттєво обмежили можливість дітей фізично відвідувати школу і тим самим підштовхнули освітян до пошуку нових форм та форматів навчання.

І коли під час пандемії COVID-19 основним завданням було обмежити фізичні контакти, щоб мінімізувати розповсюдження вірусу, то в умовах війни перед директорами шкіл та місцевими громадами стоїть завдання зробити освітній процес безпечним, не втративши якості.

Дистанційна освіта, безперечно, має свої переваги, та водночас, за результатами дослідження, проведеного Державною службою якості освіти спільно із проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), недоліками дистанційки, що впливають на результати навчання, педагоги назвали відсутність живого спілкування та невміння дітей самостійно вчитися. Брак повноцінних дистанційних курсів на платформах шкіл також негативно позначається на якості навчальних результатів, оскільки основним видом діяльності залишається синхронне навчання (зум-уроки), тоді як асинхронне навчання (самостійна робота) – без належного педагогічного супроводу.

У цьому матеріалі директори шкіл знайдуть відповіді на питання, як подолати недоліки дистанційки та виклики війни, організувавши у школі якісне змішане навчання.

Що таке змішане навчання (blended learning)

У загальному розумінні змішане навчання – це навчання, за якого частина пізнавальної діяльності учнів відбувається на уроці під безпосереднім керівництвом учителя, а інша – у самостійній роботі з електронними ресурсами.

Є кілька варіантів «змішування»:

  • поєднання очної форми із дистанційною;

  • поєднання різних форматів навчання у межах одного класу (основне очне навчання із використанням технологій дистанційного навчання та різних форм роботи з електронними ресурсами, онлайн-курсами тощо);

  • поєднання самостійного навчання та співпраці в класі;

  • змішування основного навчального контенту (підручників та навчальних матеріалів) із зовнішніми матеріалами (електронними ресурсами).

Найбільш застосованою в Україні наразі є практика поєднання очної форми із дистанційною.

Моделі «змішаного навчання»

Моделей змішаного навчання досить багато. Ми зупинимося на кількох основних.

Ротаційна модель

Суть цієї моделі полягає у так званій «ротації» учнів у школі. Відбувається також і «ротація» видів діяльності учнів – онлайн і офлайн.

Різновидом цієї моделі є робота за технологією «Перевернутий клас», коли учні частину матеріалів опрацьовують самостійно, а у класі обговорюють дискусійні питання, чи консультуються з учителем, або вивчають наступну частину матеріалу. Саме таку модель сьогодні реалізує більшість шкіл в Україні, які обрали змішаний формат навчання.

Гнучка модель

У цій моделі учні працюють за індивідуально налаштованим графіком переважно онлайн, а учитель є інструктором, який координує їхню діяльність та надає консультації. Причому консультації вчитель може надавати як очно, так і онлайн у синхронному режимі.

Таку модель часто обирають школи дистанційного навчання. Деякі школи в Україні, здебільшого у сільській місцевості, також реалізували таку модель під час пандемії та активної фази військових дій (у відносно безпечних регіонах).

Особистісно орієнтована модель

Передбачає навчання за індивідуальними освітніми траєкторіями (учні навчаються очно, а паралельно працюють із зовнішніми електронними ресурсами, онлайн-курсами). Така модель може використовуватися для поглибленого вивчення окремих предметів, у разі поєднання очної та екстернатної, очної та мережевої або інших форм здобуття освіти.

Модель збагаченого віртуального середовища

Модель передбачає основну роботу в режимі онлайн за розробленими дистанційними курсами. Водночас учень може відвідувати окремі уроки (якщо ця модель застосовується індивідуально), або ж для учнів усього класу проводяться окремі уроки (наприклад, на початку та в кінці вивчення теми, для захисту проєктів, обговорення окремих тем).

Така модель буде корисною громадам, де внаслідок воєнних дій школа зруйнована або пошкоджена, однак є обладнаний цифровий хаб чи інші приміщення, які можуть використовуватись для проведення окремих занять з учнями.

У ситуації, коли у школі є потреба і можливість організувати змішане навчання, необхідно визначитися з моделлю або моделями, за якими заклад буде працювати.

Законодавство не передбачає змішаної форми здобуття освіти як такої, тож якщо у школі організоване змішане навчання, то форма здобуття освіти є очною з використанням технологій дистанційного навчання.

Практичне застосування моделей змішаного навчання

Організовуючи змішане навчання, директор школи може поєднувати моделі, беручи від кожної необхідну складову та формуючи таким чином свою унікальну модель.

СЗШ №40 м.Львова. Міжнародний день людей похилого віку.

03.10.2022 18:51

1 жовтня у світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку. З цієї нагоди у нашій школі напередодні відбулась прекрасна подія - зустріч поважних, досвідчених, мудрих людей.

До нас завітали бабусі та дідусі наших учнів 1-6 класів. Прийшли разом з онуками!

Свято "Єднання поколінь" було особливим, адже, окрім наших поважних гостей, ми зустрічали в себе тепер уже наших друзів - представників ГО "Золоті Роки", зокрема п. Людмила Гришко стала прекрасним модератором зустрічі.

Говорили про головне: добро, підтримку, любов, повагу та необхідність єдності поколінь. А наші чудові учні у цей час творили неперевершені зразки мистецтва.

На завершення свята усі разом заграли на стародавніх українських музичних інструментах, колекцію яких привіз відомий львівський етномузикознавець Любомир Кушлик.

Неймовірні враження та незабутні емоції!

СЗШ №40 м.Львова. Левчик - котячий мер Львова.

03.10.2022 18:42

Левчик - котячий мер Львова. Він розповів (промуркотів) нашим хлопцям - Максимові (учень 3-В кл.) та Роману (учень 8-А кл.), коли ті були у нього в гостях у міській раді, про те, як берегти енергію навколо себе та бути енергоефективним.

Тож можемо впевнено стверджувати: знання ми засвоїли. Адже протягом всього тижня (26.09-30.09) у школі вчителі проводили виховні години, творчі хвилинки, руханки, займались зйомками тематичних роликів, навчали дітей і навчались самі економити та раціонально користуватись енергоресурсами. Усе це відбулось в рамках Тижня енергозбереження та енергоефективності!!!

ЕНЕРГІЯ - ЦЕ ВАЖЛИВО! ВАРТО ЇЇ БЕРЕГТИ!

Ми - за енергозбереження та енергоефективність. А ви ?)

СЗШ №40 м.Львова. "Тиждень енергозбереження та енергоефективності"

03.10.2022 18:34

У рамках "Тижня енергозбереження та енергоефективності " учитель фізкультури Вуйцік Х.І провела прекрасну енергоефективну руханку!!!

Оригінально! Цікаво!

Пізнавально! Креативно!

Як допомогти дитині пережити втрату близької людини

03.10.2022 18:19

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 02.10.2022 378

Війна змушує всю країну і кожного українця жити в стані постійного стресу. Та найгірше — вона забирає життя: як у військових, так і у цивільних громадян. Смерть близьких людей — це завжди горювання, і зазвичай найбільш вразливі в таких життєвих ситуаціях — діти, адже часто вони не знають про таке явище, як смерть.

Як розповісти дитині про втрату близької людини і допомогти у горюванні, яких помилок варто уникати? Читайте поради психологині Дани Нагорної.

Рано чи пізно кожен із нас стикається зі втратою близьких людей. Для дитини така подія може означати не лише, власне, горювання, а й знайомство з новими переживаннями. Особливо непросто підтримувати дитину, коли згорьовані і самі дорослі. Проте навіть у такий непростий час важливо пам’ятати, що спосіб, у який дитина проживає горе, може вплинути на її подальше життя. Тож варто уникати певних помилок. Про них і поговоримо.

1. «Тато поїхав у відрядження». Приховування від дитини правди і заміщення її вигадками, ніби померлий — живий.

Приховувати від дитини правду означає дати їй марну надію на повернення померлого та обрікти чекати на зустріч. Що довше це відбуватиметься, то болючішою буде реальність. Це загрожує подвійною травматизацією дитини: вона відчуватиме біль втрати, розчарування через невтілені надії та не довірятиме тим, хто їй брехав.

Неправда знецінює почуття. Крім того, дитина може вирішити, що її покинули через те, що вона зробила щось не так або погано поводилася.

Важливо сказати дитині правду і терпляче відповідати на її запитання, якщо такі будуть. Це потрібно зробити у формі, що відповідає віку і розвитку. Важливо також прийняти, що реакція на такі новини може бути різною (сльози, сміх, відстороненість). Не можна говорити «Він заснув», «Відлетів на небо», тому що діти сприймають буквально і можуть, наприклад, потім боятися засинати чи літати на літаках.

2. «Тобі це бачити не треба». Відмежування дитини від процесу прощання з померлим, особливо якщо дитина хотіла попрощатися.

Ухвалюючи рішення про те, чи брати дитину на похорон, важливо зважати на її вік, близькість до померлого тощо. Зрештою, важливою є не стільки участь в обряді поховання, скільки можливість попрощатися з померлою близькою людиною. Побачивши тіло, дитина може зрозуміти, що людини вже немає. Маленьким дітям можна пояснювати так: «Тіло близької людини не дихає, вона більше не зможе говорити або грати з тобою». Старшим — заздалегідь пояснити, що відбуватиметься на похороні, відповісти на їхні запитання.

Якщо дитина не відвідувала церемонію прощання, важливо сходити з нею на могилу вже після. Можна покласти квіти, написати листа, намалювати малюнок і залишити на могилі. Обряд прощання важливий, адже він дозволяє прийняти факт смерті й оплакати втрату близької людини.

3. «Не смійся! У нас горе». Відволікання дитини від горювання, спроби зупинити прояви агресії, плач або страх через прояви таких емоцій, як радість і сміх.

У більшості випадків намагання вплинути чи змінити емоції дітей — це страхи самих дорослих не впоратися з власними почуттями. Дитині потрібно прожити всі стадії горювання, але спосіб, у який діти проживають горе, різниться від того, як це роблять дорослі. Діти живуть життя в моменті, це — вікова особливість, для них є «тут і зараз», тому їхні емоції часто змінюються, сльози і горювання за лічені хвилини можуть змінитися на пустощі і сміх, проте це не робить їхнє горе меншим чи неважливим.

4. «Зі мною все в порядку». Приховування дорослими своїх почуттів.

Діти дуже чутливі до емоційного фону в родині. Якщо дорослі пригнічують емоції, приховують свої переживання, діти робитимуть так само, бажаючи їм допомогти. Водночас вони будуть змалку вчитися не довіряти власним почуттям і почуттям інших людей

Кращою тактикою є визнання емоцій. Звісно, не треба перекладати весь вантаж власних переживань на дитину, проте і пригнічувати їх не треба. Якщо ви скажете: «Я сумую», «Мені боляче/страшно», ви поясните емоції і нормалізуєте їх. Адже почуватися сумно, гірко і тоскно, коли хтось помирає — нормально.

5. «Тепер ти за старшого». Наділення дитини роллю померлого.

Дитина має залишатися дитиною і не має тягнути на собі відповідальність інших. Отже, можна наводити приклад рис померлого, які хочеться перейняти, наприклад: «хоробрий, як мама» чи «добрий, як тато», проте дитина індивідуальна, має власні особливості характеру і має собою ж залишитися, не виконуючи функції померлого члена родини.

У момент, коли горюють батьки, діти можуть відчувати необхідність піклуватися про них, щоби захистити, а отже — самим отримати від батьків захист та опору. Проте так не має бути. Діти мають залишатися дітьми, а дорослі — дорослими. Важливо показувати дітям, що як би вам не було важко зараз, ви впораєтеся, що ви, як і раніше, любите їх. Говоріть про свої почуття, розділяйте їх із близькими.

Найважчим буде перший рік після смерті людини, коли ви проживатимете «перші дати»: дні народження, свята чи роковини смерті. Але важливо присвятити ці дні пам’яті про того, хто помер: поговорити з дитиною про почуття, відновити приємні спогади або зробити щось особливе в пам’ять про померлого. У ці дні з дітьми варто бути особливо уважними.

Горювати за померлими — це нормально. Тому варто дати собі і дітям час для природного проживання горя.

СЗШ №67. "Тиждень енергозбереження та енергоспоживання"

03.10.2022 11:07

Бесіди, конференції, квести, флешмоби, тренінги, уроки-все сприяло вихованню в учасників освітнього процесу культури енергозбереження та енергоспоживання.

Особливо цікаво пройшов урок "Значення та використання сонячної енергії" у 2-Б класі, який організували та провели учні 9-Б класу, вчитель фізики Герич Х.В. та класний керівник 2-Б класу Долошецька Н.П.

Споживайте економно, бережіть енергію, бережіть Україну.

Великогрибовицький ліцей. Література рідного краю.

03.10.2022 11:01

#література_рідного_краю

Змістовно, цікаво та весело відбулася зустріч учнів 1- 5 кл. Великогрибовицького ліцею з відомим українським дитячим письменником Олександром Зімбою.

СЗШ №40 м.Львова. Зі святом! З Днем учителя!

03.10.2022 10:55

Учити літати, учити творити, учити мріяти - це призначення педагога.

Дорогі вчителі, слів нашої подяки не злічити! Зі святом! З Днем учителя!!!

З повагою та любов'ю - ваші учні, майбутнє України!

СЗШ №40 м.Львова. 30 вересня 2022 р. - Всеукраїнський день бібліотек.

03.10.2022 10:33

30 вересня 2022 р. - Всеукраїнський день бібліотек.

Цьогоріч День бібліотек ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Уся країна об’єдналася для боротьби з рашизмом, а бібліотеки для своїх спільнот стали точкою опори, і місцем сили, і простором для спільнодії.

Сьогодні у бібліотеці школи #40 м.Львова учні 3-х класів мали змогу доєднатися до флешмобу-читання «Читаємо, мріємо, гуртуймося» разом з молодою львівською письменницею Олею Вовк . Зустріч вдалася на славу!

Тож пам’ятаймо: діти- це майбутнє нашої держави, читаємо українське, розмовляємо українською, обираємо українське!!!

Віримо в Збройні Сили України та незламний волелюбний дух українського народу!

Бажаємо усім нам Перемоги!

Слава Україні!

З Всеукраїнським днем бібліотек!

#читання_для_Перемоги, #read_and_win#бібліотекаспільнодія

СЗШ №97. "Спасибі Вам, що Ви на світі є!"

03.10.2022 09:54

СЗШ №97. Найкращі серед нас.

03.10.2022 09:48

Ми виховуємо майбутнє України, і попри складні виклики війни, продовжуємо давати дітям знання, навчати їх жити у суспільстві, бути достойними громадянами, любити й поважати свою Батьківщину.

Напередодні Дня вчителя, у львівській Ратуші, відбулося урочисте вручення подяк найкращим працівникам галузі освіти.

Вітаємо нашу колегу, творчу, невгамовну, позитивну, віддану своїй справі людину – Наталію Яремків, з нагородою. Гарний приклад для наслідування. Горді працювати разом!

Дорогі освітяни, колеги, друзі!

День працівників освіти – свято особливе та зворушливе, бо така професія є безцінною. Вона допомагає нашим дітям пізнати навколишній світ, здобути необхідні знання, набути моральні та духовні цінності, проявити таланти, обрати вірний життєвий шлях. Саме Ваша наполеглива праця, професіоналізм, невтомний творчий пошук допомагає виростити з маленьких зерняток яскраві особистості, соціально активних громадян – майбутнє нашої України!

Нехай кожен педагог буде шанованим та успішним у своїй роботі, а подякою за це Вам будуть щирі дитячі посмішки.

Бажаю Вам нескінченної життєвої сили та енергії, невичерпної наснаги та оптимізму, високих досягнень та безхмарних мирних світлих днів.

З професійним святом Вас !

Лілія Герус