Новини

НМТ-2024 розпочнеться у травні

27.09.2023, 16:05

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  26.09.2023   1 151

Національний мультипредметний тест у 2024 році планують провести в травні. Також посилять заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема використовуватимуться металодетектори для того, щоб учасники не проносили телефони. Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час пресбрифінгу.

«Якщо минулого року ми тестували в червні-липні, то цього року ми дещо раніше почнемо тестування. Плануємо зробити це в травні, тому що цього року ми не можемо собі дозволити дві зміни тестувань, адже тест став довшим. Відповідно нам потрібно більше днів, щоб охопити всю кількість вступників, які потенційно будуть проходити тестування», – розповіла Вакуленко.

Вакуленко зазначила, що цього року було понад 280 тисяч зареєстрованих, тому в УЦОЯО розраховують на цю кількість, або навіть на дещо більшу у 2024 році.

Також вона повідомила, що тестування відбуватимуться, як цього й минулого року в тимчасових екзаменаційних центрах – це приміщення закладів освіти.

«За умови повітряної тривоги всі учасники будуть переходити в укриття і продовжуватимуть працювати з тестами після відбою»,- сказала Вакуленко.

Окрім того, вона повідомила, що наступного року посилять заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема будуть використовувати металодетектори.

«Цього і минулого року ми не використовували металошукачі для економії коштів… Наступного року ми посилимо заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема будемо використовувати металодетектори», – розповіла Вакуленко.

У 2024 році Національний мультипредметний тест буде відбуватися у форматі 3+1. Тобто три обов’язкових предмети та один на вибір. Чотири предмети будуть об’єднані в один тест, який загалом триватиме чотири години з перервою. Новим обов’язковим предметом стала історія України. До предметів на вибір додається українська література та географія.

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Кіно під відкритим небом.

27.09.2023, 15:10

22.09 2023 р. в учнів початкових класів був незвичний і цікавий день. Адже окрім уроків діти переглянути кіно під відкритим небом. Усі з радістю переглядали фільм "Володар світу". А ще встигли потанцювали улюблені банси. Розумні і щасливі діти - майбутнє нашої держави.

ДПА в 9 і 11 класах в 2024 році проводитись не буде

27.09.2023, 14:26

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  26.09.2023   5 478

ДПА у 2024 році не проводитимуть для 9 та 11 класів, але Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах. Атестація, за словами міністра, потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби – коригування освітньої політики.

«Це пов’язано із кількома причинами. До 9 класу ще не дійшла Нова українська школа. Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати», – зазначив Винницький.

Також він наголосив, що посадовці планують повернення до ДПА на трьох рівнях: після 4, 9 та 11 класу.

«Але в 2024 році буде тільки пілот 4 класу і НМТ для вступу. Для 9 і 11 класі ДПА не передбачається», – підкреслив заступник міністра.

СЗШ №33. Волонтерський рух "Почуй лікаря"

27.09.2023, 14:22

До учнів 8-9 класів завітала представниця волонтерського руху "Почуй лікаря" студентка Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Чінкуе Бенедитта, яка доступно розкрила дітям тему статевого дозрівання та правильної гігієни. 

«Учитель року – 2024»: стартує реєстрація учасників

26.09.2023, 07:03

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  21.09.2023   1 446

25 вересня 2023 року відкривається доступ до реєстраційної платформи всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024».

Цього року конкурс проводитимуть у таких номінаціях: «Географія», «Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика».

Педагогічний стаж конкурсанта / конкурсантки має бути не менше 3-х років на дату реєстрації на конкурс. 

Основним місцем роботи має бути заклад загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти.

Завершується реєстрація 16 жовтня 2023 року.

СЗШ №33. Квест "Золото піратів"

26.09.2023, 06:46

Сьогодні учні 1-Б класу вирушили на пошуки скарбів. Відважні першокласники віднайшли підказки, які привели їх до чотирьох стихій: повітря, вогню, води та землі, а також виконали усі рухливі завдання та ігри від самої Піратки. І в підземеллі копальні кави на діток чекав омріяний трофей - золото піратів.

Великогрибовицький ліцей. Гарбузовий рай.

25.09.2023, 18:48

Чи чули ви про «Гарбузовий Рай»?

Ні, це зовсім не про гарбузи, а про екскурсію на сімейну сироварню, на якій побували учні 3 класу нашого ліцею разом із батьками і вчителем Уляна Воробець.

Школярі побачили технологічний процес виготовлення сиру, спробували себе в ролі сироварів, виготовили свій власний сир, продегустувати його різні види, збагатилися новими знаннями та зарядилися позитивними емоціями.

https://drive.google.com/file/d/1q6XjyztG8nZG0A0QjkVDhxnZa0fBMiDK/view?usp=drive_link

 383008366_1354755675415172_6280975013859715890_...

ЦДЮТ. Волонтерський концерт для Захисників

25.09.2023, 18:32

Неділя 24 вересня видалася по-осінньому типовою. Але для наших Захисників вона випромінювала тепло, затишок, світло. Бо до них з концертною програмою приїхали вихованці ЦДЮТ Залізничного району м. Львова. У час війни радості мало, однак діти наклали на суворі чоловічі обличчя теплі усмішки, а загрубілі руки примусили аплодувати. Так кується ПЕРЕМОГА!

Другу частину концерту продовжив військовий оркестр 184 Навчального центру, а завершився недільний день гарячим бограчем від польової кухні «Берегиня».

Так спільними волонтерськими зусиллями допомагаємо тим, хто обов’язково, здолавши ворога, повернеться з Перемогою. Слава Україні!

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Загальношкільне спортивне свято "Ігри патріотів"

25.09.2023, 18:21

Виховуємо підростаюче покоління у дусі патріотизму та любові до рідної землі!

СЗШ №67 м.Львова. "Модель сучасного вчителя фізичної культури"

25.09.2023, 11:47

На теоретично - практичному засіданні ПСПП учителів фізичної культури та Захисту України СЗШ №67 м. Львова було обговорено роль вчителя у час новітніх технологій та риси, які притаманні моделі сучасного вчителя: креативність, нестандартність, конкурентоспроможність, оптимальність, уміння взяти на себе ініціативу, реалізація задуманого, новаторство, ентузіазм,творчість, об'єктивність, самореалізація , перфекціонізм , рух вперед, оптимізм, життєвий тонус, новизна, інтелект, інновації, ініціативність,саморозвиток, толерантність.

Докладніше

Ліцей №15 ЛМР. Супровід дітей з ООП.

25.09.2023, 11:38

В рамках організації роботи команди супроводу дітей з ООП було організовано зустріч команди директорів закладів освіти Залізничного району та фахівців новоствореного ІРЦ Залізничного району. Основне завдання - знайомство із структурою та функцією роботи ІРЦ, напрацювання критеріїв організації освітнього процесу для дітей з ООП відповідно до індивідуальних потреб та можливостей дитини з ООП.

За результатами проведеної зустрічі організовано заняття з учасниками команди супроводу ліцею для покращення якості організації освітнього процесу для дітей з ООП, за результатами якого визначено основні напрямки роботи адміністрації та команди супроводу:

- забезпечення безперешкодного доступу до будівель та приміщень закладу дітей з ООП;

- забезпечення необхідними навчально-методичними і наочно-дидактичними посібниками та індивідуальними технічними засобами навчання;

- облаштування ресурсної кімнати для роботи учителя-дефектолога, логопеда, психологічного розвантаження та проведення корекційно-розвиткових занять;

- забезпечення відповідними педагогічними кадрами;

- розробити комплексну програму розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами, що допомагає педагогічному колективу пристосувати середовище до потреб дитини;

- розробити індивідуальні програми розвитку із обов’язковим залученням батьків, з метою визначення конкретних навчальних стратегій і підходів до навчання дитини з особливими освітніми потребами;

- оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами здійснюється згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та обсягом матеріалу, визначеним індивідуальною навчальною програмою.

- залучати учнів з ООП до позакласних і позашкільних заходів з урахуванням їх інтересів, побажань, індивідуальних особливостей та стану їх здоров’я.

Освітній процес у класах з інклюзивним навчанням здійснюється відповідно до типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

#інклюзія #супровідООП #ліцей15

Bogdana Havrilik

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Докладніше

Ліцей №75 ім. Лесі Українки ЛМР. Урок незламності та відваги.

25.09.2023, 11:16

Урок незламності і відваги в 11-А класі.

Дякуємо за щире спілкування, цікаву розмову і відверті відповіді навіть на найнеочікуваніші запитання!!!

Все буде Україна!!!

Докладніше

ЛГ "Євшан". Таємнича і оповита легендами містична Трансильванія.

25.09.2023, 11:00 

Цими вихідними учні 3(7)-А,Б класів Львівська гімназія "Євшан" вирушили у чергову мандрівку і відкрили для себе таємничу і оповиту легендами містичну Трансильванію, Румунія

Блукали древніми вуличками м. Брашов та Сігішоара, завітали у лігво легендарного графа Дракули Bran Castle, Transylvania - Romania, милувалися розкішшю неймовірної краси замку Пелеш Peles Castle - Sinaia, Transylvania , прогулялися стежками замку Castelul Cantacuzino, де відбувалися події хітового серіалу «Венздей».

А ще проїхались ущелиною Біказ, яка є справжньою перлиною Східних Карпат, де вузька дорога і висота вертикальних скель заввишки 500м змусила не одного мандрівника затамувати подих, споглядаючи це диво природи

Два дні неймовірних емоцій та незабутніх вражень!

Докладніше

ЛФМЛ. Експедиція ліцеїстів на Говерлу.

25.09.2023, 10:51

15-17 вересня відбулася краєзнавча експедиція ліцеїстів на Говерлу - найвищу точку Українських Карпат і всієї України. Такі походи це не тільки перевірка себе на витривалість і силу волі. Це ще й незабутні краєвиди, це тепло від дружньої підтримки однокласника під час підйому, це вміння обходитись без мобільного зв'язку та звичного комфорту. Це вперше чистити картоплю, їсти тушівку і мити миску в потічку. Це коли після 20 кілометрового маршруту бігаєш по лісі і тягаєш хмиз, щоб потім сидіти коло ватри і співати під гітару пісень. Попри це юні краєзнавці розширювали і свій науковий світогляд. До цього спонукало і саме місце нашого перебування - Чорногірський географічний стаціонар. Тут, недалеко від Говерли, у верхів'ї річки Прут з 1978 року ведуться постійні метеорологічні, гідрологічні та фенологічні спостереження. Ліцеїсти знайомились з роботою метеоприладів на метеопості 1, спостерігали за течією Прута на гідропості. Під час маршруту спостерігали за зміною рослинності від поясу смерекових лісів, через субальпійські луки до альпійського поясу на вершині. Проходили через низьку хмарність на малій Говерлі. А на вершині були вище хмар.

Хтось підкорив Говерлу вперше, хтось вдруге а то й більше. Хочеться побажати нашим ліцеїстам подолання нових вершин і не тільки гірських. Адже у кожного з нас свої прагнення, свій Еверест.

Докладніше

ЛХЛ при ЛНАМ. Художня рада ліцею.

25.09.2023, 10:44

Художня рада ліцею спрямована на підтримку та розвиток художньо-творчої діяльності серед ліцеїстів.

Колективно планували художні заходи в ліцеї, такі як виставки, творчі конкурси та інші мистецькі події.

Важливо створити умови для розвитку творчих здібностей ліцеїстів надаючи їм можливість висловити себе через мистецтво.

Докладніше

ЛУГГ ім. О.Степанів. Міжнародний День миру.

25.09.2023, 10:32

#ЛарисаВасилишин

ЛУГГ ім. О.Степанів урочисто відзначили МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ. Гімназисти наголосили на важливості збереження життя кожної людини, засудили повномаштабну війну московії проти України.

Докладніше

ПШ "Арніка" ЛМР. Шкільний проєкт "Професії. Ким бути?"

25.09.2023, 10:21

У рамках реалізації шкільного проєкту «Професії. Ким бути?» учням 1-А кл. (Тиханович Г.М.) мати учня Баляша Павлика розповіла про професію економіст. Діти ознайомились з історією виникнення перших грошей, як відбувались перші розрахунки, з колом витрат своєї сім‘ї. Було цікаво і захопливо.

Докладніше

Великогрибовицький ліцей. День миру в початкових класах нашого ліцею.

24.09.2023, 11:29

Хочемо миру Україні,

Хочемо щастя в родині,

Щоб була в серцях весна,

Щоб закінчилась війна!..

#День_миру в початкових класах нашого ліцею (вчителі #Ірина_Вовченко, Ірина Карпа , Уляна Воробець , Леся Москаль)

СЗШ №97. ДЕНЬ МИРУ ВІДЗНАЧИЛИ ПО ОСОБЛИВОМУ

24.09.2023, 11:20

СЗШ 97 м.Львова

#Міжнародний_день_миру

"Герої серед нас"

Сьогодні учні 1-Г класу (класний керівник – Х.Гренюх) День миру відзначили по особливому. До них завітав Герой-захисник. У класі лунала спільна молитва за мир в Україні, а згодом діти з величезним захопленням слухали казку прочитану мужнім воїном.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Великогрибовицький ліцей. День миру.

24.09.2023, 11:17

Мрія, якою переповнені сьогодні серця кожного Українця- жити в мирній країні, не чути сирен, не бачити вибухів, а всі солдати хай повернуться додому живі та здорові. В #День_миру хочеться всім побажати ПЕРЕМОЖНОГО МИРУ

Організатор

Olya Balyuk

#День_миру

Організатори: учнівське самоврядування Великогрибовицький ліцей Львівської міської ради

#6клас

СЗШ №97. МИР У РІДНІЙ УКРАЇНІ – ЦЕ НАЙЗАПОВІТНІШЕ БАЖАННЯ УЧНІВ

24.09.2023, 11:07

СЗШ 97 м.Львова

#Міжнародний_день_миру

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання учнів 4-А класу (класний керівник – М.Галанюк), котре сьогодні вони висловлювали вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

Ще діти сьогодні милувалися Львовом, пізнавали історію рідного міста. Також у церкві Павла і Петра вони молилися за мир і повернення наших захисників додому.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Як школам потурбуватися про вчителів: очевидні ідеї, які варто спробувати

24.09.2023, 10:26

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  21.09.2023   5 061

Те, як українці стоїчно проходять усі випробування воєнного стану ще раз доводить: важкі часи не для страждань, а для взаємної підтримки. Маємо знайти ресурси та поділитися одне з одним. І це реально. Цього разу — не про психологічну допомогу, а про практичні базові покращення для вчителів. Безкоштовні або такі, що потребують мінімум грошей. 

1. «Вимірювати температуру»

Не можна виправити те, про що невідомо. Як особисті зустрічі, так і анонімні опитування дозволять директорам шкіл збирати інформацію та виявляти проблеми, перш ніж вони загостряться. Такі поради дають експерти з Edutopia

Колектив у школі теж може запропонувати провести таке опитування. Там мають бути запитання, які не дуже заведено обговорювати з керівництвом. Скажімо: «Як часто вимоги роботи заважають вашому сімейному життю?» або «Приблизно скільки годин після звичайного робочого дня у вас є, щоб відпочити або зайнятися тим, що вам подобається?» Щорічне опитування вчителів Merrimack College пропонує інші запитання, як-от «Як би ви оцінили вплив вашого психологічного добробуту на ваше навчання та професійне зростання цьогоріч?»

Важливими є і вертикальні, і горизонтальні неформальні обговорення. Керівництво може встановити час на особисте спілкування з кожним вчителем (а не контактувати тет-а-тет, лише коли щось уже трапилося). Стосовно колег: можна з дозволу лідера школи ввести традицію, наприклад, пів години чаювання 1-3 рази на тиждень. Нюанс: табу на розмови про роботу в цей час. Цей додатковий час на спілкування має допомогти колегам краще дізнатися одне про одного. Це вплине на атмосферу у школі, а також дасть більш об’єктивну картину. Адже професія вчителя є такою, що особиста територія перетинається з робочою. Наприклад, у вчительки до війни та нині, коли її чоловік на фронті, різний запас ресурсів, різні потреби. І знати про такі речі та враховувати — на користь школі. 

2. Скасувати зайві наради

Якщо поки що керівництво не може покращити життя вчителів фінансово, воно може згадати про іншу цінність — час. Зайняті вчителі дуже не люблять зайвих нарад.  Не обов’язково проводити збори лише тому, що в розкладі зазначено, що збори викладачів проходять щопонеділка. Лідерам шкіл варто перевіряти майбутню ділову зустріч з учителями так: якщо  не має змоги підготувати насичений порядок денний зустрічі заздалегідь, ймовірно, її можна трохи відкласти. А якщо мета зустрічі — поширити інформацію, її можна розповсюдити месенджерами або електронною поштою. Так само можна зібрати й зворотний зв’язок.

Спробуйте експеримент: якщо зустрічаєтеся раз на тиждень, натомість збирайтеся через тиждень. Ймовірно, ви будете здивовані, побачивши, що все ще йде гладко. 

3. Компенсувати малі перерви 

Подихати повітрям, побути пару хвилин у тиші, зателефонувати додому, якщо там, наприклад, малюк із бабусею чи нянею, і всі думки про це. В ідеалі — випити кави. Як усе це зробити, якщо перерви — 10 хвилин? Вибачте, елементарно без спіху сходити в туалет. Більшість представників інших професій не мають проблем із тим, щоб вийти з кабінету. Але вчитель не може кинути клас посеред уроку. Ось таку нібито приземлену тему обговорюють останнім часом в професійній англомовній пресі.

Велика перерва зовсім не видається великою, якщо треба відвести клас до їдальні, поговорити з учнем, який щось від вас хоче, та підготуватися до наступного уроку. А спокійно пообідати? Опитування, проведене Асоціацією американських вчителів, вразило тим, що кожен другий вчитель скаржився на нестачу на роботі часу на задоволення базових фізичних потреб. Чимало педагогів навіть зізнавалися, що намагаються не вдовольняти спрагу у школі, аби не виникло бажання залишити кабінет. Це призводить до зневоднення, а те — до головного болю, роздратування, зниження концентрації уваги.

Це питання можна розв’язати. Звісно, міняти розклад та збільшувати перерви, особливо зараз, коли школи працюють по дві зміни, нереально. Але можна скористатися запропонованим досвідом. У американській школі Fall-Hamilton Elementary у Нешвіллі є «підвішені хвилини» для вчителів. Ті, кому потрібно ненадовго відійти від класу (з будь-якої причини), пишуть  повідомлення колегам, у яких вікно, і ті ніколи не відмовляються «прикрити» їх на кілька хвилин. Адже самі раді скористатися цією допомогою, коли потребуватимуть. 

4. Мати те, чим люблять приваблювати сучасні коворкінги

Це дивно, але за будь-якого фінансового рівня корпорації співробітники однаково позитивно сприймають «безплатне печиво, каву та чай». Такий пункт часто можна побачити в оголошеннях про вакансії. Айтівцям із їхніми немаленькими зарплатами та безкорисливі волонтери — усім, як дітям, тепло від такої пропозиції. Бо справа не у вартості чайних пакетиків, а у турботі.

Якою б не була ситуація школи, можна знайти спонсорів, наприклад, колишніх учнів школи, які забезпечать коштами на щоденне чаювання вчителів. А також на воду в пляшках, адже у представників професій, де треба багато говорити, часто пересихає у роті. Ці знаки поваги будуть значно затребуванішими, ніж цукерки на День вчителя чи урочисті промови. 

5. Більше простору, у прямому сенсі

Перебувати постійно у чотирьох стінах — це пригнічує. Тож досить важке випробування, коли керівництво вимагає перебувати у школі навіть тоді, коли в цьому немає потреби. Дистанційне навчання на те й так називається, що педагогу немає потреби сидіти у класі. Власне ж онлайн-навчання, підвищення кваліфікації, самопідготовку можна проводити вдома. Зошити перевіряти або планувати вчитель може у кав’ярні або у парку, поглядаючи одним оком на свою дитину. А не сидіти до ночі в кабінеті. Час, який проводить учитель у шкільній будівлі, це далеко не вся його робота. То ж чому колективно не домовитися про більшу свободу?

6. Фіксувати маленькі перемоги 

Для керівників шкіл природно мати широке бачення, але є переваги менших, короткострокових цілей, переконані сучасні менеджери закладів освіти. Досягнення невеликих цілей підвищує мотивацію і позитивне ставлення до роботи. Приємне відчуття: знати, що все недарма, що просуваєтеся у потрібному напрямку. Але не зажди це вдається побачити за повсякденними клопотами та дрібними негараздами. Директор школи може значно покращити атмосферу в школі, якщо допоможе співробітникам побачити, який внесок приносить їхня робота. Також це може бути колективна взаємодопомога: домовтеся відзначати усі маленькі перемоги одне одного. Розпочати це самотужки комусь із вчителів — не найкращий варіант. Головне та найпростіше: уникати слів, які ставлять під сумнів цінність праці колеги чи підлеглого.

7. Провести нараду стосовно… віднімання

Коли йдеться про позитивні зміни, чимало хто (а особливо керівництво) зазвичай думає про додавання: що ще зробити? Може здатися, що прогрес означає додавання більше зустрічей, більше цілей і більше технічних інструментів. Насправді покращити робоче життя легше, якщо відняти, скасувати, прибрати щось зайве. Американські освітні консультанти радять провести «відмовну нараду», де колеги разом із лідером школи зможуть обміркувати, що виключити. Як вони жартують, не можна додати нову страву на тарілку, якщо не прибрати щось з неї. 

Джерело: osvitoria.media

Андрій Закалюк. 10 мільйонів гривень для незламних діток

23.09.2023, 10:00

Не перестаю дивуватися тому, наскільки обʼєднана у нашому місті освітянська спільнота. Впродовж перших тижнів вересня ми разом збирали кошти на закупівлю обладнання для дитячого відділення реабілітації UNBROKEN Kids.

Спільними зусиллями ми перерахували благодійному фонду UNBROKEN Ukraine близько мільйонів гривень. Неймовірна сума, як і кожен, хто зробив у неї свій внесок.

Дякуємо всім освітянам, батькам і дітям. Нехай ці кошти допоможуть дітям повернутися до повноцінного життя .

Збір коштів на обладнання триває. Задонатити можна тут: https://dobro.ua/project/nezlamni/

СЗШ №97. МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

23.09.2023, 09:00

СЗШ 97 м.Львова

#Міжнародний_день_миру

Сьогодні учні 3-А (класний керівник – Г.Баран) і 3-В (класний керівник – О.Сеньковська) класів спілкувались про те, яким дорогим є мир для них, як майбутнього покоління України. Вони розфарбовували малюнки, знаючи, що це не просто картинки, що це бажання жити в країні, де немає пролиття крові, а над головою є чисте блакитне і найголовніше – мирне небо.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Як школам потурбуватися про вчителів: очевидні ідеї, які варто спробувати

23.09.2023, 08:44

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  21.09.2023   2 175

Те, як українці стоїчно проходять усі випробування воєнного стану ще раз доводить: важкі часи не для страждань, а для взаємної підтримки. Маємо знайти ресурси та поділитися одне з одним. І це реально. Цього разу — не про психологічну допомогу, а про практичні базові покращення для вчителів. Безкоштовні або такі, що потребують мінімум грошей. 

1. «Вимірювати температуру»

Не можна виправити те, про що невідомо. Як особисті зустрічі, так і анонімні опитування дозволять директорам шкіл збирати інформацію та виявляти проблеми, перш ніж вони загостряться. Такі поради дають експерти з Edutopia

Колектив у школі теж може запропонувати провести таке опитування. Там мають бути запитання, які не дуже заведено обговорювати з керівництвом. Скажімо: «Як часто вимоги роботи заважають вашому сімейному життю?» або «Приблизно скільки годин після звичайного робочого дня у вас є, щоб відпочити або зайнятися тим, що вам подобається?» Щорічне опитування вчителів Merrimack College пропонує інші запитання, як-от «Як би ви оцінили вплив вашого психологічного добробуту на ваше навчання та професійне зростання цьогоріч?»

Важливими є і вертикальні, і горизонтальні неформальні обговорення. Керівництво може встановити час на особисте спілкування з кожним вчителем (а не контактувати тет-а-тет, лише коли щось уже трапилося). Стосовно колег: можна з дозволу лідера школи ввести традицію, наприклад, пів години чаювання 1-3 рази на тиждень. Нюанс: табу на розмови про роботу в цей час. Цей додатковий час на спілкування має допомогти колегам краще дізнатися одне про одного. Це вплине на атмосферу у школі, а також дасть більш об’єктивну картину. Адже професія вчителя є такою, що особиста територія перетинається з робочою. Наприклад, у вчительки до війни та нині, коли її чоловік на фронті, різний запас ресурсів, різні потреби. І знати про такі речі та враховувати — на користь школі. 

2. Скасувати зайві наради

Якщо поки що керівництво не може покращити життя вчителів фінансово, воно може згадати про іншу цінність — час. Зайняті вчителі дуже не люблять зайвих нарад.  Не обов’язково проводити збори лише тому, що в розкладі зазначено, що збори викладачів проходять щопонеділка. Лідерам шкіл варто перевіряти майбутню ділову зустріч з учителями так: якщо  не має змоги підготувати насичений порядок денний зустрічі заздалегідь, ймовірно, її можна трохи відкласти. А якщо мета зустрічі — поширити інформацію, її можна розповсюдити месенджерами або електронною поштою. Так само можна зібрати й зворотний зв’язок.

Спробуйте експеримент: якщо зустрічаєтеся раз на тиждень, натомість збирайтеся через тиждень. Ймовірно, ви будете здивовані, побачивши, що все ще йде гладко. 

3. Компенсувати малі перерви 

Подихати повітрям, побути пару хвилин у тиші, зателефонувати додому, якщо там, наприклад, малюк із бабусею чи нянею, і всі думки про це. В ідеалі — випити кави. Як усе це зробити, якщо перерви — 10 хвилин? Вибачте, елементарно без спіху сходити в туалет. Більшість представників інших професій не мають проблем із тим, щоб вийти з кабінету. Але вчитель не може кинути клас посеред уроку. Ось таку нібито приземлену тему обговорюють останнім часом в професійній англомовній пресі.

Велика перерва зовсім не видається великою, якщо треба відвести клас до їдальні, поговорити з учнем, який щось від вас хоче, та підготуватися до наступного уроку. А спокійно пообідати? Опитування, проведене Асоціацією американських вчителів, вразило тим, що кожен другий вчитель скаржився на нестачу на роботі часу на задоволення базових фізичних потреб. Чимало педагогів навіть зізнавалися, що намагаються не вдовольняти спрагу у школі, аби не виникло бажання залишити кабінет. Це призводить до зневоднення, а те — до головного болю, роздратування, зниження концентрації уваги.

Це питання можна розв’язати. Звісно, міняти розклад та збільшувати перерви, особливо зараз, коли школи працюють по дві зміни, нереально. Але можна скористатися запропонованим досвідом. У американській школі Fall-Hamilton Elementary у Нешвіллі є «підвішені хвилини» для вчителів. Ті, кому потрібно ненадовго відійти від класу (з будь-якої причини), пишуть  повідомлення колегам, у яких вікно, і ті ніколи не відмовляються «прикрити» їх на кілька хвилин. Адже самі раді скористатися цією допомогою, коли потребуватимуть. 

4. Мати те, чим люблять приваблювати сучасні коворкінги

Це дивно, але за будь-якого фінансового рівня корпорації співробітники однаково позитивно сприймають «безплатне печиво, каву та чай». Такий пункт часто можна побачити в оголошеннях про вакансії. Айтівцям із їхніми немаленькими зарплатами та безкорисливі волонтери — усім, як дітям, тепло від такої пропозиції. Бо справа не у вартості чайних пакетиків, а у турботі.

Якою б не була ситуація школи, можна знайти спонсорів, наприклад, колишніх учнів школи, які забезпечать коштами на щоденне чаювання вчителів. А також на воду в пляшках, адже у представників професій, де треба багато говорити, часто пересихає у роті. Ці знаки поваги будуть значно затребуванішими, ніж цукерки на День вчителя чи урочисті промови. 

5. Більше простору, у прямому сенсі

Перебувати постійно у чотирьох стінах — це пригнічує. Тож досить важке випробування, коли керівництво вимагає перебувати у школі навіть тоді, коли в цьому немає потреби. Дистанційне навчання на те й так називається, що педагогу немає потреби сидіти у класі. Власне ж онлайн-навчання, підвищення кваліфікації, самопідготовку можна проводити вдома. Зошити перевіряти або планувати вчитель може у кав’ярні або у парку, поглядаючи одним оком на свою дитину. А не сидіти до ночі в кабінеті. Час, який проводить учитель у шкільній будівлі, це далеко не вся його робота. То ж чому колективно не домовитися про більшу свободу?

6. Фіксувати маленькі перемоги 

Для керівників шкіл природно мати широке бачення, але є переваги менших, короткострокових цілей, переконані сучасні менеджери закладів освіти. Досягнення невеликих цілей підвищує мотивацію і позитивне ставлення до роботи. Приємне відчуття: знати, що все недарма, що просуваєтеся у потрібному напрямку. Але не зажди це вдається побачити за повсякденними клопотами та дрібними негараздами. Директор школи може значно покращити атмосферу в школі, якщо допоможе співробітникам побачити, який внесок приносить їхня робота. Також це може бути колективна взаємодопомога: домовтеся відзначати усі маленькі перемоги одне одного. Розпочати це самотужки комусь із вчителів — не найкращий варіант. Головне та найпростіше: уникати слів, які ставлять під сумнів цінність праці колеги чи підлеглого.

7. Провести нараду стосовно… віднімання

Коли йдеться про позитивні зміни, чимало хто (а особливо керівництво) зазвичай думає про додавання: що ще зробити? Може здатися, що прогрес означає додавання більше зустрічей, більше цілей і більше технічних інструментів. Насправді покращити робоче життя легше, якщо відняти, скасувати, прибрати щось зайве. Американські освітні консультанти радять провести «відмовну нараду», де колеги разом із лідером школи зможуть обміркувати, що виключити. Як вони жартують, не можна додати нову страву на тарілку, якщо не прибрати щось з неї. 

Джерело: osvitoria.media

Форум якості освіти-2023: чотири стратегічні завдання

23.09.2023, 06:03

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  21.09.2023   458

20 вересня Державна служба якості освіти України вперше провела Форум якості освіти. Ключова тема — забезпечення якісної освіти в умовах війни з проєкцією на Перемогу.

«Війна змушує виставляти пріоритети. На першому плані зараз оборона. На другому — освіта, де першочерговими є питання безпеки та відновлення освітнього процесу. Для нас надважливим зараз є завдання облаштування належних укриттів та забезпечення гаджетами. Утім питання якості освіти не має випадати з порядку денного за будь-яких умов, адже якісна освіта — основа відновлення держави», — наголосив у вступному слові Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Танія Лей Санфорд Аммар, Директор Alinea International Ltd. в Україні та проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), подякувала Державній службі якості освіти як ключовому партнеру в реалізації ініціативи «Система забезпечення якості освіти» протягом п’яти років та зазначила: «Вдалося зробити значно більше, ніж планувалося на початку втілення проєкту. Ми йшли пліч-о-пліч у цьому напрямку з Державною службою якості освіти. Зокрема, разом започаткували інституційні аудити, і я дуже пишаюсь цим досягненням. Забезпечення якості освіти — це те, чим ми можемо пишатися».

«В умовах війни, щоб ухвалювати ефективні рішення та розробляти дієві інструменти компенсації освітніх втрат, важливі наступність і системність моніторингових досліджень якості освіти та оцінювання якості освітньої діяльності. Адже ситуативні заходи не дадуть жодного результату», — зазначив Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак презентувавши чотири стратегічні завдання:

Очільник Служби звернув увагу на результати дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни, які вказали на те, що більшість учителів, аби компенсувати втрати навчального часу, спричинені повномасштабною війною, збільшували обсяг самостійної роботи учнів. При цьому половина вчителів засвідчили зниження мотивації у дітей, а понад третина нарікали на відсутність навички самостійно вчитися. За таких умов освітні втрати лише пропорційно зростатимуть. Школи вже мають опиратися на діагностичні показники, розпочинаючи 2023/2024 навчальний рік.

Учасники форуму долучилися до панельної дискусії «Забезпечення якості освіти в умовах війни — проекція на Перемогу» та опрацювали теоретичні питання в трьох секціях:

За підсумками обговорення сформульоване бачення розвитку оцінювання освітньої діяльності, проведення інституційних аудитів шкіл в умовах війни та аналізу діяльності громад щодо забезпечення ними якості освіти; напрацьовано кроки для організації освітнього процесу «без освітніх втрат»; запропоновано нову модель оцінювання професійної діяльності вчителя.

СЗШ №97. МИ – ПРОТИ БУЛІНГУ!

22.09.2023, 14:05

СЗШ 97 м.Львова

#Соціально_психологічна_служба

Кожен має право на власну думку, на вираження своїх емоцій та бути тим, ким мріє бути.

Практичний психолог Г.Ангел і соціальний педагог М.Гопшта провели з учнями 7-А класу (класний керівник – Л.Антонів) тренінг-бесіду на тему «Популяризація ненасильницького спілкування. Ми – проти булінгу».

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Зарудцівська гімназія ЛМР. Про мир.

22.09.2023, 13:44

Сьогодні мир в Україні не є просто бажанням - це усвідомлена мета, адже за мирне існування щасливого життя триває боротьба на сході України. 

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Лети голубко в Україну Неси на крилах мир в родину

22.09.2023, 13:35

Сьогодні учні 6-А класу разом з бібліотекаркою Іванків М.Я. та учні групи продовженого дня з вихователем Мірошниченко С.І. виготовляли голубів миру, які просять у неба, щоб над Україною лунала переможна пісня!

СЗШ №97. ПАТРІОТИЧНА РЕФЛЕКСІЯ «ЩО Я РОБЛЮ І МОЖУ ЗРОБИТИ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ ТА МИРУ»

22.09.2023, 13:31

СЗШ 97 м.Львова

#Міжнародний_день_миру

20 вересня учні 6-х класів (класні керівники - О.Бузікевич, М.Петраш, О.Кравус, О.Медвідь) були учасниками чудової зустрічі з п.Наталею з Привітної бібліотеки та взяли участь у патріотичній рефлексії на тему «Що я роблю і можу зробити для перемоги та миру».

Велика подяка бібліотекарю п.Наталі за цікаву та змістовну бесіду, а також п.Зеновію за технічну підтримку.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Розпочинаємо навчальний рік з добрих справ

22.09.2023, 13:25

Наш ліцей долучився до благодійного збору коштів на обладнання для дитячого реабілітаційного центру #UNBROKEN_KIDS

Вдалось зібрати - 10 300 грн.

Вчителі та всі працівники ліцею також підтримали акцію і перерахували свій одноденний заробіток в сумі 26 000 грн.

Маленькі дії - запорука великої справи.

Разом - ми сила!

СЗШ №97. ПАТРІОТИЧНИЙ ФЛЕШМОБ

22.09.2023, 13:23

СЗШ 97 м.Львова

#Міжнародний_день_миру

Мир - це не просто слово! Це мрія кожного українця!

З нагоди Міжнародного дня миру учні 6-х класів (класні керівники - О.Бузікевич, М.Петраш, О.Кравус, О.Медвідь) провели патріотичний флешмоб з надією на довгоочікуваний мир на українській землі.

Також учні зобразили символ миру на папері. Велика подяка вчителю образотворчого мистецтва Н.Білоус за натхнення і творчість!

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

СЗШ №33. 21 вересня - ДЕНЬ МИРУ🕊️🕊️🕊️

22.09.2023, 10:54

… Я маю в серці мрію щиру:

Хай тихо стане в нас - 

Без криків, пострілів і сліз,

Нам разом в мирі треба жити!

Одна земля й одне в нас небо!

Та мрія є одна на всіх!…

Учні нашої школи привертають увагу оточення до такого знаменного дня.

Бажаємо  Миру та Перемоги!!🪽💪

СЗШ №97. ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СМАЙЛИКА

22.09.2023, 08:03

СЗШ 97 м.Львова

#День_народження_СМАЙЛИКА

Посміхайтесь! Чудовий інтернет-герой для визначення емоційного стану. Учні 5-А класу (класний керівник – І.Кук) робили це з задоволенням! Винахід, який допомагає передати емоційне забарвлення текстових повідомлень. Саме вони змушують нас посміхатися, сумувати, сміятися. Якщо ви хочете, щоб життя посміхалася вам, подаруйте йому свій гарний настрій. І, пам'ятайте, щоб насупитися потрібно задіяти 72 м'язи, а щоб посміхнутися лише 14!

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Великогрибовицький ліцей. Квіткові килими

22.09.2023, 07:57

Участь учнів Великогрибовицький ліцей Львівської міської ради у Всеукраїнському конкурсі флористики та фітодизайну в номінації #Квіткові_килими. ( вчитель Віра Бранець )

Тема цьогорічного конкурсу "Барви нації". Учні 10-х класів представляють роботу "З Україною в серці"

 376676140_830630238596902_103098300725633306_n.mp4

https://drive.google.com/file/d/1K_oDqYWQ1YZx60HtUbRNKYWN4XptdPRA/view?usp=drive_link

СЗШ №97. ЕКСКУРСІЯ В МУЗЕЙ "ЛЬВІВ СТАРОДАВНІЙ"

22.09.2023, 07:27

СЗШ 97 м.Львова

#Мандрівка_Львовом

Нещодавно учні 7-В класу (класний керівник – В.Іванів) побували на неймовірній екскурсії в музеї «Львів стародавній». Діти мали змогу поринути у сповнену легенд та героїчних подвигів історію нашого древнього міста Лева. Також вони стали учасниками квесту «Львів стародавній».

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Великогрибовицький ліцей. "Я досліджую світ"

22.09.2023, 07:12

Сьогодні учні 4 класу( вчитель Леся Москаль ) провели урок "Я досліджую світ" у стінах Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

Експозиція " Українського мистецтва к. 18-п.20 ст.", представлена в музеї, дала можливість дітям доторкнутися до прекрасного та дослідити пори року та місяці, відображені в пейзажах українських художників.

Після незвичного заняття учні з радістю відвідали "Макдональдс".

СЗШ №97. ІНТЕРАКТИВНІ ЗАНЯТТЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ В ШКОЛІ

21.09.2023, 20:15

СЗШ 97 м.Львова #Психологічна_служба_школи

«Як розпорядитися своїм життям?», «Який слід хочете залишити на Землі?». Над цими запитаннями міркували учні 9-Г класу (класний керівник – Н.Мазур) на інтерактивних заняттях психологічної служби.

Хлопці та дівчата проводили діагностику темпераменту, щоб мати змогу врахувати свої особливості в навчанні, дозвіллі та виборі майбутньої професії. Допомагали їм у цьому практичний психолог Г.Ангел і соціальний педагог М.Гопшта.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Великогрибовицький ліцей. Адаптація першокласника.

21.09.2023, 20:03

Часто, коли ми питаємо дитину: «Як справи в школі?», - відповідь може бути простою: "Нормально, і все", але нам потрібно знати більше

. Тому запитувати потрібно конкретніше: «Що робив на уроці , на перерві, з ким грався, тощо?». І тут стає зрозуміліше: стояв сам або грав і спілкувався з дітьми.

Якщо ми говоримо про адаптацію важливо враховувати 2 фактори:

навчальна адаптація - стосується рівня навчальних знань та умінь

соціальна - включення до колективу.

Сьогодні соціальний педагог Великогрибовицького ліцею, Ірина Карпа провела заняття-експеримент, що стосувався соціальної адаптації учнів 1-го класу.

Звичайно, для початку розмовляли про шкільну сім'ю, як я у ній себе почуваю, хто такий однокласник, а також поговорили про компліменти і обмінялись ними.

Також учням було запропоновано їх улюблене і просте у виконанні завдання - малювання. Намалювати потрібно було те, що спало на думку, те, що подобається або ж те, з чим ти себе асоціюєш. І, найголовніше, кожен з учнів мав лише один колір крейди і взяти з відерця інший було заборонено. Але, як результат, ми бачимо різнокольорові малюнки, а це означає, що діти вміють іти на контакт, вміють комунікувати, ділитися один з одним, цінувати та поважати. Експеримент був вдалим! І це прекрасно.

Діти- справжні друзі-однокласники, і це не може не радувати дорослих.

⠀А чи ви знаєте Ви, що адаптацію проходять і батьки?

Але дитині краще не показувати своє хвилювання, а навпаки показати впевненість та спокій!

І не тому, що вам байдуже, а тому, що Ви впевнені щодо успіху свого чада.

СЗШ №97. Олімпійський тиждень 2023

19.09.2023, 23:15

СЗШ 97 м.Львова

#Олімпійський_тиждень_2023

За традицією навчальний рік у нашій школі розпочинається з проведення Олімпійського тижня. З 11 по 15 вересня цього року вчителями фізичної культури М.Бересневою та Р.Мазуриком було проведено чимало цікавих заходів під гаслом «Активно рухаймось до Перемоги: здорові діти - здорова нація!», а саме: олімпійські уроки, естафети, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед школярів здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом. Старшокласники мали змогу показати свою силу і міць у силових змаганнях.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Навчальна евакуація.

19.09.2023, 23:11

Навчально-тренувальні заходи в ліцеї проводяться не лише через потенційну небезпеку повномасштабної війни. Послідовність дій всіх учасників освітнього процесу регулярно відпрацьовуються на випадок будь-якої надзвичайної ситуації: пожежі, замінування будівлі, повітряної тривоги, хімічної атаки тощо. Всі ситуації моделюються таким чином, щоб діти та працівники ліцею знали, чим вони відрізняються і який алгоритм дій у разі настання кожної з них.

Сьогодні, 19.09.2023 року, у ліцеї була проведена навчальна евакуація та перевірка готовності до надзвичайних ситуацій для всіх учасників освітнього процесу.

СЗШ №97. Від адаптації до успіху

18.09.2023, 23:11

СЗШ 97 м.Львова

#Від_адаптації_до_успіху

Створення сприятливого мікроклімату в класі, підвищення соціометричного статусу учнів, згуртування колективу – все це відбулось під час адаптації-релаксації учнів 5-А класу (класний керівник – І.Кук).

Заняття провели: практичний психолог Г.Ангел і соціальний педагог М.Гопшта.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

НВК "ШКТ-ЛТЛ". Учні отримали великий досвід та знання, які необхідні для кожного із нас у непростий для  всіх час.

18.09.2023, 23:27

15 вересня, для учнів  11 класу, був  запрошений лікар  МНС бригади Медицини катастроф Роман Сеньків. Пан Роман провів для ліцеїстів теоретичні лекції, які були поєднані з  практичним навчанням, як надавати першу домедичну допомогу.  Лікар пояснив учням, як оцінити безпечність місця і стан людини, якій потрібно надати допомогу і провести серцево-легеневу реанімацію. Ліцеїсти знають тепер,  як працювати з автоматичним зовнішнім дефібрилятором, і переведення людини в стабільне бокове положення. Остання практична частина, була проведена на тему: "як зупинити кровотечу". Учні отримали великий досвід та знання, які необхідні для кожного із нас у непростий для  всіх час.

СЗШ №99. Завітали на сироварню «Гарбузовий рай»

18.09.2023, 15:25

Вивчаючи тему «Подорожую та відкриваю світ» учні 3-Г класу завітали на сироварню «Гарбузовий рай».

Ми побачили технологічний процес виготовлення сиру.

Завітали до визрівальної кімнати і послухали цікаву історію: "Що таке афінаж".

Спробували себе у ролі сировара і виготовили свій власний сир, продегустували сири, а разом з ним фрукти та солодощі, збагатились знаннями та зарядились позитивними емоціями.

Управління освіти Львова

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова

Докладніше

Великогрибовицький ліцей. Безпека дорожнього руху.

18.09.2023, 15:03

#місячник_безпеки_дорожнього_руху

" Увага, діти на дорозі" ."Безпечна дорога до дому" - заняття, проведене вихователем Olya Balyuk для учнів групи продовженого дня.

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Тиждень фізичної культури та спорту.

18.09.2023, 15:00

Найціннішим скарбом для людини є здоров'я, а кращим другом здоров'я був і залишається спорт.

Виховуємо в учнів ціннісні орієнтири на здоровий спосіб життя!

Великогрибовицький ліцей. Олімпійський тиждень у нашому ліцеї.

18.09.2023, 11:29

Активно долучилися до #Олімпійського_тижня учні 3,4 класів (вчителі Уляна Воробець , Леся Москаль ).

Розминка з елементами правильної постави, естафета, перетягування канату ще раз показали, що спорт-це весело, здорово, круто!!!

Дякуємо за допомогу вчителеві фізичної культури Тарас Лісович.

У рамках #Олімпійського_тижня у нашому ліцеї для першокласників були проведені інформаційні хвилини "Цікаві олімпійські факти".Учні переглянули розвиваючі мультфільми про спорт (вчитель #ВовченкоІВ.). Також діти взяли участь у спортивних змаганнях "Веселі старти", де проявили свою вправність, швидкість та організованість.

Олімпійський_тиждень проходив і в 2 класі. Діти активно взяли участь в естафетах та спортивних змаганнях(вчитель Олена

Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Подорож 2-А класу на "Галичфарм"

18.09.2023, 11:24

От і розпочався новий навчальний рік. Перед дітьми відкриваються цікаві зустрічі, уроки, подорожі.

15 вересня учні 2-А класу ( класний керівник Денисюк І. А.) побували на інтерактивній екскурсії на підприємстві «Галичфарм»

Діти дізналися про роботу підприємства, ознайомились з продукцією та почули багато про різні хімічні реакції.

СЗШ №40 м.Львів. Про спорт.

18.09.2023, 08:55

Наші учні 7-х класів у часі уроку фізичної культури мали чудову нагоду поговорити про спорт і те, як у ньому досягти найвищих висот з успішним спортсменом, тренером ДЮСШ ім. Анатолія Дідуха Олегом Тимчієм.

Неймовірно цікава і тепла зустріч в рамках Олімпійського тижня у школі (вч. фізичної культури Павлюк Н.П.).

СЗШ №97. Кіно просто неба

18.09.2023, 08:32

СЗШ 97 м.Львова

#Кіно_просто_неба

Кіно для людей, які люблять щось нове.

Цієї неділі парк імені Івана Берези біля нашої школи перетворився на справжній вуличний кінотеатр. Усі бажаючі мали змогу переглянути кінострічку «Диво» – зворушливу мелодраму про маленького особливого школяра.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

СЗШ №40 м.Львів.《МІСІЯ ЗДІЙСНЕН(Н)А?!》

17.09.2023, 20:43

Сьогодні, 13 вересня, у нашій школі відбулась ресурсна зустріч голів спільнот учителів української мови та літератури Залізничного і Шевченківського районів м. Львова.

Говорили про реформи в освіті, цінності, ментальне здоров'я, про те, як не вигорати, а вміти заряджати самого себе та інших!

Пили каву... Розмовляли... Сміялись...

Продуктивно! Цікаво! І з любов'ю до дітей!

Дякуємо усім учасникам за чудову зустріч!

Інтернет-конференція: «Освітні інструменти сучасного вчителя: штучний інтелект»

17.09.2023, 09:57

СЗШ №77 з поглибленим вивченням економіки та управлінської діяльності. Практичне навчання в кабінеті безпеки

17.09.2023, 09:38

Цікаві практичні навчання організували сьогодні учителі предмету "Захист України" Тиховецька Романна Степанівна та Жолдак Володимир Орестович. Запрошені ними гості - волонтерки, які щойно повернулися з фронту, разом з учителями надали можливість кожному учневі (а їх було 47) самостійно накладати турнікети, надавати першу домедичну допомогу при кровотечах і раптовій зупинці серця. Учні побачили, як правильно здійснювати штучне дихання, вивільняти дихальні шляхи від сторонніх предметів, відпрацювали алгоритм дій серцево-легеневої реанімації у змодельованих ситуаціях, наближених до реальних умов. Дякуємо дівчатам-волонтерам!!!

Управління освіти Львова. Кіно просто неба

16.09.2023, 14:37

Запрошуємо усіх на осінній перегляд фільму просто неба в наших школах .

Вже в цю неділю, вересня, наші школи стануть справжніми вуличними кінотеатрами для мешканців та гостей міста .

Будемо показувати кінострічку "Диво" . Чудову, зворушливу та життєствердну мелодраму про маленького школяра зі спотвореним обличчям.

Початок перегляду о 19:30.

Ловіть перелік локацій, де будуть показувати кіно:

🔔 Школа №36, вул. Володимира Великого, 55б

🔔 Ліцей імені Симоненка, вул. Симоненка, 6

🔔 Ліцей «Галицький», вул. Замкова, 4

🔔 Школа №96, вул. Довженка, 13 (початок о 19:00)

🔔 Школа №98, вул. Трильовського, 12 (початок о 19:00)

🔔 Ліцей «Львівський», вул. Лисинецька, 3

🔔 Ліцей №38, вул. Порічкова, 4а (початок о 18:30)

🔔 Школа №97, вул. Миколайчука, 18

🔔 Грядівська гімназія, с. Гряда, вул. Шевченка, 40

🔔 Школа №67, вул. Сяйво, 18

Тож, беріть зі собою каремати і коцики, щось смачне і гарний настрій та приходьте до нас

Андрій Закалюк

Середня загальноосвітня школа #36 Львівської міської ради

Гімназія Симоненка Львів

Ліцей "Галицький"

Середня загальноосвітня школа 98 м. Львова

Середня загальноосвітня школа 96 м. Львова

Ліцей "Львівський" Львівської міської ради

Ліцей №38 Львівської міської ради

Грядівська Гімназія

Середня загальноосвітня школа #67 м.Львова

Львівський художній ліцей при ЛНАМ. Відкриття виставки Анни Кучабської “Віч-на-віч”

16.09.2023, 09:50

Ліцеїсти та вчителі відвідали Відкриття виставки Анни Кучабської “Віч-на-віч” . Переглянули серію акварельних портретів, побачили як оживають кольори і емоції на папері. Надихнулися і зарядилися творчістю для подальшого розвитку та самовираження)).

Докладніше

ЛУГГ ім.О.Степанів. Міжнародний день демократії

16.09.2023, 09:32

#ЛарисаВасилишин

У ЛУГГ ім. О.Степанів пройшов Міжнародний день демократії під гаслом: "Україна - демократична держава. Виборюємо свободу та незалежність"

Докладніше

ПШ "Арніка" ЛМР. Екскурсія на екоферму «Як бджола»

16.09.2023, 09:19

Досліджуємо, пізнаємо, цікавимось! Що може бути краще на екскурсії? Учні3-А побували на цікавій та пізнавальній екскурсії на екофермі «Як бджола» та з позитивними емоціями повернулись додому!

Докладніше

Андрій Закалюк. А що нового в освіті міста?

15.09.2023, 20:52

Вже два тижні нового навчально року позаду

А що нового в освіті міста?

відтепер у кожній школі, де є укриття, буде посада сторожа, щоб мешканці завжди мали доступ до укриттів під час повітряних тривог

разом з Центр гідності дитини УКУ та НІТ - Навчання і Технології запустили для вчителів курс ю про безпеку дітей «Safeguarding. Безпека дитини в освітньому середовищі»

відкрито онлайн-реєстрацію на участь шкіл у новому сезоні спортивних ліг https://scl.lviv.ua

у неділю будемо показувати у школах кіно просто неба. Перелік локацій вже незабаром на сторінці Управління освіти Львова

Ліцей 81 імені Петра Сагайдачного ЛМР. Олімпійський тиждень. День 4

15.09.2023, 19:38

Спортивний челендж "День віджимання".

Товариська волейбольна зустріч між збірною командою вчителів та учнів.

"А нумо хлопці та дівчата", вч. Бойко Г.Ф.

Майстерка з художньої гімнастики.

Майстерка з карате.

Майстерка з пілатесу.

Управління освіти Львова

@Андрій Закалюк

#ОксанаЖарська

#ліцей81дезнаннязустрічаютьмайбутнє

Докладніше

Великогрибовицький ліцей. Місяць подорожі та відкриття.

15.09.2023, 17:29

#вересень_місяць_подорожі_та_відкриття_світу

Група продовженого дня розпочала свою роботу (вихователь ГПД Olya Balyuk). Тема тижня: "Ознайомлення з неймовірною природною красою України та світу".

Мріємо про подорожі вільною, мирною Україною

СЗШ №33. День пам’яті українських журналістів

15.09.2023, 15:24

1 липня 2023 року, внаслідок важких поранень у Краматорську від російської ракети, померла львівська письменниця, правозахисниця, документалістка Вікторія Амеліна. З представниками правозахисної організації Truth Hounds Амеліна документувала воєнні злочини Росії проти України та порушення прав людини в Україні. У 2022 році у саду на обійсті закатованого ворогами письменника-патріота Володимира Вакуленка Амеліна відкопала щоденник війни, в якому Вакуленко документував звірства ворогів проти України. До щоденника написала передмову і видала у світ як книгу. Амеліна померла 1 липня, в день народження Вакуленка.

Учням 9 класу, які у День пам’яті українських журналістів прийшли у мікс-бібліотеку «На дві половини» на відеоспомин «Вірні професійному обов’язку» розповіли про книги Амеліної. Школярі з цікавістю подивилися відео про літературну творчість, послухали уривок з книги «Дім для Дома» і вірші відомої львівської письменниці, правозахисниці, документалістки Вікторії Амеліної.

Проєкт “Укрліт” – твори з української літератури будуть доступними в аудіоформаті

15.09.2023, 05:33

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  12.09.2023   612

Мінцифри, МОН та партнери презентували проект «Укрліт», який дозволяє вивчати українську літературу прослуховуванням. В аудіоформаті буде доступно понад 250 творів.

Відтепер понад 250 творів з української літератури для 5-11 класів будуть доступними в аудіоформаті. Для школярів стали доступні твори Ліни Костенко, Івана Нечуя-Левицького, Михайла Коцюбинського, Миколи Хвильового, Валер’яна Підмогильного та інших.

Проект «Укрліт» — це можливість для учнів вибирати, у якому форматі їм зручніше навчатися. Кожен зможе прослухати аудіокниги у вільний час, під час пробіжки чи навіть за кілька днів до іспиту. Водночас це додаткова змога для українців оновити знання з уже забутої програми чи прослухати книги, які пропустили під час навчання в школі, зазначають у відомстві.

«Ми в Мінцифри вважаємо, що освіта є фундаментом розвитку людського капіталу. Створення сучасного українського освітнього контенту, цифрових та інклюзивних можливостей для вивчення літератури буде корисним не лише школярам, а й широкій аудиторії. За даними дослідження ABF Creative, 48% дітей відзначають, що прослуховування улюбленого аудіоконтенту робить їх щасливішими, а 63% батьків помітили покращення оцінок своїх дітей завдяки аудіоконтенту», — зазначає заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

«Цього року дистанційно навчатимуться приблизно 2,5 тисячі шкіл, майже 4 тисячі — у змішаному форматі. Ще кілька сотень тисяч дітей здобувають знання за кордоном, і для них освіта — це живий зв’язок з Україною. Крім того, є діти з інвалідністю і ті, кому аудіоформат просто зручніший. Ці озвучені твори створені, щоби нашим дітям було легше навчатися, легше розуміти інформацію та дозувати навантаження. А для дітей за кордоном це знак, що ми про них пам’ятаємо, піклуємося й чекаємо додому після війни», — зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Деякі великі твори, як-от «Енеїда» Івана Котляревського, «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Зачарована Десна» Олександра Довженка та інші, команда опрацювала та пропонує у форматі самарі — короткого переказу твору. Серед планів — додавати повні версії та уривки творів, а також актуалізовувати й доповнювати новими, що з’являтимуться у програмі.

Послухати «Укрліт» можна безоплатно у мобільному застосунку MEGOGO в розділі «Аудіо».

Проект реалізується медіасервісом MEGOGO та Міністерством освіти і науки України за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи Дія.Освіта.

Великогрибовицький ліцей. Олімпійський тиждень.

14.09.2023, 19:40

#Олімпійський_тиждень продовжується.

Сьогодні відбулися змагання з волейболу серед учнів 9-11 класів (вчитель фізкультури Тарас Лісович).

Боротьба була впертою, ніхто не хотів програвати, та перемогли учні 10 -а класу. Вітаємо їх!

Загальні результати гри:

1 місце - 10а клас

2 місце - 9 клас

3 місце -11 клас

4 місце -10б клас

Атестація педагогічних працівників за новим Положенням: перспективи та виклики

14.09.2023, 19:52

Великогрибовицький ліцей. Прозора Школа.

14.09.2023, 19:32

#Прозора_школа- назва проєкту, до якого долучається Великогрибовицький ліцей Львівської міської ради. Серед 45 учасників наш ліцей стане одним із перших, хто буде навчати доброчесності школярів, формувати нові норми суспільної взаємодії - взаємоповагу, честь і гідність, доброчесність і справедливість. 

СЗШ №97. В ДЕНЬ ВІДКРИТТЯ ПЕНІЦИЛІНУ

14.09.2023, 10:42

СЗШ 97 м.Львова

#Цей_день_в_історії

#Біологічний_календар

13 вересня - День відкриття пеніциліну О.Флемінгом.

Урок у 10-х класах (учитель - І.Кук) з елементами екскурсу у всесвітню історію та мікробіологію.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Поділ класів на групи – рекомендації МОН 2023/2024 н.р.

14.09.2023, 10:40

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  12.09.2023  10 853

У МОН рекомендують під час вивчення деяких предметів ділити класи, у яких понад 27 учнів, на групи.

Про це йдеться в інструктивно-методичних рекомендаціях щодо викладання шкільних предметів, наданих Міністерством освіти і науки.

Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюють відповідно до додатку 2 Порядку, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128. Клас може ділитися на групи:

СЗШ №97. ОДНІ З НАЙКРАЩИХ ПІСЕНЬ ХХ СТОЛІТТЯ

14.09.2023, 10:37

СЗШ 97 м.Львова

13 вересня 1970 року українці вперше почули пісні Володимира Івасюка «Червону руту» та «Водограй». Сьогодні, згадуючи цю подію, вчитель музичного мистецтва Д.Матвєєва разом з учнями 4-х класів провели «Свято української пісні». Діти з величезним задоволенням співали нев'янучі творіння геніального композитора. Ліричний гімн української нації «Червона рута», яка стала генетичним кодом українців і «Водограй» визнані одними із найкращих пісень ХХ століття.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

СЗШ №40 м.Львів. ЗОЛОТО на міжнародних змаганнях 2023 OLYMPIC HOPES у м. Познань!

14.09.2023, 10:32

Наша учениця (9-В клас), вихованка ДЮСШ ім. Анатолія Дідуха , ВОЗНЮК ЄЛИЗАВЕТА перемогла у класі каное одиночка на дистанції 500 метрів!!!

Лізо, пишаємось тобою! Вітаємо з ПЕРЕМОГОЮ! І прийми найщиріші вітання від усієї шкільної родини!

До слова, на змаганнях було представлено 778 кращих спортсменів із 43 країн світу, а наша Єлизавета здобула найвищу нагороду!

СЗШ №97. ТУРНІР З БАСКЕТБОЛУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ СЗШ №97, СЗШ №99 і СЗШ №54

14.09.2023, 10:28

СЗШ 97 м.Львова

#Олімпійський_тиждень

З нагоди Дня фізичної культури і спорту, на спортивному майданчику школи було проведено турнір з баскетболу серед школярів СЗШ №97, СЗШ №99 і СЗШ №54 (тренер Дмитро Янковенко). Такі заходи допомагають дітям більше спілкуватись, відчути дух суперництва та налаштуватись на найближчі змагання.

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Управління освіти Львова

Докладніше

Ліцей 15 Львівської міської ради. Відвідали захоплюючий спортивно-розважальний центр "Leolend"

12.09.2023, 09:20

Учні 3-Г класу відвідали захоплюючий спортивно-розважальний центр "Leolend", де познайомилися з різними професіями і кожен знайшов для себе улюблене заняття. Можливо це допоможе дітям обрати професію у майбутньому. День був неймовірним!

#екскурсії #proпрофесії #нуш #ліцей15

Bogdana Havrilik

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Докладніше

СЗШ №67 м.Львова. Учнівське самоврядування - шлях до успіху!

12.09.2023, 08:56

Відбулись звітно-виборні збори учнівського парламенту.

Дякуємо Вессер Ельвірі за роботу в учнівському парламенті і вітаємо нового голову учнівського самоврядування школи Никипанчука Володимира.

Креативу, успіху і творчості в твоїй роботі!

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Докладніше

ЛПГ. Відвідали Львівський історичний музей.

12.09.2023, 08:41

Сьогодні з нагоди року Івана Боберського учні VІ(10)-В класу відвідали Львівський історичний музей , де побували на виставці, присвяченій Івану Боберському - члену Бойової управи УСС.

Докладніше

Дублянський опорний ліцей імені Героя України Анатолія Жаловаги. Подяка від благодійного фонду "Крила надії"

12.09.2023, 08:29

Батьки можуть обрати форму навчання: Очна, дистанційна, екстернат, сімейна

12.09.2023, 05:48

 Шкільне життя  Follow on Twitter  Send an email  11.09.2023   1 070

Матеріал підготовлено МОН

Останнім часом почастішали звернення батьків школярів про те, що школи відмовляють їм у зарахуванні або переведенні дітей на сімейну, екстернатну та дистанційну форми навчання. У звʼязку з цим Міністерство освіти і науки інформує: українські школи забезпечують ці форми навчання, і батьки учнів і учениць мають право обирати будь-яку з них.

Відповідно до законодавства, повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу (частина третя статті 4 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Управління у сфері освіти й школи повинні забезпечити навчання за цими формами на вимогу батьків або інших законних представників дитини:

Учні навчаються за дистанційною формою виключно за їхнім бажанням або бажанням їхніх батьків відповідно до положення.

Дистанційна форма здобуття освіти може запроваджуватися в окремих школах за рішенням їхніх засновників. До таких шкіл учнів зараховують незалежно від території обслуговування. На сайті закладу освіти (за його відсутності — на сайті засновника) оприлюднюють інформацію про забезпечення здобуття освіти за дистанційною формою.

Також у школах можуть створювати дистанційні класи / групи для дітей, які виїхали за кордон або не бажають навчатися офлайн з міркувань безпеки.

Не кожна школа в Україні спроможна забезпечити дистанційну форму здобуття освіти. У разі, якщо в школі, де навчається дитина, немає такої можливості, батькам або іншим законним представникам учня / учениці потрібно звернутися в місцевий орган управління освітою з проханням запропонувати іншу школу для дистанційного навчання.

Крім того, для учнів, які вимушено перебувають за кордоном і навчаються в іноземній школі, може бути організоване вивчення предметів українського компоненту освітніх програм в дистанційних класах в окремо визначених школах.

Інформуємо, що рішення МОН про вивчення тільки предметів українського компоненту освітніх програм в окремо визначених школах — це можливість, якою можуть скористатися учні й учениці, які виїхали за кордоном та навчаються в іноземній школі за місцем перебування.

Водночас батьки або інші законні представники дитини мають право обрати будь-яку форму навчання в інших школах і не зобовʼязані переводити дітей на навчання за цією програмою.

Заклади загальної середньої освіти не мають права відмовляти учням у зарахуванні або переведенні на іншу форму навчання на підставі цього рішення. Окрім того, школи можуть зараховувати дітей для навчання за індивідуальною формою незалежно від наявності вільних місць у класі.

Правила щодо навчання дітей за індивідуальною формою освіти врегульовані у відповідному положенні.

Львівська гімназія "Євшан". Пізнавальна екскурсія-експедиція у Львівську Політехніку.

11.09.2023, 23:34

3-В розпочали стежину в новий 2023/2024 навчальний рік з пізнавальної екскурсії-експедиціЇ у Львівську Політехніку. А це виявляється ще та таємнича книга….

І лікарнею була зала Захарієвича,і нобелівські лауреати ( Марія Склодовська-Кюрі), і цвіт повстанців (Шухевич, Бандера) -про це все діти послухали у політехніці.

А ще столітні дуби, обсерваторія з окремим фундаментом під телескоп, що не залежить від основної будівлі, двигуни реактивного літака МІГ-15 , всілякі, гаки, що піднімають 10 т у машинній залі, а підземні переходи чого варті.

Дякуємо п. Андрію за цікаву розповідь та ЗСУ за можливість вчитися та пізнавати нове.

Докладніше

СЗШ №92. Завершився перший тиждень навчання учнів

11.09.2023, 23:24

Завершився перший тиждень навчання учнів 1-А! Перша зустріч із однокласниками та вчителем була неймовірною! Це була перша спроба прояву нашої творчості, і ми вже не можемо дочекатися нових пригод у цьому навчальному році! #Навчання #ПершийТиждень #1А

Управління освіти Львова

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Докладніше

СЗШ №30. Змагання з футболу

11.09.2023, 21:02

Весело та енергійно розпочався тиждень фізкультури та спорту. І першими стартували учні 5-х класів у змаганнях з футболу

Управління освіти Львова

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів м.Львова

Докладніше

ЛУГГ ім.О.Степанів. Перемога у Всеукраїнському поетичному конкурсі «Білий голуб»

11.09.2023, 20:37

Вітаємо Іллю Скобала, гімназиста 3-А класу ЛУГГ ім.О.Степанів з перемогою у Всеукраїнському поетичному конкурсі «Білий голуб»

Докладніше

Ключові показники ефективності для преміювання керівників закладів загальної середньої освіти Львівської міської територіальної громади

11.09.2023, 08:39

                                                                                                                     Додаток № 1

до наказу УО ДР ЛМР

від_______№_______

 

Ключові показники ефективності для преміювання керівників закладів загальної середньої освіти Львівської міської територіальної громади

 

НАПРЯМ: Навчання вчителів та самоосвіта

 

Навчання і самоосвіта керівника:

Річний КПЕ: Участь керівника закладу освіти у не менше ніж двох навчальних заходах, програмах чи курсах для підвищення кваліфікації та розвитку лідерських навичок.

Критерій вимірювання: Завершення та успішна атестація на двох навчальних програмах або курсах протягом року.

Завдання: Забезпечити постійне професійне зростання та розвиток лідерських якостей керівника.

Місячний КПЕ: Запровадження щомісячних сесій або обговорень, на яких керівник ділиться своїм навчальним досвідом та знаннями зі співробітниками.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж двох сесій або обговорень з колегами щомісяця.

Завдання: Сприяти обміну досвідом та навчанню у шкільному колективі.

 

Розробка індивідуальних навчальних планів для вчителів:

Річний КПЕ: Розробка індивідуальних навчальних планів для не менше ніж 50% вчителів, включаючи конкретні навчальні цілі та завдання на рік.

         

Участь вчителів у навчальних курсах та семінарах:

Річний КПЕ: Участь 100% вчителів у навчальних курсах, семінарах та вебінарах з метою підвищення кваліфікації.

Місячний КПЕ: Моніторинг  участі вчителів у навчанні на підвищення кваліфікації щомісяця.

Четвертний: впровадження освітніх методик у закладі освіти чи участь у довготривалому освітньому проекті.

 

Співпраця вчителів у педагогічних спільнотах:

Річний КПЕ: Участь всіх  вчителів у роботі педагогічних спільнот та обміні досвідом. У розрізі школи інтегровані уроки, парні уроки, заходи на інше.

Місячний КПЕ: Організація не менше ніж трьох засідань педагогічних спільнот щомісяця.

         

Розвиток та імплементація інновацій в навчальний процес:

Річний КПЕ: Впровадження не менше ніж трьох інноваційних методик та підходів у навчальний процес.

Місячний КПЕ: Оцінка та імплементація нових ідей та методик навчання щомісяця.

 

Самоосвіта вчителів:

Річний КПЕ: Проведення самооцінювання та розробка плану самоосвіти для не менше ніж 80% вчителів.

Місячний КПЕ: Виконання самоосвітніх завдань та звітування про їхні результати щомісяця.

 

Використання технологій у навчанні:

Річний КПЕ: Інтеграція та використання не менше ніж 50% вчителями сучасних технологій у навчальному процесі.

Місячний КПЕ: Організація та ведення інтегрованих тижнів, використовуючи технології, щомісяця.

 

Якість викладання та професійний розвиток вчителів:

Річний КПЕ: Забезпечення можливостей для професійного росту вчителів та вдосконалення методики навчання.

Критерій вимірювання: Участь не менше ніж 80% вчителів у розвивальних програмах та тренінгах на рік.

Завдання: Підтримувати особистий  розвиток вчителів та сприяти їхній кваліфікаційній підготовці.

Семестровий КПЕ: Оцінка якості викладання через анкетування учнів та батьків.

Критерій вимірювання: Позитивна оцінка вчителів на рівні не менше ніж 60% відповідей.

Завдання: Збирати та аналізувати фідбек від учнів і батьків

 

Мотивація педагогів:

Річний КПЕ: Збільшення кількості педагогів, які беруть участь у професійному розвитку та навчанні.

Критерій вимірювання: Збільшення на 15% кількості педагогів, які беруть участь у професійних семінарах, курсах чи майстер-класах протягом року.

Завдання: Стимулювати педагогічний персонал до постійного професійного зростання.

Місячний КПЕ: Проведення місячних заходів для створення сприятливого психологічного мікроклімату та підтримки педагогічного персоналу.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж двох заходів на місяць, спрямованих на створення позитивного психологічного клімату та мотивацію педагогічного колективу.

Завдання: Підтримувати педагогічний персонал та стимулювати їхню працездатність.

 

Обмін досвідом:

Варіант А

Річний КПЕ: Збільшення кількості проведених заходів для обміну досвідом та знаннями серед педагогічного колективу.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж двох обмінів досвідом серед вчителів протягом року.

Завдання: Забезпечити активний обмін цінними педагогічними знаннями та практиками.

Місячний КПЕ: Проведення щомісячних зустрічей, семінарів або обговорень для обміну досвідом між педагогами.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж однієї зустрічі або семінару на місяць, спрямованих на обмін досвідом.

Завдання: Забезпечити постійний потік інформації та досвіду між педагогами.

Варіант Б

Річний КПЕ: Збільшення кількості вчителів, які беруть участь у вчительських форумах та обмінюються досвідом та інноваційними практиками.

Критерій вимірювання: Збільшення кількості учителів, які брали участь у вчительських форумах, на 20% порівняно з попереднім роком.

Завдання: Сприяти активній участі вчителів у форумах для обміну інформацією та навчальним досвідом.

Місячний КПЕ: Проведення місячних вчительських форумів або семінарів для обговорення актуальних тем та питань.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж двох вчительських форумів чи семінарів щомісяця.

Завдання: Сприяти регулярному обміну інформацією та педагогічним досвідом серед вчителів.

 НАПРЯМ: Команда

Розвиток команди:

Річний КПЕ: Підвищення рівня компетентності та професійності команди.

Критерій вимірювання: Завершення не менше трьох навчальних заходів (семінари, курси, вебінари) для команди на рік.

Завдання: Забезпечити можливість навчання та професійного росту для кожного члена команди.

Місячний КПЕ: Регулярні зустрічі команди для обговорення проблем, розв'язання завдань та планування дій.

Критерій вимірювання: Проведення щомісячних зустрічей команди з участю всіх членів.

Завдання: Забезпечити взаємодію та комунікацію всередині команди.

Семестровий КПЕ: Збільшення результативності командних проєктів та завдань.

Критерій вимірювання: Завершення не менше ніж 90% командних проєктів з позитивними результатами.

Завдання: Збільшити ефективність командних зусиль для досягнення поставлених цілей.

 

Співпраця та комунікація в команді:

Річний КПЕ: Забезпечення високого рівня комунікації та співпраці всередині команди.

Критерій вимірювання: Оцінка задоволеності команди рівнем комунікації та співпраці.

Завдання: Забезпечити ефективну комунікацію та позитивний робочий клімат.

Місячний КПЕ: Вирішення конфліктів та проблем у команді вчасно та конструктивно.

Критерій вимірювання: Вирішення не менше ніж 80% конфліктних ситуацій внутрішньо в команді.

Завдання: Підтримувати сприятливу атмосферу та здатність вирішувати конфлікти.

Четвертний КПЕ: Оцінка ефективності роботи команди з боку зовнішніх стейкхолдерів (клієнти, партнери, інше).

Критерій вимірювання: Позитивна оцінка роботи команди та рівня обслуговування з боку стейкхолдерів.

Завдання: Забезпечити задоволеність та довіру зовнішніх клієнтів та партнерів.

 

 

Оцінка та звітування про результати роботи команди:

Річний КПЕ: Підготовка річного звіту про досягнення команди та цілей.

Критерій вимірювання: Завершення та представлення щорічного звіту не пізніше ніж за 30 днів до закінчення року.

Завдання: Оцінити та документувати результати роботи команди.

Місячний КПЕ: Регулярний моніторинг та оцінка прогресу досягнення цілей команди.

Критерій вимірювання: Проведення місячного моніторингу та підготовка звітів про прогрес досягнення цілей.

Завдання: Відстежувати та аналізувати результати роботи команди щомісяця.

 

НАПРЯМ: Проектна діяльність

 

Проєкт Thinkers (видавництво ігор і впровадження):

Річний КПЕ: Розробка та впровадження нових ігор.

Критерій вимірювання: Запуск і впровадження не менше трьох нових ігор у навчальний процес.

Завдання: Створити команду для розробки ігор та забезпечити їм ресурси.

 

Проєкти та співпраця:

Річний КРІ: Участь у проєктах різного рівня.

Критерій вимірювання: Участь у всіх внутрішніх і місцевих проєктах (100% у внутрішніх, 200% у місцевих).

Завдання: Активно брати участь у всіх проєктах і ініціативах різного рівня.

Місячний КПЕ: Активність участі в спортивних лігах, квізах, ініціативах тощо.

Критерій вимірювання: Участь у не менше двох спортивних лігах чи квізах щомісяця.

Завдання: Залучати студентів до спортивних ліг та інтелектуальних змагань.

Четвертні КПЕ: Участь у STEM-проєктах і екологічних ініціативах.

Критерій вимірювання: Участь у двох STEM-проєктах та одній екологічній ініціативі на квартал.

Завдання: Активно працювати над STEM-проєктами та сприяти екологічним ініціативам.

 

Проекти через творчість та мистецтво:

Річний КПЕ: Запуск та успішна реалізація не менше ніж двох творчих проектів, спрямованих на розвиток культурно-мистецького напрямку школи.

Критерій вимірювання: Завершення та представлення результатів двох творчих проектів, включаючи виставки, виступи або публікації.

Завдання: Підтримувати творчий розвиток учнів та просування мистецької діяльності в школі.

Місячний КПЕ: Організація місячних заходів, присвячених творчості та мистецтву (наприклад: концерти, виставки).

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж двох творчих заходів щомісяця.

Завдання: Сприяти творчому виразу та виступам учнів.

 

Проекти в галузі спорту:

Річний КПЕ: Участь у спортивних лігах або змаганнях та досягнення важливих досягнень.

Критерій вимірювання: Здобуття не менше ніж трьох медалей чи перемог у спортивних лігах або змаганнях протягом року.

Завдання: Сприяти спортивному розвитку учнів та визначеним спортивним командам.

Місячний КПЕ: Організація та участь у спортивних заходах щомісяця.

Критерій вимірювання: Здійснення не менше ніж трьох спортивних подій або змагань щомісяця.

Завдання: Забезпечити регулярний спортивний рух та змагання в школі.

 

Проекти у галузі STEAM:

Річний КПЕ: Реалізація не менше ніж двох проектів у галузі науки, технологій, інженерії, мистецтва та математики (STEAM).

Критерій вимірювання: Завершення та представлення результатів двох STEAM-проектів, включаючи дослідження та створення інноваційних рішень.

Завдання: Сприяти розвитку науково-дослідницьких та інженерних навичок учнів.

Місячний КПЕ: Організація щомісячних STEAM-заходів, включаючи лекції та демонстрації.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж трьох STEAM-заходів щомісяця.

Завдання: Забезпечити доступ до STEAM-освіти та навчання для учнів.

 

Створення власних проектів:

Річний КПЕ: Реалізація та представлення не менше ніж двох власних проектів, розроблених учнями або вчителями.

Критерій вимірювання: Завершення та представлення результатів двох власних проектів, які сприяють розвитку шкільної спільноти.

Завдання: Заохочувати креативність та підтримувати реалізацію індивідуальних та колективних ідей.

Місячний КПЕ: Підтримка та розвиток ініціатив учнів щомісяця.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж трьох заходів або акцій, які підтримують власні проекти шкільної спільноти щомісяця.

Завдання: Сприяти створенню та впровадженню ініціатив учнів та персоналу.

 

НАПРЯМОК: Інклюзивна освіта

 

Робота з обдарованими дітьми:

Річний КПЕ: Розробка індивідуальних навчальних програм для не менше ніж 15% обдарованих учнів школи.

Завдання: Скласти перелік обдарованих учнів на початку навчального року та розробити індивідуальні навчальні програми для кожного з них. Періодично оновлювати програми відповідно до потреб та досягнень учнів.

Критерії перевірки:Індивідуальні навчальні програми розроблені для не менше ніж 15% обдарованих учнів.

Програми містять конкретні цілі та завдання для кожного учня.

Програми періодично оновлюються з урахуванням досягнень учнів.

Місячний КПЕ: Проведення не менше ніж одного засідання педагогічної ради для обговорення індивідуальних навчальних програм щомісяця.

Завдання: Організовувати засідання педагогічної ради, де обговорюються індивідуальні навчальні програми обдарованих учнів. Під час таких засідань визначати необхідні корекції та покращення програм.

Критерії перевірки:

Засідання педагогічної ради проводяться щомісяця.

Обговорення індивідуальних навчальних програм учнів, внесення корекцій та покращень.

 

 

Участь учнів у конкурсах та олімпіадах:

Річний КПЕ: Участь не менше ніж 20% обдарованих учнів у національних та міжнародних конкурсах та олімпіадах.

Завдання: Забезпечити можливість та підготовку обдарованих учнів для участі в національних та міжнародних конкурсах та олімпіадах. Відстежувати та допомагати їхнім досягненням у цих змаганнях.

Критерії перевірки: Моніторинг участі обдарованих учнів у конкурсах та олімпіадах.

Документація про їхні досягнення у змаганнях.

Місячний КПЕ: Підготовка та участь обдарованих учнів у конкурсах чи олімпіадах щомісяця.

Завдання: Систематично організовувати підготовку та участь обдарованих учнів у конкурсах і олімпіадах. Проводити внутрішні змагання та оцінювати досягнення учнів.

Критерії перевірки: Регулярна підготовка та участь обдарованих учнів у конкурсах або олімпіадах щомісяця.

Оцінка їхніх результатів та досягнень

 

Співпраця з батьками обдарованих дітей:

Річний КПЕ: Залучення не менше ніж 70% батьків обдарованих учнів до участі в роботі школи та підтримки навчального процесу своєї дитини.

Завдання: Організовувати зустрічі, семінари та інші події для батьків обдарованих дітей. Залучати їх до активної участі в навчальному процесі та розвитку школи.

Критерії перевірки: частота проведення зустрічей, семінари, або інші події для батьків обдарованих дітей.

Місячний КПЕ: Проведення зустрічей, батьківських консультацій або семінарів для батьків обдарованих учнів щомісяця.

Завдання: Регулярно організовувати зустрічі та інформаційні заходи для батьків обдарованих учнів, де обговорюються питання навчання та розвитку дітей.

Критерії перевірки:Зустрічі та консультації проводяться щомісяця.

Залучення батьків до обговорення питань навчання та розвитку дітей.

 

Розвиток додаткових навчальних програм:

Річний КПЕ: Розробка та запуск не менше ніж трьох додаткових навчальних програм для обдарованих учнів.

Місячний КПЕ: Забезпечення доступу до додаткових навчальних програм для обдарованих учнів щомісяця.

Критерії вимірювання: Кількість розроблених та запущених додаткових навчальних програм для обдарованих учнів протягом року.

Опис та зміст кожної програми, яка була розроблена та впроваджена.

Завдання: Забезпечення доступу обдарованих учнів до розроблених додаткових навчальних програм щомісяця.

Планування та організація занять за цими програмами.

 

Моніторинг успішності та розвитку обдарованих учнів:

Річний КПЕ: Відстеження та документування успіхів та розвитку обдарованих учнів, включаючи публікацію їхніх досягнень.

Місячний КПЕ: Оцінка прогресу та досягнень обдарованих учнів щомісяця.

Критерії вимірювання: Система відстеження та документування досягнень обдарованих учнів.Публікація успіхів та досягнень учнів на веб-сайті школи або в інших засобах комунікації.

Оцінка прогресу та досягнень обдарованих учнів щомісяця:

Завдання:Систематична оцінка прогресу та досягнень обдарованих учнів щомісяця. Проведення бесід та індивідуальних оцінок учнів для визначення їхнього розвитку.

 

Інклюзивна освіта:

Річний КПЕ: Забезпечення умов доступності та інформаційних заходів.

Критерій вимірювання: Запровадження програми доступності та проведення не менше п'яти інформаційних заходів.

Завдання: Розробити план заходів та залучити необхідні ресурси.

Місячний КПЕ: Участь учнів у проєктах і соціальних ініціативах.

Критерій вимірювання: Участь не менше 10% учнів у соціальних проєктах та ініціативах.

Завдання: Забезпечити учням доступ до інклюзивних проєктів та заохочувати їх участь.

Четвертний  КПЕ: Підвищення рівня толерантності на постійний основі.

Критерій вимірювання: Збільшення кількості позитивних відгуків щодо толерантності серед учнів та вчителів.

Завдання: Провести навчання та кампанії щодо толерантності в школі.

 

 

НАПРЯМ : Документообіг

 

Ведення документообігу:

Місячний КПЕ: Виконання наказів та циклограми наказів.

Критерій вимірювання: Виконання не менше 90% наказів, включених до циклограми.

Завдання: Створити систему контролю за виконанням наказів та внести зміни для поліпшення процесу.

Четвертний КПЕ: Поглиблення цифровізації та усунення "паперового" архівування.

Критерій вимірювання: Перехід на електронну систему зберігання документів на 50% та усунення "паперового" архівування.

Завдання: Розробити план переходу на електронний документообіг та провести перевірку архіву документів для їх сканування та зберігання в електронному вигляді.

 

НАПРЯМ: Безпека

 

Безпека закладу освіти:

Четвертний: Забезпечення безпеки закладу.

Критерій вимірювання: Проведення не менше двох пожежних вправ та оновлення плану евакуації.

Завдання: Організувати навчання та перевірки евакуаційних планів і вправ, а також забезпечити наявність поверхових схем шляхів евакуації та вказівників напрямку руху.

Місячний КПЕ: Проведення навчання з безпеки та підготовка до  надзвичайної ситуації.

Критерій вимірювання: Участь всього персоналу в навчаннях з безпеки та виконання актів готовності до надзвичайної ситуації.

Завдання: Проводити регулярні навчання та перевірки готовності до надзвичайних ситуацій.

Місячний КПЕ: Співпраця зі службами, які відповідають за безпеку (місто, район).

Критерій вимірювання: Підписання співпраці та взаємодія з місцевими службами безпеки.

Завдання: Укладення меморандумів про співпрацю та організація спільних зустрічей зі службами безпеки.

 

 

Запровадження соціальних програм і заходів:

Річний КПЕ: Запуск та впровадження не менше ніж двох соціальних програм чи ініціатив для підвищення соціальної безпеки учнів та персоналу.

Критерій вимірювання: Запровадження та успішна реалізація програм з відповідними цілями та результатами.

Завдання: Розробити та впровадити програми для поліпшення соціальної безпеки спільноти школи.

Місячний КПЕ: Організація щомісячних заходів, спрямованих на запобігання булінгу та інших соціальних проблем.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж один захід  з соціальної безпеки щомісяця.

Завдання: Забезпечити підтримку та освіту щодо соціальної безпеки.

 

Відстеження інцидентів та реагування на них:

Річний КПЕ: Зменшення кількості інцидентів та випадків порушень соціальної безпеки.

Критерій вимірювання: Зменшення кількості інцидентів на 20%, період моніторингу вересень-травень.

Завдання: Сприяти профілактиці та вчасному реагуванню на інциденти.

Місячний КПЕ: Швидке та ефективне реагування на інциденти, включаючи проведення розслідувань та надання психологічної підтримки.

Критерій вимірювання: Реагування на інциденти не пізніше ніж протягом 48 годин та надання підтримки потребуючим.

Завдання: Забезпечити оперативну реакцію та допомогу в разі інцидентів.

 

Освіта з питань соціальної безпеки:

Річний КПЕ: Навчання працівників та учнів з питань соціальної безпеки.

Критерій вимірювання: Участь не менше ніж 80% працівників та учнів у навчальних програмах з соціальної безпеки.

Завдання: Забезпечити доступ до освіти та навчання з соціальної безпеки.

Місячний КПЕ: Організація щомісячних уроків або тренінгів з соціальної безпеки для учнів.

Критерій вимірювання: Проведення не менше ніж трьох уроків чи тренінгів щомісяця.

Завдання: Забезпечити навчання  а освіту учнів у питаннях соціальної безпеки.

 

 

НАПРЯМ: Самоврядування