ЗНО-ДПА

ЗНО-2022: Результати з НМТ будуть відомі одразу

23.07.2022 17:02

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 23.07.2022 557

Національний мультимедійний тест проводитимуть на комп’ютерах. Тому абітурієнти знатимуть свою кількість балів, коли завершать роботу.

Проте офіційна інформація з’явиться у кабінеті вступника за 3-5 днів.

Про це заявив виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

Він пояснив, що дитина може самотужки перевести тестові бали у 200-бальну шкалу, яка використовується при вступі.

“Для цього треба увійти на сайт УЦОЯО або МОН і подивитися додаток 6 до Порядку прийому. Так учасник тестування зрозуміє, куди може вступити з цими результатами”, – розповів Валерій Бойко.

Директор УЦОЯО додав, що цьогоріч подати апеляцію на результат неможливо. Проте можна подати апеляцію на саму процедуру. До прикладу, якщо хтось списуватиме і це заважатиме іншому.

Абітурієнти, як і всі попередні роки, мають здати чернетку, коли покидатимуть пункт тестування.

“Це не стільки доказ того, що учасник тестування виконував завдання самостійно, скільки намагання мінімізувати ризик, що хтось перепише завдання з екрана монітора і винесе їх з аудиторії”, – пояснив Бойко.

Відеоінструкція для ознайомлення з інтерфейсом платформи для складання НМТ

21.07.2022 07:57

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.07.2022 508

Український центр оцінювання якості освіти розробив відеоінструкцію «Онлайн-тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», що дозволить учасникам впевнено почуватися під час тестування, правильно позначати та змінювати відповіді.

Учасники НМТ можуть ознайомитися з інтерфейсом платформи та дізнатися відповіді на такі запитання:

 • З чого розпочати роботу з сервісом?

 • Де знайти довідкові матеріали?

 • Як позначати завдання, щоб їх було зараховано?

 • У якій послідовності виконувати завдання?

 • Як змінити відповідь?

 • Як завершити роботу над тестом?

Комп’ютерне тестування здійснюватиметься через спеціально створену онлайн-платформу.

Зазначимо, НМТ складається з 3 блоків: українська мова, математика та історія України. На виконання завдань усіх блоків відведено 120 хвилин. Завдання НМТ відповідають змісту програм ЗНО з навчальних предметів.

Мотиваційний лист: найпоширеніші запитання та відповіді

04.07.2022 21:22

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.07.2022 406

Цього року всім вступникам під час подання заяви треба обов’язково додавати мотиваційні листи. У Державному підприємстві «Інфоресурс» відповіли на основні запитання про них.

 • Мотиваційні листи треба відвозити/надсилати безпосередньо до закладу освіти?

Якщо ви реєструєте електронний кабінет та подаєте заяви в електронній формі, то й мотиваційний лист додаєте до кожної заяви виключно через електронний кабінет. Текст листа треба вписати або вставити в спеціальне віконце в розділі подання заяв.

Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі (це передбачено для невеликої категорії вступників).

Однак якщо до поданого в електронному кабінеті мотиваційного листа ви хочете додати копії матеріалів (дипломи, нагороди), що підтверджують викладену інформацію, то їх треба надсилати на електронні скриньки Приймальних комісій закладів освіти.

В електронному кабінеті завантаження будь-яких сканкопій листів чи документів до них не передбачено. Додається тільки текст листа, який під час реєстрації заяви в закладі освіти роздруковується Приймальною комісією.

 • Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет?

Мотиваційний лист додається до кожної заяви під час її подання. Отже заповнити лист в кабінеті можуть тільки ті категорії вступників, для яких відкрито подання заяв.

Кожна з категорій вступників має свій час для їхньої подачі:

 • з 30 червня – вступники на основі БСО (9-ти класів);

 • з 14 липня – до закладів ФПО (фахової передвищої освіти);

 • з 29 липня – до закладів вищої освіти на основі ПЗСО (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.

Тоді ж в кабінеті з’явитися можливість додавати мотиваційні листи. Наразі ви можете підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле.

В електронному кабінеті блок: Подання заяв. Результати випробувань. Внести текст мотиваційного листа.

 • Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку «Зберегти», а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?

Найімовірніше ви створювали текст листа понад 120 хвилин, передбачені для однієї сесії роботи з кабінетом.

Щоб уникнути таких прикрих випадків, радимо писати текст листа в іншій програмі, наприклад Word або Google-Документи, а потім копіювати готовий текст в електронний кабінет.

 • Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?

Редагувати текст можна тільки до моменту подання заяви. Після цього (коли заява вже має статус «Зареєстровано в ЄДЕБО») текст листа редагувати неможливо.

 • Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?

Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти в своїх Правилах прийому. Радимо з ними обов’язково ознайомитися до подання заяв та завчасно підготувати тексти листів.

 • Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?

Формат поля для написання мотиваційного листа – до 20 000 символів.

Водночас, вимоги щодо кількості символів визначає заклад освіти.

Наприклад, вимога закладу освіти: обсяг листа – не менш як 200 і не більш як 600 слів.

ДП «Інфоресурс» наполегливо радить дотримуватися цих вимог, адже кожен лист розглядається Приймальними комісіями та враховується під час формування рейтингового списку вступників.

21.05.2022 Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!

Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!

Для того, щоб мати змогу взяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ), обов’язково потрібно на Інформаційній сторінці учасника ЗНО/НМТ (https://testportal.gov.ua/) у вкладці «Підтвердження участі в НМТ» зробити 2 кроки:

1) протягом 20 травня – 07 червня заповнити спеціальну форму та вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу якого) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;

2) протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вказати в запропонованому переліку назву населеного пункту, де Вам буде зручно пройти НМТ.

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також учасникам пропонують потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

На платформі iLearn стартував проєкт із безоплатної підготовки до НМТ, ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ. У межах проєкту майже щодня вступники зможуть брати участь у вебінарах, які проводитимуть експерти-предметники.

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

20.05.2022 Про затвердження Порядку проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання...

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки України

12 травня 2022 року № 433

ПОРЯДОК

проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту

 1. Загальні положення

 2. Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

 3. НМТ проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до вищої освіти та у зв’язку зі здійсненням в особливому порядку у 2022 році прийому на навчання для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра.

 4. Участь у НМТ може взяти особа, яка зареєструвалася у 2022 році для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, та підтвердила бажання взяти участь у НМТ (далі – учасник НМТ) на інформаційній сторінці, створеній на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти (далі – Український центр), доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року, згенерованим за підсумками реєстрації, та PIN-кодом, зазначеним у ньому.

 5. Суб’єкти проведення НМТ

 6. До суб’єктів проведення НМТ належать:

1) Міністерство освіти і науки України;

2) Український центр;

3) регіональні центри оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр);

4) структурні підрозділи з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних, військових адміністрацій (далі – органи управління освітою).

 1. Міністерство освіти і науки України:

1) визначає перелік адміністративно-територіальних одиниць України, країн, на території яких буде створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення НМТ (далі – ТЕЦ);

2) координує процес виконання заходів органами управління освітою, закладами вищої освіти з організації та проведення НМТ;

3) контролює здійснення обласними органами управління освітою, закладами вищої освіти повноважень щодо забезпечення підготовки та проведення НМТ;

4) вживає заходів щодо розроблення програмного засобу, з використанням якого буде проведено НМТ, та його передання Українському центру;

5) взаємодіє з Міністерством закордонних справ України, органами влади з питань освіти в інших країнах з питань організації та проведення НМТ за кордоном.

 1. Український центр:

1) здійснює організаційно-технологічне забезпечення НМТ;

2) установлює графіки проведення НМТ відповідно до строків, визначених Міністерством освіти і науки України;

3) установлює регламенти роботи та умови формування ТЕЦ, а також вимоги до їх облаштування;

4) розробляє та затверджує специфікації кожної складової НМТ, загальні характеристики складових НМТ;

5) складає тестові завдання для НМТ;

6) здійснює розподіл учасників НМТ між робочими місцями в ТЕЦ.

 1. Регіональні центри:

1) взаємодіють з органами управління освітою з питань організації та проведення НМТ;

2) проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадськості з питань організації та проведення НМТ;

3) спільно з органами управління освітою формують мережу ТЕЦ та створюють ТЕЦ;

4) співпрацюють з органами управління освітою щодо кадрового забезпечення ТЕЦ;

5) організовують добір, реєстрацію, підготовку та розподіл осіб, залучених до забезпечення роботи ТЕЦ (далі – залучені працівники), забезпечують їх інформаційними та методичними матеріалами.

 1. Органи управління освітою:

1) координують дії з регіональними центрами та організовують здійснення заходів місцевими органами управління освітою, закладами освіти щодо організації та проведення НМТ;

2) спільно з регіональними центрами формують мережу ТЕЦ та утворюють ТЕЦ;

3) здійснюють контроль за діяльністю місцевих органів управління освітою щодо повноти та своєчасності забезпечення ТЕЦ залученими працівниками, їх підготовки та створення належних умов для роботи в цих пунктах.

 1. Суб’єкти проведення НМТ здійснюють, крім зазначених у цьому розділі, інші функції, передбачені цим Порядком.

 2. З метою забезпечення об’єктивного оцінювання робіт, вирішення питань, що потребують залучення фахівців та експертів, створюється апеляційна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі – апеляційна комісія), яка діє відповідно до Положення про апеляційну комісію при Українському центрі оцінювання якості освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26 грудня 2014 року № 1526, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 березня 2015 року за № 272/26717.

III. Права та обов’язки учасників НМТ

 1. Учасник НМТ має право на:

1) доступ до інформації про:

 • загальні характеристики складових НМТ (форми завдань НМТ, схеми нарахування балів за виконання завдань НМТ);

 • строки та порядок проведення НМТ;

 • час і місце проведення НМТ;

 • порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів НМТ;

2) виконання завдань НМТ, розроблених згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури (частина «Українська мова»), історії України (розділи 20–32: 1914 рік – початок ХХІ століття), здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2019 року № 1513.

 1. Учасник НМТ зобов’язаний:

1) дотримуватися вимог цього Порядку;

2) своєчасно прибути до ТЕЦ, зазначеному в його запрошенні, із документом, що посвідчує особу;

3) виконувати вказівки та вимоги працівників ТЕЦ щодо процедури проходження НМТ;

4) після завершення часу, відведеного для тестування, повернути матеріали НМТ працівникам ТЕЦ.

 1. Учаснику НМТ заборонено:

1) приносити до ТЕЦ небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;

2) протягом часу, відведеного для тестування:

 • заважати іншим учасникам НМТ;

 • спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час проходження тестування;

 • мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою НМТ (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник НМТ повинен повідомити працівників ТЕЦ до початку виконання роботи).

 1. У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, пунктом 3 цього розділу, учасник НМТ за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення НМТ, має залишити ТЕЦ.

ІV. Проведення НМТ

 1. НМТ проводиться з використанням технологій педагогічного тестування у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох навчальних предметів (блоків):

 • українська мова;

 • математика;

 • історія України.

Тест для проведення НМТ укладає державною мовою Український центр.

Він містить 60 завдань (по 20 завдань з кожного навчального предмета), на виконання яких відведено 120 хвилин.

 1. Строки організації та проведення НМТ визначає Міністерство освіти і науки України.

 2. Адміністрування НМТ здійснюється українською мовою.

 3. Учасники НМТ розподіляються між сесіями, змінами (перша та друга під час однієї сесії), ТЕЦ та робочими місцями відповідно до порядку, установленого Українським центром.

 4. Український центр не пізніше ніж за тиждень до початку проведення основних сесій НМТ інформує учасників НМТ про місце та час проходження НМТ шляхом розміщення запрошень для участі в НМТ на інформаційних сторінках учасників.

 5. Для учасників НМТ з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, відповідно до їхніх реєстраційних даних створюються особливі (спеціальні) умови, зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0103, 0104, 0202, 0203, 0206, 0304, 0305, 0306, 0401, 0702.

Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0101, потрібна для проходження НМТ інформація в аудиторії надається у вигляді тексту (у роздрукованому та/або електронному вигляді) без залучення перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога).

Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0204, надається можливість змінювати масштаб зображення на екрані під час проходження комп’ютерного онлайн-тестування.

Технологія проведення НМТ не потребує створення умов за кодами 0102, 0105, 0201, 0501.

 1. Роботу ТЕЦ забезпечують:

 • відповідальний за ТЕЦ;

 • помічник відповідального за ТЕЦ (у ТЕЦ з кількістю закріплених учасників НМТ від 16 осіб);

 • старші інструктори (по одному на кожну аудиторію з 5–15 закріпленими учасниками НМТ).

Залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців для роботи в ТЕЦ здійснюється відповідно до підпункту 3 пункту 3, пунктів 4, 9, пунктів 18–20 Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 222.

За виконання робіт (надання послуг), передбачених цивільно-правовими договорами, після оформлення в установленому порядку акта приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) відповідальному за ТЕЦ, помічнику відповідального за ТЕЦ, старшим інструкторам нараховується винагорода на умовах, передбачених для відповідних категорій (відповідальний за пункт проведення зовнішнього оцінювання, помічник відповідального за пункт проведення зовнішнього оцінювання, старший інструктор відповідно) за Схемою оплати праці педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців, що залучені до організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання і не перебувають у штаті Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів оцінювання якості освіти, наведеною у додатку 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року № 985.

 1. Допуск до ТЕЦ осіб, залучених до роботи в ньому, розпочинається за дві години до початку НМТ відповідно до вимог регламенту роботи ТЕЦ.

Працівники Українського та регіональних центрів допускаються до ТЕЦ на будь-якому етапі проведення НМТ.

 1. Допуск учасників НМТ до ТЕЦ припиняється за 10 хвилин до початку тестування.

 2. Учасник НМТ для допуску до ТЕЦ має пред’явити документ, що посвідчує особу.

 3. Під час тестування учасники НМТ мають право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення виконання тесту. Час, який учасник НМТ провів за межами аудиторії, не додається йому до часу, відведеного для виконання тесту. Одночасний вихід кількох учасників НМТ з однієї аудиторії до завершення ними виконання тесту заборонено.

 4. У разі виявлення будь-якою особою, яка перебуває в ТЕЦ, фактів порушення учасником НМТ процедури проходження НМТ вона повинна повідомити про це особу, яка відповідає за проведення НМТ.

 5. Рішення про припинення учасником НМТ виконання тесту приймають та оформлюють документально працівники ТЕЦ.

 6. Роботу в ТЕЦ може бути призупинено або дочасно припинено відповідальним за ТЕЦ у разі виникнення обставин, що можуть становити загрозу для життя та здоров’я учасників НМТ, або через неможливість створення належних умов для виконання НМТ.

 7. Після проведення основних сесій НМТ для певних категорій осіб організовуються додаткові та спеціальні сесії.

Особливості реєстрації для проходження НМТ під час додаткових, спеціальних сесій визначає Український центр.

Повідомлення про місце та час проведення додаткових і спеціальних сесій розміщуються у вигляді запрошень на інформаційних сторінках учасників НМТ не пізніше ніж за три календарних дні до їх проведення.

 1. Порядок визначення результатів НМТ

 2. Результатами НМТ є кількісні оцінки рівня навчальних досягнень учасника НМТ з кожного навчального предмета. Результати НМТ визначаються за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів.

 3. Визначення результатів НМТ з навчального предмета передбачає такі етапи:

1) визначення тестових балів (арифметична сума балів за відповіді на завдання, що встановлюється шляхом додавання балів, отриманих у процесі зіставлення відповідей на завдання з ключами відповідей) кожного учасника НМТ (здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань, розроблених Українським центром);

2) розгляд виявлених у процесі обробки документів ТЕЦ фактів, що можуть вплинути на результат НМТ;

3) переведення тестових балів у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів) здійснюється згідно з таблицями відповідності тестових балів рейтинговій оцінці, затвердженими Міністерством освіти і науки України;

4) оголошення результатів НМТ.

 1. За підсумками обробки документів ТЕЦ регіональний центр збирає та передає до Українського центру інформацію та документи ТЕЦ щодо виявлених під час обробки фактів, що можуть вплинути на об’єктивність визначення результатів НМТ, до яких належать:

1) порушення учасником НМТ процедури проходження тестування;

2) дострокове припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.

 1. Апеляційна комісія за результатами розгляду фактів, визначених у пункті 3 цього розділу, приймає одне з рішень, а саме:

1) зарахувати результат НМТ, отриманий учасником НМТ за виконання завдань тесту;

2) анулювати результат НМТ.

 1. Результати НМТ анулює Український центр на підставі рішення апеляційної комісії у разі:

1) виявлення в період часу, відведеного для виконання завдань тесту, в учасника НМТ чи на його робочому місці друкованих або рукописних матеріалів, засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремих елементів, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, інших засобів, предметів, приладів, що не передбачені процедурою проведення ТЕЦ;

2) спілкування в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час виконання завдань тесту;

3) проходження НМТ іншою особою – якщо такий факт встановила апеляційна комісія;

4) порушення учасником НМТ процедури тестування (невиконання вказівок і вимог працівників ТЕЦ щодо процедури тестування; виявлення небезпечних предметів і речовин, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини);

5) неможливості завершити виконання завдань НМТ через різке погіршення стану здоров’я учасника НМТ або дострокового припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.

 1. Документом, що підтверджує результати НМТ, є Відомість результатів національного мультипредметного тестування (додаток), що формується в електронному вигляді за підсумками проведення кожного тестування та затверджується шляхом накладання кваліфікованої електронної печатки Українського центру з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

 2. Офіційне оголошення результатів НМТ здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників НМТ у визначені Міністерством освіти і науки України строки.

 3. Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100 – 200 балів Український центр передає до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Генеральний директор директорату

фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров

17.05.2022 Щодо проєкту безкоштовної підготовки до Національного мультипредметного тесту

13.05.2022 Мультипредметний тест 2022: календар проведення

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 13.05.2022 709

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році.

Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно буде обов’язково уточнити своє місце перебування під час проведення основної сесії НМТ.

Тестування проходитиме в три сесії:

 • основна: 18 липня – 10 серпня;

 • додаткова: 16–20 серпня;

 • спеціальна: 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

Якщо ви досі не маєте логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, скористайтеся сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» або зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» (+38 066 680 55 28, +38 068 146 02 21, +38 068 142 05 95, +38 095 523 46 47).

Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.

Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ.

Завантажити графік НМТ у форматі PDF.

10.05.2022 Готуємось до мультипредметного тесту: щоденні безкоштовні вебінари. Вебінари від iLearn, під час яких експерти-предметники розкриють секрети виконання тих чи тих тестових завдань, поділяться лайвгаками щодо правильного розподілу часу під час роботи з ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 10.05.2022 792

Аби випускник 2022 року не лишились сам на сам із НМТ, мотиваційним листом та іншими новаціями цьогорічної вступної кампанії, «Освіторія» та ЮНІСЕФ запускають на платформі iLearn щоденні безкоштовні вебінари.

Їх проводитимуть досвідчені експерти, які повідомлять про те, як відбуватиметься вступна кампанія і що таке мотиваційний лист, зорієнтують потенційних учасників НМТ, на що звернути увагу, готуючись до тесту, які теми повторити, над чим ще потрібно попрацювати.

Хоча до НМТ можна спеціально і не готуватися, бо завдання окремих блоків тесту будуть аналогічними до традиційних завдань ЗНО, однак вебінари від iLearn, під час яких експерти-предметники розкриють секрети виконання тих чи тих тестових завдань, поділяться лайвгаками щодо правильного розподілу часу під час роботи з тестом, допоможуть вступникам почуватися впевненіше. На платформі iLearn можна буде попрактикуватися виконувати короткі тематичні тести з української мови, математики, історії України. Вони, як і демонстраційний НМТ, будуть корисними для кожного вступника.

Перший вебінар відбудеться вже 12 травня о 17.00: заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповідатиме про всі особливості НМТ і відповідатиме на найпоширеніші запитання. Вебінар можна буде переглянути на платформі iLearn.org.ua або на YouTube-каналі.

07.05.2022 Національний мультипредметний тест замість ЗНО – запитання та відповіді Матеріал створений на основі публікацій Українського центру оцінювання якості освіти та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 06.05.2022 1 702

Матеріал підготовлено офісом освітнього омбудсмена

Через відсутність можливості проводити ЗНО у звичному форматі у зв’язку з війною лише цьогоріч для вступу на основі повної загальної середньої освіти на бюджетні місця першого курсу бакалаврату замість нього абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ).

Це передбачено Порядком прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році .

Реєстрація тих, хто планує здобувати вищу освіту, завершилася ще 19 квітня. Але в майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків продовжують виникати запитання щодо того, якими будуть завдання тесту, які теми необхідно готувати, як оцінюватиметься тестування, де вступники його складатимуть тощо.

Ми підготували роз’яснення з відповідями на ці та інші запитання. Матеріал створений на основі публікацій Українського центру оцінювання якості освіти та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

 1. Як і де можна складати національний мультипредметний тест? Чи можна складати тест за кордоном?

Кожен абітурієнт складатиме тест очно в комп’ютерному форматі в тимчасових екзаменаційних центрах у безпечних регіонах України. Це будуть спеціально відведені для цього заклади освіти, в яких будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.

Якщо абітурієнт знаходиться на тимчасово окупованій території, щоб скласти тест, за можливості йому слід виїхати на підконтрольну Україні територію.

Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2022 року, можуть проходити вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди замість національного мультипредметного тесту та в разі отримання кількості балів за кожний з предметів не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти. Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної усної співбесіди або національного мультипредметного тесту. Якщо громадяни України з-поміж таких осіб допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-2 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, якщо в заяві зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення») (пункт 4 розділ 8 Порядку прийому).

За інформацією МОН, для тих абітурієнтів, які знаходяться за кордоном, МОН розглядається можливість проведення НМТ у країнах Європи, зокрема в освітніх тестових центах столиць цих країн. Принципово важливою є часова синхронізація проведення тесту. Тому організувати процес складання НМТ в Америці, Австралії чи Азії неможливо.

Тому очікуємо на розроблений механізм процедури складання НМТ за кордоном.

Слідкуйте за оновленнями інформації на сайтах УЦОЯО та МОН.

 1. Коли відбудеться тестування та скільки буде сесій НМТ?

Буде три сесії НМТ: основна, додаткова та спеціальна. Основна та додаткова сесія відбудуться в липні. Спеціально організована сесія національного мультипредметного тесту проводиться у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України (пункт 3 розділ 5 Порядку прийому). Дати проведення тестування будуть затверджені наказом МОН, з урахуванням ситуації в країні.

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня.

 1. Скільки часу відводиться на тестування?

На тестування відводиться 120 хвилин.

 1. Чи потрібно підтверджувати намір складати НМТ після реєстрації на тест? Чи можна змінити місце проходження тестування?

Так. У травні кожен, хто зареєструвався для участі в тестуванні, на своїй Інформаційній сторінці обов’язково повинен підтвердити бажання складати це тестування, а також повідомити організаторам про те, у якому регіоні перебуватиме в липні. Незабаром з’явиться функція, за допомогою якої кожен охочий зможе змінити місце проходження тестування на своїй інформаційній сторінці.

 1. Як абітурієнту зайти на свою інформаційну сторінку?

Ті, хто ще до початку війни зареєструвалися для участі в ЗНО й отримали сертифікат учасника ЗНО, – можуть заходити на свою Інформаційну сторінку за номером і PIN-кодом, які розміщені на сертифікаті, щоб отримувати актуальну інформацію щодо своїх подальших дій.

Через зміни у процедурі проведення тестування, сертифікати ЗНО учасникам не надсилатимуть. Тому тим, хто не має такого сертифіката, УЦОЯО надіслано смс-повідомлення із номером і PIN-кодом для входу на свою Інформаційну сторінку.

Якщо ж учасники помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримають відповідні смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможуть зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.

Щоб дізнатися номер “гарячої лінії” для уточнення даних для входу на Інформаційну сторінку, а також не пропустити важливі повідомлення – слідкуйте за інформацією на сайті УЦОЯО.

 1. Що робити абітурієнту, якщо під час складання тесту буде повітряна тривога?

Абітурієнт зможе перервати проходження тестування і буде переведений на час тривоги в безпечне місце. Після завершення тривоги абітурієнт продовжить складати тест з тієї хвилини, на якій він завершив.

 1. Чи зараховуються для вступу сертифікати ЗНО минулих років?

Так. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, зараховуються: бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет), або бали зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях), передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідних спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності, конкурсної пропозиції) та джерела фінансування, або тільки творчого конкурсу зі спеціальностей, для яких він проводиться, або вступного іспиту для іноземців (предмети визначаються Правилами прийому). Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 року з української мови та літератури/української мови, математики чи та/або історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів (пункт 3 розділ 7 Порядку прийому).

СКЛАДНИКИ НМТ

Тест складатиметься з 60 завдань трьох блоків – 20 завдань з української мови, 20 з математики та 20 – з історії України. Він триватиме 120 хвилин.

Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до тих, які використовуються у ЗНО.

 1. Якими будуть завдання з української мови?

За інформацією УЦОЯО, завдання відповідають чинній програмі з української мови. Звертаємо увагу, що завдань з української літератури під час тесту не буде, тому готувати програму в частині літератури для тесту не потрібно.

Завдання з української мови включають теми:

 • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;

 • «Лексикологія. Фразеологія»;

 • «Будова слова. Словотвір»;

 • «Морфологія»;

 • «Синтаксис»;

 • «Стилістика»;

 • «Розвиток мовлення».

Кількість завдань з того чи іншого розділу мовознавства загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Але розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги через комп’ютерний формат тестування. Завдань, які передбачають надання відкритої письмової короткої та розгорнутої відповідей не буде, лише тести.

Усього з української мови буде 20 завдань:

 • 15 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів.

 • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно буде встановити по 4 «логічні пари»).

 1. Якими будуть завдання з математики?

За інформацією УЦОЯО, завдання з математики будуть відповідати чинній програмі ЗНО з математики, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії, що вивчалися у шкільному курсі.

Це:

 • «Числа і вирази»;

 • «Рівняння, нерівності і їх системи»;

 • «Функції»;

 • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;

 • «Планіметрія»;

 • «Стереометрія».

Усього з математики буде 20 завдань:

 • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

 • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

 • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Здебільшого завдання відповідають програмі рівня стандарту. Зверніть увагу, що завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю не буде. Кожен учасник тестування зможе скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонується ознайомитися заздалегідь (тут). Також для розв’язання завдань упродовж тестування можна буде користуватися чернеткою.

 1. Якими будуть завдання з історії України?

За інформацією УЦОЯО, завдання будуть відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Але звертаємо увагу, що завдання стосуватимуться лише історичного періоду: «Історія України 1914 р. – початку ХХІ ст.».

Тест охоплює такі теми:

 • Україна в роки Першої світової війни;

 • Початок Української революції;

 • Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;

 • Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;

 • Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;

 • Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;

 • Україна в роки Другої світової війни;

 • Україна в перші повоєнні роки;

 • Україна в умовах десталінізації;

 • Україна в період загострення кризи радянської системи;

 • Відновлення незалежності України;

 • Становлення України як незалежної держави;

 • Творення нової України.

Усього з історії України буде 20 завдань:

 • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;

 • 5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

ЯК ОЦІНЮВАТИМУТЬСЯ ЗАВДАННЯ

Завдання оцінюватимуться відповідно до схеми нарахування балів, яка застосовується в ЗНО. Кількість набраних балів за правильно виконані завдання учасник знатиме після виконання блоків НМТ. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. За тестовий блок з української мови максимально можна буде набрати 35 балів, з математики – 30, з історії України – 35. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо набрати хоча б один тестовий бал. Нижче пояснюємо, як із кожного предмету нараховуватимуться бали залежно від типу завдання.

 1. Як оцінюватимуться завдання з української мови?

З 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів кожна правильна відповідь оцінюватиметься в один бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 15 балів.

З 5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно буде встановити по 4 «логічні пари») за кожну правильно встановлену логічну пару нараховується 1 бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 20 балів.

Разом за тестовий блок з української мови можна буде набрати від 0 до 35 балів.

 1. Як оцінюватимуться завдання з математики?

На завдання з вибором однієї правильної відповіді за кожну правильну відповідь буде нараховано – по 1 тестовому балу (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 14), в завданнях на встановлення відповідності – по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 12) та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 4). Разом за тестовий блок із математики можна отримати від 0 до 30 балів.

 1. Як оцінюватимуться завдання з історії України?

За кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 15. За кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності також буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 20. Разом за тестовий блок з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.

ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО НМТ: РЕКОМЕНДАЦІЇ УЦОЯО

 1. Як підготуватися до виконання завдань тесту з української мови?

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування доречно використовувати:

 • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;

 • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;

 • короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

 • телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;

 • інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

 1. Як підготуватися до виконання завдань тесту з математики?

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування можна використовувати:

 1. Як підготуватися до виконання завдань тесту з історії України?

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування можна використовувати:

 1. Чи буде можливість ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ?

Так. УЦОЯО вже підготував демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Ознайомитися з демонстраційним варіантом тесту можна тут. Також, щоб відтворити атмосферу НМТ, навчитися розподіляти час на виконання завдань, ви можете попрактикуватися в онлайновій версії НМТ на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Актуальну інформацію щодо вступних випробувань читайте в окремому розділі на сайті УЦОЯО, також слідкуйте за новинами про вступний іспит на своїй інформаційній сторінці учасника тестування.

04.05.2022 Учасники НМТ не пропустіть смс-повідомлення

Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 2 083

Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку.

Просимо вас зберегти цю інформацію, адже вона знадобиться для входу на Інформаційну сторінку:

 • у травні, коли вам буде потрібно підтвердити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні перебуватимете в липні;

 • напередодні тестування, щоб дізнатися про дату, час і місце проходження НМТ і самостійно сформувати запрошення-перепустку;

 • для отримання результатів НМТ.

Якщо ж ви помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримаєте відповідне смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможете зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.

Педагоги часто допомагають учням реєструватися на тестування, тож дехто замість свого номера телефону зазначив номер за зразком, тобто телефон учителя. Просимо педагогів, які отримають повідомлення з даними для входу на інформаційні сторінки учасників тестування, переслати їх адресатам.

04.05.2022 УЦОЯО: Тривалість мультипредметного тесту збільшили до 120 хвилин Тисячі учасників скористалися можливістю працювати із онлайновою версією демонстраційного тесту, тож аналіз статистики виконання завдань підтвердив, що і педагоги, і батьки мали рацію щодо збільшення часу на виконання завдань, адже не всім учасникам вистачило 90 хвилин, щоб виконати останні ...

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 637

28 квітня ми опублікували демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Тест є змістовим, комплексним, неперевантаженим і може бути дієвим інструментом відбору вступників до закладів вищої освіти в складних воєнних умовах, водночас 90 хвилин замало для його виконання – таким був зворотній зв’язок від освітян.

Тисячі учасників скористалися можливістю працювати із онлайновою версією демонстраційного тесту, тож аналіз статистики виконання завдань підтвердив, що і педагоги, і батьки мали рацію щодо збільшення часу на виконання завдань, адже не всім учасникам вистачило 90 хвилин, щоб виконати останні завдання.

Щиро дякуємо освітянам і здобувачам освіти за зворотній зв’язок, адже він переконав нас у тому, що ми на правильному шляху в реалізації НМТ, а також допоміг ухвалили рішення про збільшення часу на виконання НМТ до 120 хвилин. Ми вже оновили час виконання демонстраційного онлайн НМТ, тож тепер можна спробувати свої сили упродовж актуального за тривалістю тесту. Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 120 хвилин за комп’ютером – завантажте файл із демонстраційним варіантом НМТ, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.

Бажаємо всім учасникам НМТ вступити до омріяних закладів вищої освіти! Відбудуємо країну разом!

04.05.2022 До уваги випускників!

Львівська обласна Мала академія наук запрошує учнів 11 класу до навчального клубу, де ви будете повторювати та обговорювати теми до ЗНО з базових предметів ...

КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук запрошує учнів 11 класу до навчального клубу, де ви будете повторювати та обговорювати теми до ЗНО з базових предметів:

Українська мова

Історія України

Математика

Під час дистанційних занять ви закріпите вивчений матеріал. Важливо, щоб ви навчились застосовувати здобуті знання саме для вирішення тестів. Тому у програмі навчання є виконання тестів до кожної теми, а також тестів минулих років.

Реєстрація за посиланням : https://forms.gle/ftm3Y86iHoRwzkrH7

Посилання для входу на заняття буде надано після реєстрації.

Усі заняття проводяться дистанційно через Zoom


Готуйтеся ретельно, і ви обов’язково досягнете мети!

--

З повагою, управління освіти!

30.04.2022 У травні потрібно підтвердити участь у мультипредметному тестуванні

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 29.04.2022 933

З 1 лютого до 19 квітня усі вступники 2022 року для участі в ЗНО заповнювали реєстраційні форми на сайті УЦОЯО. За цей період потенційні учасники вступної кампанії створили 492 204 картки, з них унікальних ー402 527. 346 768 комплектів реєстраційних документів надійшло до РЦОЯО і їх було опрацьовано.

Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони в травні обов’язково мають підтвердити своє бажання проходити НМТ на своїх інформаційних сторінках. А ще повідомити організаторів про те, у якому регіоні вони перебуватимуть у липні. Інформаційна сторінка ー спеціальний сервіс на сайті УЦОЯО, вхід у який здійснюється за номером і PIN-кодом. Ті учасники, які встигли отримати Сертифікат учасника ЗНО, мають доступ до своєї сторінки уже зараз. Багато учасників отримали інформацію про логін і PIN-код для доступу від керівників закладів освіти, де вони навчаються. Інші ж зареєстровані особи невдовзі отримають на вказаний під час реєстрації номер мобільного телефону SMS із даними для входу на інформаційну сторінку. Якщо ж учасники не отримають цих відомостей, то з 12 до 19 травня працюватиме спеціальна гаряча лінія, де можна буде дізнатися номер і PIN-код для доступу до інформаційної сторінки.

Зазначимо, що особи, які не зареєструвалися (тобто не сформували реєстраційну картку) упродовж 1 лютогоー19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період формування реєстраційних карток. Такі особи зможуть взяти участь в додатковій сесії НМТ.

Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з історії

Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з математики

Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з української мови

на початок

11.04.2022 УЦОЯО: Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з математики

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email

11.04.2022 530

Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з математики. Невдовзі підготуємо такий матеріал про блок з історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ. Якщо ви ще не ознайомилися з матеріалами про тестування з української мови, перегляньте їх тут.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:

 • «Числа і вирази»;

 • «Рівняння, нерівності і їх системи»;

 • «Функції»;

 • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;

 • «Планіметрія»;

 • «Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:

 • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

 • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

 • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100200 балів. Для отримання результату за шкалою 100200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут).

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

 • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту»;

 • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;

 • короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

 • шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;

 • інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

11.04.2022 УЦОЯО: Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з української мови

Шкільне життя Follow on Twitter Send an email

07.04.2022 1 008

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

 • з української мови,

 • з математики та

 • з історії України.

У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів підготуємо такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

 • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;

 • «Лексикологія. Фразеологія»;

 • «Будова слова. Словотвір»;

 • «Морфологія»;

 • «Синтаксис»;

 • «Стилістика»;

 • «Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Яка структура блоку НМТ з української мови?

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:

 • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;

 • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

 • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;

 • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;

 • короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

 • інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

12.02.2022 Комітет ВР з питань освіти пропонує скасувати ДПА-2022

10 лютого до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій було направлено на розгляд проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” (щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року).

Враховуючи складну прогнозованість епідеміологічної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та те, що у 2020/2021 навчальному році частина навчання здобувачів повної загальної середньої освіти проходила дистанційно, пропонується надати учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022 році, право обирати вид оцінювання результатів їх навчання.

Метою і завданням прийняття законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та уможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Законопроект передбачає надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

03.02.2022 РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО-2022 СТАРТУЄ 01 ЛЮТОГО!

02.02.2022 Як зареєструватися для участі в ЗНО-2022.

1 лютого розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

ЗНО буде проведено з тринадцяти навчальних предметів. Учасники матимуть змогу пройти тестування державним коштом щонайбільше з п’яти. Той, хто бажатиме скласти понад п’ять навчальних предметів, зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Так, щоб додатково скласти іноземну мову (англійську, німецьку, іспанську або французьку), потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

Терміни проведення пробного ЗНО-2022:

19.03.2022 – українська мова, українська мова та література;

26.03.2022 – біологія, географія, історія України, математика, математика (стандарт), англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, фізика, хімія.

Більше інформації та порядок реєстрації проведення пробного ЗНО розміщено в розділі «Сфера діяльності» у вкладці «Пробне ЗНО» на сайті Львівського РЦОЯО – www.lv.testportal.gov.ua або на сайті Українського центру оцінювання якості освіти – testportal.gov.ua

Пам’ятайте: лише той, хто ретельно підготувався, має можливість імпровізувати!

Усе буде ЗНО!!!

Ви плануєте вступати до закладів вищої освіти чи здобуваєте цьогоріч повну загальну середню освіту?! Потрібно проходити зовнішнє незалежне оцінювання, але Ви ще вагаєтесь, які саме предмети обрати та як реєструватись?

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти пропонує вам ознайомитись із процедурою зовнішнього незалежного оцінювання під час ПРОБНОГО ЗНО та йти на основну сесію ЗНО впевнено! Скористайтесь нагодою пройти процедуру від А до Я.

Зареєструйтесь з 05 до 22 січня 2022 р. на сайті www.lv.testportal.gov.uа!