Новини

До Дня працівників освіти: міфи про вчителів/-ок

30.09.2022 14:50

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 29.09.2022 1 083

Чому існують міфи про учительську професію? Напевно, тому що вона соціальна: кожен/-а із нас знає про особливості вчительської професії із власного досвіду. Пам’ятаєте: колись вам зізнавались знайомі, як думали в дитинстві, що їхні вчителі/-ки не сплять / не їдять / не ходять у туалет?


Міфи про учительську працю творять і видозмінюють залежно від епохи. І сьогодні це вже не про «перший/-а після Бога» і вже не про акумулятор мудрості світу, але все одно певні міфи існують і потребують розвінчування.


Учителі/-ки повинні любити дітей.

Багато хто думає, що це головна умова професійної діяльності. Так. Але можна дуже любити дітей, але не вміти з ними взаємодіяти, їх організовувати, мотивувати тощо. Тож до любові варто додати ще цих кілька не менш важливих умінь.


Учительство — це жінки.

Чоловіки не така вже рідкість у вчительській професії. Хоча, звичайно, хотілося б, щоб їх було більше для гендерного балансу. Якщо переглянути інформаційний бюлетень ДНУ «Інститут освітньої аналітики», то ми побачимо, що кількість чоловіків-учителів у 2020/2021 навчальному році відповідно до областей була такою. Висновки робіть самі.


У вчителів/-ок ніколи немає часу на власних дітей.

Дійсно, учительські діти проводять небагато часу з батьками, оскільки робота забирає чимало часу й зусиль. Але чи постійне перебування коло дитини є настільки необхідним? Чи є безкінечна турбота правильною поведінкою щодо виховання й навчання? А якщо і є випадки, коли дитина неконтрольована, то так трапляється, незважаючи на професійну приналежність батьків.


Учителі/-ки насамперед мають досконало знати свій предмет і вміти цікаво донести його.

Справді, багато хто вважає: прийшли, відчитали ― і вільні до наступного уроку. Усе не так просто, оскільки вчительство ― це ще й виховання, класне керівництво, контроль за відвідуванням, моніторинг рівнів успішності та індивідуальних освітніх траєкторій. Додайте до цього співпрацю з батьками. А чого варта відповідальність за життя і здоров’я дітей! Та ці речі стануть зрозумілими лише тим, хто спробує себе в учительській ролі.


Учителі/-ки з року в рік викладають одне й те ж.

Так думають ті, хто не знає, що, по-перше, навчальні програми зазнають змін. По-друге, навіть якщо б жодних змін не було, справжні вчителі/-ки не те що кожного року, а для кожного класу передбачають різні форми подання теми. Діти ж завжди різні. Тож учительську працю можна назвати по-всякому, але в жодному разі ― нудною й одноманітною.


Учительська професія не престижна.

Хіба ступінь поваги до людини тої чи іншої професії передусім не залежить від самої людини? Є вчителі/-ки, на уроки до яких діти ідуть із величезним задоволенням, а батьки вишикуються в черги. Щодо бонусів, до речі, то наприклад, відпустка 56 днів в інших професіях не можлива, хіба що за роботу в надзвичайних умовах.


Найважливіше завдання вчителя/-ки ― вкласти в голову знання.

Знання втратили свою колишню вагу. Законодавством мету освіти визначено як формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян. Упевнені, що всі вчителі/-ки підтримують думку Любомира Гузара: «Не треба вказувати молоді, що робити, вона розбереться сама. Важливим є виховати в ній правильні цінності і дати правильні орієнтири».


Учителі/-ки бояться експериментів із зовнішністю.

Ви серйозно? Хіба можна в наш час залишитися осторонь, коли так багато цікавих тенденцій, наприклад, у зачісках. Екстремально стригтись наголо, може, представники/-ці інших професій теж не поспішають. А все інше: зміна кольору волосся, асиметрія, поголена потилиця, рвані пасма ― абсолютно доречне, якщо підібрано індивідуально, враховано всі нюанси зовнішності.


Що ж, є ще багато міфів, які ви, безперечно, знаєте. Як і знаєте те, що міфи значною мірою визначають моральні норми, формують світоглядні позиції. Але їм можна і треба протистояти за допомогою уміння критично ставитися до повідомлень, визначати стереотипи.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

СЗШ №33. Енергоефективність - тренд цієї осені.

30.09.2022 19:45

У школі завершився тиждень енергозбереження та енергоефективності. Вчителями було проведено тематичні уроки, де учні дізнались чому важливо економити енергоресурси у школі та вдома. А наші старшокласники - підготували поради, як цьогоріч підготуватись до зими, бо вона для країни - особлива.

Для дітей початкової школи, щоб вони краще запам'ятала, як економити тепло та воду вчителі проводили енергоефективні руханки.

На завершення тижня відбувся конкурс малюнків та плакатів.

СЗШ №67. Бабин Яр - Наш біль...

30.09.2022 14:29

Наша пам'ять.

Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров'ю .

З метою збереження та відновлення пам'яті щодо подій пов'язаних з трагедією Бабиного Яру, учні СЗШ №67 взяли участь у конференції "Попіл Бабиного Яру в наші стукає серця"та вшанували пам'ять жертв злочинів в роки Другої світової війни.

Випускники 11 класів пройдуть ДПА-2023 у формі ЗНО

30.09.2022 09:11

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 28.09.2022 1 374

Державна підсумкова атестація учнів, які 2022-2023 навчального року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, буде проведена у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом.

Державна підсумкова атестація буде проведена з 4 предметів.

Перший і другий обов’язкові – українська мова та математика.

Третім предметом ДПА за вибором випускника може бути історія України або іноземна мова.

Водночас випускники, які для проходження ДПА оберуть третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки.

Також випускник, який обере третім навчальним предметом одну з іноземних мов, може вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми школи), біологія, географія, фізика, хімія.

Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі

30.09.2022 08:13

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 29.09.2022 6 488


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 707 від 08 серпня 2022 року

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

09 вересня 2022 р. за № 1029/38365

Про затвердження Інструкції з ведення

ділової документації у закладах загальної

середньої освіти в електронній формі

Відповідно до статті 4 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”, пункту 12 Положення про програмно-апаратний комплекс Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2021 року № 1255, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55 “Деякі питання документування управлінської діяльності” та з метою забезпечення ведення ділової документації в закладах загальної середньої освіти в електронній формі НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі (далі – Інструкція), що додається.

2. Директорату цифрової трансформації (Завгородній Д.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 8 розділу I цієї Інструкції, який набирає чинності через 3 місяці з дня припинення або скасування воєнного стану.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр Сергій Шкарлет

ПОГОДЖЕНО:

Керівник Секретаріату

Уповноваженого Верховної Ради

України з прав людини Наталія Федорович

Перший заступник Міністра

цифрової трансформації України Олексій Вискуб


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки України

від 08 серпня 2022 року № 707



ІНСТРУКЦІЯ

з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі


I. Загальні положення

1. Ця Інструкція встановлює загальні вимоги ведення ділової документації в електронній формі для закладів загальної середньої освіти (далі – заклади освіти).

2. У цій Інструкції терміни вживаються у таких значеннях:

  • ділова документація – збережена на матеріальному носії або в електронній освітній інформаційній системі документація, яка створюється під час освітніх та управлінських процесів в закладах освіти;

  • електронний класний журнал – окремий електронний документ ділової документації закладу освіти, у якому фіксуються результати навчальних досягнень здобувачів освіти, відвідування ними занять, стан виконання навчальних програм тощо та може бути реалізований як окрема електронна освітня інформаційна система (далі – ОІС) або як її функціональний модуль програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”.

Інші терміни вживаються в значеннях, наведених у Законах України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про електронні комунікації”, “Про інформацію”, “Про захист персональних даних”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про державну статистику”, “Про електронні довірчі послуги”, Положенні про програмно-апаратний комплекс “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2021 року № 1255.

3. Ведення ділової документації закладу освіти в електронній формі запроваджується з метою:

1) удосконалення управління закладом освіти шляхом автоматизації одержання, обробки та зберігання інформації та документів у електронній формі;

2) забезпечення оперативності, достовірності та цілісності інформації, що використовується в освітній діяльності;

3) організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання та відстеження результатів навчання;

4) спрощення ведення ділової документації в закладі освіти, зменшення витрат часу на її ведення;

5) забезпечення органів управління у сфері освіти оперативною та актуальною інформацією про діяльність закладів освіти для прийняття управлінських рішень.

4. Документування управлінської інформації та організації роботи з документами в державних і комунальних закладах загальної середньої освіти здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 23 червня 2018 року № 676, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 11 вересня 2018 року за № 1028/32480.

5. У електронній формі здійснюється ведення документів, що визначені пунктом 1 наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10 травня 2011 року № 423 “Про затвердження єдиних зразків обов’язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності”, а також інших документів, що можуть створюватись у процесі діяльності закладу освіти.

6. На підставі даних ділової документації закладу освіти, що вносяться та обробляються в ОІС, створюються та/або ведуться у електронній формі:

1) класний журнал для I – IV класів;

2) класний журнал для V – XI (XII) класів;

3) журнал обліку пропущених і замінених уроків;

4) журнали здобувачів освіти, які здобувають загальну середню освіту за індивідуальною формою;

5) журнал факультативних та гурткових занять;

6) журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;

7) особові справи здобувачів освіти;

8) алфавітна книга здобувачів освіти;

9) особова справа педагогічного працівника;

10) журнал реєстрації наказів руху здобувачів освіти;

11) накази керівника з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання (про відрядження, стягнення, надання щорічних оплачуваних відпусток та відпусток у зв’язку з навчанням);

12) річний план роботи закладу освіти;

13) розклад навчальних занять;

14) свідоцтва досягнень здобувачів освіти тощо.

7. Дані, які збираються в ОІС для ведення ділової документації закладу освіти в електронній формі, передаються до центральної бази даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” та опрацьовуються для заповнення статистичних звітів.

8. Перелік даних, що обробляються в ОІС для ведення ділової документації закладу освіти, наведено в додатку до цієї Інструкції.

9. Педагогічна рада закладу освіти використовує ОІС, що включає програмні модулі для ведення ділової документації закладу освіти в електронній формі. Така ОІС може бути підключена до центральної бази даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” (далі – ЦБД АІКОМ) відповідно до процедури, визначеної Положенням про програмно-апаратний комплекс “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2021 року № 1255.

10. Керівник закладу освіти визначає відповідальну особу за адміністрування ОІС.

11. Обробка інформації в ОІС здійснюється з дотриманням вимог Законів України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах” і “Про захист персональних даних”.

12. У разі використання закладом освіти ОІС, яка не підключена до ЦБД АІКОМ, відповідальна особа закладу освіти повинна передавати до АІКОМ необхідну інформацію для зведення статистичної звітності.

II. Особливості ведення електронного класного журналу

1. Електронний класний журнал є документом ділової документації закладу освіти, що ведеться в електронній формі та використовується для:

1) зберігання даних про навчальні досягнення здобувачів освіти;

2) автоматизації обліку та контролю освітнього процесу;

3) одержання, обробки та зберігання даних для автоматизації ведення ділової документації закладу освіти в електронній формі;

4) оперативного доступу до інформації учасниками освітнього процесу про рівень навчальних досягнень із різних предметів, відвідуваність і домашні завдання;

5) забезпечення можливості дистанційного прямого та оперативного інформування учасників освітнього процесу.

2. Інформація до електронного класного журналу вноситься українською мовою, за винятком даних, що потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів (стосовно навчання іноземним мовам, серія документа, адреса електронної пошти тощо).

3. У разі потреби, електронний класний журнал та інші документи генеруються засобами ОІС у формі електронного документа шляхом вивантаження даних у форматах pdf, csv, xlsx або іншому зчитуваному форматі на вибір особи, яка зробила до системи запит щодо вивантаження.

4. Після завершення навчального року та внесення відповідних записів у електронний класний журнал, директор закладу освіти або уповноважена ним особа накладає електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

III. Вимоги до зберігання ділової документації закладу освіти в освітній інформаційній системі

1. Зберігання ділової документації закладу освіти виключно в ОІС можливе за дотримання наступних вимог:

  • інформація, що міститься в діловій документації закладу освіти, повинна бути доступною для її подальшого використання відповідно до наданих прав доступу та встановленого порядку;

  • дані та документи, що мають бути зведені, згенеровані та підписані станом на певну дату, перед збереженням та відправкою в ЦБД АІКОМ (у разі потреби), підписуються відповідальною особою, що накладає електронний підпис автора, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

2. Матеріали, завантажені користувачами в ОІС (домашнє завдання, відео-матеріали, тести, навчальні матеріали, довідники тощо), можуть зберігатися в архівних базах даних протягом терміну, визначеного в системі, із урахуванням чинного законодавства. Власник ОІС забезпечує місце для зберігання даних ділової документації закладу освіти в електронній формі.


Т. в. о. генерального директора

директорату цифрової трансформації Катерина Супрун



Додаток

до Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної

середньої освіти в електронній формі

(пункт 8 розділу I)

ПЕРЕЛІК

даних, що обробляються в електронній освітній інформаційній системі для ведення ділової документації закладу загальної середньої освіти в електронній формі

1. Перелік даних, що вносяться та обробляються в електронній освітній інформаційній системі:

1) Персональні дані учня:

а) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);

б) дата народження;

в) стать;

г) реквізити документа, що посвідчує особу;

ґ) заклад загальної середньої освіти та клас, до якого зарахований учень (дата зарахування/відрахування та підстава);

д) пільгова категорія (що стосується отримання соціальної допомоги або пільг. Наприклад, знижка або безкоштовне харчування).

Інші дані стосовно учня:

а) відвідування та пропуски занять;

б) оцінювання (поточне, тематичне, підсумкове, атестаційне);

в) теми уроків.

2) Персональні дані батьків:

а) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);

б) пільгова категорія (що стосується отримання соціальної допомоги або пільг дитиною. Наприклад, знижка або безкоштовне харчування);

в) контактна інформація.

3) Персональні дані співробітника закладу освіти:

а) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);

б) дата народження;

в) стать;

г) документи про освіту.

4) Інші дані стосовно співробітника:

а) посада;

б) педагогічне навантаження або ставка;

в) науковий ступінь (за наявності);

г) вчене звання (за наявності);

ґ) кваліфікаційна категорія, педагогічне звання (за наявності);

д) пільгова категорія (за наявності);

е) назва закладу освіти, у якому здобув освіту;

є) освіта, спеціальність, кваліфікація;

ж) назва навчальних дисциплін, що викладаються (за наявності);

з) паралелі, у яких працює особа (за наявності);

и) класи, із якими працює особа, із зазначенням профільності та поглибленого вивчення (за наявності);

і) заміни вчителів (за наявності).

5) Дані про освітній процес:

а) навчальний рік;

б) мережа класів;

в) профільність (за наявності);

г) перелік і кількість навчальних предметів, інтегрованих курсів;

ґ) оцінювання результатів навчання: 1 семестр, 2 семестр, річна, державна підсумкова атестація, практика, підсумкові, середній бал атестата;

д) інваріантна складова навчального плану;

е) варіативна складова навчального плану;

є) фіксування рішення педагогічної ради;

ж) контингент учнів на початок семестру / на кінець семестру (року), усього за рік;

з) таблиця руху учнів;

и) кількість учнів, яких не оцінено чи не атестовано з усіх навчальних предметів.

2. Інтерфейси електронної освітньої інформаційної системи забезпечують збір та/або обробку наступних наборів даних для таких видів документів ділової документації закладів загальної середньої освіти в електронній формі:

1) Журнал обліку пропущених і замінених уроків:

а) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) вчителя, який пропустив урок;

б) причина пропуску;

в) назва предмету, із якого пропущено урок;

г) клас, у якому пропущено урок;

ґ) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) вчителя, який замінив урок;

д) яким предметом замінено урок.

2) Журнали учнів, які здобувають загальну середню освіту за індивідуальною формою:

а) навчальний рік;

б) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) учня;

в) рік навчання;

г) термін навчання;

ґ) підстава організації такої форми;

д) назва предмету вивчення, навчальної дисципліни;

е) кількість навчальних годин;

є) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) учителя;

ж) дата проведення заняття;

з) зміст навчального матеріалу;

и) кількість годин на виклад матеріалу.

3) Відомості зі свідоцтва досягнень або свідоцтво про здобуття базової середньої або профільної середньої освіти учня:

а) результати навчання за 1 семестр;

б) результати навчання за 2 семестр;

в) результати річного оцінювання;

ґ) оцінка за навчальну практику;

г) результати державної підсумкової атестації (в разі наявності);

д) результати підсумкового оцінювання.

4) Облік виховної роботи:

а) номер і дата заходу;

б) назва заходу та тема;

в) облік гурткової роботи;

ґ) гуртки, секції, клуби, що відвідує учень;

г) режим роботи гуртка;

д) примітки.

5) Відомості про батьків:

а) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) батька, матері або осіб, що їх замінюють;

б) контактні дані тощо.

6) Журнал факультативних і гурткових занять:

а) облік відвідування;

б) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) учня;

в) назва факультативу або гуртка;

ґ) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) вчителя;

г) зміст факультативного заняття;

д) домашнє завдання;

е) зведений облік навчальних досягнень учнів;

є) зведена таблиця руху учнів і їх досягнень у навчанні;

ж) зауваження до ведення журналу факультативних занять.

7) Особові справи учнів/вихованців:

а) номер особової справи;

б) тип і назва закладу загальної середньої освіти;

в) адреса закладу освіти;

ґ) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) директора;

г) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) учня/вихованця;

д) стать;

е) дата народження;

є) серія та номер свідоцтва про народження;

ж) місце проживання учня;

з) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) батька, матері або осіб, що їх замінюють;

и) дані про заклад освіти до отримання початкової освіти (в разі наявності);

і) відомості про перехід із одного закладу освіти до іншого (в разі наявності) тощо.

8) Журнал реєстрації наказів руху учнів/вихованців:

а) номер наказу;

б) номер учня в алфавітній книзі;

в) заклад, паралель, клас;

ґ) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) учня/вихованця;

г) дата зарахування/відрахування тощо.

9) Річний план роботи закладу загальної середньої освіти (далі – заклад освіти), що може містити інформацію (розділи) про стан і планування щодо:

а) освітнього середовища закладу освіти;

б) системи оцінювання здобувачів освіти;

в) педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу освіти;

г) управлінських процесів закладу освіти тощо.

10) Журнал реєстрації наказів із основної діяльності:

а) реквізити наказу;

б) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) працівника, на якого покладений контроль за виконанням наказу.

11) Документація з продовження навчання випускників 9-х класів:

а) отримана інформація про місце навчання з Єдиної державної електронної бази з питань освіти;

б) інформація про продовження навчання за кордоном (у разі наявності).

12) Свідоцтва досягнень здобувачів освіти:

а) клас;

б) назва та адреса закладу освіти;

в) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) учня;

г) стан і планування щодо переліку навчальних дисциплін;

ґ) результати оцінювання за навчальними предметами (варіативними курсами) тощо.

СЗШ №33. Урок "Твій друг - безпечний рух"

29.09.2022 16:49

Під час тижня безпеки дорожнього руху УС школи "Золоті Леви" для школярів провели урок "Твій друг – безпечний рух"

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Тому традиційно в нашій школі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

Деякі питання проведення у 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту

29.09.2022 15:45

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 28.09.2022 4 198


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ


№ 808 від 12 вересня 2022 року


Деякі питання проведення

у 2022/2023 навчальному році

державної підсумкової атестації осіб,

які здобувають загальну середню освіту


Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 12 Закону України «Про освіту», частини п’ятої статті 17, частини першої статті 47 Закону України «Про повну загальну середню освіту», частини першої статті 20 Закону України «Про фахову передвищу освіту», підпункту 761 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пунктів 4, 5 розділу І, пунктів 1, 2 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Перелік навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);

2) Перелік навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);

3) Перелік навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).

2. Установити, що в 2022/2023 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які:

1) завершують здобуття початкової освіти, базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі;

2) завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти) (далі – повної загальної середньої освіти), проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986 (крім випадків, зазначених у пунктах 6-1, 13-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979 (далі – Порядок));

3) завершують здобуття повної загальної середньої освіти та зазначені у пунктах 6-11, 13-16, 18 розділу ІІ Порядку, проводиться у закладі освіти в письмовій формі;

4) завершують здобуття повної загальної середньої освіти та здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, з мови національних меншин чи корінних народів (за заявою одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради) проводиться в закладі освіти в письмовій формі;

5) бажають скористатися правом повторного складання державної підсумкової атестації з української мови, та/або математики, та/або історії України, що передбачено пунктом 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986.

3. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Єресько О.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.


Міністр Сергій Шкарлет


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

освіти і науки України

12 вересня 2022 року № 808


ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році проводиться

державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової

освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти)


1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).


Генеральний директор директорату дошкільної,

шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько



ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

освіти і науки України

12 вересня 2022 року № 808

ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році проводиться

державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової

середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти)


1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.


Генеральний директор директорату дошкільної,

шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько



ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

освіти і науки України

12 вересня 2022 року № 808

ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році

проводиться державна підсумкова атестація осіб, які

завершують здобуття повної загальної середньої освіти

(профільної загальної середньої освіти)


1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*) (за вибором здобувача освіти**).

4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти***).

5. Мова національної меншини чи корінного народу****.

_____________________

* Відповідно до освітньої програми закладу освіти.

** Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

*** Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

**** Для здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів або вивчають таку мову (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).


Генеральний директор директорату дошкільної,

шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько

СЗШ №97. «Пишу я лист захисникам Вітчизни…»

28.09.2022 19:28

У сьогоденні кожна українська дитина розуміє, що її життя, її майбутнє, життя її родини та близьких в міцних, надійних руках наших захисників і захисниць.

Листи-малюнки учнів школи зі словами вдячності в руках наших мужніх, найсміливіших, непереможних воїнів – захисників Херсону!!!

На думку Наталії Білоус, учителя ОТМ, дитячі листи-малюнки - це своєрідні обереги. Адже у цих простих, але дуже емоційних та чуттєвих словах, у яскравих образах закодовано послання: непохитна віра в українську армію та ПЕРЕМОГУ, в них - гордість за Україну та величезна подяка кожному, хто зараз на захисті рідної землі!

СЗШ №97. «Наближають Україну до перемоги»

28.09.2022 19:10

Під час вторгнення ворогів на нашу землю до волонтерського руху долучилося дуже багато людей. Це щоденна велика праця і дорослих, і дітей. Попри юний вік учні нашої школи волонтерять та допомагають військовим і переселенцям.

За активну та небайдужу життєву позицію п’ятеро школярів отримали нагороди від мера Львова Андрія Садового, голови управління освіти Андрія Закалюка та військових 125-ої бригади територіальної оборони.

В України є майбутнє, яким ми пишаємося вже сьогодні. Дармограй Юліана (8-А клас), Береснева Андріана (10-А клас), Дацьків Анна-Марія (6-А клас), Біла Софія (6-А клас), Васюченко Аліна(6-А клас). Ви — молодці, ми гордимося вами!

СЗШ №40 м.Львова. Творимо перемогу разом!!!

28.09.2022 13:06

Сьогодні, 27 вересня, мер Львова Андрій Садовий спільно з головою управління освіти Андрієм Закалюком та військовими 125-ої бригади територіального оборони відзначили дітей, які від початку війни допомагають нашим військовим та переселенцям.

Серед не однієї сотні дітей Львова були й наші учні!

Отож, "за свідому громадянську позицію, активну волонтерську діяльність та з нагоди Міжнародного дня миру" нагороджено:

1. Ушенка Максима (3-В клас);

2. Скібчика Романа (8-А клас);

3. Шморгуна Юрія (9-Б клас);

4. Паньківа Сергія (11-А клас).

Дорогі наші учні, щиро дякуємо вам! Те, що ви робите, є надзвичайно важливим! Проте варто зазначити, що кількість таких дітей у нашій школі є значно більшою!!! Тому вдячні кожному, хто робить свій вклад у Перемогу!!!

РАЗОМ МИ - СИЛА!!!

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

СЗШ№40 м.Львова. "Який твій улюблений урок?"

28.09.2022 12:58

Якщо запитати будь-якого нашого учня чи ученицю 1-5 класів "Який твій улюблений урок?", то швидше за все почуєте, що це РОБОТОТЕХНІКА!!!

Жодної дивини! Адже як можна не любити такі цікаві уроки?)

Наші наймолодші школярі вже роблять перші спроби програмування. У них добре виходить і їм це надзвичайно подобається!

А ми, педагоги, радіємо, що наші учні щасливі навчаючись!!

Тринадцята міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти” та Чотирнадцята міжнародна виставка “Інноватика в сучасній освіті”

28.09.2022 00:16

23 – 25 листопада 2022 року в онлайн форматі відбудуться Тринадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Чотирнадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті».

Організатор виставок – Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Програмою передбачено проведення в онлайн форматі науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, презентацій, майстер-класів тощо за участю керівників, провідних фахівців і науковців МОН України, НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», керівників закладів освіти, педагогів-практиків, виробників і постачальників навчального обладнання, а також випускників, учнів, батьків і громадськості. Після проведення заходів доповідачам видається відповідний Сертифікат.

Для учасників Чотирнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» відбудуться:

  1. Конкурс для закладів вищої, післядипломної і професійної (професійно-технічної) освіти на отримання Почесного звання «Лідер інновацій в освіті» з нагородженням переможців Почесною нагородою і дипломом.

  2. Конкурс із тематичних номінацій із нагородженням переможців золотими, срібними й бронзовими медалями, дипломами:

  3. Інновації в національно-патріотичному вихованні здобувачів освіти.

  4. Психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

  5. Реалізація практико-орієнтованого навчання як засобу формування професійних компетентностей здобувачів освіти.

  6. Інноваційна діяльність закладу освіти в умовах цифрової трансформації освіти.

  7. Реалізація принципу наступності та послідовності на адаптаційному циклі навчання учнів 5-го класу закладів загальної середньої освіти.

Нагороди переможцям конкурсів, дипломи, сертифікати доповідачів, каталог будуть надіслані учасникам виставок на поштову адресу.

Інформацію щодо участі у виставках можна отримати в оргкомітеті:

(067) 656-51-89, (067) 721-49-46, E-mail: expo@vsvit.com.ua, 4984204@ukr.net.

Левчик вже активно готується до зими. А ви? Оголошуємо новий конкурс присвячений тижню енергозбереження та енергоефективності

27.09.2022 22:46

Запрошуємо учнів наших шкіл взяти участь у конкурсі відео «Готуємося до зими енергоефективно», який організовуємо спільно з управлінням комунікацій та відділом енергоменджменту.

Що треба робити?

Так як і Левчик розробити ідеї енергозбереження або енергоефективності для підготовки до зими вдома або у школі та втілити їх у формі відео до 3 хвилин .

Опублікувати його на своїх сторінках у соціальних мережах з хештегом #енергоефективний_Львів та надіслати з приміткою «конкурс відео» на електронну адресу: osvitalviv@ukr.net .

Роботи прийматимемо до 21 листопада .

Далі журі вибере переможців, які отримають подарунки та зможуть зустрітися з Левчиком.

Про результати оголосимо листопада

Готуємося до зими енегроефективно разом з Левчиком

Андрій Закалюк

Євген Бойко

Леся Приставська

Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова

Львівська міська рада

Методичні рекомендації

«Як підготуватись до складної зими у Львові?»

1. Буклет « Споживати розумно» (дивитись повністю)

2. Буклет «Як люди самоорганізовувались взимку у містах, де не було тепла та електроенергії»

3. Буклет «Подбайте з батьками про наявність»

4. Екологічний квест «У пошуках тепла» можна використати матеріал , щоб діти зрозуміли, що таке теплоті де ми його втрачаємо, відповідно, е можна заощадити і берегти. ( посібник, ст.. 57 https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1740F7VhPcoo40t3g23VDAdZ9lQ3F7NtC)

5. Що придбати на зиму зараз:

· електричний обігрівач. Він врятує вас від морозів, якщо виникнуть проблеми з центральним опаленням. А ось буржуйка в квартирі - не дуже безпечний спосіб опалення;

· електричний конвектор. Він менше навантажує електромережу, а гріє не гірше.

· теплий одяг і термобілизну. Купуйте речі з вовни та інших натуральних тканин: синтетика погано тримає тепло.

· Щоб не замерзнути вночі, придбайте пухові ковдри. Такі ковдри дуже теплі, легкі і приємні для тіла. Одна пухова ковдра замінить 2-3 звичайних. Також для обігріву ліжка придбайте грілки, електроковдру і електропростирадла. Ще одна поширена порада від експертів - купити спальний мішок. Такий мішок можна викласти в ліжко, щоб спати було ще тепліше.

6. Енергозбереження – справа кожного із нас!

· Не перекривай дорогу теплу! Довгі штори, невдало розставлені меблі перед радіаторами поглинають до 20% тепла

· Розмісти за батареєю фольгу.Це підвищить тепловіддачу радіатора та зменшаться витрати на опалення.

· Не перегрівай приміщення! За даними лікарів сон у прохолодному приміщенні корисніший. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань.

· Елементарні правила з теплоізоляції вікон можуть підвищити температуру в квартирі на 3-4 градуси.

· Провітрюй приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.

· Зачиняй двері в під’їзді. Тепловтрати через відчинені двері та розбиті вікна в під’їзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

· Постав лічильники. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%,якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.

· Постав склопакети. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см. Та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%.

· Використовуй короткі штори, жалюзі. Це допоможе скоротити втрату тепла,що виходить через скло на 8 – 15 %.

7. Пам’ятка . Прості енергетичні рішення.

· Зберігайте енергію у повсякденному житті. Замініть звичайні лампочки на енергозберігаючі.

· Купуйте енергоефективні побутові прилади.Енергоефективні мають спеціальне маркування А++, менш економні А +, В, С, Д.

· Економте воду та енергетичні ресурси

· Сортуйте сміття та закликайте робити це оточуючих. Перейдіть на роздільне сортування сміття. Папір можна здати до пунктів прийому макулатури. Скло і пластик можна здавати. Органічні відходи – це цінна

сировина для виробництва компосту. Відпрацьовані батарейки здавайте до відповідних пунктів прийому.

· За змогою користуйтесь безпечним транспортом. Більше ходіть пішки – це корисно. Користуйтесь велосипедом.

· Не купуйте зайвого. Відвідуючи магазин, купуйте товари в упаковці, що переробляється (скло, папір, картон) або швидко і безпечно розкладається у навколишньому середовищі. Чим більше споживаємо пластику (термін розкладання 100 років) тим більше накопичуємо сміття.

· Допомагайте природоохоронним організаціям. Беріть участь у природоохоронних акціях, що координуються школою. Висувайте свої ідеї та ініціативи щодо збереження природи та клімату. Дій вже сьогодні, залучай оточуючих!!! Починаймо із себе!


СЗШ №78. Наш збір завершено!

22.09.2022 22:04

Наш збір завершено!

Ще раз приносимо велику подяку дітям, батькам, вчителям, усім хто долучився до збору коштів, прийшов на ярмарок та підтримав!

Загалом, до сьогоднішнього дня ми зібрали 162 тисячі гривень.

Було придбано:

- Квадрокоптер Mavic 3 Fly More Combo

- Планшет Samsung Galaxy Tab S6 Lite

- Дві флеш-карти Kingston 128гб.

Оскільки нам бракувало трішки грошей, хочу подякувати Vitaliy Baranov та Natalia Baranova за те, що швиденько допомогли закрити збір

Зовсім скоро усе поїде до хлопців на допомогую.

Нехай та пташка слугує на благо ЗСУ та України.

ЗДО №154. Участь в освітянському заході

26.09.2022 23:31

З метою розбудови партнерських стосунків між освітянськими спільнотами напередодні святкування Всеукраїнського Дня дошкілля, творча група педагогів ЗДО №154 ЛМР прийняла участь в освітянському заході, організованому відділом освіти Жовківської міської ради Львівського району Львівської області та презентувала досвід роботи особистісно-орієнтованого навчання та виховання дітей дошкільного віку за принципами роботи «Лицем до дитини».

Приємно, коли те, що робиш, подобається і вражає.

ЦДЮТ. Мандрівка в Тернопіль

26.09.2022 11:37

23 вересня 2022р. виповнюється 150 років з дня народження видатної оперної співачки, яка завдяки працьовитості та неперевершеному вокалу прославилася на весь світ. Вона виступала в час «золотої епохи» опери та підкорила чотири континенти.

Народилась велика українка на Тернопіллі, а в самому Тернополі здобувала освіту в школі товариства «Приятелі музики». У центрі міста тепер стоїть пам'ятник Соломії Крушельницькій.

Керівник гуртка «Екологічне краєзнавство» Наталія Нестерук разом зі своїми вихованцями 24 вересня вирушили у мандрівку на батьківщину неперевершеної «мадам Баттерфляй».

Приємно вразив історичний центр Тернополя, Тернопільський замок, пам'ятки архітектури XVIІI-XX ст.

А особливо дітки були в захваті від Тернопільського ставу, опанувавши новий вид транспорту – теплохід, адже у Львові з відкритими водоймами сутужно…

А також відвідали Гідропарк, помандрували алеями з численними екзотичними деревами і кущами; побували на острові кохання (місце, де завжди збираються закохані пари).

Ну і, звичайно, спільна світлина біля пам’ятника Соломії Крушельницькій…

Втомлені, але щасливі повернулись до Львова, щоб зібрати сили для нових поїздок.

СЗШ№40 м.Львова. "Листи миру"

26.09.2022 09:16

"Листи миру" та пречудові малюнки сьогодні вирушили до наших найдорожчих Захисників України, зокрема - до відважних воїнів 63-ї окремої механізованої бригади (63 ОМБр).

Любі наші, рідні, воїни світла і добра, для вас лише найкращі слова, що линуть з дитячих сердець!!!

Ці заповітні бажання наших учнів початкових класів неодмінно збудуться!!!

Адже діти думають про Вас, говорять про Вас у школі, захоплюються Вами, прагнуть бути схожими на українського воїна, згадують Вас, Захисники України, у своїх молитвах! А така підтримка - безцінна!!!

Слава Збройним Силам України!!!

28 вересня відбудеться вебінар на тему: «Кіберзахист та дистанційні технології в освіті»

25.09.2022 08:48

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 24.09.2022 400

28 вересня 2022 року відбудеться вебінар на тему: «Кіберзахист та дистанційні технології в освіті».

Спікерами заходу є експерти департаменту кіберполіції Національної поліції України, старший лейтенант поліції Дороганов Євгеній Олександрович та майор поліції Панченко Євгеній Вікторович.

Головна мета вебінару – надати інструкції щодо організації безпечного цифрового простору під час використання дистанційних технологій для організації освітнього процесу, робочих зустрічей та нарад, а також щодо ризиків та фейків під час роботи та навчання із використанням інтернету.

До участі запрошують працівників органів управління освітою, керівників закладів освіти, їхніх заступників, а також всіх охочих, хто використовує дистанційні технології в освіті.

Початок о 15:00

Захід проходитиме в онлайн-форматі із трансляцією на фейсбук-сторінці МОН.

СЗШ №33. Олімпійський тиждень у школі

24.09.2022 20:00

Традиційно на початку нового навчального року у школі відбувся «Олімпійський тиждень», у рамках якого було організовано чимало цікавих заходів. Класні керівники провели тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійський урок. Вчителями фізичної культури було організовано конкурс малюнків, а також спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.

Для здобувачів освіти 5-7 класів відбувся турнір з шахів.

ЦДЮТ. Майстер-клас у СЗШ №54

24.09.2022 19:46

До всесвітнього Дня туризму в СЗШ №54 ім. Квітки Цісик керівники туристичних гуртків (Мирослава Мишолівська та Христина Стасюк) провели майстер-класи для учнів 5 класів з техніки пішохідного туризму. Учні з величезним задоволенням і захватом вчилися в’язати хитромудрі вузли, працювати з карабінами, підійматися по уявній скелі і, звичайно, ставити намет, який жодна буря не зможе знести… Отже, у горах наші діточки дадуть собі раду.

Підсумком цього спортивного дійства стало підписання угоди про співпрацю між ЦДЮТ та СЗШ №54.

Ось так розпочався новий навчальний рік для пошановувачів туризму.

СЗШ №78. Виготовлення маскувальних сіток.

23.09.2022 09:09

Учні, випускники, вчителі, батьки та всі небайдужі долучились до виготовлення маскувальних сіток. Ми плели основи для сіток, в‘язали похідні килимки з тканини. Маскувальні сітки передавали в різні міста: Харків, Запоріжжя, Київ,Северодонецк, Маріуполь, Бахмут. З березня до 31 серпня ми вив’язали 501 метр сітки, 700 метрів основи та 800 килимків похідних. Дякуємо всім, хто долучився до такої важливої справи.

Великогрибовицький ліцей. Заняття з арт-терапії.

22.09.2022 23:59

Сьогодні учні 3, 4 класів Великогрибовицького ліцею відвідали заняття з арт-терапії.

Арт-терапія - це турбота про емоційне самопочуття і психологічне здоров'я дитини через художню діяльність. Вона відіграє величезну роль у розвитку і корекції емоційного світу дитини.

Мета сьогоднішного заняття з учнями- не навчити їх красиво малювати, а розбудити в них емоції.

Щиро вдячні психологам Тинянській К. І. та Юхимук Л.В. за чудове та корисне заняття.

Великогрибовицький ліцей. Діти за мир у своїй країні

22.09.2022 23:55

Хай буде мир на нашій Украіні!!!

Проєктна робота маленьких розумників 2 класу! Дякуємо батькам за допомогу, а Ірині Андріївні Карпі - за чудовий майстер-клас!!!

СЗШ №78. 21 вересня - Міжнародний день миру.

22.09.2022 23:45

Учнями 3-В класу ( кл. керівник Кропивницька О.О) було проведено виховну годину на тему « Ми хочемо жити у мирі». Діти ознайомились з історією започаткування Міжнародного дня миру, переглядали відеопрезентацію та писали на патріотичних долоньках що для них означає слово «мир». Учні отримали багато позитивних емоцій, розвивали почуття патріотизму, національної гордості та любові до рідного краю.

ЦДЮТ. Реабілітаційний центр "Вільні крила"

22.09.2022 23:19

Туристичні гуртки запрацювали!

Недалеко від Львова (с. Кожичі) у мальовничому Розточчі знайшли собі прихисток 42 види птахів у реабілітаційному центрі «Вільні крила». Пернатим допомогла ЛЮДИНА. Тут пташкам добре: є їсти, пити і хороше походити. Але волонтерська допомога не зашкодить. Тому наші вихованці разом зі своїми керівниками (Мирославою Мишолівською та Христиною Стасюк) прийшли не з порожніми руками.

Якщо ще хтось захоче купити щось смачненького для пташок, не соромтесь:

Реквізити для допомоги:

Приват-банк 4731219613878283

Павло Кручок

Монобанк 5375 4141 0934 6832

Павло Кручок

Інформація про навчання на кафедрі міжнародної інформації НУ «Львівська політехніка» по спеціальності 291 “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”.

Великогрибовицький ліцей. Діти за мир у своїй країні.

22.09.2022 17:18

Сьогодні дуже важливе свято для кожного українця — Міжнародний день миру. Кожен із нас мріє про якнайшвидше припинення бойових дій на території нашої держави, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресорів.

Ми живемо на одній Землі.

Ми такі всі різні та єдині.

Нам щоночі сняться кольорові сни,

В них щасливі ми всі. Ми всі щасливі.

Миру нам усім у наших сім'ях та родинах, у нашій славній Україні

СЗШ №33. Міжнародний День Миру.

22.09.2022 17:09

Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.


Злітають до неба рядками

Дитячі листи-журавлі...

І чути молитву мами

Про мир на своїй землі.

І в золоті ниви колосся...

А світ онімів від зла...

І діти, раптом, стали дорослі, -

До нас увірвалась війна.

СЗШ №67. Міжнародний День Миру

22.09.2022 16:29

Відзначення Міжнародного Дня Миру у СЗШ 67!

Ранкові зустрічі,виховні години, виготовлення сувенірів, конкурс малюнків, презентації, флешмоби - так відзначили Міжнародний День Миру наші учні.

Мирного неба!

Слава Україні!

Великогрибовицький ліцей. Квітковий вернісаж.

22.09.2022 16:12

Квітковий вернісаж у Великогрибовицькому ліцеї перетворився на справжнє свято квітів, фантазії, осінньої фейєрії . Дякуємо учням 5-11 класів за активну участь.

Великогрибовицький ліцей. Місячник Увага Діти на дорозі.

22.09.2022 16:03

Традиційно вересень у Великогрибовицькому ліцеї розпочався місячником безпеки дорожнього руху "Увага! Діти на дорозі".

Учні 1, 4 класу разом із вчителями Маслаковою О.С. та Шретер К.М. здійснили цікаву екскурсію до світлофора та переконалися, як важливо знати правила дорожнього руху, завжди пам'ятати, що твоя безпека - в твоїх руках!

Якщо ти знаєш правила дорожнього руху і дотримуєшся їх - ти захищений.

Великогрибовицький ліцей. Новий освітній простір.

22.09.2022 12:02

Новий освітній простір у Великогрибовицькому ліцеї створюють наші талановиті учні та вчителі.

Дякуємо Карпі І.А. за чудові ідеї , Дацко Анастасії та Махніцькій Діані- за їх творче втілення.

СЗШ №97. ФЛЕШМОБ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МИРУ

22.09.2022 08:39

Насиченим видався сьогоднішній день для учнів 5-их класів!

Ранок розпочався спільним виконанням Державного гімну України! Потім діти разом із своїми класними керівниками натхненно та плідно працювали і творили.

Спочатку маленькі українці для своїх захисників писали побажання на прапорах з твердим переконанням, що такий національний символ з дитячими щирими словами підтримки і любові буде захищати наших воїнів у боях.

Пізніше діти провели яскравий ФЛЕШМОБ в рамках Міжнародного дня миру.

І весь день учнів 5-их класів супроводжувала патріотична пісня!

Дякуємо батькам і класним керівникам за правильне виховання!

Свідоме майбутнє України підростає і підтримує своїх героїв!

Ось чому МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

Слава Україні!

СЗШ №78. Благодійний ярмарок для збору коштів на купівлю дрона для Збройних Сил України.

21.09.2022 23:16

Сьогодні, 21 вересня 2022 року на подвір'ї СЗШ І- ІІІст.#78 м.Львова відбувся благодійний ярмарок для збору коштів на купівлю дрона для Збройних Сил України.

Велика подяка усім учасникам ярмарку!

Зібрано 153 тис.768 грн.!!! Кошти ще продовжують надходити .

Це наш спільний маленький внесок у велику ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!

Передаємо естафету школам міста Львова!

Нехай ціла армія дронів від закладів освіти допоможе нашим захисникам наблизити НАШУ ПЕРЕМОГУ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Віра Дацьків. БУДЕ ПЕРЕМОГА - БУДЕ МИР!

21.09.2022 21:09

21 вересня весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день МИРУ. Нажаль, для українців цей день сьогодні просто дата у календарі... Агресія та звірства росії щодня вбивають віру в мир... Але у нас ще більше посилилася віра в Бога, в ЗСУ і єдиний мир, у який ми віримо - це МИР ЧЕРЕЗ ПЕРЕМОГУ!

А сьогодні... Сьогодні так:

"ДЕНЬ МИРУ БЕЗ МИРУ або БУДЕ ПЕРЕМОГА - БУДЕ МИР"

Автор вірша Віра Дацьків

Музика "Квіти мінних зон" (Океан Ельзи), читає автор

СЗШ №97. ВІТАННЯ ТИМ, ХТО ТРИМАЄ НАМ НЕБО

21.09.2022 21:03

8-Г клас. Класний керівник Н.Мазур. В МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ ВІТАННЯ ТИМ, ХТО ТРИМАЄ НАМ НЕБО

Ліцей №57 імені Короля Данила. Всесвітній день Миру.

21.09.2022 20:20

Мир на землі - це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний, дивовижний світ.


21 вересня у всесвітній день Миру, учні ліцею №57 імені Короля Данила приєдналися до флешмобу " Ми - єдині! Ми за мир!". Бажаємо всім мирного неба, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні та довгих років життя під мирним небом України!

СЗШ №97. Наталя Білоус. Нехай кожен лист знайде свого адресата!

21.09.2022 20:15

В ДЕНЬ МИРУ учні 97 школи м. Львова взяли участь в акції малюнок - лист українському воїнові.

Нехай кожен лист знайде свого адресата!

Нехай щирі дитячі малюнки підтримають на дусі наших захисників!

Нехай Господь Бог, Пресвята Богородиця в день свого Різдва, всі ангели і святі ведуть, збережуть та повернуть додому наших Героїв Захисників!

Миру і Перемоги Україні!

Висвітлення інформації про заклад освіти в умовах воєнного стану

20.09.2022 16:29

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.09.2022 530

Матеріал підготовлено Офісом освітнього омбудсмена

Навчальний рік розпочався, заклади освіти здійснюють освітній процес у різних формах: дистанційній, очній, змішаній. Водночас у медіа, соціальних мережах та на вебсайтах ширяться сюжети й дописи щодо роботи закладів до навчального року, особливостей здійснення освітнього процесу, в яких називаються та демонструються заклади освіти, їхні укриття, кількість дітей, демонструються світлини з дітьми у закладах освіти тощо.

Така, на перший погляд, звичайна інформація про заклад освіти та його роботу (текстова, а також фото та відео), його працівників та здобувачів, висвітлена чи то медіа, чи самими учасниками освітнього процесу, чи владою, чи громадськістю може бути ризикованою для життя та безпеки учасників освітнього процесу та людей поруч. Адже ворог не зупиняється ні перед чим, нищить як військові, так і цивільні об’єкти.

Крім того, дуже важливо провести комунікацію з усіма учасниками освітнього процесу щодо висвітлення роботи закладу освіти й розв’язати питання щодо допуску до закладу сторонніх осіб, які можуть розповсюдити важливу інформацію про заклад.

У цій публікації пропонуємо вашій увазі:

  • законодавчі обмеження щодо проведення фото та відеозйомки під час воєнного стану (обмеження права збирати та поширювати інформацію, використання повітряного простору, згода на фото та відеозйомку);

  • пропозиції, розроблені Службою освітнього омбудсмена та Асоціацією Digital Ukraine для медіа, працівників закладів освіти, учасників освітнього процесу щодо висвітлення інформації про заклад освіти в умовах воєнного стану та проведення фото й відеозйомки;

  • ізраїльський досвід захисту шкіл.

Ми розуміємо, що умови воєнного часу змушують нас швидко реагувати та уточнювати власні дії у конкретних ситуаціях, тому будемо вдячні за конструктивні коментарі та пропозиції щодо того, як можна забезпечити прозорість діяльності закладів освіти без суттєвих ризиків для безпеки всіх учасників освітнього процесу.

ЗАКОНОДАВЧІ ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ФОТО ТА ВІДЕОЗЙОМКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Обмеження права збирати та поширювати інформацію

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір (стаття 34 Конституції України). Але на період воєнного стану це право може тимчасово обмежуватися (Указ Президента України № 64/2022). Наприклад, рішенням Ради оборони Тернопільської області від 31 березня 2022 року №32 було визначено на період воєнного стану заборонити фото та відеозйомку, зокрема місць масових скупчень людей. Заклади освіти також є місцями масових скупчень людей.

Використання повітряного простору

У довоєнні часи з нагоди свят, заходів, для підготовки святкових відеороликів деякі органи місцевої влади, заклади освіти та учасники освітнього процесу здійснювали відеозйомку території закладу та його околиць із дронів або інших літальних апаратів.

Звертаємо увагу, що, відповідно до пункту 30 Положення про використання повітряного простору України, забороняється використання повітряного простору України (тобто, зокрема й відеозйомка з дронів, квадрокоптерів, безпілотників):

  • над атомними станціями, гідроелектростанціями, греблями, важливими державними об’єктами, природними заповідниками, об’єктами або промисловими підприємствами підвищеної екологічної небезпеки;

  • у разі виникнення загрози національній безпеці, суверенітету над повітряним простором України, територіальної цілісності України або під час збройного конфлікту, проведення спеціальних операцій, пов’язаних із протидією протиправній діяльності на державному кордоні, збереженням територіальної цілісності України та конституційного ладу.

На період воєнного стану запуск безпілотників проводиться виключно за погодження Служби безпеки України.

Згода на фото та відеозйомку

Інформація про фізичну особу є конфіденційною інформацією (частина 1 статті 21 Закону України «Про інформацію»). Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини (ч. 2 статті 11, ч. 4 статті 21 Закону України «Про інформацію»).

Хоча окремо питання фото- і відеозйомки та використання фото дітей окремо законодавством України не врегульовано, з урахуванням вищезазначених норм законодавства для неповнолітнього згоду на фото- чи відеозйомку мають надавати батьки.

Проте варто враховувати, що в умовах воєнного стану розповсюдження конфіденційної інформації про людину навіть за її згодою може становити загрозу для життя і здоров’я людини та її родини.

Адже навіть фільмування лише закладу, без присутності людей у кадрі, може бути небезпечним для всіх, хто у ньому навчається та працює. Тому рекомендуємо медіа, керівникам закладів освіти та учасникам освітнього процесу мінімізувати оприлюднення зйомок на території та в закладі.

Однак, наголошуємо, що можливість фіксації порушення прав з метою подальшого усунення порушень та відновлення прав не скасована.

Керуючись ст. 32 Конституції України та Рішенням Конституційного Суду України, зйомки на мобільний телефон (що є збиранням інформації) протиправних дій, що здійснюється особою, яка обіймає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень, допускаються без їх дозволу за умови, що зйомки спрямовані на захист прав людини. Докладніше – у нашій окремій публікації щодо фото та відеофіксації протиправних дій під час освітнього процесу.

Звертаємо увагу, що йдеться саме про зйомку з метою фіксації протиправних дій для підтвердження фактів порушення прав та додавання такого відео, наприклад, до звернення або доказом у суді, а не для публічного оприлюднення у соціальних мережах, медіа.

ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ МЕДІА, ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ, УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЩОДО ВИСВІТЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАКЛАД ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ТА ПРОВЕДЕННЯ ФОТО Й ВІДЕОЗЙОМКИ

Навіть мінімізувавши фото та відеозйомки закладу освіти або їх оприлюднення медіа мають пам’ятати про правила безпечного висвітлення інформації. Безпека здобувачів та працівників кожного закладу залежить також безпосередньо від інформаційної компетентності керівника та учасників освітнього процесу цього закладу щодо того, яку інформацію та як варто поширювати публічно в медіа чи соціальних мережах або на сайті закладу освіти.

Наводимо прості, але дуже важливі пропозиції щодо того, як правильно розповідати про освітній процес із застосуванням фото- та відеозйомки, щоб не наражати учасників освітнього процесу та людей поруч із закладом на небезпеку:

  • здійснювати зйомку без позначення геолокації закладу освіти;

  • не зазначати назви та адреси закладів освіти у сюжеті чи публікації, соціальних мережах;

  • здійснювати зйомку без потрапляння у кадр сусідніх будівель та споруд, особливо об’єктів критичної інфраструктури, не показувати транспортні зупинки поруч із закладом;

  • якщо поруч із закладом влучила ракета або працювала ППО – не викладати фото та відео потрапляння;

  • не знімати на офіційних заходах військовослужбовців та їх родичів, а також не позначати їх у соціальних мережах;

  • не здійснювати зйомку, не повідомляти про наявність та кількість в закладі освіти дітей та рідних військовослужбовців, працівників органів безпеки та правоохоронних органів, медичних працівників, які працюють на території бойових дій, полонених;

  • не публікувати матеріали, фото та відео фрагменти, на яких можна визначити розташування укриттів з прив’язкою до місцевості;

  • не знімати та не публікувати напрямки евакуації закладів освіти;

  • не повідомляти форму навчання у закладі освіти;

  • не висвітлювати інформацію щодо форми навчання закладу освіти/зміни форми навчання (дистанційна, очна, змішана чи очно-дистанційна), не розміщувати цю інформацію на вебсайтах та у соціальних мережах;

  • перед тим, як здійснювати чи надавати дозвіл на фото та відеозйомку в закладі освіти, переконатися, чи немає заборони місцевої влади щодо зйомки місць масових скупчень людей;

  • працівникам ЗМІ обов’язково надавати свої журналістські посвідчення, а працівникам закладів освіти перевіряти наявність посвідчень, ретельно перевіряти термін дії посвідчення та фіксувати дані з цих посвідчень, щоб не допустити до закладу сторонніх осіб;

  • не дозволяти робити та не оприлюднювати світлини й відео дітей, які дають змогу зрозуміти форму навчання закладу освіти та визначити кількість дітей, які навчаються;

  • не повідомляти в медіа та соцмережах інформацію щодо наявності чи відсутності охорони у закладі освіти;

  • не анонсувати публічно заходи з очною присутністю учасників освітнього процесу;

  • розміщувати чи надавати медіа інформацію про очні заходи після їхнього проведення;

Керівників закладів освіти просимо:

  • розробити правила безпеки щодо висвітлення інформації про роботу закладу освіти та учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану на сайті закладу, в соціальних мережах та медіа.

  • Проінформувати та постійно комунікувати з дітьми та батьками щодо безпеки та правил висвітлення інформації про роботу закладу освіти у соціальних мережах та медіа, в закритих батьківських, учнівських та педагогічних чатах.

  • Обмежити доступ до закладу сторонніх осіб, що зменшує ризики несанкціонованої фото та відеозйомки закладу та передачі інформації про роботу закладу стороннім особам.

  • Забезпечити охорону закладу освіти.

  • Допуск батьків до закладу освіти здійснювати за погодженням з адміністрацією закладу за умови підтвердження особи. Здійснювати письмовий облік відвідувачів із пред’явленням документів, які посвідчують особу.

  • Забезпечувати допуск до укриття в закладі освіти лише для учасників освітнього процесу. Якщо заклад освіти працює в будь-якій, крім дистанційної форми, органи влади та заклад освіти обов’язково повинен попередити мешканців прилеглих будівель, що в разі небезпеки заклад освіти не слугуватиме укриттям для жителів та працівників прилеглих будівель і надати інформацію про інші укриття у відповідному районі.

Водночас хочемо наголосити, що, дбаючи про безпеку учасників освітнього процесу, не слід забувати про дотримання вимог статті 30 Закону України “Про освіту” щодо прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти. Загалом норми цієї статті не передбачають висвітлення такої інформації, яка могла б бути небезпечною. Також керівник не повинен зловживати своїми повноваженнями й обмежувати законні права батьків, наприклад, перевіряти стан укриття, прикриваючись дотриманням правил безпеки висвітлення інформації про заклад освіти в умовах воєнного стану.

ІЗРАЇЛЬСЬКИЙ ДОСВІД ЗАХИСТУ ШКІЛ

Попри війну й легалізацію та застосування у країні зброї, школи в Ізраїлі зазнають найменшої кількості збройних нападів, терактів у порівнянні зі школами інших країн, у яких панує мир. Тому ми проаналізували досвід забезпечення безпеки у школах Ізраїлю.

Забезпечення охорони закладу

У 2012 році в Ізраїлі був виданий циркуляр генерального директора * щодо забезпечення безпеки закладів освіти, зокрема від встановлення вибухових пристроїв усередині або поблизу закладу освіти, стрілянини чи захоплення закладу освіти. Нижче наводимо тези цього документу.

У школах, де навчається понад сто учнів, передбачається професійний охоронець. Він проходить тренінгові навчання за стандартами, затвердженими ізраїльською поліцією. Загальна відповідальність за роботу охоронців покладається на поліцію Ізраїлю. Повсякденна робота охоронців здійснюється через органи місцевого самоврядування. Діяльність охоронців контролюється охоронною компанією на підставі угоди, підписаної між охоронною компанією та місцевою владою і відповідно до інструкцій поліції.

Перевірки закладу охоронцем

Відповідно до циркуляра *, до початку занять охоронець здійснює ранкову перевірку всієї території школи та найближчих околиць щодо виявлення підозрілих осіб, предметів та транспортних засобів (оглядає сміттєві баки, пісочниці, рослинність тощо), адже критичними є години, коли заклад порожній. Охоронець зобов’язаний зачинити всі ворота в закладі освіти до того, як учні входять до приміщення, та провести такий ранковий огляд перед початком уроків.

Також охоронець зобов’язаний здійснювати регулярну перевірку закладу в навчальний час – мінімум двічі, бажано перед виходом здобувачів на перерву.

У навчальний час охоронець повинен перебувати біля головних воріт закладу, щоб контролювати територію вхідних воріт та шкільне подвір’я та реагувати у разі надзвичайних подій. У періоди, коли здобувачі прибувають/йдуть із закладу, охоронець має спостерігати та контролювати шляхи доступу до закладу освіти, оскільки це відомі для здобувачів та сторонніх осіб фіксовані години з великим скупченням людей. У ці періоди часу охоронець має бути готовим відреагувати навіть на подію, яка може статися поза стінами школи.

Допуск сторонніх

Згідно з циркуляром *, упродовж періоду навчання усі ворота для входу на територію закладу зачинені відповідно до вказівок охоронця та за погодженням з офіцером безпеки ізраїльської поліції.

Охоронець зобов’язаний реєструвати сторонніх осіб і транспортні засоби, які в’їжджають на територію школи.

У разі звернення до закладу невідомої охоронцеві особи, охоронець перевіряє її особу за посвідченням або будь-якою іншою ідентифікаційною карткою, з’ясовує мету входу та передає деталі до секретаріату закладу (через телефон, домофон або особисто), і секретаріат схвалює або забороняє вхід цієї особи. Якщо в особи є сумка чи пакет, охоронець має її обшукати. Якщо охоронець залишає ворота на короткий час, щоб передати інформацію секретаріату, він повинен замкнути ворота та залишити на них табличку «охоронець здійснює перевірку». Відомості про тих, хто входить до воріт закладу освіти, фіксуються у журналі щоденно на окремій сторінці.

Без дозволу закладу освіти після закриття воріт до закладу освіти вхід особам забороняється, зокрема навіть батькам, братам, сестрам учнів.

Елементи, які повинні встановлюватися в кожній школі згідно з інструкціями ізраїльської поліції

  • Звичайний стандартний * паркан (має чітко встановлені вимоги до матеріалу виготовлення паркана та розмірів, щоб паркан забезпечував захист)

  • Ворота аварійного виходу (їх кількість залежить від розміру закладу освіти)

  • Система оповіщення

  • Засоби зв’язку між будкою охорони та секретаріатом закладу (контакт/домофон/телефон)

  • Будка охорони.

Камери спостереження

Одним з елементів забезпечення безпеки закладів освіти Ізраїлю є встановлення камер відеоспостереження. 2015 року Міністерство освіти Ізраїлю опублікувало циркуляр «Камери в закладах освіти – регламент їх впровадження та способи їх встановлення» *, який врегульовує порядок встановлення та використання камер у школах. Звертаємо увагу, що, відповідно до цього циркуляру, встановлення камер не є обов’язковим. Водночас документ наголошує на важливості збереження права на приватність здобувачів освіти та працівників закладу в разі їх встановлення.

Камери дозволяється розміщувати всередині та на периферійній території закладу освіти (вхідних воротах, огорожі), щоб забезпечити безпеку закладу та запобігти проникненню сторонніх осіб. Відповідно до документа, рішення про розміщення камер на внутрішній території школи з метою їхньої роботи в навчальний час приймає директор закладу освіти з погодженням із директором округу. Рішення про встановлення камер у периферійній зоні школи з метою їх роботи в навчальний час приймає власник закладу освіти або місцеве управління освіти чи служби безпеки за погодженням із директором закладу освіти та з місцевою владою або з окружним управлінням Міністерства освіти та поліцією Ізраїлю.

Три стани щодо безпеки в закладі освіти та посилення безпеки

Як зазначає циркуляр *, ізраїльська поліція встановлює три стани щодо безпеки закладів освіти:

  1. Режим очікування — це звичайний режим, у якому виконуються звичайні дії з безпеки, визначені для щоденних операцій.

  2. Стан тривоги — відбувається під час підготовки до святкового періоду, важливих дат і вимагає, щоб охоронці пройшли інструктаж від охоронця Управління відповідно до оновлених інструкцій поліції.

  3. Статус тривоги – це ситуація, в якій система безпеки готується перешкодити ворожій диверсійній діяльності на певній території. Ця ситуація вимагає посилення охорони та вжиття додаткових запобіжних заходів в установі, інструктаж персоналу установи щодо підвищення пильності та здійснення посиленого патрулювання поліцейськими автомобілями Ізраїлю в регіоні.

Після отримання повідомлення про підвищення рівня тривоги в закладах освіти безпека охорони посилюється відповідно до інструкцій ізраїльської поліції та під її відповідальність, зокрема:

  • поліція Ізраїлю за необхідності збільшує кількість охоронців закладах освіти

  • на прохання департаменту безпеки ізраїльської поліції збільшуються мобільні відвідування закладів поліцією.

У деяких випадках сили безпеки або офіцери служби безпеки повідомляють школи про те, що вони повинні посилити пильність щодо безпеки. У цих випадках заходи щодо безпеки в школі принципово не змінюються, але директор і помічник служби безпеки забезпечать пильність вчителів і персоналу.

*неофіційний переклад українською мовою

Український проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі»

За інформацією заступниці Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко, з 1 вересня в українських закладах освіти окремих територіальних громад розпочали роботу перші 17 спеціалістів з безпеки в межах проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі». Спеціаліст з безпеки, зокрема взаємодіятиме з поліцейськими та рятувальниками, слідкуватиме за станом безпеки у школі та за виконанням дітьми усіх заходів безпеки. Для цього всі спеціалісти з безпеки пройшли двотижневе очне навчання на базі Національної академії внутрішніх справ і продовжать дистанційне.

Проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» втілено МВС України разом із UNICEF Ukraine, Міністерством освіти і науки України та за співпраці з багатьма інституціями, зокрема Службою освітнього омбудсмена. Розробка проєкту розпочалася рік тому, водночас проєкт буде видозмінюватися відповідно до умов часу та масштабуватися до національного рівня.

Організаційні заняття в гуртках МАН.

20.09.2022 15:35

Віра Гривастова-Дацьків. СЗШ 97: Я НАМАЛЮЮ НА ПАПЕРІ ЩАСЛИВУ ДИТИНУ

20.09.2022 14:30

Маленькі хлопчики й дівчата...

Дорослі юнаки і юнки...

Сьогодні хочуть небагато -

Одні і ті ж у них малюнки

Про мир і спокій! Про життя!

І мрії їх про ПЕРЕМОГУ!

Одне на всіх серцебиття!

Одна молитва в небо Богу!

Відеоряд "Перші тижні в новому навчальному році.

Головне, що РАЗОМ!" на пісню

"Я намалюю на папері щасливу дитину", Volkanov

Програма обміну майбутніх лідерів FLEX на 2022-2023 н.р.

20.09.2022 12:28

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Поїздка в с. Конопниця до музею «Жива історія»

20.09.2022 10:53

Сімнадцятого вересня 2022 року, учні 6-А класу здійснили поїздку в с. Конопниця до музею «Жива історія». Екскурсовод розповідав про події часів Першої і Другої Світових воєн, Визвольної боротьби, які відбулись на території України у двадцятому сторіччі, та московсько-української війни, яка триває з 2014 року. На відміну від традиційних музеїв, тут можна взаємодіяти з експонатами: одягнути військові мундири різних армій, потримати зброю різних періодів. Найдопитливіші змогли покататися на військовій техніці.

Вивчати історію можна цікаво і з користю та задоволенням проводити свій вихідний день.

СЗШ № 97. «Мрій і дій. Карта бажань»

19.09.2022 09:16

Вересень 2022 року... Війна…Школа… Учні 10-А класу створюють карту бажань, яка запустить енергію для здійснення мрій, ще більше згуртує класну родину.

Це не може не тішити. Це означає лише одне – діти стають відкритішими, вони не бояться говорити про свої бажання, не бояться мріяти. «Все буде Україна! Ми переможемо! Повертайтесь живими! Миру рідній Україні» – найзаповітніші бажання сучасних учнів.

Допомагали школярам класний керівник – Антоняк С.І. та практичний психолог – Кульчицька Л.С.

СЗШ №67. Тиждень безпеки дорожнього руху в СЗШ 67

18.09.2022 23:36

Квести, вікторини, зустрічі з працівниками патрульної поліції,конкурси, презентації, рольові ігри проведені в рамках Тижня безпеки дорожнього руху дали можливість закріпити знання про правила дорожнього руху,безпечну поведінку на дорозі, навчилися використовувати набуті знання на практиці.

Будьте уважні, дотримуйтесь правил дорожнього руху!

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Наукове шоу "Поринь у світ науки"

18.09.2022 10:24

14 вересня 2022 року учні 8-А та 10 класів НВК "ШТЛ" відвідали Львівську обласну Малу Академію наук. Цей позашкільний освітній навчальний заклад допомагає обдарованим учням реалізувати свій потенціал. Під час наукового шоу "Поринь у світ науки" ліцеїсти мали змогу спробувати себе у ролі дослідників.

ZOOM надасть ліцензії для українських закладів освіти

18.09.2022 09:03

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 17.09.2022 521

Zoom Video Communications надасть закладам освіти України ліцензії уніфікованої комунікаційної платформи Zoom Education та застосунків Large Meetings.

“Zoom надасть достатню кількість ліцензій, щоб кожна школа та заклади вищої освіти в Україні могли здійснювати освітні програми онлайн. Станом на сьогодні майже 800 закладів освіти мають ліцензований доступ використання інструментів Zoom, що дозволило вчасно розпочати 2022-2023 навчальний рік для мільйонів здобувачів”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це питання було погоджено під час зустрічі першого заступника очільника МОН Андрія Вітренка та керівника відділу глобальної публічної політики та зв’язків з урядом компанії “Zoom” Джош Каллмер під час Саміту ООН із трансформації освіти в Нью-Йорку.

Вітренко поінформував, що згідно з аналізом, проведеним МОН за підтримки освітнього кластера, Світового банку ЮНІСЕФ і організацією “Save the Children”, більшість закладів освіти працює або повністю онлайн, або в змішаному режимі.

“Наша відповідальність полягає в тому, щоб учні та вчителі мали необхідні інструменти для безперервності процесу навчання та щоб ніхто не залишався осторонь”, – наголосив він.

Водночас Каллмер зауважив, що компанія гарантує забезпечення продовження освіти для українських школярів в умовах воєнного стану.

“Ми прагнемо використовувати найкраще від Zoom, аби допомогти забезпечити доступ до високоякісної дистанційної освіти. Пишаємося тим, що підтримуємо МОН, щоб забезпечити продовження навчання та співпрацю українських студентів і освітян, які вимушено покинули свої домівки та заклади освіти через повномасштабне вторгнення рф в Україну”, – підкреслив він.

Андрій Закалюк. Розповідаємо Вам про всі найцікавіші речі за тиждень.

Ліцей №57 імені Короля Данила. Олімпійський тиждень.

17.09.2022 14:15

З метою розвитку олімпійського руху та популяризації здорового способу життя, в ліцеї №57 імені Короля Данила з 12 по 16 вересня проводився " Олімпійський тиждень".

В рамках даного заходу:

- між учнями 2-3 класів були проведені рухливі естафети,

- між хлопцями 5-6 класів пройшли змагання з футболу на першість класу,

- між дівчатами 5-6 класів пройшли змагання зі снайперу на першість класу,

Також були показові виступи учасників гуртка карате, який діє на базі ліцею.

Психологічне здоров’я: 10 порад, як вийти зі стану екзистенційної кризи

17.09.2022 11:48

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 15.09.2022 418

Попри силу та згуртованості українців, кожен із нас на собі відчув ситуацію або відразу кілька, які загрожують безпеці. Наслідки психологічної травми так чи інакше впливають на світовідчуття і самоусвідомлення. Виникає стан тривоги, відчуття глибокого психологічного дискомфорту в питаннях про сенс існування, знайте, це початок екзистенційної кризи.

Ознаки екзистенційної кризи:

  • відчуття власної порожнечі та марності;

  • фізична втома та біль у м’язах;

  • незадоволеність і роздратованість;

  • нервове виснаження;

  • відсутність бажань і небажання створення та реалізації нових планів;

  • пригнічений стан;

  • відчуття самотності та непотрібності;

  • втрата сенсу життя.

Ці ознаки можуть призвести до розвитку і загострення психосоматичних захворювань. Психологи надають поради, які допоможуть вийти з такого стану.

  1. Змініть, те що можете. Наприклад, у квартирі пересуньте робочий стіл, а краще узагалі візьміть відпустку та поїдьте в інше місце.

  2. Фізичні навантаження допоможуть зняти напруження в тілі. Це стосується і фізичної праці.

  3. Займіться творчістю. Спробуйте себе у малюванні, написанні віршів, оповіданнях, танцях тощо. Це відволікає від подій, що створюють умови для тривожного стану.

  4. Навчайтеся. Навчання – це чудовий спосіб зосередити увагу на корисному. Знайдіть цікаві курси англійської мови, дизайну або ІТ-сфери, наприклад, зараз доступні курси з ІТ в застосунку «Дія».

  5. Допомагайте іншим. Коли ми допомагаємо іншим, виникає відчуття потрібності та важливості, зокрема коли відчуваємо зворотну відповідь–вдячність.

  6. Спілкуйтеся. Попри те, що хочеться замкнутися в собі, варто більше спілкуватися з рідними та знайомими.Також знайомтеся з новими людьми.

  7. Читайте. Книги – чудовий спосіб відволіктися, побути на самоті та не думати про події навколо.

  8. Навчайте та діліться досвідом. Чудовий спосіб покращити свій стан – розповідати техніки та вправи із подолання важкого стану, що саме допомогло Вам.

  9. Дотримуйтеся режиму дня та сну. Планування дня до найменших деталей дозволить відчувати контроль над ситуацією.

  10. Відстежуйте звички харчування, ходьби та постави. Корисні звички завжди допомагають підтримувати не тільки фізіологічні потреби організму, а й покращують емоційний стан.

Всеукраїнська школа онлайн забезпечить безперервне навчання учнів 5-11 класів

17.09.2022 06:51

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 15.09.2022 428

15 вересня 2022 року громадська спілка «Освіторія» за підтримки МОН, Мінцифри, ЮНІСЕФ та у співпраці з УІРО доповнює й оновлює навчальний контент Всеукраїнської школи онлайн – державної цифрової платформи для дистанційного та змішаного навчання школярів 5-11 класів.

До кінця 2022 року на платформу будуть додані уроки, тести та матеріали для самопідготовки з 18 дисциплін для учнів 5-11 класів. Таким чином разом з усіма уроками, що вже є на платформі, ВШО покриватиме навчальні програми повністю, щоб школярі в Україні та за кордоном могли безперервно навчатись онлайн. Нині на платформі вже розміщено понад 2500 уроків і до кінця року буде додано ще 1000.

Крім того, матеріали для 5-6 класів будуть оновлені відповідно до стандартів реформи НУШ у базовій середній освіті, яка від початку навчального року впроваджується в 5-х класах.

Навчання на платформі просте і зручне, цікаве і сучасне, а також повністю безкоштовне для всіх дітей. Кожен урок відповідає інтересам та сприйняттю сучасного школяра. Так, для викладення та пояснення навчального матеріалу використовуються 3D-моделі, 3D-екскурсії та інтерактивні експозиції музеями світу, елементи гейміфікації та сучасних комп’ютерних ігор (як War Craft) і навіть влучні і такі улюблені серед школярів (і не тільки) меми.

Кожен урок ВШО пройшов 5 рівнів експертної перевірки, зокрема на відповідність навчальній програмі, доступність і недискримінаційність.

Долучитися до навчання на платформі можна за посиланням — lms.e-school.net.ua.

СЗШ №67. Повертайтесь живим!!!

15.09.2022 08:00

Вчора учні 11-А в черговий раз підняли державний прапор над подвір'ям рідної #67 школи.

Одинадцятикласники подарували власноруч підписаний мотиваційний синьожовтий стяг мобілізованому вчителю СЗШ #67 м. Львова, Совичу Андрію Богдановичу, котрий доєднався до урочистого підняття прапора.

Мінус - один творчий ранок для учнів і учениць 11-А класу. Плюс - багато мотиваційних фраз для наших військових, щоб підсилити бойовий дух і наблизити нашу перемогу.

Радіємо, що маємо для кого і від кого брати приклад. Приклад сучасного українського патріотизму, самовідданості та правдивого національного руху. Руху:

За Україну!

За її волю!

За честь!

За славу!

За народ!

СЗШ №67. Бережи тебе Бог, колего!

14.09.2022 05:38

Просто до сліз!

Це було так зворушливо, несподівано!

Сьогодні в СЗШ 67 відчинилися двері, а на порозі улюблений вчитель історії та предмету " Захист Вітчизни" Сович А.Б., який добровольцем пішов служити в ЗСУ. Зараз у нього відпустка, всього декілька днів, а він відразу до школи, до своїх дітей.

Сльози радості і захоплення...

Обійми і безмежна вдячність!

Школа пишається Вами, вірить, молиться, чекає Вас!

І сьогодні 1124 учнів,118 працівників школи говорять всім захисникам і тобі, Андрію "дякую".

Інноваційний інтерактивний музей «Львів Стародавній» запрошує

14.09.2022 08:59

Шановні педагоги!

Шкільне життя потрішки набирає обертів і наше із вами завдання максимально якісно адаптувати учнів до навчального процесу і подолати “синдром тривожності”, навіяний подіями в Україні.

Зробити це можна зацікавивши дітей і забезпечивши їм якісний навчальний процес та пізнавальне дозвілля.

Інноваційний інтерактивний музей «Львів Стародавній» запрошує вас корисно та цікаво провести час за межами школи. Музей функціонує у підземеллі Храму Преображення ГНІХ і у випадку повітряної тривоги може бути використаний як укриття.

У музеї до вашої уваги:

  • інтерактивні уроки з історії України та міста, мистецтва та культури

  • пізнавальні екскурсії

  • ігрові програми, квести та майстер-класи.

Музей”Львів Стародавній” вражає та захоплює, подаючи історію міста від найдавніших часів до ХVІІІ століття у 5d-форматі через визначних постатей, які творили і розвивали Львів.

Тут ви можете побачити фігури таких героїв, як король Данило, Петро Сагайдачний, Іван Підкова, Йоан георг Пінзель, Юрій Кульчицький та ін.

Для шкільних груп передбачена система знижок та бонусів.

Ознайомитися з повним переліком програм та цінами ви можете за посиланням: https://lvivancient.org/ekskursii-dlia-ditei-lviv/.

Додатково даємо посилання на відео про шкільні програми: https://www.youtube.com/watch?v=5zy70Rs9zEI

Також ми радо відповімо на усі ваші запитання і допоможемо підібрати найцікавішу програму для ваших дітей за телефоном: 0977082121

Заходьте у гості :м. Львів, вул. Краківська,21 (підземелля храму Преображення ГНІХ)

З повагою

Директор музею “Львів Стародавній” Б.В. Данилів

Опис ігрових програм та майстер-класів

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО: орієнтири ментальності. 20 ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ 12:00 — 22:00 ГОРІХОВИЙ КІНОЦЕНТР вул. В. Великого, 14 А (парк Горіховий гай)

13.09.2022 07:50

У 1895 році, брати Люм'єр отримали патент на винайдений ними апарат «сінематограф». 22 березня того ж року в Парижі вони влаштовали перший в історії кіносеанс.

Так зародилось кіно...

Досить тривалий час саме кіно є рушієм думок, смаків та самопізнання. На думку експертів, саме крізь призму кінематографу суспільство має унікальну можливість побачити себе «зі сторони». Кінематографічна мова хвилює, зачепає, іноді бентежить, але точно не позбавляє нас емоцій.

Історія українського кінематографу, подібно до історії українського народу, пройшла буремний шлях взлетів та падінь, однак невпинно крокує далі.

Що таке українське кіно? Кому ми завдячюємо українській кінотрадиції? Які кінообрази будуть популярні навіть через 100, 200, 300 років? Що саме хоче бачити сучасний глядач? Чи існує в Україні «свідомий» кінопродакшн? Український кінопродукт світового масштабу: міф чи реальність? Відповіді на ці та багацько інших важливих питань української кіноіндустрії ми вирішили шукати саме 20 вересня — до Дня українського кіно.

Команда Горіхового кіноцентру радо запрошує львів'ян та гостей міста долучитись до програми концептуального кінофестивалю у Львові.

В програмі планується:

12:00-22:00

— презентація настінного арт-об'єкту «Хронологія українського кіно»;

— фотовиставка облич українських кінорежисерів «Вони зробили твоє кіно»;

кіноПлівка — безкоштовні покази української кінокласики;

12:00-15:00

STEAM-майстерні для дітей від 5 років — творчі майстерки, розвиваючі ігри, виступи танцювальних колективів, відкриті тренування з боксу тощо;

15:00-16:00

кіноЕфекти — веселі експерименти з Дитячою науковою лабораторією «Юні дослідники»;

15:00-18:00

кіноГРА на даху — інтерактивні ігри для дорослих на кінотематику: «КІНОмафія» та «Що?Де?Кіно».

16:00-19:00

- кінолекторій:

16:00 лекція «Екскурс до історії українського кіно: львівський контекст» Роман Давид, кінознавець, журналіст, головний спеціаліст Львівської обласної контори прокату кінофільмів;

16:25 лекція «Світ артхаусу або короткий метр по-українськи» Ольга Райтер), кураторка кінопрограм, продюсерка, координаторка мистецької формації Wiz-Art;

16:50 лекція «Як зіграти роль у фільмі: поради кастинг-директора» Ольга Любарова, засновниця кастинг-агенції DreamCast,

17:15 лекція «Українське кіно на великих світових кінофестивалях» Катерина Сліпченко, кінознавиця, журналістка, редакторка ZAXID.NET

17:40 лекція «Дзен кінорежисера або як стають професіоналами в кіно» Тарас Дронь, кінорежисер, продюсер, сценарист, член Української кіноакадемії;

18:05 лекція «Акторська гра чи гра акторами: хто створює кінообраз» Микола Береза, актор театру та кіно;

18:30 лекція «Свідоме кіно в Україні: міфи та реальність» Ахтем Сеінтаблаєв, актор театру та кіно, кінорежисер, телеведучий.

19:00-20:00

- кінодискусія «Проблема чи проблемність сучасного українського кінематографу» (Учасники: Роман Давид, Катерина Сліпченко, Микола Береза, Ольга Райтер, Тарас Дронь. Модератор: Ярослава Яковлєва).

21:00-22:00

- кіноМУЗ на даху — лаундж зона з відомими музичними саундтреками до відомих українських фільмів.

Захід відбуватиметься за підтримку Львівської міської ради.

Презентовано порадник для вчителів із активностями у бомбосховищах шкіл

12.09.2022 23:54

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 11.09.2022 490

Експерти ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством освіти і науки розробили спеціальний порадник для вчителів, у якому зібрали ідеї активностей для школярів.

Вправи рекомендовано виконувати у бомбосховищі під час повітряної тривоги, щоб нормалізувати емоційний та фізичний стан дітей. Активності будуть цікаві дітям усіх вікових груп та містять креативні завдання зі створення стендапів, музики, малюнків тощо.

Завантажити посібник можна за посиланням.

Андрій Закалюк. Дайджест першого тижня нового навчального року

10.09.2022 23:23

Онлайн-трансляції подій-презентацій Львівського міжнародного BookForum.

10.09.2022 07:41

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Практичні тренування щодо безпечної та швидкої евакуації людей

10.09.2022 07:09

Керівництвом закладу, спільно із закріпленим працівником ГУ ДСНС України у Львівській області Андрієм ТОДОРУКОМ 09.09.2022 р. проведено практичні тренування щодо безпечної та швидкої евакуації людей під час оголошення сигналу “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА”.

Відповідальною особою за пожежну безпеку в навчальному закладі заздалегідь були розміщені всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів.

Учасники освітнього процесу теж заздалегідь були ознайомлені з місцем розташування укриття, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах. Класними керівниками проведені відповідні інструктажі з техніки безпеки на випадок отримання сигналу.

Відповідальною особою було ввімкнено наявну систему оповіщення навчального закладу. Вчителі миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу надзвичайної ситуації та припинили навчальне заняття.

Відповідальна особа разом із вчителями координували хід евакуації учнів від класу до укриття. Медичний працівник знаходилась у відведеному для неї місці для швидкого надання медичної допомоги.

У середині укриття відповідальні особи забезпечили, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як всі учні зайняли свої місця класні керівники перевірили наявність усіх учнів і разом з практичним психологом провели заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в укритті.

Відповідальні особи після евакуації перевірили заклад на наявність присутніх учнів за межами укриття та знаходилися біля виходу із укриття для здійснення контролю за порядком та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

Безоплатний доступ до електронних підручників

09.09.2022 17:01

Уряд схвалив створення та функціонування у закладах освіти класів безпеки

08.09.2022 14:26

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 07.09.2022 418

7 вересня 2022 року, на засіданні Уряду ухвалено проект розпорядження КМУ «Про внесення зміни до плану основних заходів цивільного захисту на 2022 рік».

Внесення змін передбачає посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, зокрема створення та функціонування у закладах освіти класів безпеки, що сприятиме формуванню в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги.

Для виконання зазначеного плану найближчим часом буде створено понад 30 класів безпеки у закладах освіти, що належать до комунальної власності обласних рад. Це заклади загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та післядипломної освіти.

Створення та функціонування класів безпеки сприятиме систематичній підготовці дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формування навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

До роботи у класах безпеки (з можливістю дистанційного доступу до занять) будуть залучатися педагогічні працівники, фахівці ДСНС, Нацполіції, медичні працівники, учасники бойових дій, фахівці з мінної безпеки тощо.

Планом основних заходів цивільного захисту на 2022 рік також передбачається складення регіональних планів зі створення класів безпеки на 2023 рік.

Безкоштовний курс для вчителів «Основи здорового харчування для учнів 1–4 класів».

08.09.2022 06:44

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 07.09.2022 388

У межах реформи системи харчування в закладах освіти Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та студія онлайн-освіти «EdEra» розробили безкоштовний курс для вчителів «Основи здорового харчування для учнів 1–4 класів».

Курс складається з п’яти модулів та містить відео, лекції і сценарії уроків про те, як:

  • говорити з дітьми та їхніми батьками про здорову їжу;

  • допомогти учням обрати смачне та корисне меню на щодень;

  • сформувати харчові звички здорових і сильних дітей.

Для проходження курсу потрібно зареєструватися за посиланням. Вчителі, які успішно пройдуть курс та проведуть уроки з основ здорового харчування у своїх школах, зможуть отримати тематичний ігровий набір.

Щоб узяти участь у розіграші, потрібно опублікувати у фейсбуці допис про проведення уроку із гештегом #ОсновиЗдоровогоХарчування. Після цього заповнити ґуґл-форму та надіслати через неї сертифікат про проходження курсу і посилання на допис. Ігровий набір отримають перші 500 вчителів, які виконають усі умови.

Команда Палацу Хоткевича. Запрошуємо на День Українського Кіно: Спадщина

07.09.2022 10:11

Вітання, друзі!

Що таке українське кіно? Кому ми завдячуємо українській кінотрадиції? Які кінообрази будуть популярні навіть через 100, 200, 300 років? Як змінилась кіноіндустрія України в час війни? Як зберегти кіноспадщину? Чи має документалістика лепту поетичності? Чи пам'ятаємо ми Крим "кінематографічний"? Відповіді на ці та багацько інших важливих питань української кіноіндустрії ми вирішили шукати саме 10-12 вересня — з нагоди Дня українського кіно.

Запрошуємо львів'ян та гостей міста долучитись до програми концептуального кінофестивалю у Львові, який цьогоріч створюємо у партнерстві з Lviv Film Center

Дати фестивалю:

10, 12 вересня - Lviv Film Center. Вхід вільний.

11 вересня - Палац Гната Хоткевича. Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/dLyXjVmKRJByXhw1A


У Палаці Хоткевича на вас чекає така програма:

- 12:00 Довженко-Центр: в архів? (розмова-дискусія)

- 15:00 Документальні проекти війни: відео-архіви та усна історія (практика Docudays, Post Bellum та Територія Терору)

- 18:00 Кінопоказ фільму «Додому». Зустріч з режисером Наріманом Алієвим



Фейсбук-сторінка події: https://fb.me/e/59QhMdgdB

Повна програма заходу: https://bit.ly/3B9J8P9

Запрошуємо та будемо вдячні за поширення інформації!


Щиро,

команда Палацу Хоткевича

СЗШ №67. Все буде добре.

07.09.2022 09:50

Зворушлива історія трапилася з ученицею 3- Б класу СЗШ 67 Яворською Надійкою. Ще у другому класі ми готували малюнки для наших захисників на фронт. Малюнок Надійки потрапив до нашого воїна і був з ним на передовій, ставши своєрідним оберегом: він був поранений, але, на щастя, вижив. Приїхавши на лікування, наш захисник розшукав і зустрівся з дівчинкою, щоб подякувати їй за малюнок. Воїн впевнений, що саме дитяча, щира любов, вкладена в цей малюнок оберігала його в тяжкі хвилини. Приємно, коли навіть завдяки маленьким справам ми можемо бути підтримкою одне для одного.

Вебінар. Організація електронної демократії в ЗЗСО: поради для адміністраторів і вчителів.

07.09.2022 07:18

ЦДЮТ. Концерт для військовослужбовців

06.09.2022 14:23

Неділя – це відпочинок, навіть у час війни, навіть для Захисників. Штаб опору ЦДЮТ Залізничного району м. Львова продовжує волонтерську діяльність. Цього разу з оригінальним подарунком наші колективи приїхали у військову частину до тих, хто сьогодні ще тут, а завтра – дивитиметься в очі смерті. Мудре командування добре розуміє, що для військовослужбовця є важливим підняття бойового духу, відчуття підтримки та потрібності. Воно (командування) віддало наказ «веселитися та відпочивати». Наказ виконали всі J Як нашим захисникам інколи бракує цих дитячих посмішок, щирого сміху, теплого слова….

Розпочали концерт традиційно: слово-вітання директора ЦДЮТ Любомира Войтовича, гімн України, хвилина мовчання…

Ведучою недільного дійства була заслужена діячка естрадного мистецтва України Надія Шалай, а незмінний режисер – Володимир Бойко.

Мали велику честь виступати перед військовослужбовцями такі колективи: вокально-хореографічний ансамбль «Калина» (кер. Ірина Бойко та Олена Соколовська), Зразкова циркова студія «Львівські віртуози» (кер. Віктор Кізлик та Юрій Ванджала), ансамбль народного танцю «Фієста» (кер. Євген Лавринів), інструментальний дует «Оберіг» (Юрій Келемен та Мирослав Остюк), Народна капела бандуристок «Ягілка» (кер. Ірена Цигилик).

Під час концерту УСІ (і гості, і господарі) спільною українською родиною співали, танцювали, Україну прославляли!!! А завершили зустріч наші діточки, поїдаючи смаколики від солдатів.

Усе для ПЕРЕМОГИ! Слава Україні!

Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді Запрошуємо учнів 5-11 класів на наукове шоу «Поринь у світ науки»

05.09.2022 10:53

Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді

Запрошуємо учнів 5-11 класів на наукове шоу «Поринь у світ науки»

7 та 14 вересня 2022р. з 15.00 до 18.00

Хімічне шоу

Фізика навколо нас

Змагання роботів

Ломиголовки

Веселе кодування

Мисливці на мікробів

Літературна майстерка

Таємниці археологів

Інтерактивна гра «Школа бізнесу»

Географічний квест

Майстер-клас «Арт-терапія»

Безпілотні літальні апарати

ЗД моделювання

Світ Arduino

Дитячий університет

8, 9, 12, 13 вересня 2022 року з 15.00 до 18.00 учні зможуть взяти участь у різноманітних майстер-класах та записатись у гуртки Львівської обласної Малої академії наук.

Чекаємо Вас за адресою: вул. Січових Стрільців, 7, Музей науки та інновацій.

Бізнес-школа «YAK» МАН запрошує учнів 9-11 класів на навчання.

05.09.2022 11:01

Тут ти розвинеш підприємницькі та лідерські якості, вдосконалиш свої soft skills та hard skills, вивчиш історію успішних бізнесменів та ознайомишся з секретами успіху мільйонерів, станеш учасником захопливих квестів та цікавих тренінгів. Візьмеш участь у воркшопі зі створення власного продукту чи послуги.

А ще тебе чекають зустрічі з успішними бізнесменами та підприємцями.

Ми допоможемо тобі стати успішним!

Цікаво?

Старт: 15 вересня 16:30

Реєстрація тут : https://forms.gle/QLKSPCAGhF5Vy6NX8

До уваги батьків! ПОТРІБНІ ТАЛАНОВИТІ ДІТИ

04.09.2022 19:19

До уваги батьків!

ПОТРІБНІ ТАЛАНОВИТІ ДІТИ

- вокал

- театральне мистецтво

- хореографія

- журналістика


https://youtu.be/DW4rg1auZAE


Заповнити заявку можна тут:

https://forms.gle/RmvBSZUbSMUbjtCRA



Кілька наших робіт:


"Острів дитинства" і Оксана Білозір

https://youtu.be/PbY5ots4W_s


"Острів дитинства" на Чорноморських іграх

https://youtu.be/aFtZzqOKoqU


Хореографія

https://youtu.be/a78JI_C2X6g

Великогрибовицький ліцей. Першовересень завітав у Великогрибовицький ліцей.

04.09.2022 08:21

Першовересень завітав у Великогрибовицький ліцей.

В добру путь, дорогі наші першокласники! Успіхів та натхнення всім учням та вчителям!

Дякуємо ЗСУ за мирне небо та можливість навчатися

СЗШ №67. Навчально-тренувальна евакуація

03.09.2022 21:08

2 вересня, в нашій школі відбулася навчально-тренувальна евакуація учасників навчально-виховного процесу в укриття, яка пройшла організовано, швидко, без паніки, згідно інструкції та алгоритму дій.

СЗШ №67. З Днем знань!!!

03.09.2022 21:02

Ось і настав цей день. 1 вересня - День знань і старту нового навчального року. Щиро вітаємо наших учнів у стінах школи.

Нехай на перервах звучить дзвінкий сміх, а не сигнали повітряної тривоги на уроках. Високих оцінок, безпечного навчання, легких контрольних, цікавих уроків та домашки, вірних друзів, з якими все, що вже було сказано, легко здійсниться!

Слава Україні!!!

СЗШ №67. Інструктаж з адміністрацією школи та педагогічним колективом

03.09.2022 20:34

1 вересня, начальник 2ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області Роман Алешко провів інструктаж з адміністрацією школи та педагогічним колективом,щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації і пожеж,а також безпечної евакуації людей під час оголошення сигналу"Повітряна тривога".

Дякуємо за корисні поради!

День знань: як у Львові розпочали навчальний рік.

01.09.2022 22:12

Дорогі мої освітяни!

Завтра - 1 вересня, для нас особливий день. Діти прийдуть до школи, наповнять її життям і радістю.

Освіта має унікальні можливості стати механізмом змін в суспільстві, побудувати міст, по якому наша держава перейде в майбутнє.

Перед вами нові виклики: забезпечити якість освітніх послуг в час війни, забезпечити безпеку дітей, виховати їх патріотами.

Бажаю вам великих успіхів і задоволення від роботи.

Любіть дітей і дбайте про них.

А я прощаюсь з Вами. Закінчилась моя 32- річна праця у Львівській міській раді.

Це для мене було великою честю, великим досвідом. Я інвестувала своє життя в освіту. Команди, в яких я працювала - це люди високого гатунку, інтелектуали, патріоти, віддані своїй справі, і українській ідеї.

Ми зробили все, що могли - інші нехай зроблять краще.

Дякую Всім!

Завжди ваша

Галина Синицька.

Обов’язкові медичні огляди працівників шкіл: що потрібно знати?

01.09.2022 07:26

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 31.08.2022 843

Напередодні початку навчального року МОЗ нагадує працівникам шкіл про необхідність проходження обов’язкових попередніх (перед прийняттям на роботу), і періодичних медичних оглядів. Йдеться про адміністрацію, викладачів, учителів, вихователів, медичних працівників, працівників харчоблоків, інший педагогічний і технічний персонал.

Воєнний стан не впливає на порядок проходження медоглядів. Їхню організацію й проведення забезпечує роботодавець власним коштом. Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Медичні огляди проводяться відповідно до таких законів та підзаконних актів:

  • Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 26);

  • Наказу Міністерства охорони здоров’я № 246 від 21.05.2007

  • Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів;

  • Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.

Для чого проводять медичні огляди?

Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу. Його мета:

  • визначити стан здоров’я працівника, його вихідних показників та можливість виконання професійних обов’язків в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів без погіршення стану здоров’я;

  • виявити професійні захворювання (отруєння), що виникли при попередній роботі;

  • попередити виробничо зумовлені і професійні захворювання (отруєння) тощо.

Періодичні медичні огляди проводяться щоби:

— своєчасно виявляти ранні ознаки гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних та виробничо зумовлених захворювань у працівників;

— спостерігати в динаміці за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;

— вирішувати, чи може працівник продовжувати роботу в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;

— розробляти індивідуальні та групові реабілітаційні заходи працівникам, що за результатами медичного огляду внесені до групи ризику;

— проводити відповідні оздоровчі заходи.

Хто і як часто має проходити медичні огляди?

Адміністрація, викладачі, учителі, вихователі, медичні працівники, інший педагогічний і технічний персонал мають пройти:

При попередньому медогляді:

  • огляд стоматолога;

  • серологічне дослідження на черевний тиф;

  • мазок з горла та носа на наявність патогенного стафілокока.

При попередньому медогляді, а потім – 1 раз на рік:

  • огляд терапевта, дерматовенеролога, отоларинголога;

  • дослідження крові на сифіліс, мазки на гонорею;

  • дослідження на носійство кишкових інфекцій та на гельмінтози.

При попередньому медогляді, а потім – 1 раз на рік за наявності симптомів, захворювань та ризиків — флюорографічне дослідження.

Вимоги до медоглядів працівників харчоблоків дещо інші. Такі люди мають проходити:

При попередньому медогляді:

  • серологічне дослідження на черевний тиф;

  • мазок з горла та носа на наявність патогенного стафілокока.

При попередньому медогляді, а потім – 1 раз на рік:

  • дослідження крові на сифіліс, мазки на гонорею;

  • дослідження на носійство кишкових інфекцій;

  • дослідження на гельмінтози.

При попередньому медогляді, а потім – 2 рази на рік:

  • огляд терапевта, дерматовенеролога, стоматолога, отоларинголога.

При проведенні попереднього медогляду та надалі 1 раз на рік за наявності симптомів, захворювань та ризиків — флюорографічне дослідження.

Працівники навчальних закладів всіх типів та форм власності раз на п’ять років мають проходити періодичні психіатричні огляди.

Проходьте щорічні медичні огляди і будьте здорові!